Performance Lists - FINALIZED

Licensed to Xpress Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/2/2017 12:39 PM
           AHSAA State Championship Meet 2017 - 5/4/2017 to 5/6/2017           
                           4A, 5A, 6A, 7A Divisions                            
                                Gulf Shores, Al                                
                                 Meet Program                                  
 
Event 415  Girls 100 Meter Dash 4A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 4:10 PM
   4567A Rec:  11.98  5/1/2010    Kayla Stewart, Guntersville                  
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    616 Jordan Mills                     Cordova               13.52 
  2   1353 Tatiyana Thomas                  Jacksonville          13.34 
  3    503 Madison Reeder                   Central-Florence      13.19 
  4    964 Reginiqua Fields                 Greensboro            12.95 
  5   1449 Nazaria Gaiter                   Leeds                 13.01 
  6   1422 Jabriana Jemison                 LAMP                  13.23 
  7    802 Mazaria Ransaw                   Elmore County         13.39 
  8     49 Madison Chandler                 Anniston              13.54 
Heat 2  Prelims
  1   1053 Shakirra Jones                   Hale County           13.49 
  2    579 Jhayda Whiteside                 Cherokee County       13.33 
  3    821 Eunique Rudolph                  Escambia County       13.17 
  4   1426 Ebony Tolliver                   LAMP                  12.62 
  5    470 Tamrah Tucker                    Catholic- Montgo      13.04 
  6   1072 Endia Jones                      Handley               13.25 
  7    102 Alencia Brown                    Ashville              13.39 
  8    586 Alexus Wilson                    Childersburg          13.56 
Heat 3  Prelims
  1    584 Jailah Swain                     Childersburg          13.47 
  2    464 Jimmiah Fenderson                Catholic- Montgo      13.33 
  3   1499 Liyah Nelson                     Madison Acad          13.14 
  4    968 Adriana Jones                    Greensboro            12.32 
  5    962 Djuana Constant                  Greensboro            13.08 
  6    764 Shamari Thirlkill                Deshler               13.31 
  7   1049 Lyric Boyd                       Hale County           13.40 
  8    578 Destinee Scott                   Cherokee County       13.73 
 
Event 417  Girls 200 Meter Dash 4A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 3:55 PM
   4567A Rec:  24.64  5/2/2014    Shelbi White, Lincoln                        
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1     55 Lanecia Moore                    Anniston              28.29 
  2    764 Shamari Thirlkill                Deshler               27.62 
  3   1887 Elizabeth Johnson                Randolph              27.32 
  4   1500 Elizabeth Nix                    Madison Acad          26.38 
  5   1883 Faith Davis                      Randolph              26.79 
  6    964 Reginiqua Fields                 Greensboro            27.39 
  7   1628 Tatanna Johnson                  Munford               27.90 
  8     53 Jordyn Johnson                   Anniston              28.30 
Heat 2  Prelims
  1    699 Tori Nickell                     Dar                   28.26 
  2    102 Alencia Brown                    Ashville              27.52 
  3    579 Jhayda Whiteside                 Cherokee County       27.16 
  4   1426 Ebony Tolliver                   LAMP                  26.10 
  5    573 Laney Kate Johnson               Cherokee County       26.81 
  6   1353 Tatiyana Thomas                  Jacksonville          27.40 
  7    464 Jimmiah Fenderson                Catholic- Montgo      28.01 
  8   1586 Raquel Jones                     Monroe Count          28.30 
Heat 3  Prelims
  1    616 Jordan Mills                     Cordova               28.24 
  2   1074 Nybresha Slaughter               Handley               27.51 
  3    470 Tamrah Tucker                    Catholic- Montgo      27.09 
  4    968 Adriana Jones                    Greensboro            26.04 
  5   1422 Jabriana Jemison                 LAMP                  26.91 
  6   1449 Nazaria Gaiter                   Leeds                 27.47 
  7     49 Madison Chandler                 Anniston              28.12 
  8   1447 Whitney Ellington                Leeds                 29.02 
 
Event 419  Girls 400 Meter Dash 4A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 11:00 AM
   4567A Rec:  55.58  5/2/2014    Shelbi White, Lincoln                        
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1976 Marley Bright                    Sardis              1:05.82 
  2   1889 Katey Ann Klingel                Randolph            1:05.18 
  3   2535 Taylor Adams                     Wilson              1:04.55 
  4   2506 Alyssa Hudgins                   White Plains        1:04.06 
  5   1073 Delisha Slaughter                Handley             1:04.25 
  6   1989 Gretia Sanders                   Satsuma             1:04.63 
  7   2044 Bethany Mallette                 Sipsey Valle        1:05.19 
  8   2554 Natanya Gardner                  Winfield            1:06.82 
Section 2  Timed Finals
  1   1514 Jasmine Baker                    Madison County      1:03.42 
  2   1728 Caroline Teal                    Oneonta             1:02.67 
  3    584 Jailah Swain                     Childersburg        1:02.62 
  4     53 Jordyn Johnson                   Anniston            1:02.16 
  5    573 Laney Kate Johnson               Cherokee County     1:02.26 
  6    102 Alencia Brown                    Ashville            1:02.63 
  7    676 Sam Sisco                        Dale County         1:03.34 
  8     55 Lanecia Moore                    Anniston            1:03.50 
Section 3  Timed Finals
  1   2349 Anna Hunt                        Ums-Wright          1:01.81 
  2   1422 Jabriana Jemison                 LAMP                1:00.85 
  3    463 Isabelle Cochran                 Catholic- Montgo    1:00.41 
  4   1426 Ebony Tolliver                   LAMP                  59.91 
  5   1885 Leah Gilbert                     Randolph            1:00.35 
  6   1887 Elizabeth Johnson                Randolph            1:00.61 
  7   1074 Nybresha Slaughter               Handley             1:01.38 
  8    574 Sidney Johnson                   Cherokee County     1:01.93 
 
Event 425  Girls 800 Meter Run 4A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 1:00 PM
   4567A Rec:  2:13.43  5/7/2016    Cele Moon, Wilson                          
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1343 Kayla Broom                      Jacksonville        2:33.47 
  2    576 Erin McCord                      Cherokee County     2:34.82 
  3    110 Callie Stewart                   Ashville            2:36.10 
  4   2558 Allie Moran                      Winfield            2:37.00 
  5   1425 Victoria Tillman                 LAMP                2:37.41 
  6   1726 Megan Haynes                     Oneonta             2:37.92 
  7   1886 Katherine Hunter                 Randolph            2:38.05 
  8    109 Meghan McCarthy                  Ashville            2:41.83 
  9   2551 Carley Brown                     Winfield            2:44.08 
 10   2553 Kaylee Chism                     Winfield            2:46.04 
 11   1120 Emily Farris                     Hayleyville         2:47.75 
 12    296 Stacie Fletcher                  Bibb County         2:50.89 
Section 2  Timed Finals
  1    471 Amaris Tyynismaa                 Catholic- Montgo    2:19.18 
  2   2184 Presley Miles                    St James            2:20.23 
  3   2463 Cassidy Winter                   West Limestone      2:25.56 
  4   2349 Anna Hunt                        Ums-Wright          2:27.01 
  5    465 Katie Galvin                     Catholic- Montgo    2:27.71 
  6   2539 Phoebe Moon                      Wilson              2:27.80 
  7   1495 Julianne Hill                    Madison Acad        2:29.15 
  8   1728 Caroline Teal                    Oneonta             2:30.54 
  9   1420 Kathy Hammond                    LAMP                2:30.57 
 10     59 Ladajah Williams                 Anniston            2:32.27 
 11   1884 Zoe Evans                        Randolph            2:32.68 
 12   2506 Alyssa Hudgins                   White Plains        2:32.82 
 
Event 427  Girls 1600 Meter Run 4A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  5:01.38  4/30/2015   Amaris Tyynismaa, Catholic- Montgo         
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    471 Amaris Tyynismaa                 Catholic- Montgo    5:12.96 
  2   2184 Presley Miles                    St James            5:18.05 
  3   2463 Cassidy Winter                   West Limestone      5:29.68 
  4   2539 Phoebe Moon                      Wilson              5:34.97 
  5   1886 Katherine Hunter                 Randolph            5:40.14 
  6   1495 Julianne Hill                    Madison Acad        5:40.41 
  7   1884 Zoe Evans                        Randolph            5:41.30 
  8   1420 Kathy Hammond                    LAMP                5:43.78 
  9    110 Callie Stewart                   Ashville            5:48.48 
 10     59 Ladajah Williams                 Anniston            5:48.68 
 11    109 Meghan McCarthy                  Ashville            5:48.77 
 12    108 Kathleen McCarthy                Ashville            5:49.08 
 13   1910 Jaycee Biffle                    Rogers              5:49.57 
 14   2185 Sailor Miles                     St James            5:51.69 
 15   1724 McKenzie Adams                   Oneonta             5:52.98 
 16   2460 Avery Keenon                     West Limestone      5:53.88 
 17    576 Erin McCord                      Cherokee County     5:55.03 
 18   2346 Brenda Ellis                     Ums-Wright          5:55.38 
 19   1351 Mary Shelton                     Jacksonville        5:55.80 
 20   2317 Mackenzie LeGrand                Trinity Wild        5:56.75 
 21   2559 Merritt Muck                     Winfield            6:21.45 
 22   2042 Morgan Adcox                     Sipsey Valle        6:23.17 
 23   2561 Savanah Stewart                  Winfield            6:28.35 
 24   1119 Aly Donaldson                    Hayleyville         6:28.91 
 
Event 429  Girls 3200 Meter Run 4A (22)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:50 AM
   4567A Rec:  10:53.15  5/1/2015    Amaris Tyynismaa, Catholic- Montgo        
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   2184 Presley Miles                    St James           11:09.73 
  2    471 Amaris Tyynismaa                 Catholic- Montgo   11:24.33 
  3   2463 Cassidy Winter                   West Limestone     12:24.58 
  4   1886 Katherine Hunter                 Randolph           12:27.00 
  5   2317 Mackenzie LeGrand                Trinity Wild       12:42.55 
  6   1884 Zoe Evans                        Randolph           12:43.60 
  7    109 Meghan McCarthy                  Ashville           12:44.31 
  8   2185 Sailor Miles                     St James           12:45.39 
  9   1420 Kathy Hammond                    LAMP               12:52.26 
 10   1351 Mary Shelton                     Jacksonville       12:56.40 
 11    108 Kathleen McCarthy                Ashville           13:12.34 
 12   2461 Katie Serrato                    West Limestone     13:13.27 
 13   2346 Brenda Ellis                     Ums-Wright         13:17.06 
 14   1724 McKenzie Adams                   Oneonta            13:18.41 
 15    466 Grace Leslie                     Catholic- Montgo   13:23.65 
 16    698 Slone Butler                     Dar                13:26.72 
 17      4 Jasmine Garrison                 Alabama Chri       13:44.43 
 18   2319 Sarah Clay Norris                Trinity Wild       13:45.58 
 19   2462 Valeria Vizcarra                 West Limestone     13:47.41 
 20   1345 Rebecca Hearn                    Jacksonville       13:49.28 
 21      2 Kinley Duggan                    Alabama Chri       13:59.55 
 22   2264 Catherine Crawford               Tallassee          13:59.78 
 
Event 421  Girls 100 Meter Hurdles 4A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:20 PM
   4567A Rec:  14.40  5/3/2013    Raven Stewart, Guntersville                  
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   2554 Natanya Gardner                  Winfield              19.19 
  2   1963 Georgina Fuhrmann                Saks                  18.41 
  3   1729 Macey Wallace                    Oneonta               18.05 
  4   1883 Faith Davis                      Randolph              16.56 
  5   1893 Madi Smith                       Randolph              16.81 
  6   2318 Amanda Meadows                   Trinity Wild          18.11 
  7   2540 Sierra Pruitt                    Wilson                18.78 
  8     58 Shoshanna White                  Anniston              19.20 
Heat 2  Prelims
  1   2186 Hannah White                     St James              19.16 
  2    681 Alexis Snow                      Danville              18.38 
  3      9 Brooke Smith                     Alabama Chri          18.05 
  4      7 Darcy Sanford                    Alabama Chri          16.29 
  5   2269 Iyana Parker                     Tallassee             17.53 
  6   1979 Mariah Morelock                  Sardis                18.28 
  7   2560 Lydia Seals                      Winfield              18.93 
  8   1118 Ann Marie Childers               Hayleyville           19.37 
Heat 3  Prelims
  1    821 Eunique Rudolph                  Escambia County       19.03 
  2   1890 Brianna Lu                       Randolph              18.36 
  3   1923 Erin Scott                       Rogers                18.00 
  4   1202 Tylynn Register                  Hokes Bluff           16.12 
  5   2509 Ryleigh Randall                  White Plains          17.86 
  6   2044 Bethany Mallette                 Sipsey Valle          18.33 
  7   2512 Savannah Yates                   White Plains          18.99 
  8   1121 Laken Shirley                    Hayleyville           21.71 
 
Event 423  Girls 300 Meter Hurdles 4A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 10:35 AM
   4567A Rec:  44.13  5/1997      Elizabeth Finley, Handley                    
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1727 Natalie Key                      Oneonta               52.93 
  2   1979 Mariah Morelock                  Sardis                52.47 
  3   2315 Annabelle Brown                  Trinity Wild          52.05 
  4   2265 Caitlyn Dowdell                  Tallassee             51.47 
  5   2044 Bethany Mallette                 Sipsey Valle          51.97 
  6   1980 Abby Rodgers                     Sardis                52.44 
  7   2560 Lydia Seals                      Winfield              52.82 
  8     56 Kyla Palmer                      Anniston              52.93 
Section 2  Timed Finals
  1   1890 Brianna Lu                       Randolph              51.42 
  2   1347 Amia Montgomery                  Jacksonville          51.25 
  3    966 Tiara Harris                     Greensboro            50.78 
  4   1419 Zaria Coprich                    LAMP                  50.39 
  5   2352 Aryn McDowell                    Ums-Wright            50.49 
  6   1499 Liyah Nelson                     Madison Acad          50.79 
  7   1892 Kylie Meyer                      Randolph              51.30 
  8   1417 Sarah Elizabeth Atkins           LAMP                  51.45 
Section 3  Timed Finals
  1    964 Reginiqua Fields                 Greensboro            50.27 
  2   2554 Natanya Gardner                  Winfield              49.84 
  3    584 Jailah Swain                     Childersburg          49.69 
  4   1202 Tylynn Register                  Hokes Bluff           47.89 
  5    463 Isabelle Cochran                 Catholic- Montgo      49.07 
  6   2509 Ryleigh Randall                  White Plains          49.80 
  7   1893 Madi Smith                       Randolph              50.12 
  8   2318 Amanda Meadows                   Trinity Wild          50.35 
 
Event 431  Girls 4x100 Meter Relay 4A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:30 PM
   4567A Rec:  48.87  5/9/2009    Anniston, Anniston                           
     School                                                  Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Alabama Christian                                      55.15 
  2  Rogers                                                 54.41 
  3  Handley                                                52.84 
  4  Childersburg                                           51.46 
  5  Randolph                                               51.78 
  6  Madison County                                         53.15 
  7  Escambia County                                        54.91 
  8  Hale County                                            55.17 
Heat 2  Prelims
  1  Hokes Bluff                                            55.06 
  2  Saks                                                   53.87 
  3  Anniston                                               52.70 
  4  Cherokee County                                        51.26 
  5  Greensboro                                             52.20 
  6  Ums-Wright                                             53.25 
  7  Trinity Wildcats                                       54.99 
  8  Good Hope                                              55.44 
Heat 3  Prelims
  1  Central-Florence                                       55.05 
  2  Munford                                                53.71 
  3  Tallassee                                              52.39 
  4  Madison Academy                                        50.68 
  5  Catholic- Montgomery                                   52.30 
  6  Deshler                                                53.48 
  7  Hamilton                                               55.05 
  8  Leeds                                                  56.36 
 
Event 433  Girls 4x400 Meter Relay 4A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  4:08.73  5/2006      Guntersville, Guntersville                 
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  St James                                             4:43.96 
  2  Sipsey Valley High School                            4:43.03 
  3  Deshler                                              4:34.67 
  4  Ashville                                             4:28.97 
  5  Madison County                                       4:33.01 
  6  Saks                                                 4:38.48 
  7  Munford                                              4:43.30 
  8  Hokes Bluff                                          4:45.53 
Section 2  Timed Finals
  1  White Plains                                         4:28.52 
  2  Trinity Wildcats                                     4:28.09 
  3  Wilson                                               4:26.62 
  4  Catholic- Montgomery                                 4:25.08 
  5  Oneonta                                              4:25.96 
  6  Jacksonville                                         4:27.66 
  7  Hamilton                                             4:28.52 
  8  Handley                                              4:28.67 
Section 3  Timed Finals
  1  Greensboro                                           4:24.77 
  2  Madison Academy                                      4:23.12 
  3  Ums-Wright                                           4:21.86 
  4  Lamp                                                 4:09.63 
  5  Winfield                                             4:21.54 
  6  Randolph                                             4:22.54 
  7  Anniston                                             4:23.59 
  8  Cherokee County                                      4:24.97 
 
Event 435  Girls 4x800 Meter Relay 4A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 1:45 PM
   4567A Rec:  9:44.09  5/6/2016    Wilson, Wilson                             
                        J Adams, T Adams, P Moon, C Moon                  
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Catholic- Montgomery                                10:25.89 
  2  Oneonta                                             10:36.36 
  3  St James                                            10:41.53 
  4  West Limestone                                      10:43.38 
  5  Lamp                                                10:48.14 
  6  Ashville                                            10:50.12 
  7  Randolph                                            10:51.64 
  8  Wilson                                              10:56.90 
  9  Winfield                                            10:57.54 
 10  Trinity Wildcats                                    10:59.34 
 11  White Plains                                        11:01.51 
 12  Jacksonville                                        11:02.41 
 13  Anniston                                            11:09.02 
 14  Handley                                             11:10.27 
 15  Ums-Wright                                          11:18.70 
 16  Cherokee County                                     11:19.93 
 17  Alabama Christian                                   11:24.04 
 18  Rogers                                              11:32.18 
 19  Westminster Christian                               11:38.48 
 20  Sardis                                              11:42.05 
 21  Hamilton                                            11:42.52 
 22  Hokes Bluff                                         11:52.18 
 23  Tallassee                                           12:03.55 
 24  Hayleyville                                         12:05.82 
 
Event 409  Girls High Jump 4A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  5-06.50  5/1998      Meredith George, Boaz                      
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1914 Lexus Evans                      Rogers              4-04.00 
  2   2503 Rian Chandler                    White Plains        4-04.00 
  3    971 Empris Smaw                      Greensboro          4-04.00 
  4      5 Colden King                      Alabama Chri        4-04.00 
  5   1198 Lauren Dowdy                     Hokes Bluff         4-04.00 
  6    472 Morgan Yorton                    Catholic- Montgo    4-04.00 
  7   2557 Abbie Junkin                     Winfield            4-06.00 
  8    576 Erin McCord                      Cherokee County     4-06.00 
  9   1978 Madison Langley                  Sardis              4-06.00 
 10   2353 Sarah Pehler                     Ums-Wright          4-06.00 
 11    965 Trinity Hambright                Greensboro          4-06.00 
 12   1497 Aliecia Hyder                    Madison Acad        4-08.00 
 13    701 Julia Rice                       Dar                 4-08.00 
 14   1664 Caitlin Little                   North Jackson       4-08.00 
 15   2263 Chloe Baynes                     Tallassee           4-08.00 
 16   1200 Emily Gilliland                  Hokes Bluff         4-08.00 
 17   1889 Katey Ann Klingel                Randolph            4-08.00 
 18   1122 Alli Temple                      Hayleyville         4-08.00 
 19   1729 Macey Wallace                    Oneonta             4-10.00 
 20    968 Adriana Jones                    Greensboro          4-10.00 
 21   1883 Faith Davis                      Randolph            5-00.00 
 22   2535 Taylor Adams                     Wilson              5-00.00 
 23      7 Darcy Sanford                    Alabama Chri        5-02.00 
 24   2350 Gracie Hunt                      Ums-Wright          5-04.00 
 
Event 411  Girls Pole Vault 4A (11)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  12-01.50  5/2/2014    Rose Brutkiewicz, UMS-Wright              
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2355 Victoria Sudeiha                 Ums-Wright          7-00.00 
  2   2356 Olivia Swann                     Ums-Wright          7-00.00 
  3    700 Alayna Rice                      Dar                 7-00.00 
  4   1914 Lexus Evans                      Rogers              7-00.00 
  5   2348 Mary Elizabeth Howze             Ums-Wright          7-06.00 
  6    702 Mikaila Scott                    Dar                 7-06.00 
  7   1918 Lindsey Killen                   Rogers              8-09.00 
  8   2512 Savannah Yates                   White Plains        9-00.00 
  9   2557 Abbie Junkin                     Winfield            9-06.00 
 10   2552 Zoie Bryant                      Winfield            9-06.00 
 11   1500 Elizabeth Nix                    Madison Acad       11-03.00 
 
Event 405  Girls Long Jump 4A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  19-05.75  5/2003      Edra Finley, UMS Wright                   
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    297 Joslyn Goode                     Bibb County        13-07.25 
  2    295 Mya Dixon                        Bibb County        13-08.00 
  3   1117 Karlie Carroll                   Hayleyville        13-10.00 
  4   2557 Abbie Junkin                     Winfield           14-02.25 
  5   1418 Emily Chamnong                   LAMP               14-06.50 
  6   1663 Hilja Hautamaki                  North Jackson      14-07.00 
  7      6 Madison Parker                   Alabama Chri       14-07.50 
  8    672 Skye Foster                      Dadeville HS       14-07.75 
  9   2318 Amanda Meadows                   Trinity Wild       14-11.00 
 10   1516 Jada Roberts                     Madison County     14-11.25 
 11   1072 Endia Jones                      Handley            15-00.75 
 12   1071 Jamiya Heard                     Handley            15-01.75 
Flight 2  Finals
  1   1962 Sa'Nya Fleming                   Saks               15-02.50 
  2   1727 Natalie Key                      Oneonta            15-04.00 
  3   1353 Tatiyana Thomas                  Jacksonville       15-05.25 
  4   1888 Zerahiah Joseph                  Randolph           15-08.00 
  5   1514 Jasmine Baker                    Madison County     15-08.50 
  6   1982 Emma Schaffer                    Sardis             15-11.75 
  7    676 Sam Sisco                        Dale County        16-01.50 
  8   1202 Tylynn Register                  Hokes Bluff        16-04.00 
  9   2352 Aryn McDowell                    Ums-Wright         16-06.00 
 10   2350 Gracie Hunt                      Ums-Wright         16-08.00 
 11    968 Adriana Jones                    Greensboro         16-09.50 
 12    463 Isabelle Cochran                 Catholic- Montgo   17-00.50 
 
Event 407  Girls Triple Jump 4A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  39-01.75  5/4/2013    Raven Stewart, Guntersville               
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    958 Kristen Hart                     Good Hope          28-04.50 
  2   2475 Sarah McClendon                  Westminster Chri   28-11.25 
  3    703 Ragan Stanfield                  Dar                28-11.50 
  4    972 Adrienne Wilson                  Greensboro         28-11.75 
  5    701 Julia Rice                       Dar                29-01.50 
  6   1516 Jada Roberts                     Madison County     29-05.25 
  7   2555 Anna Kate Gruwell                Winfield           29-10.25 
  8   2507 Chasity Nelson                   White Plains       30-08.50 
  9   1418 Emily Chamnong                   LAMP               31-01.25 
 10   1197 Meghan Cashman                   Hokes Bluff        31-01.50 
 11     54 Measia Kelley                    Anniston           31-02.00 
 12   2186 Hannah White                     St James           31-02.00 
Flight 2  Finals
  1   2557 Abbie Junkin                     Winfield           31-03.50 
  2   2351 Megan Hwang                      Ums-Wright         32-00.50 
  3   1727 Natalie Key                      Oneonta            32-01.50 
  4    965 Trinity Hambright                Greensboro         32-10.75 
  5   1071 Jamiya Heard                     Handley            33-00.50 
  6   1962 Sa'Nya Fleming                   Saks               33-02.00 
  7   2510 Jordan Sabree                    White Plains       33-04.75 
  8   1196 Haleigh Cashman                  Hokes Bluff        33-05.00 
  9   1982 Emma Schaffer                    Sardis             33-05.00 
 10   2350 Gracie Hunt                      Ums-Wright         35-04.00 
 11   1202 Tylynn Register                  Hokes Bluff        35-05.00 
 12   2352 Aryn McDowell                    Ums-Wright         35-10.00 
 
Event 401  Girls Shot Put 4A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  42-08.50  5/6/2016    Esherika Hawkins, Munford                 
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    615 Madison Drew                     Cordova            27-11.00 
  2   1665 Makayla Williams                 North Jackson      28-08.50 
  3    104 Danielle Cabaniss                Ashville           28-09.00 
  4   1982 Emma Schaffer                    Sardis             28-10.25 
  5   2505 Jocelyn Harris                   White Plains       28-10.25 
  6    822 Ja'Quanda Webster                Escambia County    28-10.50 
  7    759 Jada Hampton                     Deshler            28-11.50 
  8   2283 Allie Newberry                   Thomasville        29-00.50 
  9    578 Destinee Scott                   Cherokee County    29-05.50 
 10     44 Grace Wilcox                     Andalusia          29-07.75 
 11    697 Hannah Beth Ayers                Dar                29-08.50 
 12   1122 Alli Temple                      Hayleyville        29-08.50 
Flight 2  Finals
  1   1448 Hillary Flowers                  Leeds              29-09.00 
  2   2536 Hayley Bradley                   Wilson             30-11.00 
  3   1346 Aniya Jefferson                  Jacksonville       31-01.25 
  4   2562 Sidney Stewart                   Winfield           31-01.50 
  5    570 Kaityln Coheley                  Cherokee County    31-11.00 
  6    961 Donshalia Anderson               Greensboro         32-02.50 
  7   1922 Paige Rizzo                      Rogers             32-03.00 
  8   1350 Aniyah Robinson                  Jacksonville       32-04.00 
  9   1201 Kendall Johnson                  Hokes Bluff        32-05.25 
 10    760 Madison Jackson                  Deshler            32-06.50 
 11      7 Darcy Sanford                    Alabama Chri       32-08.00 
 12    758 Rachel Davidson                  Deshler            34-03.00 
 
Event 437  Girls Shot Put Ambulatory Ambulatory 4A (1)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1707 Haley May                        Oak Grove           8-01.00 
 
Event 403  Girls Discus Throw 4A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  132-01.25  5/7/2016    Erin Jewell, Brooks                      
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    615 Madison Drew                     Cordova               71-05 
  2   2556 Mikarah Howell                   Winfield              72-02 
  3   1051 Jaquira Edwards                  Hale County           73-03 
  4    961 Donshalia Anderson               Greensboro            74-07 
  5   2437 Ashley Gibson                    W S Neal              74-10 
  6     57 Taylor Porter                    Anniston              76-00 
  7      8 Mary Vander Sewell               Alabama Chri          76-00 
  8    697 Hannah Beth Ayers                Dar                   78-00 
  9    106 Francis Landaverde               Ashville           78-10.50 
 10    104 Danielle Cabaniss                Ashville              80-03 
 11   1058 Ashlynn Frederick                Hamilton              80-03 
 12    759 Jada Hampton                     Deshler               80-06 
Flight 2  Finals
  1   1909 Brooke Adkinson                  Rogers                83-01 
  2   1916 Taylor Glover                    Rogers                84-07 
  3   1427 Alayah Washington                LAMP                  89-03 
  4      7 Darcy Sanford                    Alabama Chri          89-06 
  5   1201 Kendall Johnson                  Hokes Bluff        89-08.50 
  6    575 Grace Locklear                   Cherokee County       89-09 
  7   1665 Makayla Williams                 North Jackson         92-02 
  8    585 Nautica Swain                    Childersburg       93-02.50 
  9   1915 Pounders Gloria                  Rogers                94-08 
 10   1428 Trinity Williams                 LAMP                  96-10 
 11   2536 Hayley Bradley                   Wilson                97-10 
 12    760 Madison Jackson                  Deshler               98-09 
 
Event 413  Girls Javelin Throw 4A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 11:30 AM
   4567A Rec:  142-04  5/7/2016    Sarah Morris, UMS-Wright                    
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    962 Djuana Constant                  Greensboro            77-05 
  2   2555 Anna Kate Gruwell                Winfield              82-00 
  3   2560 Lydia Seals                      Winfield              83-00 
  4   2316 Lauren French                    Trinity Wild          86-03 
  5    703 Ragan Stanfield                  Dar                   86-09 
  6   1201 Kendall Johnson                  Hokes Bluff           86-10 
  7   2562 Sidney Stewart                   Winfield              89-02 
  8   1959 Stefanie Christopher             Saks                  89-03 
  9   2187 Virginia Williams                St James              90-07 
 10   1911 Chloe Danley                     Rogers                90-07 
 11   2509 Ryleigh Randall                  White Plains          91-09 
 12   1983 Hailey Taylor                    Sardis                92-05 
Flight 2  Finals
  1     10 Brooklyn Wilkes                  Alabama Chri          93-03 
  2    697 Hannah Beth Ayers                Dar                   93-04 
  3   1917 Ann Walton Herston               Rogers                93-06 
  4   1352 Sierra Stone                     Jacksonville          94-02 
  5    676 Sam Sisco                        Dale County           97-04 
  6   2513 Grey Young                       White Plains          98-10 
  7   1122 Alli Temple                      Hayleyville          103-05 
  8   1912 Macey Delano                     Rogers               104-11 
  9   1982 Emma Schaffer                    Sardis               105-05 
 10    585 Nautica Swain                    Childersburg      107-11.50 
 11   2354 Sarah Frances Phillips           Ums-Wright           108-03 
 12      8 Mary Vander Sewell               Alabama Chri         112-05 
 
Event 515  Girls 100 Meter Dash 5A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 4:10 PM
   4567A Rec:  11.84  5/2008      Lakeshia Williams, Ramsay                    
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1529 Ayiana McDow                     Mae Jemison           13.28 
  2   1454 J'Mya Burks                      Lee-Huntsville        13.15 
  3    267 Destiny Pitts                    Beauregard            13.07 
  4    740 Ashleigh Ivory                   Demopolis             12.65 
  5    880 Jordan Moss                      Faith Academy         12.75 
  6    845 Sameria Johnson                  Fairfield             13.11 
  7   2232 La'qualia Brooks                 Sumpter Central       13.17 
  8    367 Pria Gray                        Brewbaker Tech        13.28 
Heat 2  Prelims
  1   1527 Javona Dozier                    Mae Jemison           13.26 
  2    997 La'Shanti Thomas                 Greenville            13.14 
  3   1945 Mary Elizabeth Goebel            Saint John Paul       13.04 
  4   1455 Taylor Jones                     Lee-Huntsville        12.55 
  5    555 Chante' Walker                   Charles Henderso      12.84 
  6   2582 Breanna Brown                    Woodlawn              13.12 
  7    531 Jada Childers                    Central-Tuscaloo      13.17 
  8    440 Shanya Freeman                   CALE                  13.50 
Heat 3  Prelims
  1    443 Zoey Jackson                     Carroll               13.20 
  2   2233 Bionca Davis                     Sumpter Central       13.14 
  3    445 Meia Moore                       Carroll               12.85 
  4   2584 Jayla Kirkland                   Woodlawn              12.00 
  5    796 Janae Powell                     East Limestone        12.84 
  6    368 Fabiona Jackson                  Brewbaker Tech        13.13 
  7   2428 Tylexus Dawkins                  Vigor                 13.18 
  8    369 Taylor Stallworth                Brewbaker Tech        13.62 
 
Event 517  Girls 200 Meter Dash 5A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 3:55 PM
   4567A Rec:  24.25  5/2006      Laquinta Aaron, Northridge                   
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    367 Pria Gray                        Brewbaker Tech        27.42 
  2    533 Brittney Hill                    Central-Tuscaloo      27.14 
  3    531 Jada Childers                    Central-Tuscaloo      26.50 
  4    796 Janae Powell                     East Limestone        25.95 
  5   2240 Morgan O'Neal                    Sylacauga             26.14 
  6    445 Meia Moore                       Carroll               26.54 
  7    845 Sameria Johnson                  Fairfield             27.16 
  8     33 Karlee Walker                    Alexandria H          27.58 
Heat 2  Prelims
  1    875 Alexys Carthen                   Faith Academy         27.29 
  2    555 Chante' Walker                   Charles Henderso      27.12 
  3    267 Destiny Pitts                    Beauregard            26.44 
  4   1455 Taylor Jones                     Lee-Huntsville        25.30 
  5    368 Fabiona Jackson                  Brewbaker Tech        26.16 
  6   1454 J'Mya Burks                      Lee-Huntsville        26.73 
  7    553 Gabriel Stephens                 Charles Henderso      27.21 
  8    258 A. Billingsley                   Beauregard            27.63 
Heat 3  Prelims
  1   1526 Dana Burt                        Mae Jemison           27.28 
  2   1947 Azaria Malone                    Saint John Paul       26.91 
  3    534 Olivia Knox                      Central-Tuscaloo      26.40 
  4   2584 Jayla Kirkland                   Woodlawn              24.84 
  5    880 Jordan Moss                      Faith Academy         26.32 
  6    442 Madesen Holman                   Carroll               26.88 
  7   1479 Jayla Morris                     Lincoln               27.24 
  8   1032 Avery Masdon                     Guntersville          27.86 
 
Event 519  Girls 400 Meter Dash 5A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 11:00 AM
   4567A Rec:  55.16  5/2006      Laquinta Aaron, Northridge                   
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    794 Kayla Echols                     Douglas             1:04.84 
  2   2038 Jorja Nassirian                  Shelby County       1:04.38 
  3   1999 Olivia Flowers                   Scottsboro          1:03.89 
  4    875 Alexys Carthen                   Faith Academy       1:03.73 
  5    746 Keyjana Waller                   Demopolis           1:03.79 
  6    262 Nicole Dennison                  Beauregard          1:04.07 
  7     33 Karlee Walker                    Alexandria H        1:04.83 
  8   2254 Natoya Marbury                   Talladega           1:05.00 
Section 2  Timed Finals
  1   1945 Mary Elizabeth Goebel            Saint John Paul     1:03.38 
  2   1934 Chloe Pounders                   Russellville        1:03.19 
  3    328 Kenya Tillman                    Boaz                1:02.20 
  4    880 Jordan Moss                      Faith Academy       1:01.22 
  5    259 Symone Carlton                   Beauregard          1:01.83 
  6    533 Brittney Hill                    Central-Tuscaloo    1:02.35 
  7    845 Sameria Johnson                  Fairfield           1:03.31 
  8    629 Cailey Parker                    Corner              1:03.46 
Section 3  Timed Finals
  1   1479 Jayla Morris                     Lincoln             1:00.25 
  2    796 Janae Powell                     East Limestone        58.29 
  3    531 Jada Childers                    Central-Tuscaloo      57.49 
  4   2584 Jayla Kirkland                   Woodlawn              55.58 
  5   2240 Morgan O'Neal                    Sylacauga             57.42 
  6    534 Olivia Knox                      Central-Tuscaloo      57.62 
  7   1947 Azaria Malone                    Saint John Paul     1:00.11 
  8    264 Paris Howell                     Beauregard          1:01.03 
 
Event 525  Girls 800 Meter Run 5A (18)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 1:00 PM
   4567A Rec:  2:16.86  5/2000      Virnetta Green, Parker                     
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    383 Katie Mier                       Briarwood           2:35.09 
  2   1030 Bradley Herbert                  Guntersville        2:35.75 
  3    264 Paris Howell                     Beauregard          2:36.57 
  4   1591 Savanna Englisbee                Mortimer Jordan     2:36.78 
  5    327 Marlena Ramirez                  Boaz                2:37.06 
  6   2038 Jorja Nassirian                  Shelby County       2:39.33 
Section 2  Timed Finals
  1   2010 Karsyn Whitehead                 Scottsboro          2:25.21 
  2     80 Megan Schwarze                   Arab                2:27.96 
  3   2011 Isabel Wynn                      Scottsboro          2:28.99 
  4   2209 Katherine Rush                   St Paul's           2:30.39 
  5    534 Olivia Knox                      Central-Tuscaloo    2:32.38 
  6   1942 Dianna Boyer                     Saint John Paul     2:32.68 
  7   2212 Isabel Valenzuela                St Paul's           2:33.23 
  8    269 Shakiyah Winston                 Beauregard          2:33.59 
  9   1997 Courtney Cleveland               Scottsboro          2:33.78 
 10   2210 Mary Howard Singleton            St Paul's           2:33.89 
 11     81 Emma Stewart                     Arab                2:34.66 
 12    416 Elizabeth Miles                  Brooks              2:34.92 
 
Event 527  Girls 1600 Meter Run 5A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  5:05.79  5/2006      Mary Carlton Johnson, St. Paul's           
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     80 Megan Schwarze                   Arab                5:33.30 
  2   2010 Karsyn Whitehead                 Scottsboro          5:33.94 
  3    416 Elizabeth Miles                  Brooks              5:37.98 
  4     81 Emma Stewart                     Arab                5:40.01 
  5   1440 Lexie Burfield                   Lawrence County     5:41.39 
  6   2209 Katherine Rush                   St Paul's           5:44.01 
  7   2210 Mary Howard Singleton            St Paul's           5:47.17 
  8   2212 Isabel Valenzuela                St Paul's           5:50.09 
  9   1030 Bradley Herbert                  Guntersville        5:51.89 
 10   1591 Savanna Englisbee                Mortimer Jordan     5:52.53 
 11   1997 Courtney Cleveland               Scottsboro          5:55.53 
 12    383 Katie Mier                       Briarwood           5:59.22 
 13    878 Bailey Lansdown                  Faith Academy       6:00.55 
 14   2171 Beth Ann Tucker                  Springville         6:00.78 
 15   2007 Allie Scott                      Scottsboro          6:05.63 
 16    420 Cameron Vandiver                 Brooks              6:06.99 
 17   1935 Naydelin Romero-Momentey         Russellville        6:08.85 
 18    269 Shakiyah Winston                 Beauregard          6:12.08 
 19     31 Katie Snow                       Alexandria H        6:15.23 
 20    736 Gracie Boykin                    Demopolis           6:15.49 
 21    256 Jailen Adkins                    Beauregard          6:17.96 
 22   1590 Jessica Crane                    Mortimer Jordan     6:18.73 
 23   1592 Savannah Greene                  Mortimer Jordan     6:21.41 
 24    261 Cheyenne Dean                    Beauregard          6:22.76 
 
Event 529  Girls 3200 Meter Run 5A (11)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:50 AM
   4567A Rec:  10:41.41  5/2007      Katie Huston, Sparkman                    
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   2010 Karsyn Whitehead                 Scottsboro         12:16.54 
  2    416 Elizabeth Miles                  Brooks             12:24.68 
  3   2212 Isabel Valenzuela                St Paul's          12:32.99 
  4   1440 Lexie Burfield                   Lawrence County    12:34.98 
  5    878 Bailey Lansdown                  Faith Academy      12:35.96 
  6   1441 Emily Daniel                     Lawrence County    12:37.51 
  7     81 Emma Stewart                     Arab               12:41.16 
  8   2210 Mary Howard Singleton            St Paul's          12:47.18 
  9   1030 Bradley Herbert                  Guntersville       12:49.18 
 10   2171 Beth Ann Tucker                  Springville        13:05.87 
 11   2213 Palmer Waechter                  St Paul's          13:07.96 
 
Event 521  Girls 100 Meter Hurdles 5A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:20 PM
   4567A Rec:  14.23  5/1/2010    Lacey Dent, St Paul's                        
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    263 Kendretta Durham                 Beauregard            18.76 
  2   1996 Anna Carlson                     Scottsboro            18.06 
  3    866 Abby Schnittker                  Fairview              17.45 
  4   2240 Morgan O'Neal                    Sylacauga             15.38 
  5   2199 Olivia Beard                     St Paul's             16.18 
  6    417 Ansley Reynolds                  Brooks                17.50 
  7    441 Shantavia Wilson                 CALE                  18.21 
  8    626 Dianne Mcgee                     Corner                19.10 
Heat 2  Prelims
  1   2379 D'Asia Stephens                  Valley                18.69 
  2    268 Ty Thomas                        Beauregard            18.04 
  3    409 Molly Flippo                     Brooks                17.41 
  4    740 Ashleigh Ivory                   Demopolis             15.14 
  5   2469 Taylor Eady                      West Point            16.41 
  6    259 Symone Carlton                   Beauregard            17.66 
  7    406 Addison Camp                     Brooks                18.24 
  8   2376 Ja'Kyla Briscoe                  Valley                19.20 
Heat 3  Prelims
  1    671 Kayla Sargent                    Curry                 18.55 
  2   1593 Emma Hardin                      Mortimer Jordan       17.91 
  3   2470 Sadie Junkins                    West Point            17.18 
  4    738 Darnesha Harris                  Demopolis             14.82 
  5   2201 Emily Burrowes                   St Paul's             16.89 
  6   1596 Danielle Shears                  Mortimer Jordan       17.67 
  7   2003 Elena Hutson                     Scottsboro            18.37 
  8    549 Te'Moni Blair                    Charles Henderso      19.73 
 
Event 523  Girls 300 Meter Hurdles 5A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 10:35 AM
   4567A Rec:  43.89  5/7/2016    Morgan O'Neal, Sylacauga                     
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1593 Emma Hardin                      Mortimer Jordan       54.38 
  2    409 Molly Flippo                     Brooks                53.60 
  3   1481 Makiah Swain                     Lincoln               53.47 
  4   1439 Kenzie Burfield                  Lawrence County       53.33 
  5   1034 Maddie Phillips                  Guntersville          53.39 
  6   1482 TaNasia Swain                    Lincoln               53.60 
  7    743 Yasmein Rainey                   Demopolis             54.21 
  8    625 Bethani Mcgee                    Corner                54.64 
Section 2  Timed Finals
  1   2206 Elliott Morgan                   St Paul's             52.37 
  2    417 Ansley Reynolds                  Brooks                51.92 
  3   2201 Emily Burrowes                   St Paul's             51.50 
  4   2376 Ja'Kyla Briscoe                  Valley                51.26 
  5   1597 Danielle Wensel                  Mortimer Jordan       51.39 
  6    268 Ty Thomas                        Beauregard            51.52 
  7   1999 Olivia Flowers                   Scottsboro            52.02 
  8   2003 Elena Hutson                     Scottsboro            52.87 
Section 3  Timed Finals
  1    263 Kendretta Durham                 Beauregard            50.85 
  2   2379 D'Asia Stephens                  Valley                49.77 
  3    259 Symone Carlton                   Beauregard            47.46 
  4   2240 Morgan O'Neal                    Sylacauga             44.19 
  5    738 Darnesha Harris                  Demopolis             45.56 
  6   2469 Taylor Eady                      West Point            49.41 
  7    441 Shantavia Wilson                 CALE                  50.43 
  8   2470 Sadie Junkins                    West Point            51.16 
 
Event 531  Girls 4x100 Meter Relay 5A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:30 PM
   4567A Rec:  47.95  5/1/2010    Scottsboro, Scottsboro                       
     School                                                  Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  St Clair County                                        53.87 
  2  Valley                                                 52.78 
  3  Sumpter Central                                        52.19 
  4  Briarwood                                              50.43 
  5  Woodlawn                                               50.71 
  6  Pleasant Grove                                         52.19 
  7  B T Washington                                         52.95 
  8  St Paul's                                              53.95 
Heat 2  Prelims
  1  Guntersville                                           53.87 
  2  Brooks                                                 52.73 
  3  Vigor                                                  51.73 
  4  Beauregard                                             50.12 
  5  Carroll                                                51.39 
  6  Dallas County                                          52.41 
  7  Scottsboro                                             53.11 
  8  Douglas                                                55.15 
Heat 3  Prelims
  1  Hayden                                                 53.77 
  2  Talladega                                              52.54 
  3  Demopolis                                              51.55 
  4  Brewbaker Tech                                         48.97 
  5  Charles Henderson                                      51.50 
  6  Alexandria High School                                 52.48 
  7  Faith Academy                                          53.45 
  8  Arab                                                   55.16 
 
Event 533  Girls 4x400 Meter Relay 5A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  4:00.81  5/1989      Williamson, Williamson                     
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Hayden                                               4:42.14 
  2  Guntersville                                         4:40.52 
  3  Brooks                                               4:37.48 
  4  Arab                                                 4:36.96 
  5  Charles Henderson                                    4:37.42 
  6  Sumpter Central                                      4:37.49 
  7  Sylacauga                                            4:42.10 
  8  Williamson                                           4:43.56 
Section 2  Timed Finals
  1  Wenonah                                              4:31.88 
  2  Lincoln                                              4:29.97 
  3  Corner                                               4:28.81 
  4  Alexandria High School                               4:25.68 
  5  St Paul's                                            4:28.01 
  6  Boaz                                                 4:29.94 
  7  Valley                                               4:31.09 
  8  Talladega                                            4:34.43 
Section 3  Timed Finals
  1  Mae Jemison High School                              4:24.94 
  2  Saint John Paul II                                   4:17.00 
  3  Beauregard                                           4:11.39 
  4  Central-Tuscaloosa                                   4:08.89 
  5  Briarwood                                            4:10.15 
  6  Brewbaker Tech                                       4:15.48 
  7  Demopolis                                            4:20.14 
  8  Scottsboro                                           4:25.26 
 
Event 535  Girls 4x800 Meter Relay 5A (16)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 1:45 PM
   4567A Rec:  9:37.34  5/2006      St. Pauls, St. Paul's                      
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Scottsboro                                          10:35.99 
  2  St Paul's                                           10:50.47 
  3  Beauregard                                          10:51.12 
  4  Arab                                                10:52.11 
  5  Brooks                                              10:54.92 
  6  Guntersville                                        11:04.84 
  7  Mortimer Jordan                                     11:11.52 
  8  Lawrence County                                     11:12.32 
  9  Lincoln                                             11:21.22 
 10  Boaz                                                11:21.41 
 11  Cleburne County                                     11:34.44 
 12  Briarwood                                           11:36.40 
 13  Alexandria High School                              11:37.49 
 14  Demopolis                                           11:44.42 
 15  Sumpter Central                                     11:49.60 
 16  Saint John Paul II                                  11:55.08 
 
Event 509  Girls High Jump 5A (23)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:   5-10  5/2005      Raevan Harris, Northridge                    
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    826 Jaci Jo Mayo                     Etowah              4-04.00 
  2    380 Katie Kelley                     Briarwood           4-04.00 
  3   1478 Katelynn Harmon                  Lincoln             4-04.00 
  4    410 Allisyn Garrett                  Brooks              4-04.00 
  5     35 Tyshica Woodgett                 Alexandria H        4-04.00 
  6   2005 Emily Littles                    Scottsboro          4-06.00 
  7   2000 Libby Fowler                     Scottsboro          4-06.00 
  8   2207 Margaret Myers                   St Paul's           4-06.00 
  9     73 Erin Hudgins                     Arab                4-08.00 
 10   2203 Faith Dyas                       St Paul's           4-08.00 
 11   1027 Lela Barnes                      Guntersville        4-08.00 
 12    620 Ashley Burtram                   Corner              4-08.00 
 13    678 Tynesha Jones                    Dallas County       4-10.00 
 14    623 Alexis Knight                    Corner              4-10.00 
 15    363 Makayla Auls                     Brewbaker Tech      4-10.00 
 16   2001 Lauren Hamm                      Scottsboro          4-10.00 
 17     76 Skylar Ledbetter                 Arab                4-10.00 
 18    866 Abby Schnittker                  Fairview            5-00.00 
 19   2199 Olivia Beard                     St Paul's           5-00.00 
 20    385 Lauren Musachia                  Briarwood           5-00.00 
 21   1596 Danielle Shears                  Mortimer Jordan     5-00.00 
 22    364 Jalyn Bowen                      Brewbaker Tech      5-04.00 
 23   2582 Breanna Brown                    Woodlawn            5-06.00 
 
Event 511  Girls Pole Vault 5A (9)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  12-08.25  5/4/2013    Chanel Krause, St Paul's                  
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1998 Caroline Estes                   Scottsboro          7-06.00 
  2   2006 Kyla Reichle                     Scottsboro          7-06.00 
  3    421 Mikayla Vandiver                 Brooks              8-00.00 
  4    623 Alexis Knight                    Corner              8-00.00 
  5    418 Halee Thomas                     Brooks              8-06.00 
  6   1942 Dianna Boyer                     Saint John Paul     9-00.00 
  7   2001 Lauren Hamm                      Scottsboro          9-06.00 
  8    417 Ansley Reynolds                  Brooks             10-00.00 
  9   2208 Callie Radcliff                  St Paul's          11-00.00 
 
Event 505  Girls Long Jump 5A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  19-02.25  5/1991      Petrina Lacey, Williamson                 
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2469 Taylor Eady                      West Point         15-02.75 
  2    365 Skylar Essex                     Brewbaker Tech     15-03.00 
  3    627 Chloe Moseley                    Corner             15-03.00 
  4   1856 Aliyah Ball                      Pleasant Grove     15-03.25 
  5    196 Delia Dowdell                    B T Washington     15-03.50 
  6   1596 Danielle Shears                  Mortimer Jordan    15-03.50 
  7   2002 Emma Hancock                     Scottsboro         15-03.75 
  8    555 Chante' Walker                   Charles Henderso   15-04.25 
  9   2201 Emily Burrowes                   St Paul's          15-05.00 
 10    328 Kenya Tillman                    Boaz               15-06.75 
 11   2470 Sadie Junkins                    West Point         15-07.00 
 12   2582 Breanna Brown                    Woodlawn           15-09.00 
Flight 2  Finals
  1   1999 Olivia Flowers                   Scottsboro         15-09.00 
  2   2452 Amber Carter                     Wenonah            15-09.25 
  3    268 Ty Thomas                        Beauregard         15-10.50 
  4    363 Makayla Auls                     Brewbaker Tech     15-11.00 
  5    679 Jamerah Smith                    Dallas County      15-11.00 
  6   2170 Savannah Henry                   Springville        15-11.25 
  7   2199 Olivia Beard                     St Paul's          16-00.25 
  8   1032 Avery Masdon                     Guntersville       16-02.50 
  9    880 Jordan Moss                      Faith Academy      16-02.50 
 10    267 Destiny Pitts                    Beauregard         16-03.00 
 11   2011 Isabel Wynn                      Scottsboro         16-04.00 
 12    740 Ashleigh Ivory                   Demopolis          16-08.50 
 
Event 507  Girls Triple Jump 5A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 11:30 AM
   4567A Rec:  39-11.75  5/4/2012    Lacey Dent, St Paul's                     
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     71 Riley Belrose                    Arab               29-04.75 
  2    826 Jaci Jo Mayo                     Etowah             29-05.75 
  3    410 Allisyn Garrett                  Brooks             30-03.00 
  4     76 Skylar Ledbetter                 Arab               30-03.25 
  5    387 Gracie Wong                      Briarwood          30-03.25 
  6    623 Alexis Knight                    Corner             30-07.00 
  7    415 Caroline McAdams                 Brooks             31-01.00 
  8     79 Elizabeth Scarborough            Arab               31-02.00 
  9   2002 Emma Hancock                     Scottsboro         31-11.00 
 10    263 Kendretta Durham                 Beauregard         32-04.00 
 11   2170 Savannah Henry                   Springville        32-06.00 
 12   2004 Autumn Ingram                    Scottsboro         32-07.25 
Flight 2  Finals
  1   1596 Danielle Shears                  Mortimer Jordan    32-11.00 
  2    866 Abby Schnittker                  Fairview           33-03.75 
  3    406 Addison Camp                     Brooks             33-04.00 
  4   2011 Isabel Wynn                      Scottsboro         33-11.50 
  5   2203 Faith Dyas                       St Paul's          34-01.50 
  6   2469 Taylor Eady                      West Point         34-05.00 
  7    268 Ty Thomas                        Beauregard         34-08.00 
  8    363 Makayla Auls                     Brewbaker Tech     35-01.00 
  9   2199 Olivia Beard                     St Paul's          35-03.75 
 10   2582 Breanna Brown                    Woodlawn           35-05.50 
 11    738 Darnesha Harris                  Demopolis          36-05.50 
 12   2201 Emily Burrowes                   St Paul's          37-01.00 
 
Event 501  Girls Shot Put 5A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 3:00 PM
   4567A Rec:  44-07  5/1991      Sonya Ellis, Williamson                      
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1107 Melody Large                     Hayden             29-01.00 
  2   1474 Halimah Bin-Yamin                Lincoln            29-09.50 
  3   1109 McKenzie White                   Hayden             30-04.50 
  4   2008 Aaliyah Scott-Sexton             Scottsboro         30-11.50 
  5    827 Zanya McKenzie                   Etowah             31-02.50 
  6    419 Jordon Tidwell                   Brooks             31-03.50 
  7   1034 Maddie Phillips                  Guntersville       31-09.00 
  8     27 Kalee Johnson                    Alexandria H       31-09.25 
  9    197 Tathyana Piner                   B T Washington     31-09.50 
 10     72 Caitlin Clark                    Arab               32-00.00 
 11    868 Lorin Zehr                       Fairview           32-04.50 
 12    745 Keshunda Walker                  Demopolis          32-06.00 
Flight 2  Finals
  1   2583 kiara howard                     Woodlawn           32-06.00 
  2   2176 Alexus Ousley                    St Clair County    32-07.00 
  3    882 Destiny Sanders                  Faith Academy      32-08.25 
  4   2471 Shelby Sellers                   West Point         32-10.00 
  5    422 Olivia Whitehead                 Brooks             33-05.50 
  6   1994 Lauren Bell                      Scottsboro         33-07.00 
  7    741 Dezmarie Jones                   Demopolis          33-11.25 
  8    418 Halee Thomas                     Brooks             34-03.00 
  9    747 Samantha Williams                Demopolis          35-00.00 
 10   1995 Jasmine Branford                 Scottsboro         36-03.00 
 11    265 Alexis Jackson                   Beauregard         36-08.00 
 12    260 Sam Dailey                       Beauregard         37-04.00 
 
Event 503  Girls Discus Throw 5A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  127-08  5/1987      Ginger Holt, Cullman                        
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    532 E'Myia Hayes                     Central-Tuscaloo      76-00 
  2    747 Samantha Williams                Demopolis             79-03 
  3    741 Dezmarie Jones                   Demopolis             79-11 
  4    881 Madison Overstreet               Faith Academy         80-01 
  5   2583 kiara howard                     Woodlawn              80-03 
  6    622 Lauren Higginbotham              Corner                81-03 
  7   1594 Brooke Henson                    Mortimer Jordan       83-02 
  8   2205 Aleah Kennedy                    St Paul's             86-09 
  9   2427 Dajah Coleman                    Vigor                 87-06 
 10   1474 Halimah Bin-Yamin                Lincoln               87-10 
 11    411 Lindsey Gurley                   Brooks                88-00 
 12     27 Kalee Johnson                    Alexandria H          89-00 
Flight 2  Finals
  1    868 Lorin Zehr                       Fairview              89-05 
  2   1995 Jasmine Branford                 Scottsboro            92-02 
  3   1456 Caya Perry                       Lee-Huntsville        92-06 
  4    795 Kayleigh Rogers                  Douglas               94-01 
  5    197 Tathyana Piner                   B T Washington     96-00.50 
  6   2381 Keanna Wright                    Valley             96-01.50 
  7     32 Taylor Spradley                  Alexandria H       98-11.25 
  8    419 Jordon Tidwell                   Brooks                99-04 
  9    597 Anna Bragg                       Cleburne County   102-09.50 
 10    265 Alexis Jackson                   Beauregard        109-04.50 
 11    260 Sam Dailey                       Beauregard        111-04.50 
 12    418 Halee Thomas                     Brooks               125-06 
 
Event 513  Girls Javelin Throw 5A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  150-02  5/2007      Meghan Austin, St. Paul's                   
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2378 Moeisha Paige                    Valley                82-07 
  2    266 Leslie Melson                    Beauregard            86-02 
  3   2200 Allie Bryant                     St Paul's             86-05 
  4   2427 Dajah Coleman                    Vigor                 89-01 
  5   2009 Emma Stewart                     Scottsboro            91-06 
  6    867 August Stancil                   Fairview              91-06 
  7    257 Tia Beasley                      Beauregard            91-10 
  8    827 Zanya McKenzie                   Etowah                92-07 
  9   1103 Kaylee Burns                     Hayden                96-01 
 10    197 Tathyana Piner                   B T Washington        97-02 
 11    376 Natalie Crumpler                 Briarwood             97-06 
 12   1994 Lauren Bell                      Scottsboro            97-07 
Flight 2  Finals
  1    844 Laureal Childress                Fairfield             99-06 
  2    621 Hannah Culverhouse               Corner               100-07 
  3    840 Monica Williams                  Eufaula              102-00 
  4     74 Desiree Jackson                  Arab                 104-10 
  5    407 Nissi Clingan                    Brooks               108-01 
  6    883 Brittani Thompson                Faith Academy        109-01 
  7   2205 Aleah Kennedy                    St Paul's            110-00 
  8   1443 Leah Smith                       Lawrence County      113-11 
  9    412 Courtney Hale                    Brooks               114-10 
 10   1594 Brooke Henson                    Mortimer Jordan      116-07 
 11    260 Sam Dailey                       Beauregard           130-01 
 12    418 Halee Thomas                     Brooks               139-04 
 
Event 615  Girls 100 Meter Dash 6A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 4:10 PM
   4567A Rec:  11.47  5/2/2014    Jayla Kirkland, Woodlawn                     
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    179 Miya Bennett                     Austin                13.08 
  2   1789 Maya Thomas                      Park Crossin          12.83 
  3   2440 Maddie Harrell                   Walker                12.65 
  4   2491 Tyauna Ferguson                  Wetumpka              12.30 
  5   1219 Jasmine Griffin                  Homewood              12.32 
  6   1772 Shania Vincent                   Oxford                12.66 
  7    190 Alexandria Fleming               B C Rain              12.91 
  8   1975 Angel Peterson                   Saraland              13.10 
Heat 2  Prelims
  1   1768 Brooklyn Chatman                 Oxford                13.06 
  2   1677 Shamireyah Thomas                Northridge            12.80 
  3    306 Ke'Onia Marshall                 Blount                12.58 
  4    121 Japera Harris                    Athens                12.22 
  5   1747 Diondra Larkin                   Opelika               12.33 
  6   1973 Dajah Jones                      Saraland              12.67 
  7   2441 Mykesa Johnson                   Walker                12.92 
  8    589 Kristian Eatman                  Clay Chalkville       13.13 
Heat 3  Prelims
  1   1786 Gracie Exford                    Park Crossin          13.04 
  2   1227 Makiyah Sills                    Homewood              12.75 
  3   1799 Taniyra Brown                    Paul Bryant           12.58 
  4   1787 Jasmine Riley                    Park Crossin          12.17 
  5    689 Kear'ston Travis                 Daphne                12.49 
  6   1810 Sharmeria Simmons                Paul Bryant           12.72 
  7   1405 Alexis Sturdivant                John Carroll          13.02 
  8    117 Lavendar Baily                   Athens                13.27 
 
Event 617  Girls 200 Meter Dash 6A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 3:55 PM
   4567A Rec:  23.65  5/3/2014    Jayla Kirkland, Woodlawn                     
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    604 Andrea Chester                   Columbia              26.98 
  2   1405 Alexis Sturdivant                John Carroll          26.01 
  3   1227 Makiyah Sills                    Homewood              25.66 
  4   1863 Dhakirah Baraka                  Ramsay                24.66 
  5   1787 Jasmine Riley                    Park Crossin          24.79 
  6   1772 Shania Vincent                   Oxford                25.67 
  7    489 KenJada Hutchinson               Center point          26.14 
  8   1975 Angel Peterson                   Saraland              27.10 
Heat 2  Prelims
  1   2125 Mercedes Cooks                   Spanish Fort          26.97 
  2   1677 Shamireyah Thomas                Northridge            25.83 
  3   2490 Tamara Donley                    Wetumpka              25.48 
  4   1809 Qymeshia Mayhew                  Paul Bryant           24.64 
  5   2491 Tyauna Ferguson                  Wetumpka              25.16 
  6   1659 Kaylie Wright                    Muscle Shoals         25.72 
  7    606 Regina Harris                    Columbia              26.18 
  8    685 Natalie Omtvedt                  Daphne                27.22 
Heat 3  Prelims
  1   2441 Mykesa Johnson                   Walker                26.43 
  2   2024 Keashia Collins                  Selma                 25.78 
  3    121 Japera Harris                    Athens                25.36 
  4   1747 Diondra Larkin                   Opelika               24.61 
  5   1803 Shameka Franklin                 Paul Bryant           25.22 
  6   2124 Kaitlyn Cole                     Spanish Fort          25.78 
  7    589 Kristian Eatman                  Clay Chalkville       26.34 
  8    190 Alexandria Fleming               B C Rain              27.30 
 
Event 619  Girls 400 Meter Dash 6A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 11:00 AM
   4567A Rec:  55.17  5/8/2009    Morganne Phillips, Shades Valley             
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    927 Collyn Davis                     Fort Payne          1:01.62 
  2   2027 Sakera Hollis                    Shades Valley       1:01.51 
  3   2439 Jurni Cummings                   Walker              1:01.40 
  4   1142 Hallie Smith                     Helena              1:01.16 
  5    953 Hannah Smith                     Gardendale          1:01.33 
  6    604 Andrea Chester                   Columbia            1:01.41 
  7   1750 Akishi Williams                  Opelika             1:01.51 
  8   1853 Brianna Page                     Pinson Valley       1:01.79 
Section 2  Timed Finals
  1   1785 Marsha' Calloway                 Park Crossin        1:01.01 
  2   2024 Keashia Collins                  Selma               1:00.56 
  3    606 Regina Harris                    Columbia            1:00.53 
  4    952 Kennedy Austin                   Gardendale            59.94 
  5    591 Lakerrya Moulton                 Clay Chalkville     1:00.42 
  6   1799 Taniyra Brown                    Paul Bryant         1:00.55 
  7   2490 Tamara Donley                    Wetumpka            1:00.65 
  8   1677 Shamireyah Thomas                Northridge          1:01.09 
Section 3  Timed Finals
  1   1840 Katie Strozier                   Pelham                59.24 
  2   1863 Dhakirah Baraka                  Ramsay                58.39 
  3   1803 Shameka Franklin                 Paul Bryant           58.02 
  4   1219 Jasmine Griffin                  Homewood              57.51 
  5   1809 Qymeshia Mayhew                  Paul Bryant           57.98 
  6   1405 Alexis Sturdivant                John Carroll          58.37 
  7   1231 Ann Mosely Whitsett              Homewood              58.87 
  8   1747 Diondra Larkin                   Opelika               59.91 
 
Event 625  Girls 800 Meter Run 6A (19)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 1:00 PM
   4567A Rec:  2:11.91  5/2004      Kirby Patterson, Daphne                    
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   2130 Kaylee Komyati                   Spanish Fort        2:31.78 
  2   2133 Sydney Tucker                    Spanish Fort        2:33.05 
  3    688 Mandaline Thomas                 Daphne              2:33.40 
  4    926 Maggie Crow                      Fort Payne          2:33.85 
  5    772 Macy Benton                      Dothan              2:34.33 
  6   1908 Madelyn Wells                    Robertsdale         2:34.81 
  7   1656 Kara Nix                         Muscle Shoals       2:34.91 
Section 2  Timed Finals
  1   1226 Lainey Phelps                    Homewood            2:16.08 
  2   1231 Ann Mosely Whitsett              Homewood            2:20.36 
  3   1840 Katie Strozier                   Pelham              2:21.03 
  4   1223 Caroline Lawrence                Homewood            2:22.79 
  5    927 Collyn Davis                     Fort Payne          2:24.61 
  6   1842 Alex Wilkins                     Pelham              2:26.41 
  7   1654 Lauren Brackin                   Muscle Shoals       2:26.83 
  8   1401 Lindsey Granier                  John Carroll        2:27.57 
  9   1404 Lucy Spero                       John Carroll        2:30.16 
 10   1186 Cassidy Redding                  Hillcrest-Tuscal    2:30.91 
 11   1744 Nikera Durr                      Opelika             2:30.97 
 12    928 Gracie Groat                     Fort Payne          2:31.48 
 
Event 627  Girls 1600 Meter Run 6A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  4:48.23  5/3/2013    Carmen Carlos, McGill-Toolen               
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1226 Lainey Phelps                    Homewood            5:01.91 
  2   1221 Celie Jackson                    Homewood            5:23.62 
  3   1401 Lindsey Granier                  John Carroll        5:23.71 
  4   2442 Jodi Ann Martin                  Walker              5:27.86 
  5   1654 Lauren Brackin                   Muscle Shoals       5:30.73 
  6    931 Maddie Jackson                   Fort Payne          5:32.39 
  7   1656 Kara Nix                         Muscle Shoals       5:33.82 
  8    935 Mollie Sanderson                 Fort Payne          5:37.36 
  9   1135 Abigail Ford                     Helena              5:38.97 
 10   1403 Bella Restrepo                   John Carroll        5:39.57 
 11   1228 Edie Smith                       Homewood            5:41.87 
 12    926 Maggie Crow                      Fort Payne          5:46.43 
 13   1746 Savannah Karl                    Opelika             5:46.59 
 14    688 Mandaline Thomas                 Daphne              5:47.67 
 15    567 Teanna Cason                     Chelsea             5:52.64 
 16    897 Alex Steltenpohl                 Florence            5:57.06 
 17   1854 Charlotte Phillips               Pinson Valley       5:57.71 
 18   2132 Clara Sabo                       Spanish Fort        5:58.46 
 19    684 Nicole Luther                    Daphne              5:59.44 
 20   1023 Alicia Coeur                     Gulf Shores         6:00.34 
 21    772 Macy Benton                      Dothan              6:00.65 
 22   1812 Ellen Williams                   Paul Bryant         6:09.02 
 23   1187 Sophie Smelley                   Hillcrest-Tuscal    6:10.83 
 24   2488 Hanna Bunn                       Wetumpka            6:11.92 
 
Event 629  Girls 3200 Meter Run 6A (17)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:50 AM
   4567A Rec:  10:32.02  5/4/2013    Carmen Carlos, McGill-Toolen              
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1226 Lainey Phelps                    Homewood           11:00.52 
  2   1401 Lindsey Granier                  John Carroll       11:53.44 
  3   1221 Celie Jackson                    Homewood           12:05.93 
  4   1656 Kara Nix                         Muscle Shoals      12:06.02 
  5   2442 Jodi Ann Martin                  Walker             12:10.97 
  6    931 Maddie Jackson                   Fort Payne         12:18.97 
  7    935 Mollie Sanderson                 Fort Payne         12:19.93 
  8   1403 Bella Restrepo                   John Carroll       12:20.69 
  9   1654 Lauren Brackin                   Muscle Shoals      12:24.43 
 10    897 Alex Steltenpohl                 Florence           12:35.50 
 11    567 Teanna Cason                     Chelsea            12:38.39 
 12   1135 Abigail Ford                     Helena             12:39.60 
 13    928 Gracie Groat                     Fort Payne         12:39.74 
 14   1746 Savannah Karl                    Opelika            12:41.85 
 15   1829 Meredith Bass                    Pelham             12:42.03 
 16    688 Mandaline Thomas                 Daphne             12:43.58 
 17   1225 Zoe Nichols                      Homewood           12:53.85 
 
Event 621  Girls 100 Meter Hurdles 6A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:20 PM
   4567A Rec:  14.00  5/2/2014    Brittley Humphrey, Hoover                    
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1855 Octavia Woods                    Pinson Valley         18.21 
  2    895 Jada Anderson                    Florence              17.27 
  3   1222 Madison Kirkwood                 Homewood              16.27 
  4   1667 Jazymon Balous                   Northridge            15.53 
  5   1128 TyKeia Smith                     Hazel Green           15.74 
  6   1865 Zhevyn Jones                     Ramsay                16.37 
  7    683 Raven Davis                      Daphne                17.46 
  8    119 Jasmine Bridgeforth              Athens                18.28 
Heat 2  Prelims
  1    933 Ashley Morales                   Fort Payne            18.20 
  2    604 Andrea Chester                   Columbia              17.18 
  3   1749 Ghania Warren                    Opelika               15.98 
  4   2440 Maddie Harrell                   Walker                15.16 
  5   1673 Jade Johnson                     Northridge            15.81 
  6    934 Ariyana Neal                     Fort Payne            16.63 
  7   1808 Daizah Lavender                  Paul Bryant           17.54 
  8   1841 Anna Wilkes                      Pelham                18.31 
Heat 3  Prelims
  1   2129 Callie Jones                     Spanish Fort          18.05 
  2   1090 Billie Shelton                   Hartselle             16.80 
  3    307 Tamaya Mitchell                  Blount                15.98 
  4   1805 Ja'Myah Howard- Caddell          Paul Bryant           15.12 
  5    686 Sydney Omtvedt                   Daphne                15.90 
  6   1834 Erin Long                        Pelham                16.71 
  7   1022 Mary Marlowe Bailey              Gulf Shores           17.95 
  8   1866 Denitra Streeter                 Ramsay                18.32 
 
Event 623  Girls 300 Meter Hurdles 6A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 10:35 AM
   4567A Rec:  42.74  5/3/2014    Brittley Humphrey, Hoover                    
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    568 Madison Herndon                  Chelsea               52.39 
  2   2132 Clara Sabo                       Spanish Fort          51.12 
  3    777 TaNiaya Taylor                   Dothan                50.41 
  4    456 Shiya Parker                     Carver-Birmingha      50.00 
  5   1805 Ja'Myah Howard- Caddell          Paul Bryant           50.32 
  6   1667 Jazymon Balous                   Northridge            50.61 
  7    774 Dejae Jessie                     Dothan                51.92 
  8   1807 Cassidy Lanier                   Paul Bryant           52.87 
Section 2  Timed Finals
  1   1400 Kate Agena                       John Carroll          49.87 
  2   1865 Zhevyn Jones                     Ramsay                49.11 
  3   1657 Hailey Tucker                    Muscle Shoals         48.59 
  4   2440 Maddie Harrell                   Walker                47.25 
  5    591 Lakerrya Moulton                 Clay Chalkville       47.36 
  6    686 Sydney Omtvedt                   Daphne                48.92 
  7    934 Ariyana Neal                     Fort Payne            49.67 
  8   1866 Denitra Streeter                 Ramsay                49.92 
Section 3  Timed Finals
  1   1227 Makiyah Sills                    Homewood              47.03 
  2   1748 Marquania Rowell                 Opelika               46.77 
  3   1804 Destiny Hodges                   Paul Bryant           46.33 
  4   1219 Jasmine Griffin                  Homewood              44.35 
  5    604 Andrea Chester                   Columbia              46.26 
  6   1128 TyKeia Smith                     Hazel Green           46.73 
  7   1090 Billie Shelton                   Hartselle             46.83 
  8    936 Madi Wallace                     Fort Payne            47.24 
 
Event 631  Girls 4x100 Meter Relay 6A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:30 PM
   4567A Rec:  46.17  5/2000      Central Tuscaloosa, Central Tuscaloosa       
     School                                                  Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Carver Montgomery                                      52.45 
  2  Daphne                                                 50.80 
  3  Northridge                                             49.96 
  4  Homewood                                               48.91 
  5  Paul W. Bryant High School                             49.05 
  6  Clay Chalkville                                        49.98 
  7  Blount                                                 51.54 
  8  B C Rain                                               52.50 
Heat 2  Prelims
  1  Dothan                                                 52.28 
  2  Gardendale                                             50.76 
  3  Austin                                                 49.94 
  4  Ramsay                                                 48.67 
  5  Oxford                                                 49.25 
  6  Muscle Shoals                                          50.36 
  7  Selma                                                  51.86 
  8  Cullman                                                52.96 
Heat 3  Prelims
  1  Decatur                                                52.05 
  2  Center Point High School                               50.55 
  3  Athens                                                 49.78 
  4  Walker                                                 48.37 
  5  Opelika                                                49.71 
  6  Shades Valley                                          50.48 
  7  Saraland                                               52.00 
  8  Pelham                                                 53.12 
 
Event 633  Girls 4x400 Meter Relay 6A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  3:52.27  5/2005      Smiths Station, Smiths Station             
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Dothan                                               4:33.18 
  2  Athens                                               4:27.08 
  3  Spanish Fort                                         4:22.67 
  4  Carver Montgomery                                    4:21.86 
  5  Cullman                                              4:22.54 
  6  Oxford                                               4:25.97 
  7  Hartselle                                            4:29.84 
  8  B C Rain                                             4:39.36 
Section 2  Timed Finals
  1  Walker                                               4:21.31 
  2  Blount                                               4:21.27 
  3  Pelham                                               4:17.39 
  4  Helena High School                                   4:13.70 
  5  John Carroll                                         4:17.29 
  6  Daphne                                               4:17.76 
  7  Center Point High School                             4:21.30 
  8  Carver-Birmingham                                    4:21.83 
Section 3  Timed Finals
  1  Opelika                                              4:11.85 
  2  Fort Payne                                           4:09.15 
  3  Ramsay                                               4:07.59 
  4  Homewood                                             3:54.20 
  5  Paul W. Bryant High School                           3:59.76 
  6  Shades Valley                                        4:08.02 
  7  Park Crossing High School                            4:10.70 
  8  Wetumpka                                             4:12.59 
 
Event 635  Girls 4x800 Meter Relay 6A (10)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 1:45 PM
   4567A Rec:  9:14.63  5/2008      Mountain Brook, Mountain Broolk            
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Homewood                                            10:07.43 
  2  John Carroll                                        10:15.45 
  3  Fort Payne                                          10:21.09 
  4  Pelham                                              10:24.90 
  5  Walker                                              10:33.39 
  6  Paul W. Bryant High School                          10:42.17 
  7  Helena High School                                  10:43.74 
  8  Muscle Shoals                                       10:44.19 
  9  Dothan                                              10:48.08 
 10  Spanish Fort                                        10:56.82 
 
Event 609  Girls High Jump 6A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 3:00 PM
   4567A Rec:   5-10  5/1985      Kelly Gregory, Murphy                        
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    775 Kyra McGlon                      Dothan              4-06.00 
  2    308 Jeane Robinson                   Blount              4-06.00 
  3    310 Alexis Scott-Windham             Blount              4-06.00 
  4    607 Monique Treasure                 Columbia            4-08.00 
  5    925 Anabel Craig                     Fort Payne          4-08.00 
  6   1673 Jade Johnson                     Northridge          4-10.00 
  7    605 Amber Flowers                    Columbia            4-10.00 
  8    486 A'Doll Gray                      Center point        4-10.00 
  9   1142 Hallie Smith                     Helena              4-10.00 
 10    188 Ebone Evans                      B C Rain            4-10.00 
 11    929 Maggie Groat                     Fort Payne          4-10.00 
 12   1832 Sarah Guthrie                    Pelham              4-10.00 
 13   1806 Katlyn Jones                     Paul Bryant         4-10.00 
 14   1864 Azaria Jones                     Ramsay              5-00.00 
 15    655 Caroline Hollingsworth           Cullman             5-00.00 
 16   1834 Erin Long                        Pelham              5-00.00 
 17   1216 Reid Catherine Bunn              Homewood            5-00.00 
 18    307 Tamaya Mitchell                  Blount              5-00.00 
 19   1839 Emily Shaw                       Pelham              5-02.00 
 20   1749 Ghania Warren                    Opelika             5-02.00 
 21   1748 Marquania Rowell                 Opelika             5-02.00 
 22   1144 Allison Tanner                   Helena              5-04.00 
 23   1667 Jazymon Balous                   Northridge          5-04.00 
 24   1223 Caroline Lawrence                Homewood            5-06.00 
 
Event 611  Girls Pole Vault 6A (9)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  12-09  5/3/2014    Margaret Ollinger, McGill-Toolen             
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2132 Clara Sabo                       Spanish Fort        8-06.00 
  2   1215 Alex Brooks                      Homewood            8-06.00 
  3   1218 Hanna Brook Gibbons              Homewood            8-06.00 
  4   1832 Sarah Guthrie                    Pelham              8-06.00 
  5   1831 Amelia Guthrie                   Pelham              8-06.00 
  6   2131 Lily Morris                      Spanish Fort        8-06.00 
  7    653 Anna Franklin                    Cullman             9-00.00 
  8    932 Abigail Johnston                 Fort Payne          9-00.00 
  9    647 Ann Carol Braswell               Cullman            10-00.00 
 
Event 605  Girls Long Jump 6A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  20-05.25  5/1/2015    Kiara Williams, Homewood                  
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    648 Emily Brown                      Cullman            15-05.75 
  2    448 Tamara Clay                      Carver Montgomer   15-07.50 
  3    605 Amber Flowers                    Columbia           15-09.00 
  4   1127 Jasiya Pollard                   Hazel Green        15-09.00 
  5   1128 TyKeia Smith                     Hazel Green        16-03.25 
  6    775 Kyra McGlon                      Dothan             16-05.00 
  7    777 TaNiaya Taylor                   Dothan             16-06.00 
  8   2129 Callie Jones                     Spanish Fort       16-07.75 
  9    686 Sydney Omtvedt                   Daphne             16-08.75 
 10   1671 Angel Horton                     Northridge         16-10.25 
 11   1659 Kaylie Wright                    Muscle Shoals      16-11.00 
 12   1747 Diondra Larkin                   Opelika            16-11.25 
Flight 2  Finals
  1    590 Adrienne Lewis                   Clay Chalkville    17-00.00 
  2    307 Tamaya Mitchell                  Blount             17-01.50 
  3   2491 Tyauna Ferguson                  Wetumpka           17-04.00 
  4   1223 Caroline Lawrence                Homewood           17-04.75 
  5   1299 Kyra Ivory                       Hueytown           17-05.00 
  6   1975 Angel Peterson                   Saraland           17-05.00 
  7   1217 Aiya Finch                       Homewood           17-05.25 
  8   1813 Anndrela Woods                   Paul Bryant        17-08.25 
  9   1748 Marquania Rowell                 Opelika            18-01.50 
 10   1220 Christian Hill                   Homewood           18-04.25 
 11   1803 Shameka Franklin                 Paul Bryant        18-07.50 
 12   1749 Ghania Warren                    Opelika            18-08.50 
 
Event 607  Girls Triple Jump 6A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  42-03.50  5/4/2013    Simone Charley, Spain Park                
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1025 Hanna Rigsby                     Gulf Shores        31-01.00 
  2    309 Tykeia Robinson                  Blount             31-04.00 
  3    308 Jeane Robinson                   Blount             31-10.00 
  4   1770 Alex Gomez                       Oxford             32-00.75 
  5   1670 Zemirah Edwards                  Northridge         32-01.00 
  6   1832 Sarah Guthrie                    Pelham             32-01.00 
  7   1144 Allison Tanner                   Helena             32-03.25 
  8   1742 Alexis Browning                  Opelika            32-09.50 
  9    933 Ashley Morales                   Fort Payne         32-10.50 
 10    932 Abigail Johnston                 Fort Payne         33-02.25 
 11    651 Lexi Daily                       Cullman            33-03.50 
 12   1674 Kailyn Rainer                    Northridge         33-05.00 
Flight 2  Finals
  1    605 Amber Flowers                    Columbia           33-09.00 
  2   1805 Ja'Myah Howard- Caddell          Paul Bryant        34-00.00 
  3   1224 Kayla Mikula                     Homewood           34-06.50 
  4    588 Jai Abel                         Clay Chalkville    34-08.00 
  5   1673 Jade Johnson                     Northridge         35-01.00 
  6   1743 Imani Debrow                     Opelika            35-07.25 
  7   1865 Zhevyn Jones                     Ramsay             35-08.25 
  8    307 Tamaya Mitchell                  Blount             36-05.00 
  9   1220 Christian Hill                   Homewood           37-01.00 
 10   1217 Aiya Finch                       Homewood           37-05.50 
 11    590 Adrienne Lewis                   Clay Chalkville    38-04.75 
 12   1748 Marquania Rowell                 Opelika            38-10.50 
 
Event 601  Girls Shot Put 6A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  44-05.50  5/2/2014    Autavia Fluker, Bessemer Cit              
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    924 Lexi Cottrell                    Fort Payne         30-06.75 
  2    181 Alexis Thrower                   Austin             30-07.50 
  3    180 Kyli Harris                      Austin             30-08.50 
  4   2126 Niya Cooks                       Spanish Fort       31-08.50 
  5   1867 Takia Tatum                      Ramsay             31-08.75 
  6   1300 Keundra Rembert                  Hueytown           31-09.00 
  7    490 Breauna Lacey                    Center point       32-03.75 
  8   1802 Derria Edwards                   Paul Bryant        32-04.00 
  9   1838 Ayala Seaborn                    Pelham             32-05.00 
 10    484 Zakaria Adams                    Center point       32-06.75 
 11   1698 Destiney Zimmerman               Northview          32-07.50 
 12   1668 Nija Dinsmore                    Northridge         33-09.50 
Flight 2  Finals
  1   1136 Erin Fuller                      Helena             33-11.25 
  2    690 Tierany White                    Daphne             33-11.50 
  3   2090 Macie Williams                   Southside-Gadsde   34-01.00 
  4    930 Makirah Hall                     Fort Payne         34-01.00 
  5   1801 Lillian Dudley                   Paul Bryant        34-02.00 
  6    193 Jaiona Murphy                    B C Rain           34-03.00 
  7    312 Karmen Williams                  Blount             34-03.00 
  8    311 Kirstan Sullivan                 Blount             34-05.00 
  9   1907 Darrice Grace                    Robertsdale        34-08.25 
 10   1751 Lazoria Yancey                   Opelika            35-09.00 
 11   2123 Alivia Busch                     Spanish Fort       36-10.50 
 12   1137 Kirsen Gardner                   Helena             37-10.25 
 
Event 603  Girls Discus Throw 6A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 11:30 AM
   4567A Rec:  139-06  5/1983      Stacy Shaw, Murphy                          
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1658 Aliyah Williams                  Muscle Shoals         82-00 
  2     19 Layken Peppers                   Albertville           83-09 
  3   1024 Tristen Fitts                    Gulf Shores           85-00 
  4   1669 T'Leesa Doughty                  Northridge            85-03 
  5   1907 Darrice Grace                    Robertsdale           85-06 
  6   1932 Angel Boykins                    Russell County        85-07 
  7   1802 Derria Edwards                   Paul Bryant           85-09 
  8   2492 Amelia Nettles                   Wetumpka              86-00 
  9    251 Jacquline Cox                    Baldwin County        87-06 
 10    896 Amy Raney                        Florence              88-09 
 11   1229 Simone Smith                     Homewood              90-04 
 12    649 Raigan Canter                    Cullman               90-07 
Flight 2  Finals
  1   1741 Brianna Barnett                  Opelika               91-09 
  2   1838 Ayala Seaborn                    Pelham                92-04 
  3    484 Zakaria Adams                    Center point          93-02 
  4   1672 Morgan Houston                   Northridge            93-04 
  5   1134 Victoria Brown                   Helena                96-06 
  6   1137 Kirsen Gardner                   Helena               100-01 
  7   1751 Lazoria Yancey                   Opelika              100-10 
  8    776 Gabby Smith                      Dothan               102-08 
  9   1668 Nija Dinsmore                    Northridge           103-07 
 10   1800 Olivia Cox                       Paul Bryant          106-00 
 11   2123 Alivia Busch                     Spanish Fort         113-02 
 12    656 Emily Johnson                    Cullman              114-04 
 
Event 613  Girls Javelin Throw 6A (21)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  140-01  5/3/2014    Chloe White, Hoover                         
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    305 Jajuana Lambert                  Blount                85-04 
  2   1215 Alex Brooks                      Homewood              85-07 
  3   1741 Brianna Barnett                  Opelika               88-04 
  4   1769 Haley Dempsey                    Oxford                88-04 
  5   1024 Tristen Fitts                    Gulf Shores           88-06 
  6   1139 Lindy Long                       Helena                91-04 
  7   1852 Mya McDanal                      Pell City             92-09 
  8   1137 Kirsen Gardner                   Helena                92-11 
  9    923 Bailey Barnes                    Fort Payne            96-03 
 10   1676 Emma Thomas                      Northridge            96-06 
Flight 2  Finals
  1   1675 Destiny Saldana                  Northridge            96-10 
  2   1743 Imani Debrow                     Opelika               97-07 
  3   1834 Erin Long                        Pelham                97-09 
  4   1230 Maggie White                     Homewood              99-06 
  5   1751 Lazoria Yancey                   Opelika              102-02 
  6    652 Haley Frankham                   Cullman              102-07 
  7   1138 Laurel Ling                      Helena               104-09 
  8   2489 Morgan Causey                    Wetumpka             107-07 
  9    312 Karmen Williams                  Blount               118-08 
 10   1833 Emorie Long                      Pelham               121-05 
 11   2129 Callie Jones                     Spanish Fort         127-10 
 
Event 715  Girls 100 Meter Dash 7A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 4:10 PM
   4567A Rec:  11.97  5/2/2015    Caitlyn Little, Hoover                       
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    717 Christoria Ely                   Davidson              12.93 
  2   2059 Mya Anderson                     Smiths Station        12.73 
  3   1303 Tamyah Lee                       Huffman               12.59 
  4   1633 Chelsie Burnett                  Murphy                12.31 
  5   2149 Lauryn Hall                      Sparkman              12.35 
  6    132 Vanaya Asinga                    Auburn                12.59 
  7    221 Anjola Osiyoku                   Baker                 12.74 
  8    516 Alexis Morris                    Central-Phenix C      12.94 
Heat 2  Prelims
  1   1554 Trenier Coleman                  McGill-Toolen         12.92 
  2   2109 Zaria Stringer                   Spain Park            12.72 
  3   2291 Alandria McCurdy                 Thompson              12.56 
  4   2286 Lauryn Dancy                     Thompson              12.26 
  5   1264 Jairyn Russell                   Hoover                12.39 
  6    507 Kayla Davis                      Central-Phenix C      12.59 
  7   1165 Hope Igbinoghene                 Hewitt-Trussvill      12.76 
  8    343 Samyah Knotts                    Bob Jones             13.01 
Heat 3  Prelims
  1   2155 Chandler Robinson                Sparkman              12.91 
  2    719 Kadeidra Henderson               Davidson              12.70 
  3   1560 Caroline Huff                    McGill-Toolen         12.47 
  4   1259 Caitlyn Little                   Hoover                12.07 
  5    137 Casey Core                       Auburn                12.44 
  6   2154 Alessea Rice                     Sparkman              12.65 
  7   2293 Niya Oden                        Thompson              12.86 
  8    208 Kelsei Brown                     Baker                 13.06 
 
Event 737  Girls 100 Meter Dash Ambulatory Ambulatory 7A (1)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 10:30 AM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  4   1565 Jordan Mcguire                   McGill-Toolen         16.58 
 
Event 717  Girls 200 Meter Dash 7A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 3:55 PM
   4567A Rec:  24.08  5/7/2016    Destiny Davis, Baker                         
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1320 Taylor Stone                     Huntsville            26.49 
  2   1375 Rachel Seeley                    James Clemens         26.13 
  3   1633 Chelsie Burnett                  Murphy                25.68 
  4   1714 Nicole Payne                     Oak Mountain          25.16 
  5   1264 Jairyn Russell                   Hoover                25.36 
  6    722 Nina McPherson                   Davidson              25.68 
  7   2109 Zaria Stringer                   Spain Park            26.27 
  8    519 Namoi Stewart                    Central-Phenix C      26.69 
Heat 2  Prelims
  1    153 Jordan Yarbrough                 Auburn                26.48 
  2    137 Casey Core                       Auburn                26.08 
  3   1165 Hope Igbinoghene                 Hewitt-Trussvill      25.55 
  4   2149 Lauryn Hall                      Sparkman              25.06 
  5   2286 Lauryn Dancy                     Thompson              25.42 
  6    507 Kayla Davis                      Central-Phenix C      25.79 
  7   2291 Alandria McCurdy                 Thompson              26.33 
  8    221 Anjola Osiyoku                   Baker                 26.79 
Heat 3  Prelims
  1    716 Val Dixon                        Davidson              26.42 
  2    336 Ruth Battle                      Bob Jones             26.05 
  3    138 Khadeesha Crumbley               Auburn                25.47 
  4   1259 Caitlyn Little                   Hoover                24.58 
  5   2154 Alessea Rice                     Sparkman              25.42 
  6   1303 Tamyah Lee                       Huffman               25.90 
  7    343 Samyah Knotts                    Bob Jones             26.37 
  8   1554 Trenier Coleman                  McGill-Toolen         27.02 
 
Event 738  Girls 200 Meter Dash Ambulatory Ambulatory 7A (1)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 2:45 PM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  4   1565 Jordan Mcguire                   McGill-Toolen         35.60 
 
Event 719  Girls 400 Meter Dash 7A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 11:00 AM
   4567A Rec:  55.54  5/6/2016    Myra Mack, Smiths Station                    
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    910 Belle Rea                        Foley               1:00.81 
  2   1611 Sophie Jane Knott                Mountain Brook      1:00.63 
  3   1560 Caroline Huff                    McGill-Toolen       1:00.02 
  4    153 Jordan Yarbrough                 Auburn                59.77 
  5    346 Kiaira Moore                     Bob Jones             59.94 
  6   1320 Taylor Stone                     Huntsville          1:00.30 
  7    722 Nina McPherson                   Davidson            1:00.67 
  8   1716 Asia Turner                      Oak Mountain        1:00.88 
Section 2  Timed Finals
  1   1569 Michelle Roca                    McGill-Toolen         59.13 
  2   1367 Uriah James                      James Clemens         58.69 
  3   2060 Takiya Briggs                    Smiths Station        58.41 
  4   1374 Vada Samuels                     James Clemens         58.01 
  5    336 Ruth Battle                      Bob Jones             58.14 
  6    349 Kailyn Vinson                    Bob Jones             58.62 
  7   1375 Rachel Seeley                    James Clemens         58.69 
  8   1633 Chelsie Burnett                  Murphy                59.75 
Section 3  Timed Finals
  1    508 Vennessa Frank                   Central-Phenix C      57.48 
  2    513 Samiah Love                      Central-Phenix C      57.18 
  3   2065 Myra Mack                        Smiths Station        56.99 
  4   1714 Nicole Payne                     Oak Mountain          55.61 
  5   1312 Serenity Andrus                  Huntsville            56.44 
  6   1603 Holli Chapman                    Mountain Brook        57.14 
  7    138 Khadeesha Crumbley               Auburn                57.45 
  8    515 Monica McNeil                    Central-Phenix C      57.80 
 
Event 739  Girls 400 Meter Dash Ambulatory Ambulatory 7A (1)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 10:50 AM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  4   1565 Jordan Mcguire                   McGill-Toolen       1:21.92 
 
Event 725  Girls 800 Meter Run 7A (21)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 1:00 PM
   4567A Rec:  2:08.99  5/7/2016    Presley Weems, Hoover                      
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    145 Audrey Phillpott                 Auburn              2:23.20 
  2    346 Kiaira Moore                     Bob Jones           2:23.85 
  3    910 Belle Rea                        Foley               2:23.96 
  4   1551 Claire Frazier Bolton            McGill-Toolen       2:24.66 
  5   1322 Lauren Turner                    Huntsville          2:24.75 
  6    142 Anna Kate McGinty                Auburn              2:25.85 
  7   2333 Ashley Eavenson                  Tuscaloosa Count    2:26.98 
  8    518 Tykira Sellers                   Central-Phenix C    2:28.39 
  9   2147 Hailey Brown                     Sparkman            2:30.00 
Section 2  Timed Finals
  1   1610 Lily Hulsey                      Mountain Brook      2:16.01 
  2   1268 Sydney Steely                    Hoover              2:16.92 
  3   1561 Grace Jensen                     McGill-Toolen       2:17.23 
  4   1600 Tessa Allen                      Mountain Brook      2:19.11 
  5   1312 Serenity Andrus                  Huntsville          2:19.17 
  6   1614 Anna Grace Morgan                Mountain Brook      2:19.32 
  7   1258 Emma Langley                     Hoover              2:19.40 
  8    515 Monica McNeil                    Central-Phenix C    2:20.36 
  9    349 Kailyn Vinson                    Bob Jones           2:20.86 
 10    144 Sara Pacer                       Auburn              2:20.97 
 11   1272 Ava Weems                        Hoover              2:21.90 
 12   1325 Abbey Zane                       Huntsville          2:21.95 
 
Event 727  Girls 1600 Meter Run 7A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  4:52.35  5/5/2016    Presley Weems, Hoover                      
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1614 Anna Grace Morgan                Mountain Brook      5:09.20 
  2   1561 Grace Jensen                     McGill-Toolen       5:12.16 
  3   1325 Abbey Zane                       Huntsville          5:12.54 
  4    147 Samantha Rogers                  Auburn              5:12.70 
  5   1610 Lily Hulsey                      Mountain Brook      5:13.53 
  6   1268 Sydney Steely                    Hoover              5:13.85 
  7   2333 Ashley Eavenson                  Tuscaloosa Count    5:14.09 
  8   2100 Isabel Caddo                     Spain Park          5:14.12 
  9    143 Harper McGowan                   Auburn              5:15.93 
 10    144 Sara Pacer                       Auburn              5:17.57 
 11   2288 McKenzie Hogue                   Thompson            5:18.83 
 12   1272 Ava Weems                        Hoover              5:19.33 
 13   1258 Emma Langley                     Hoover              5:19.43 
 14   1601 Anna Balzli                      Mountain Brook      5:20.31 
 15   1324 Abbey Weitenbeck                 Huntsville          5:20.75 
 16   1319 Rachel Jones                     Huntsville          5:22.05 
 17   1708 Evie Bell                        Oak Mountain        5:26.86 
 18   1010 Janey McManus                    Grissom             5:28.10 
 19   1163 Sydney Hall                      Hewitt-Trussvill    5:30.87 
 20   1008 Sarah Lewis                      Grissom             5:32.50 
 21    859 Lexie Williams                   Fairhope            5:35.34 
 22   2334 Kyra Hood                        Tuscaloosa Count    5:35.97 
 23    517 Ariel Sadler                     Central-Phenix C    5:37.15 
 24   1562 Frieda Kickliter                 McGill-Toolen       5:40.60 
 
Event 729  Girls 3200 Meter Run 7A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:50 AM
   4567A Rec:  10:56.28  5/1/2015    Frances Patrick, Mountain Brook           
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1614 Anna Grace Morgan                Mountain Brook     11:15.89 
  2   2333 Ashley Eavenson                  Tuscaloosa Count   11:18.42 
  3   1561 Grace Jensen                     McGill-Toolen      11:32.42 
  4   1325 Abbey Zane                       Huntsville         11:43.94 
  5   1272 Ava Weems                        Hoover             11:52.53 
  6   2288 McKenzie Hogue                   Thompson           11:52.78 
  7   1613 Ana McArdle                      Mountain Brook     11:55.81 
  8   1265 Caroline Sall                    Hoover             11:56.68 
  9   1267 Haley Stallworth                 Hoover             11:58.72 
 10   1324 Abbey Weitenbeck                 Huntsville         11:59.63 
 11    149 Hallie Stewart                   Auburn             12:02.44 
 12    147 Samantha Rogers                  Auburn             12:02.57 
 13    143 Harper McGowan                   Auburn             12:02.69 
 14   2334 Kyra Hood                        Tuscaloosa Count   12:15.42 
 15   1313 Hannah Bloom                     Huntsville         12:18.33 
 16   2388 Sasha Allison                    Vestavia           12:19.36 
 17   1010 Janey McManus                    Grissom            12:27.77 
 18   1562 Frieda Kickliter                 McGill-Toolen      12:28.10 
 19    854 Audrey Clark                     Fairhope           12:33.77 
 20   1163 Sydney Hall                      Hewitt-Trussvill   12:33.98 
 21    813 Natalie Warner                   Enterprise         12:35.99 
 22   2395 Madison Milldrum                 Vestavia           12:36.51 
 23    225 Madelyn Watkins                  Baker              12:39.25 
 24   2101 Alyssa Gaston                    Spain Park         12:40.94 
 
Event 721  Girls 100 Meter Hurdles 7A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:20 PM
   4567A Rec:  13.49  5/7/2016    Brittley Humphrey, Hoover                    
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    150 Lauren Sullivan                  Auburn                17.35 
  2   1559 Lauren Hawkins                   McGill-Toolen         16.78 
  3    136 Zaria Chambers                   Auburn                15.87 
  4   1261 Michelle Nkoudou                 Hoover                15.13 
  5   1569 Michelle Roca                    McGill-Toolen         15.32 
  6    227 Kelsey White                     Baker                 16.14 
  7   1362 Audriana Blakely                 James Clemens         16.83 
  8    811 Joyce Morris                     Enterprise            17.45 
Heat 2  Prelims
  1   2392 Mary Ashford Hyde                Vestavia              17.33 
  2    511 Jada Lester                      Central-Phenix C      16.75 
  3   1263 Chakiya Plummer                  Hoover                15.68 
  4   1368 Shataeya Ligon                   James Clemens         14.89 
  5   2061 Kennedy Brown                    Smiths Station        15.43 
  6    345 Emika Miyamoto                   Bob Jones             16.21 
  7   2399 Margaret James Stephens          Vestavia              17.15 
  8   1607 Meme Everette                    Mountain Brook        17.52 
Heat 3  Prelims
  1    344 Alexis Mims                      Bob Jones             17.31 
  2    212 Maegan Edwards                   Baker                 16.50 
  3    512 Davornne Lindo                   Central-Phenix C      15.66 
  4   1259 Caitlyn Little                   Hoover                14.01 
  5   1168 Aubrey Mavin                     Hewitt-Trussvill      15.59 
  6   1556 Emily Diaz                       McGill-Toolen         16.44 
  7    943 Cede Poe                         Gadsden City          17.19 
  8   2297 Madison Wright                   Thompson              17.55 
 
Event 723  Girls 300 Meter Hurdles 7A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 10:35 AM
   4567A Rec:  42.46  5/2/2015    Brittley Humphrey, Hoover                    
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    212 Maegan Edwards                   Baker                 52.19 
  2    227 Kelsey White                     Baker                 50.53 
  3   1612 Rosemary Lee                     Mountain Brook        49.69 
  4   1569 Michelle Roca                    McGill-Toolen         49.64 
  5    812 Shay Teh                         Enterprise            49.67 
  6   1261 Michelle Nkoudou                 Hoover                49.71 
  7   1556 Emily Diaz                       McGill-Toolen         51.31 
  8   1559 Lauren Hawkins                   McGill-Toolen         52.82 
Section 2  Timed Finals
  1    511 Jada Lester                      Central-Phenix C      49.16 
  2   1009 Nikki Mata                       Grissom               48.65 
  3    510 Kinadee Kinard                   Central-Phenix C      47.76 
  4   1362 Audriana Blakely                 James Clemens         47.38 
  5   2401 Taylor Trotman                   Vestavia              47.59 
  6   1375 Rachel Seeley                    James Clemens         47.84 
  7    437 Maliyah Davis                    Buckhorn              48.90 
  8   1316 Abigail Green                    Huntsville            49.52 
Section 3  Timed Finals
  1   1168 Aubrey Mavin                     Hewitt-Trussvill      47.27 
  2    153 Jordan Yarbrough                 Auburn                47.04 
  3   1253 Ayana Eason                      Hoover                46.56 
  4   1166 Jada Jenkins                     Hewitt-Trussvill      45.75 
  5   1263 Chakiya Plummer                  Hoover                46.26 
  6    152 Destiny Thompson                 Auburn                46.86 
  7   1171 Sydney White                     Hewitt-Trussvill      47.26 
  8    512 Davornne Lindo                   Central-Phenix C      47.33 
 
Event 731  Girls 4x100 Meter Relay 7A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:30 PM
   4567A Rec:  47.23  5/7/2016    Hoover, Hoover                               
     School                                                  Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Enterprise                                             52.26 
  2  Huffman                                                50.96 
  3  Gadsden City                                           49.62 
  4  Sparkman                                               47.86 
  5  Bob Jones                                              48.31 
  6  Vestavia Hills                                         49.81 
  7  Huntsville                                             51.23 
  8  Oak Mountain                                           52.58 
Heat 2  Prelims
  1  Lee-Montgomery                                         52.21 
  2  Spain Park                                             50.78 
  3  Smiths Station                                         49.47 
  4  Hoover                                                 47.55 
  5  Thompson                                               48.36 
  6  Mountain Brook                                         50.40 
  7  Murphy                                                 51.66 
  8  McGill-Toolen                                          52.69 
Heat 3  Prelims
  1  Grissom                                                52.11 
  2  Baker                                                  50.61 
  3  Hewitt-Trussville                                      48.82 
  4  Auburn                                                 47.34 
  5  James Clemens High School                              48.71 
  6  Davidson                                               50.43 
  7  Mary Montgomery                                        52.02 
  8  Foley                                                  53.19 
 
Event 733  Girls 4x400 Meter Relay 7A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  3:52.68  5/7/2016    Central-Phenix City, Central-Phenix C      
                        V Frank, M McNeil, R Jackson, S Love              
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Tuscaloosa County                                    4:30.40 
  2  Lee-Montgomery                                       4:25.61 
  3  Enterprise                                           4:24.84 
  4  Baker                                                4:21.03 
  5  Huffman                                              4:21.50 
  6  Foley                                                4:25.20 
  7  Murphy                                               4:27.57 
  8  Mary Montgomery                                      4:33.00 
Section 2  Timed Finals
  1  Sparkman                                             4:17.94 
  2  Grissom                                              4:15.00 
  3  Vestavia Hills                                       4:13.46 
  4  Mountain Brook                                       4:08.31 
  5  Thompson                                             4:11.49 
  6  Davidson                                             4:13.76 
  7  Hewitt-Trussville                                    4:15.80 
  8  Spain Park                                           4:19.45 
Section 3  Timed Finals
  1  Auburn                                               4:05.38 
  2  Huntsville                                           3:58.89 
  3  James Clemens High School                            3:57.97 
  4  Central-Phenix City                                  3:53.80 
  5  Smiths Station                                       3:55.14 
  6  Bob Jones                                            3:58.40 
  7  Hoover                                               4:01.84 
  8  Oak Mountain                                         4:07.43 
 
Event 735  Girls 4x800 Meter Relay 7A (17)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 1:45 PM
   4567A Rec:  9:16.77  5/6/2016    Hoover, Hoover                             
                        C Franklin, E Langley, H Perryman, A Weems        
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Huntsville                                           9:38.73 
  2  Central-Phenix City                                  9:47.23 
  3  Auburn                                               9:48.19 
  4  Mountain Brook                                       9:48.94 
  5  Bob Jones                                            9:58.81 
  6  Hoover                                               9:59.31 
  7  Oak Mountain                                        10:08.20 
  8  Vestavia Hills                                      10:12.31 
  9  Spain Park                                          10:13.69 
 10  Grissom                                             10:14.37 
 11  Hewitt-Trussville                                   10:17.10 
 12  James Clemens High School                           10:26.46 
 13  McGill-Toolen                                       10:27.29 
 14  Tuscaloosa County                                   10:33.59 
 15  Thompson                                            10:34.47 
 16  Fairhope                                            10:41.68 
 17  Baker                                               10:44.68 
 
Event 709  Girls High Jump 7A (23)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:   5-06  5/1/2015    Julia Leonard, Mountain Brook                
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    134 Ayden Bailey                     Auburn              4-08.00 
  2   1605 Ella Cobbs                       Mountain Brook      4-08.00 
  3   1533 Imani Bassa                      Mary Montgomery     4-08.00 
  4    148 Allison Sartain                  Auburn              4-10.00 
  5    941 Mariqua Adley                    Gadsden City        4-10.00 
  6   1604 Anne Carlton Clegg               Mountain Brook      4-10.00 
  7   1318 Maggie Horton                    Huntsville          4-10.00 
  8    219 Kennedi Myrick                   Baker               4-10.00 
  9   1370 Paitlyn McGee                    James Clemens       4-10.00 
 10   2157 Emani Smith-Jordan               Sparkman            5-00.00 
 11   1314 Sarah Bolton                     Huntsville          5-00.00 
 12    907 Trinity Morgan                   Foley               5-00.00 
 13   1551 Claire Frazier Bolton            McGill-Toolen       5-00.00 
 14   1639 Dymond Harris                    Murphy              5-02.00 
 15    347 Kiara Risher                     Bob Jones           5-02.00 
 16   1373 Jennifer Reis                    James Clemens       5-02.00 
 17   2152 Danielle Moore                   Sparkman            5-02.00 
 18   2061 Kennedy Brown                    Smiths Station      5-02.00 
 19   1615 Eleanor Swagler                  Mountain Brook      5-04.00 
 20   2065 Myra Mack                        Smiths Station      5-04.00 
 21   2296 London Wooley                    Thompson            5-04.00 
 22   2066 Harmony Stephens                 Smiths Station      5-04.00 
 23   1256 Genesis Jones                    Hoover              5-06.00 
 
Event 711  Girls Pole Vault 7A (19)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  13-06.25  5/5/2016    Margaret Ollinger, McGill-Toolen          
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    131 Elyse Agee                       Auburn              8-06.00 
  2   1616 Virginia Webb                    Mountain Brook      8-06.00 
  3   2107 Katelyn McCLure                  Spain Park          8-06.00 
  4   1161 Olivia Braswell                  Hewitt-Trussvill    8-06.00 
  5    856 Ella Haffner                     Fairhope            9-00.00 
  6   1317 Ann Hampton                      Huntsville          9-00.00 
  7   1553 Bradyn Coarsey                   McGill-Toolen       9-06.00 
  8   1572 Kelsey Taylor                    McGill-Toolen       9-06.00 
  9   2397 Katherine Ratliff                Vestavia            9-06.00 
 10   1252 Allie Couch                      Hoover              9-06.00 
 11   1273 Riley White                      Hoover             10-00.00 
 12   2105 Makenna Kuhn                     Spain Park         10-00.00 
 13    857 Annie Lineberger                 Fairhope           10-00.00 
 14   1269 Natalie Tashman                  Hoover             10-00.00 
 15    345 Emika Miyamoto                   Bob Jones          10-00.00 
 16   1364 Aishling Doherty                 James Clemens      10-06.00 
 17   1611 Sophie Jane Knott                Mountain Brook     10-06.00 
 18   1571 Lucy Stuardi                     McGill-Toolen      10-06.00 
 19   1373 Jennifer Reis                    James Clemens      10-09.00 
 
Event 705  Girls Long Jump 7A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  18-10  5/2/2015    Kayla Williams, James Clemens                
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1537 Abi Loewen                       Mary Montgomery    15-09.25 
  2    154 Patiana Yarbrough                Auburn             15-09.50 
  3   1604 Anne Carlton Clegg               Mountain Brook     15-10.50 
  4   2397 Katherine Ratliff                Vestavia           15-10.50 
  5    227 Kelsey White                     Baker              16-01.25 
  6    507 Kayla Davis                      Central-Phenix C   16-02.50 
  7    942 Jayla Hunter                     Gadsden City       16-02.50 
  8   2103 Claire Holt                      Spain Park         16-03.00 
  9   1606 Mary Stewart Drummond            Mountain Brook     16-04.00 
 10   1560 Caroline Huff                    McGill-Toolen      16-04.25 
 11    911 Makayla Shoots                   Foley              16-04.75 
 12   2153 Aubrey Parker                    Sparkman           16-04.75 
Flight 2  Finals
  1   2062 Madison Brown                    Smiths Station     16-06.50 
  2   1256 Genesis Jones                    Hoover             16-07.00 
  3   1371 Ashlee Osaji                     James Clemens      16-08.50 
  4   1257 Adetola Koiki                    Hoover             16-10.50 
  5    350 Aaliyah Washingon                Bob Jones          16-11.25 
  6   1314 Sarah Bolton                     Huntsville         16-11.50 
  7   2061 Kennedy Brown                    Smiths Station     17-03.50 
  8   1566 Kenya McQuirter                  McGill-Toolen      17-04.50 
  9   1377 Aajiah Watkins                   James Clemens      17-05.50 
 10   1368 Shataeya Ligon                   James Clemens      17-07.75 
 11    340 Malika Harry                     Bob Jones          17-08.00 
 12   2067 Alonie Sutton                    Smiths Station     18-01.00 
 
Event 707  Girls Triple Jump 7A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 3:00 PM
   4567A Rec:  39-03.50  5/1/2015    Kayla Williams, James Clemens             
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    903 Calayshia Buchanan               Foley              33-01.50 
  2   2152 Danielle Moore                   Sparkman           33-04.50 
  3    218 Nialexus Minor                   Baker              33-04.50 
  4   1321 Laci Turner                      Huntsville         33-05.00 
  5   1564 Hally Lee                        McGill-Toolen      33-08.00 
  6    227 Kelsey White                     Baker              33-10.25 
  7   2062 Madison Brown                    Smiths Station     33-11.00 
  8    908 Amari Pickens                    Foley              33-11.25 
  9    909 Taqueena Pugh                    Foley              34-00.50 
 10   2287 Jamilia Evans                    Thompson           34-01.00 
 11    340 Malika Harry                     Bob Jones          34-01.50 
 12   1368 Shataeya Ligon                   James Clemens      34-04.25 
Flight 2  Finals
  1   2103 Claire Holt                      Spain Park         34-05.50 
  2   1369 Ariana Martinez-Kilgore          James Clemens      34-05.50 
  3    148 Allison Sartain                  Auburn             34-06.00 
  4    139 Shanna Esters                    Auburn             34-08.50 
  5   1262 Bailee Pennington                Hoover             34-10.75 
  6   1371 Ashlee Osaji                     James Clemens      35-06.25 
  7    716 Val Dixon                        Davidson           36-00.75 
  8   1253 Ayana Eason                      Hoover             36-01.00 
  9   1256 Genesis Jones                    Hoover             36-10.00 
 10   2293 Niya Oden                        Thompson           37-00.25 
 11   2061 Kennedy Brown                    Smiths Station     39-03.50 
 12   2067 Alonie Sutton                    Smiths Station     40-07.50 
 
Event 740  Girls Shot Put Ambulatory Ambulatory 7A (1)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1565 Jordan Mcguire                   McGill-Toolen      18-07.00 
 
Event 701  Girls Shot Put 7A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 11:30 AM
   4567A Rec:  39-07.75  5/7/2016    Alana White, Huntsville                   
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2285 Ebony Butler                     Thompson           29-04.25 
  2   1462 jasmine johnson                  Lee-Montgomery     29-08.50 
  3   2063 Zipporah Davis                   Smiths Station     30-00.00 
  4   2064 Rachel Givens                    Smiths Station     30-02.50 
  5    133 Raven Atkinson                   Auburn             30-11.00 
  6   2146 Nadia Alexander                  Sparkman           31-09.50 
  7    509 Adrianna Gary                    Central-Phenix C   32-01.50 
  8   2150 Kaylyn Hardrick                  Sparkman           32-05.00 
  9    723 Jada Scott                       Davidson           32-11.00 
 10   1274 Erin Williams                    Hoover             33-05.25 
 11   1602 Janie Branch                     Mountain Brook     33-06.00 
 12    337 Lanaiya Coney                    Bob Jones          33-06.50 
Flight 2  Finals
  1   1323 Morenike Waterton                Huntsville         33-07.00 
  2   1271 Deja Washington                  Hoover             33-08.00 
  3   1534 Breanna Boykin                   Mary Montgomery    33-09.50 
  4   2292 Zoria Miller                     Thompson           33-09.75 
  5   1557 Morgan Duncan                    McGill-Toolen      33-10.00 
  6   2279 Autumn Robinson                  Theodore           34-03.00 
  7    944 Asia Samuels                     Gadsden City       34-04.50 
  8   1555 Hannah Daffin                    McGill-Toolen      34-10.50 
  9    913 Quazelia Woodyard                Foley              35-03.50 
 10   2151 April Johnson                    Sparkman           35-05.25 
 11   1365 Zuri Falkner                     James Clemens      38-01.00 
 12   1372 Kennedy Reese                    James Clemens      38-06.00 
 
Event 703  Girls Discus Throw 7A (23)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  117-09  4/30/2015   Kameron Cass, Davidson                      
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    810 Jasmine Castaneda                Enterprise            81-10 
  2   2150 Kaylyn Hardrick                  Sparkman              85-05 
  3    146 Brianna Pierce                   Auburn                85-06 
  4   2063 Zipporah Davis                   Smiths Station        85-08 
  5   1266 Brada Shaw                       Hoover                86-08 
  6    348 Janah Turner                     Bob Jones             86-08 
  7   2338 Amy Zogg                         Tuscaloosa Count      87-03 
  8    718 Lauren Fairley                   Davidson              88-04 
  9   1372 Kennedy Reese                    James Clemens         88-08 
 10    338 Kyla Diei                        Bob Jones             89-00 
 11   2292 Zoria Miller                     Thompson              90-11 
Flight 2  Finals
  1    721 Kaylee Johnston                  Davidson              92-09 
  2    509 Adrianna Gary                    Central-Phenix C      96-10 
  3   1250 Amber Bury                       Hoover                97-06 
  4   2285 Ebony Butler                     Thompson              99-06 
  5   1557 Morgan Duncan                    McGill-Toolen        101-08 
  6   1567 Mackie Neese                     McGill-Toolen        102-10 
  7   2151 April Johnson                    Sparkman             104-10 
  8   1323 Morenike Waterton                Huntsville           105-07 
  9   2280 JaKayla Wright                   Theodore             107-07 
 10   1602 Janie Branch                     Mountain Brook       107-08 
 11   1570 Rachel Smith                     McGill-Toolen        111-07 
 12   1365 Zuri Falkner                     James Clemens        118-00 
 
Event 713  Girls Javelin Throw 7A (23)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  128-08  5/1/2015    Bria Terry, Vestavia                        
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1608 Ann Chapman Haynes               Mountain Brook        85-04 
  2   2064 Rachel Givens                    Smiths Station        86-02 
  3   1541 Savannah Vigor                   Mary Montgomery       86-05 
  4   1534 Breanna Boykin                   Mary Montgomery       87-02 
  5   1365 Zuri Falkner                     James Clemens         87-03 
  6   1274 Erin Williams                    Hoover                87-05 
  7   2292 Zoria Miller                     Thompson              88-04 
  8   1563 Courtney Langham                 McGill-Toolen         89-03 
  9   1602 Janie Branch                     Mountain Brook        91-11 
 10   1315 Isabelle Brown                   Huntsville            93-06 
 11   1572 Kelsey Taylor                    McGill-Toolen         94-00 
Flight 2  Finals
  1   1251 Anna Kay Clark                   Hoover                95-04 
  2   2389 Manon Burris                     Vestavia              96-04 
  3   1712 Olivia Hood                      Oak Mountain          96-05 
  4    151 Ashton Teague                    Auburn                97-03 
  5    721 Kaylee Johnston                  Davidson             101-09 
  6   1609 Ellis Henley                     Mountain Brook       104-02 
  7   1167 Josie Lyster                     Hewitt-Trussvill     107-03 
  8    140 Shaniya Holley                   Auburn            107-06.50 
  9   2397 Katherine Ratliff                Vestavia             111-10 
 10    341 Nichole Harting                  Bob Jones            112-01 
 11   1568 Emily O'Neill                    McGill-Toolen        114-04 
 12    135 Ashley Carter                    Auburn               120-01 
 
Event 416  Boys 100 Meter Dash 4A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 4:10 PM
   4567A Rec:  10.48  5/1998      Shontua Ray, Montevallo                      
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   2275 Markevious Matthews              Tallassee             11.74 
  2   1509 Jaylen Nelson                    Madison Acad          11.58 
  3   1507 K.J. Malone                      Madison Acad          11.42 
  4   1068 Rakeem Wilson                    Hamilton              11.13 
  5    986 Zavis Smith                      Greensboro            11.15 
  6   2055 Brylan Shirley                   Sipsey Valle          11.43 
  7   2329 Jay Tymes                        Trinity Wild          11.59 
  8   1359 Niko Richmond                    Jacksonville          11.75 
Heat 2  Prelims
  1    707 Benjamin Lewis                   Dar                   11.72 
  2   2373 Symon Smith                      Ums-Wright            11.53 
  3    975 Darrin Constant                  Greensboro            11.40 
  4   2058 Ty Washington                    Sipsey Valle          10.80 
  5    675 Qua Tucker                       Dadeville HS          11.18 
  6     66 Jeremy McCants                   Anniston              11.45 
  7     47 Cameo Stoudemire                 Andalusia             11.63 
  8    769 Malik Southern                   Deshler               11.75 
Heat 3  Prelims
  1   1429 Johnathan Bailey                 LAMP                  11.70 
  2   2477 Jeremiah Childs                  Westminster Chri      11.52 
  3    304 Tremard Snead                    Bibb County           11.34 
  4   2566 Trey Cunningham                  Winfield              10.76 
  5   1503 Evan Brooks                      Madison Acad          11.32 
  6   1902 Harrison Pearson                 Randolph              11.49 
  7   1990 Kobe Pogue                       Satsuma               11.64 
  8   1207 Zach Allen                       Hokes Bluff           11.76 
 
Event 438  Boys 100 Meter Dash Ambulatory Ambulatory 4A (1)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 10:30 AM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  4   1211 Logan Langley                    Hokes Bluff           15.28 
 
Event 418  Boys 200 Meter Dash 4A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 3:55 PM
   4567A Rec:  21.10  5/1998      Shontua Ray, Montevallo                      
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   2327 Jack Singletary                  Trinity Wild          23.91 
  2   1064 Cole Reed                        Hamilton              23.64 
  3   1902 Harrison Pearson                 Randolph              23.19 
  4   1511 Jackson Scott                    Madison Acad          22.65 
  5   1503 Evan Brooks                      Madison Acad          22.68 
  6    806 Dj Patrick                       Elmore County         23.25 
  7     69 Torrian Sizemore                 Anniston              23.65 
  8   2275 Markevious Matthews              Tallassee             23.95 
Heat 2  Prelims
  1   1631 Greg Oden                        Munford               23.89 
  2    994 LiCedric Varner                  Greensboro            23.49 
  3    304 Tremard Snead                    Bibb County           23.16 
  4    675 Qua Tucker                       Dadeville HS          22.53 
  5    986 Zavis Smith                      Greensboro            22.69 
  6   2483 Michael Parker                   Westminster Chri      23.35 
  7    707 Benjamin Lewis                   Dar                   23.66 
  8   1993 Alec Wade                        Satsuma               24.05 
Heat 3  Prelims
  1   2373 Symon Smith                      Ums-Wright            23.83 
  2   2058 Ty Washington                    Sipsey Valle          23.44 
  3   1068 Rakeem Wilson                    Hamilton              22.85 
  4   2566 Trey Cunningham                  Winfield              22.43 
  5   1507 K.J. Malone                      Madison Acad          22.78 
  6   1739 Dawson Thomas                    Oneonta               23.37 
  7   1990 Kobe Pogue                       Satsuma               23.77 
  8    474 Greg Ellis                       Catholic- Montgo      24.10 
 
Event 420  Boys 400 Meter Dash 4A (22)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 11:00 AM
   4567A Rec:  48.42  5/6/2016    Patrick O'Mara, Catholic- Montgo             
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2   2284 Keyshawn Keller                  Thomasville           54.55 
  3    989 Christian Taylor                 Greensboro            53.88 
  4   1630 Lariae Ball                      Munford               53.20 
  5   2194 Raymond Millero                  St James              53.64 
  6   2570 Connor Hawkins                   Winfield              54.33 
  7   1695 Cody Robertson                   Northside             54.78 
Section 2  Timed Finals
  1   2191 Zander Kazzie                    St James              53.07 
  2   1502 Daniel Brent                     Madison Acad          52.98 
  3   1690 Samuel Barrentine                Northside             52.92 
  4   2514 Macey Carr                       White Plains          52.53 
  5   1733 Quentin Heffley                  Oneonta               52.63 
  6   2546 Colby Scott                      Wilson                52.96 
  7   2486 Alex Stanley                     Westminster Chri      53.06 
  8    673 Devin Johnson                    Dadeville HS          53.12 
Section 3  Timed Finals
  1   2278 Dorion Williams                  Tallassee             51.91 
  2     69 Torrian Sizemore                 Anniston              51.53 
  3    994 LiCedric Varner                  Greensboro            51.25 
  4    806 Dj Patrick                       Elmore County         50.19 
  5   1904 Colin Quirk                      Randolph              50.89 
  6   1357 James Johnson                    Jacksonville          51.52 
  7   1740 Marquette White                  Oneonta               51.90 
  8   1509 Jaylen Nelson                    Madison Acad          52.20 
 
Event 426  Boys 800 Meter Run 4A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 1:00 PM
   4567A Rec:  1:57.32  5/1/2010    Richie Huettemann, UMS-Wright              
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    710 Kyle Saylor                      Dar                 2:08.01 
  2    482 Grant Walker                     Catholic- Montgo    2:08.12 
  3   2358 Danner Butler                    Ums-Wright          2:08.45 
  4   1123 Ja'Quan Caine                    Hayleyville         2:08.92 
  5   1693 James Lagrone                    Northside           2:09.22 
  6   2054 Landon Price                     Sipsey Valle        2:09.30 
  7   2580 Beck Wilkes                      Winfield            2:09.59 
  8   1694 Drake Patton                     Northside           2:09.63 
  9    807 De'Angelo Splunge                Elmore County       2:09.66 
 10   2375 Evan Webster                     Ums-Wright          2:09.79 
 11   2518 Dylan McCareeth                  White Plains        2:10.06 
 12   2517 Sam Larson                       White Plains        2:10.98 
Section 2  Timed Finals
  1   1904 Colin Quirk                      Randolph            2:00.26 
  2   2192 Jake Maddox                      St James            2:01.81 
  3   1692 Tanner King                      Northside           2:03.34 
  4   1733 Quentin Heffley                  Oneonta             2:03.68 
  5   2322 Charlie Lott                     Trinity Wild        2:04.42 
  6   1735 Cole Nabors                      Oneonta             2:04.47 
  7    803 Zefeniah Edwards                 Elmore County       2:06.46 
  8    477 Zachary Kroeger                  Catholic- Montgo    2:07.04 
  9   2324 Dawson Oliver                    Trinity Wild        2:07.08 
 10   1510 Will Oglesby                     Madison Acad        2:07.16 
 11   1862 James Cain                       Priceville          2:07.46 
 12    116 Daniel Tully                     Ashville            2:07.65 
 
Event 428  Boys 1600 Meter Run 4A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  4:17.67  5/5/2016    Ryan Ford, Westminster Chri                
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   2322 Charlie Lott                     Trinity Wild        4:35.01 
  2   1692 Tanner King                      Northside           4:36.48 
  3    477 Zachary Kroeger                  Catholic- Montgo    4:38.88 
  4   1898 Matthew Estopinal                Randolph            4:39.42 
  5   1510 Will Oglesby                     Madison Acad        4:39.96 
  6    482 Grant Walker                     Catholic- Montgo    4:43.00 
  7   1736 Riley Slone                      Oneonta             4:43.79 
  8   1927 Ryan McKinney                    Rogers              4:44.65 
  9   2478 Brett Clark                      Westminster Chri    4:44.92 
 10    710 Kyle Saylor                      Dar                 4:45.46 
 11   1123 Ja'Quan Caine                    Hayleyville         4:45.57 
 12    116 Daniel Tully                     Ashville            4:46.21 
 13   2192 Jake Maddox                      St James            4:46.92 
 14   1693 James Lagrone                    Northside           4:46.97 
 15   2580 Beck Wilkes                      Winfield            4:47.21 
 16   2571 Davis Holdbrooks                 Winfield            4:48.36 
 17   2375 Evan Webster                     Ums-Wright          4:48.98 
 18   2328 T.A. Sluis                       Trinity Wild        4:49.88 
 19     13 Judson Hardin                    Alabama Chri        4:51.95 
 20   2276 Jonathan Osborne                 Tallassee           4:53.67 
 21     64 James Haynes                     Anniston            4:54.21 
 22     67 Miciah Myles                     Anniston            4:54.38 
 23   1694 Drake Patton                     Northside           4:57.51 
 24    113 John Michael Norris              Ashville            4:58.73 
 
Event 430  Boys 3200 Meter Run 4A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:50 AM
   4567A Rec:  9:25.26  5/6/2016    Ryan Ford, Westminster Chri                
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1898 Matthew Estopinal                Randolph           10:07.61 
  2   1692 Tanner King                      Northside          10:13.69 
  3   2322 Charlie Lott                     Trinity Wild       10:14.87 
  4   1510 Will Oglesby                     Madison Acad       10:24.69 
  5    477 Zachary Kroeger                  Catholic- Montgo   10:27.69 
  6     13 Judson Hardin                    Alabama Chri       10:29.93 
  7   2571 Davis Holdbrooks                 Winfield           10:36.70 
  8    482 Grant Walker                     Catholic- Montgo   10:36.99 
  9    116 Daniel Tully                     Ashville           10:45.54 
 10   2328 T.A. Sluis                       Trinity Wild       10:45.70 
 11   2580 Beck Wilkes                      Winfield           10:46.12 
 12   2519 Jake Moore                       White Plains       10:49.33 
 13   2326 Wells Rutland                    Trinity Wild       10:50.49 
 14     67 Miciah Myles                     Anniston           10:50.74 
 15   1736 Riley Slone                      Oneonta            10:57.13 
 16    113 John Michael Norris              Ashville           10:57.49 
 17   1124 Tristan Carter                   Hayleyville        10:59.27 
 18   2375 Evan Webster                     Ums-Wright         11:02.45 
 19     64 James Haynes                     Anniston           11:03.23 
 20   2478 Brett Clark                      Westminster Chri   11:05.95 
 21   2479 Jason Farmer                     Westminster Chri   11:06.71 
 22   2364 David Ericson                    Ums-Wright         11:07.79 
 23   1906 Lee Thomas                       Randolph           11:08.34 
 24   1693 James Lagrone                    Northside          11:16.48 
 
Event 422  Boys 110 Meter Hurdles 4A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:20 PM
   4567A Rec:  14.23  5/1/2010    Jeremy Nicholson, W S Neal                   
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   2485 Jordan Smith                     Westminster Chri      18.54 
  2     70 Rodshad Zellars                  Anniston              17.47 
  3    587 Delmar Davis                     Childersburg          16.96 
  4    980 John Moore                       Greensboro            15.53 
  5    483 Winston Wright                   Catholic- Montgo      15.93 
  6     68 Hunter Rouse                     Anniston              17.01 
  7   2572 Riley Hubbert                    Winfield              17.62 
  8    711 Sloan Segers                     Dar                   18.87 
Heat 2  Prelims
  1   2361 Andrew Dismukes                  Ums-Wright            18.09 
  2    824 Sean Marshall                    Escambia County       17.40 
  3   1587 Brandon Dees                     Monroe Count          16.61 
  4    675 Qua Tucker                       Dadeville HS          14.89 
  5   2274 Kalvin Levett                    Tallassee             16.10 
  6   2573 Walker Junkin                    Winfield              17.04 
  7   2360 Riley Davis                      Ums-Wright            17.69 
  8    767 Jamarius Jones                   Deshler               19.24 
Heat 3  Prelims
  1   1208 Tyler Braswell                   Hokes Bluff           18.05 
  2    804 Jakob Hodges                     Elmore County         17.40 
  3    996 KaMari Webb                      Greensboro            16.25 
  4   2566 Trey Cunningham                  Winfield              14.37 
  5   1734 Skylar Kyle                      Oneonta               16.21 
  6    981 Samuel Nevels                    Greensboro            17.21 
  7   2188 Cole Collins                     St James              17.71 
  8    506 Tyler Inman                      Central-Florence      19.27 
 
Event 424  Boys 300 Meter Hurdles 4A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 10:35 AM
   4567A Rec:  38.37  5/1999      David Henson, Madison County                 
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1587 Brandon Dees                     Monroe Count          46.57 
  2   1512 Dawson Shumate                   Madison Acad          46.15 
  3   2480 Tavian Garrett                   Westminster Chri      45.37 
  4    711 Sloan Segers                     Dar                   44.81 
  5   1452 Gregory Dawkins                  Leeds                 45.16 
  6   2361 Andrew Dismukes                  Ums-Wright            45.72 
  7   2438 Chad Adamcyzk                    W S Neal              46.42 
  8   1992 Payton Thomas                    Satsuma               46.92 
Section 2  Timed Finals
  1   1208 Tyler Braswell                   Hokes Bluff           44.66 
  2    996 KaMari Webb                      Greensboro            44.59 
  3   1986 Josh Maynard                     Sardis                44.50 
  4     68 Hunter Rouse                     Anniston              44.16 
  5   1206 Ricky Akridge                    Hokes Bluff           44.23 
  6   1209 Cam Dowdy                        Hokes Bluff           44.58 
  7   2577 Beau Stidham                     Winfield              44.65 
  8   2572 Riley Hubbert                    Winfield              44.77 
Section 3  Timed Finals
  1   1736 Riley Slone                      Oneonta               43.65 
  2    980 John Moore                       Greensboro            42.82 
  3   1734 Skylar Kyle                      Oneonta               42.40 
  4    675 Qua Tucker                       Dadeville HS          39.52 
  5   2278 Dorion Williams                  Tallassee             41.67 
  6   2274 Kalvin Levett                    Tallassee             42.55 
  7   2360 Riley Davis                      Ums-Wright            43.56 
  8    674 Landours Kelley                  Dadeville HS          43.96 
 
Event 432  Boys 4x100 Meter Relay 4A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:30 PM
   4567A Rec:  42.14  5/1991      T. R. Miller, T. R. Miller                   
     School                                                  Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Lamp                                                   47.20 
  2  Winfield                                               45.31 
  3  Sipsey Valley High School                              44.77 
  4  Greensboro                                             43.93 
  5  Munford                                                44.08 
  6  Bibb County High School                                44.84 
  7  Cherokee County                                        45.38 
  8  Monroe County                                          48.12 
Heat 2  Prelims
  1  Sardis                                                 46.41 
  2  Dar                                                    45.27 
  3  Jacksonville                                           44.69 
  4  Handley                                                43.76 
  5  Hokes Bluff                                            44.31 
  6  Oneonta                                                45.01 
  7  Saks                                                   45.42 
  8  St James                                               48.33 
Heat 3  Prelims
  1  White Plains                                           46.20 
  2  Ums-Wright                                             45.11 
  3  Anniston                                               44.59 
  4  Madison Academy                                        42.79 
  5  Westminster Christian                                  44.32 
  6  Satsuma                                                45.04 
  7  Madison County                                         45.95 
  8  Hamilton                                               50.01 
 
Event 434  Boys 4x400 Meter Relay 4A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  3:24.26  5/9/2009    UMS-Wright, UMS-Wright                     
                        K Cutrell, D Ferguson, R Huettemann, T Mcfarlane  
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Lamp                                                 3:52.76 
  2  Northside                                            3:50.39 
  3  Winfield                                             3:44.63 
  4  West Limestone                                       3:44.39 
  5  Elmore County                                        3:44.52 
  6  Madison County                                       3:45.75 
  7  Bibb County High School                              3:52.07 
  8  Alabama Christian                                    3:54.07 
Section 2  Timed Finals
  1  Saks                                                 3:44.10 
  2  Deshler                                              3:43.47 
  3  Randolph                                             3:41.32 
  4  White Plains                                         3:39.98 
  5  Hamilton                                             3:40.13 
  6  Anniston                                             3:42.93 
  7  Handley                                              3:43.85 
  8  Wilson                                               3:44.10 
Section 3  Timed Finals
  1  Trinity Wildcats                                     3:38.35 
  2  Greensboro                                           3:34.98 
  3  St James                                             3:34.08 
  4  Oneonta                                              3:28.83 
  5  Madison Academy                                      3:29.87 
  6  Ums-Wright                                           3:34.92 
  7  Westminster Christian                                3:37.89 
  8  Dadeville HS                                         3:39.81 
 
Event 436  Boys 4x800 Meter Relay 4A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 1:45 PM
   4567A Rec:  8:10.89  5/6/2016    Northside, Northside                       
                        A King, J Lagrone, T King, J Brinyark             
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Trinity Wildcats                                     8:29.01 
  2  Oneonta                                              8:30.42 
  3  Northside                                            8:41.52 
  4  Randolph                                             8:42.35 
  5  Catholic- Montgomery                                 8:45.17 
  6  White Plains                                         8:52.04 
  7  Ums-Wright                                           8:53.14 
  8  Winfield                                             8:56.50 
  9  Elmore County                                        8:58.62 
 10  Hayleyville                                          9:02.54 
 11  Anniston                                             9:04.38 
 12  West Limestone                                       9:04.51 
 13  Ashville                                             9:10.22 
 14  Jacksonville                                         9:12.67 
 15  Madison Academy                                      9:13.60 
 16  Sipsey Valley High School                            9:16.10 
 17  Tallassee                                            9:17.77 
 18  Westminster Christian                                9:18.59 
 19  Wilson                                               9:22.75 
 20  Lamp                                                 9:23.23 
 21  St James                                             9:24.48 
 22  Rogers                                               9:28.04 
 23  Greensboro                                           9:31.14 
 24  Alabama Christian                                    9:33.79 
 
Event 410  Boys High Jump 4A (23)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 11:30 AM
   4567A Rec:   6-11  5/2000      John Thomas, Beauregard                      
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2357 Gaines Allen                     Ums-Wright          5-04.00 
  2   2053 Darien Hall                      Sipsey Valle        5-04.00 
  3   1077 Joseph Diamond                   Handley             5-04.00 
  4    713 Ben Sutton                       Dar                 5-06.00 
  5   1212 Hayden Lipscomb                  Hokes Bluff         5-06.00 
  6   2371 Ty Rocconi                       Ums-Wright          5-06.00 
  7    704 Tad Blankenship                  Dar                 5-06.00 
  8   2521 Drake Preston                    White Plains        5-06.00 
  9   1210 Braydon Hill                     Hokes Bluff         5-08.00 
 10   1666 Grant Cheatham                   North Jackson       5-08.00 
 11   2284 Keyshawn Keller                  Thomasville         5-08.00 
 12   1075 Hudson Burns                     Handley             5-08.00 
 13   2370 Jack Pugh                        Ums-Wright          5-08.00 
 14     68 Hunter Rouse                     Anniston            5-08.00 
 15     45 Allen George                     Andalusia           5-08.00 
 16   1630 Lariae Ball                      Munford             5-10.00 
 17    709 Antonio Nichols                  Dar                 5-10.00 
 18    617 Kolbi Fuqua                      Cordova             5-10.00 
 19   2549 Cody Ticer                       Wilson              5-10.00 
 20    980 John Moore                       Greensboro          5-10.00 
 21    976 Trevion Johnson                  Greensboro          6-00.00 
 22   1697 Wesley Upchurch                  Northside           6-00.00 
 23   1085 CaDarrious Patillo               Handley             6-02.00 
 
Event 412  Boys Pole Vault 4A (16)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  16-01  5/2005      Donnell Hill, UMS Wright                     
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    960 Tommy Fetters                    Good Hope           9-00.00 
  2    114 Jose Rodriguez                   Ashville            9-06.00 
  3    974 Hakeem Bennett                   Greensboro          9-06.00 
  4   1897 Forrest Bryant                   Randolph            9-06.00 
  5    983 Donaven Patterson                Greensboro          9-06.00 
  6   2481 Noah Jones                       Westminster Chri    9-06.00 
  7     12 Matthew Dauphin                  Alabama Chri       10-00.00 
  8    714 Dalton Wallace                   Dar                10-00.00 
  9   2567 Joseph Estes                     Winfield           10-00.00 
 10   2574 Nathan Kemble                    Winfield           10-06.00 
 11     15 Jesse Sconyers                   Alabama Chri       11-00.00 
 12   2361 Andrew Dismukes                  Ums-Wright         11-00.00 
 13   2522 Gabe Sanford                     White Plains       11-06.00 
 14   2367 Thomas McMillan                  Ums-Wright         12-07.00 
 15   2520 Matthew Moore                    White Plains       13-00.00 
 16   2573 Walker Junkin                    Winfield           13-00.00 
 
Event 406  Boys Long Jump 4A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  23-09.50  5/1991      Charles Rose, Leeds                       
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2323 Coleman Morris                   Trinity Wild       19-00.50 
  2   2516 James Elrod                      White Plains       19-02.00 
  3    825 Willie Pittman                   Escambia County    19-04.00 
  4     48 Trevey Stoudemire                Andalusia          19-04.75 
  5     45 Allen George                     Andalusia          19-05.00 
  6   1991 Quinton Smith                    Satsuma            19-05.25 
  7    978 Kevin Lomax                      Greensboro         19-09.00 
  8    682 Zack Baker                       Danville           19-09.50 
  9   2565 Chris Bonman                     Winfield           20-00.75 
 10   1084 Khalifa Nunn                     Handley            20-00.75 
 11    582 Ivory Moore                      Cherokee County    20-02.00 
 12   2477 Jeremiah Childs                  Westminster Chri   20-02.75 
Flight 2  Finals
  1   1082 DeVonte' Houston                 Handley            20-03.00 
  2   2274 Kalvin Levett                    Tallassee          20-03.25 
  3    976 Trevion Johnson                  Greensboro         20-06.00 
  4   2575 Spencer Kemble                   Winfield           20-06.75 
  5    707 Benjamin Lewis                   Dar                20-07.50 
  6    304 Tremard Snead                    Bibb County        20-08.50 
  7   1502 Daniel Brent                     Madison Acad       20-10.00 
  8   2055 Brylan Shirley                   Sipsey Valle       21-01.75 
  9    806 Dj Patrick                       Elmore County      21-03.75 
 10   2482 Auston Leslie                    Westminster Chri   21-05.25 
 11    988 Cameron Taylor                   Greensboro         21-09.75 
 12   2566 Trey Cunningham                  Winfield           22-10.50 
 
Event 408  Boys Triple Jump 4A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  49-08.50  5/1994      Marnell Mayfield, Leeds                   
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1435 Nigel Taylor                     LAMP               37-10.00 
  2   2366 Ryan McIlwain                    Ums-Wright         37-10.00 
  3   1520 Mack Guice                       Madison County     38-03.75 
  4   2362 Trez Dixon                       Ums-Wright         38-06.25 
  5   1931 Adrien Wright                    Rogers             38-06.50 
  6   1521 Randy Guice                      Madison County     38-09.00 
  7     45 Allen George                     Andalusia          39-08.75 
  8   1084 Khalifa Nunn                     Handley            40-00.00 
  9   1063 Nathan Holloway                  Hamilton           40-01.75 
 10   2371 Ty Rocconi                       Ums-Wright         40-04.00 
 11   1356 Jewels Gray                      Jacksonville       40-07.25 
 12    978 Kevin Lomax                      Greensboro         40-09.50 
Flight 2  Finals
  1   2564 Drew Blackburn                   Winfield           40-11.00 
  2    980 John Moore                       Greensboro         41-00.75 
  3   1210 Braydon Hill                     Hokes Bluff        41-02.50 
  4   1082 DeVonte' Houston                 Handley            41-03.00 
  5   2565 Chris Bonman                     Winfield           41-03.50 
  6   2274 Kalvin Levett                    Tallassee          41-05.25 
  7   2482 Auston Leslie                    Westminster Chri   41-07.50 
  8    979 Javion McGuffie                  Greensboro         41-08.00 
  9    673 Devin Johnson                    Dadeville HS       41-08.50 
 10   1511 Jackson Scott                    Madison Acad       42-06.50 
 11   2575 Spencer Kemble                   Winfield           42-09.25 
 12    806 Dj Patrick                       Elmore County      44-09.25 
 
Event 439  Boys Shot Put Ambulatory Ambulatory 4A (1)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1211 Logan Langley                    Hokes Bluff        31-07.50 
 
Event 402  Boys Shot Put 4A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  56-00.50  5/1994      Jason Box, Muscle Shoals                  
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2359 Will Courtney                    Ums-Wright         38-09.50 
  2   1213 Adam Patterson                   Hokes Bluff        40-05.50 
  3   2369 Paul Pluscht                     Ums-Wright         40-06.00 
  4    805 Victor Jones                     Elmore County      40-08.00 
  5    473 Brian Anderson                   Catholic- Montgo   40-11.75 
  6    505 Braden Boatwright                Central-Florence   41-03.00 
  7   1966 Jordan Brooks                    Saks               41-05.50 
  8    619 Deangelo Woods                   Cordova            41-07.50 
  9    984 Labarius Rhodes                  Greensboro         41-08.50 
 10   1360 K j Satcher                      Jacksonville       41-11.00 
 11   2483 Michael Parker                   Westminster Chri   41-11.50 
 12   2051 Brylon Fowler                    Sipsey Valle       42-00.00 
Flight 2  Finals
  1   2372 Daniel Sisson                    Ums-Wright         42-03.00 
  2    677 Corey Bolling                    Dale County        42-05.50 
  3    618 Garrett Stacks                   Cordova            43-05.00 
  4    993 Kendrick Tubbs                   Greensboro         43-07.00 
  5   1988 Jarrod Smith                     Sardis             43-08.25 
  6   2548 Derrick Stevens                  Wilson             43-09.50 
  7   1080 Josh Hatcher                     Handley            43-11.00 
  8   1899 Kyle Hoyt                        Randolph           44-04.00 
  9   2576 Will Nicholson                   Winfield           44-08.50 
 10   1738 Tyler Studdard                   Oneonta            44-09.50 
 11   1632 Jakari Robinson                  Munford            47-05.00 
 12   2544 Cade Finley                      Wilson             50-05.00 
 
Event 440  Boys Discus Throw Ambulatory Ambulatory 4A (1)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 8:30 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1211 Logan Langley                    Hokes Bluff           80-03 
 
Event 404  Boys Discus Throw 4A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  165-05  5/5/2016    Cade Finley, Wilson                         
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    708 Nathan McBee                     Dar                  112-09 
  2   1895 Garrett Barrilleaux              Randolph             113-00 
  3     46 Matthew Lilly                    Andalusia            114-02 
  4   1896 Thomas Beckman                   Randolph             114-07 
  5    618 Garrett Stacks                   Cordova              114-09 
  6   1525 Stephen White                    Madison County       114-11 
  7   1737 Wes Standridge                   Oneonta              115-04 
  8   2374 Sterling Tedder                  Ums-Wright           117-11 
  9   1696 John Patrick Robertson           Northside            118-03 
 10   1987 Luke Nelson                      Sardis               119-11 
 11   1078 Trae Drake                       Handley              120-01 
 12   1731 Lucas Dorning                    Oneonta              121-04 
Flight 2  Finals
  1   1988 Jarrod Smith                     Sardis               122-09 
  2   1212 Hayden Lipscomb                  Hokes Bluff          122-09 
  3    991 Boris Todd                       Greensboro           124-08 
  4   1081 Rashun Hawkins                   Handley              125-03 
  5   1971 Marreo Thomas                    Saks                 125-05 
  6    984 Labarius Rhodes                  Greensboro           125-06 
  7   2359 Will Courtney                    Ums-Wright           126-00 
  8   1632 Jakari Robinson                  Munford              126-11 
  9   2369 Paul Pluscht                     Ums-Wright           129-04 
 10   2576 Will Nicholson                   Winfield             134-04 
 11    473 Brian Anderson                   Catholic- Montgo     147-10 
 12   2544 Cade Finley                      Wilson               166-01 
 
Event 414  Boys Javelin Throw 4A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  188-01  4/30/2010   Fabian Garrett, Childersburg                
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2189 Cade Crow                        St James             130-08 
  2     61 Jonovan Carlise                  Anniston             133-04 
  3   1985 Trey Dalrymple                   Sardis               134-11 
  4   1453 Zach Holtbrooks                  Leeds                136-02 
  5   1588 Maurice Woody                    Monroe Count         136-08 
  6   1925 Isaac Grigsby                    Rogers               139-10 
  7    995 Joe Webb                         Greensboro           140-08 
  8   2483 Michael Parker                   Westminster Chri     140-09 
  9   1212 Hayden Lipscomb                  Hokes Bluff          140-10 
 10   2368 Harry Parker                     Ums-Wright           141-06 
 11    715 Dawson Wright                    Dar                  145-00 
 12   1928 Demarius Smith                   Rogers               145-07 
Flight 2  Finals
  1   2369 Paul Pluscht                     Ums-Wright           147-00 
  2   2365 John Lassiter                    Ums-Wright           150-11 
  3   1086 DeMarius Stevens                 Handley              153-00 
  4   1737 Wes Standridge                   Oneonta              155-07 
  5   2273 Brady Hancock                    Tallassee            155-07 
  6   2568 Josh Estes                       Winfield             155-09 
  7   1988 Jarrod Smith                     Sardis               158-00 
  8   2278 Dorion Williams                  Tallassee            158-08 
  9    989 Christian Taylor                 Greensboro           161-08 
 10   1987 Luke Nelson                      Sardis               161-11 
 11   2272 Logan Goodman                    Tallassee            162-03 
 12    987 Cedrick Tabb                     Greensboro           169-10 
 
Event 441  Boys Javelin Throw Ambulatory Ambulatory 4A (1)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:00 PM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1211 Logan Langley                    Hokes Bluff          121-03 
 
Event 516  Boys 100 Meter Dash 5A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 4:10 PM
   4567A Rec:  10.37  5/1/2010    Keenan Brock, Carver-Birmingha               
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1859 Al Sullivan                      Pleasant Grove        11.85 
  2    838 Deundrea Williams                Etowah                11.78 
  3   1532 John'Vontae Williams             Mae Jemison           11.53 
  4   2214 Jalyn Armour-Davis               St Paul's             10.99 
  5   2430 Charles Crawford                 Vigor                 11.28 
  6   1040 Leighton Griep                   Guntersville          11.56 
  7   2585 Jaylen Bell                      Woodlawn              11.80 
  8   1460 D'Angelo Rainey                  Lee-Huntsville        11.86 
Heat 2  Prelims
  1    830 Emaje Graves                     Etowah                11.85 
  2   2249 TaShun Looney                    Sylacauga             11.78 
  3   2247 Joseph Johnson                   Sylacauga             11.38 
  4   2533 Roger McQuery                    Williamson            10.96 
  5    748 Alexander Besteder               Demopolis             11.29 
  6   1857 Jahmori Bennett                  Pleasant Grove        11.61 
  7   1940 Robert Hamilton                  Russellville          11.80 
  8   1491 DeAndre Smith                    Lincoln               11.88 
Heat 3  Prelims
  1   1487 Quin Carter                      Lincoln               11.84 
  2    548 Demontae Wilson                  Central-Tuscaloo      11.66 
  3   2433 Desmond Little                   Vigor                 11.32 
  4    446 Bobby Jones                      Carroll               10.90 
  5   2472 Hunter Appling                   West Point            11.30 
  6   2262 JaQuerius Wilson                 Talladega             11.65 
  7   1530 Brandon Crosby                   Mae Jemison           11.81 
  8    641 Garrett Purvis                   Corner                11.90 
 
Event 518  Boys 200 Meter Dash 5A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 3:55 PM
   4567A Rec:  21.24  5/1/2010    Keenan Brock, Carver-Birmingha               
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1460 D'Angelo Rainey                  Lee-Huntsville        23.90 
  2   2262 JaQuerius Wilson                 Talladega             23.62 
  3   2587 Phillip Gordon                   Woodlawn              23.17 
  4   2247 Joseph Johnson                   Sylacauga             22.91 
  5   1040 Leighton Griep                   Guntersville          22.98 
  6   1531 Shon'derious Spralling           Mae Jemison           23.23 
  7   1483 Jakalen Allen                    Lincoln               23.63 
  8   2473 Joshua Couch                     West Point            23.93 
Heat 2  Prelims
  1    373 Josh Jackson                     Brewbaker Tech        23.87 
  2   2435 Kintrell Sewer                   Vigor                 23.58 
  3    828 Tyrell Boley                     Etowah                23.15 
  4   2472 Hunter Appling                   West Point            22.85 
  5    548 Demontae Wilson                  Central-Tuscaloo      23.01 
  6   1048 Myles Williamson                 Guntersville          23.24 
  7    544 Chane Lindsey                    Central-Tuscaloo      23.64 
  8   2252 Kalis Pope                       Sylacauga             23.96 
Heat 3  Prelims
  1   1491 DeAndre Smith                    Lincoln               23.86 
  2   1001 Dedric Owens                     Greenville            23.39 
  3   2431 Dedarius Evans Busby             Vigor                 23.06 
  4   2533 Roger McQuery                    Williamson            22.48 
  5    888 Jaylen Holmes                    Faith Academy         23.04 
  6    838 Deundrea Williams                Etowah                23.26 
  7    372 Mason Foster                     Brewbaker Tech        23.77 
  8    756 Darius Williams                  Demopolis             23.99 
 
Event 520  Boys 400 Meter Dash 5A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 11:00 AM
   4567A Rec:  46.58  5/2002      Arthur Davis, Williamson                     
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   2531 Nathaniel Mason                  Williamson            53.49 
  2    565 Keelan White                     Charles Henderso      53.30 
  3   2474 Blake Diestelow                  West Point            53.24 
  4    281 Jr., Roderick Johnson            Beauregard            52.98 
  5   1043 RonDarius McCrary                Guntersville          52.98 
  6    374 Justin Porter                    Brewbaker Tech        53.27 
  7   2589 Lonnie Ravizee                   Woodlawn              53.31 
  8   2434 Kedric Murphy                    Vigor                 53.55 
Section 2  Timed Finals
  1   2259 Alexander Curry                  Talladega             52.87 
  2   1042 Cabe Lulfs                       Guntersville          52.83 
  3   1531 Shon'derious Spralling           Mae Jemison           52.78 
  4    202 Tamunoenefaa Harry               B T Washington        52.27 
  5    401 Jake Nunn                        Briarwood             52.44 
  6   2243 Demarco Campbell                 Sylacauga             52.80 
  7   2178 Jacob Gunnells                   St Clair County       52.84 
  8    842 Monques McCray                   Eufaula               52.96 
Section 3  Timed Finals
  1    544 Chane Lindsey                    Central-Tuscaloo      51.98 
  2    372 Mason Foster                     Brewbaker Tech        51.72 
  3    754 Mandrell Rembert                 Demopolis             51.52 
  4   2245 Zyion Hughes                     Sylacauga             50.52 
  5    548 Demontae Wilson                  Central-Tuscaloo      50.78 
  6   1048 Myles Williamson                 Guntersville          51.60 
  7   1858 Demetrius Jackson                Pleasant Grove        51.77 
  8   1487 Quin Carter                      Lincoln               52.17 
 
Event 526  Boys 800 Meter Run 5A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 1:00 PM
   4567A Rec:  1:53.28  5/1987      Phillip Harrell, Southside Gadsden         
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1041 John-Miller Hunter               Guntersville        2:09.32 
  2     89 Mason Golden                     Arab                2:10.11 
  3    405 Jacob Wong                       Briarwood           2:10.35 
  4   2217 Wilkes Howes                     St Paul's           2:10.56 
  5   2175 Trey Cayse                       Springville         2:10.58 
  6   2178 Jacob Gunnells                   St Clair County     2:10.65 
  7    431 Ian Reynolds                     Brooks              2:10.71 
  8    543 Jordan Latham                    Central-Tuscaloo    2:11.37 
  9   1589 Jacob Ingram                     Moody               2:13.03 
 10     38 Nathan Tucker                    Alexandria H        2:13.83 
 11    800 Chase Richardson                 East Limestone      2:13.97 
 12   2244 Gabe Cox                         Sylacauga           2:14.91 
Section 2  Timed Finals
  1     85 Chase Buckelew                   Arab                2:01.69 
  2   2022 Colton Smith                     Scottsboro          2:03.56 
  3   1953 Riggs Ferguson                   Saint John Paul     2:04.46 
  4    202 Tamunoenefaa Harry               B T Washington      2:05.58 
  5   1950 Joey Antonio                     Saint John Paul     2:05.61 
  6     93 Trent Revelez                    Arab                2:05.74 
  7   2017 Wally Herbst                     Scottsboro          2:07.84 
  8    276 Drew Gracia IV                   Beauregard          2:07.91 
  9    334 Luke Strawn                      Boaz                2:08.36 
 10   2172 Stuart Allen                     Springville         2:08.47 
 11    404 Will Windham                     Briarwood           2:09.13 
 12   1444 Tyler Crowden                    Lawrence County     2:09.19 
 
Event 528  Boys 1600 Meter Run 5A (21)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  4:14.99  5/2001      Scott Fuqua, Oak Mountain                  
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     85 Chase Buckelew                   Arab                4:29.01 
  2   2022 Colton Smith                     Scottsboro          4:34.54 
  3   1953 Riggs Ferguson                   Saint John Paul     4:36.92 
  4   1045 Sam Moultrie                     Guntersville        4:37.31 
  5   1954 Noah Flynn                       Saint John Paul     4:40.00 
  6   2021 Bobby Parsons                    Scottsboro          4:40.01 
  7    397 Zack Howard                      Briarwood           4:45.85 
  8   2013 Devin Berry                      Scottsboro          4:46.06 
  9    431 Ian Reynolds                     Brooks              4:46.95 
 10   2172 Stuart Allen                     Springville         4:48.51 
 11   1444 Tyler Crowden                    Lawrence County     4:49.06 
 12    893 Myles Stoots                     Faith Academy       4:52.66 
 13    276 Drew Gracia IV                   Beauregard          4:52.75 
 14    637 James Lambert                    Corner              4:52.88 
 15   1956 Javier Nishikawa                 Saint John Paul     4:53.61 
 16    334 Luke Strawn                      Boaz                4:54.34 
 17   2217 Wilkes Howes                     St Paul's           4:54.87 
 18   1036 Jackson Ausley                   Guntersville        4:55.16 
 19   1937 Andres Campos                    Russellville        4:56.06 
 20   1133 Joseph Sheffield                 Headland            4:56.69 
 21   1041 John-Miller Hunter               Guntersville        4:56.75 
 
Event 530  Boys 3200 Meter Run 5A (22)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:50 AM
   4567A Rec:  9:26.33  5/2004      John Brigham, St. Paul's                   
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     85 Chase Buckelew                   Arab                9:46.86 
  2   1045 Sam Moultrie                     Guntersville        9:58.56 
  3   2022 Colton Smith                     Scottsboro         10:05.91 
  4   1954 Noah Flynn                       Saint John Paul    10:14.82 
  5    397 Zack Howard                      Briarwood          10:29.54 
  6   2013 Devin Berry                      Scottsboro         10:31.53 
  7    431 Ian Reynolds                     Brooks             10:43.31 
  8    391 Daniel Darwin                    Briarwood          10:45.44 
  9   1956 Javier Nishikawa                 Saint John Paul    10:47.27 
 10   2012 Benson Atkins                    Scottsboro         10:47.46 
 11    637 James Lambert                    Corner             10:49.28 
 12    893 Myles Stoots                     Faith Academy      10:50.28 
 13   2172 Stuart Allen                     Springville        10:51.41 
 14   1036 Jackson Ausley                   Guntersville       10:51.61 
 15   2217 Wilkes Howes                     St Paul's          11:07.70 
 16   2384 Elijah Smith                     Valley             11:10.87 
 17   1446 Blake Terry                      Lawrence County    11:12.74 
 18   1490 Jaylon Hudson                    Lincoln            11:13.85 
 19   2221 John Michael Romanos             St Paul's          11:19.32 
 20    400 George Moore                     Briarwood          11:19.64 
 21   1047 Josiah Rains                     Guntersville       11:25.03 
 22    283 Joseph Perrella                  Beauregard         11:26.01 
 
Event 522  Boys 110 Meter Hurdles 5A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:20 PM
   4567A Rec:  14.13  5/1997      Zeke Parker, Athens                          
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    393 Carson Donnelly                  Briarwood             18.41 
  2    429 Taylor Lawson                    Brooks                17.99 
  3    402 Nicholas Robson                  Briarwood             17.18 
  4    446 Bobby Jones                      Carroll               15.32 
  5     91 Logan Moore                      Arab                  15.89 
  6   1048 Myles Williamson                 Guntersville          17.36 
  7   1043 RonDarius McCrary                Guntersville          18.05 
  8    198 Shamori Brock                    B T Washington        18.60 
Heat 2  Prelims
  1    871 Dylan Harper                     Fairview              18.41 
  2   2387 Dominic Whitlow                  Valley                17.86 
  3   2180 DeArius Hall                     St Clair County       16.76 
  4   2216 Zackery Carmichael               St Paul's             14.78 
  5    275 Nate Gracia                      Beauregard            16.30 
  6    999 Tyrone Ingram                    Greenville            17.48 
  7   1459 Keshawn Moore                    Lee-Huntsville        18.16 
  8    201 Theo Dawkin                      B T Washington        19.06 
Heat 3  Prelims
  1   2534 william Thortan                  Williamson            18.39 
  2   1000 Tyler Lewis                      Greenville            17.57 
  3   2456 Rashard Jackson                  Wenonah               16.57 
  4   2472 Hunter Appling                   West Point            14.68 
  5   1038 Zac Godwin                       Guntersville          16.47 
  6   1111 Matthew Fuller                   Hayden                17.49 
  7   1002 Jeremiah Owens                   Greenville            18.33 
  8    602 Dj Gunin                         Cleburne County       20.35 
 
Event 524  Boys 300 Meter Hurdles 5A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 10:35 AM
   4567A Rec:  37.51  5/2003      Daniel Nolan, Scottsboro                     
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   2251 TyQuan Player                    Sylacauga             45.62 
  2    850 Christian Smith                  Fairfield             45.31 
  3   2387 Dominic Whitlow                  Valley                44.89 
  4   2589 Lonnie Ravizee                   Woodlawn              44.45 
  5    561 Mashawn Mathis                   Charles Henderso      44.80 
  6    871 Dylan Harper                     Fairview              45.11 
  7   2243 Demarco Campbell                 Sylacauga             45.52 
  8    869 Quinton Chambers                 Fairview              45.67 
Section 2  Timed Finals
  1   2456 Rashard Jackson                  Wenonah               43.72 
  2   1038 Zac Godwin                       Guntersville          43.31 
  3   2179 Josh Gunnells                    St Clair County       43.16 
  4    273 Martavious Davis                 Beauregard            43.05 
  5   2457 Jalon Roseman                    Wenonah               43.08 
  6    275 Nate Gracia                      Beauregard            43.18 
  7    396 Jonathan Hill                    Briarwood             43.33 
  8    447 Markel Lewis                     Carroll               44.15 
Section 3  Timed Finals
  1    199 Tyran Burnside                   B T Washington        41.99 
  2    798 La'Garian Gilbert                East Limestone        41.72 
  3   2383 Mac Jackson                      Valley                40.99 
  4   2472 Hunter Appling                   West Point            39.67 
  5   2216 Zackery Carmichael               St Paul's             40.63 
  6   2245 Zyion Hughes                     Sylacauga             41.18 
  7     91 Logan Moore                      Arab                  41.94 
  8    537 KyAndre Burns                    Central-Tuscaloo      42.47 
 
Event 532  Boys 4x100 Meter Relay 5A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:30 PM
   4567A Rec:  41.47  5/1994      Smith's Station, Smiths Station              
     School                                                  Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Greenville                                             45.98 
  2  Cleburne County                                        45.23 
  3  Lincoln                                                44.48 
  4  Vigor                                                  43.91 
  5  Central-Tuscaloosa                                     43.94 
  6  Talladega                                              44.75 
  7  Williamson                                             45.39 
  8  Arab                                                   45.99 
Heat 2  Prelims
  1  Ardmore High School                                    45.93 
  2  B T Washington                                         45.22 
  3  Demopolis                                              44.34 
  4  Sylacauga                                              43.56 
  5  Pleasant Grove                                         43.95 
  6  Brewbaker Tech                                         44.85 
  7  Fairfield                                              45.46 
  8  Brooks                                                 46.01 
Heat 3  Prelims
  1  Charles Henderson                                      45.81 
  2  Briarwood                                              44.91 
  3  Hayden                                                 44.24 
  4  Etowah                                                 43.30 
  5  Woodlawn                                               44.20 
  6  Faith Academy                                          44.88 
  7  St Clair County                                        45.58 
  8  Valley                                                 46.01 
 
Event 534  Boys 4x400 Meter Relay 5A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  3:15.83  5/1988      Williamson, Williamson                     
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Vigor                                                3:49.93 
  2  Charles Henderson                                    3:47.54 
  3  Brooks                                               3:47.42 
  4  Fairfield                                            3:45.79 
  5  Williamson                                           3:46.86 
  6  Faith Academy                                        3:47.49 
  7  Ardmore High School                                  3:48.60 
  8  Hayden                                               3:50.00 
Section 2  Timed Finals
  1  Saint John Paul II                                   3:45.09 
  2  Sylacauga                                            3:42.48 
  3  Briarwood                                            3:40.19 
  4  Etowah                                               3:39.81 
  5  Woodlawn                                             3:40.05 
  6  Russellville                                         3:42.20 
  7  Talladega                                            3:43.61 
  8  Demopolis                                            3:45.54 
Section 3  Timed Finals
  1  B T Washington                                       3:38.80 
  2  Brewbaker Tech                                       3:36.61 
  3  Beauregard                                           3:34.46 
  4  Central-Tuscaloosa                                   3:31.16 
  5  Guntersville                                         3:31.37 
  6  Lincoln                                              3:36.04 
  7  Arab                                                 3:36.69 
  8  Scottsboro                                           3:39.77 
 
Event 536  Boys 4x800 Meter Relay 5A (16)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 1:45 PM
   4567A Rec:  7:59.27  5/1987      Williamson, Williamson                     
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Scottsboro                                           8:24.51 
  2  Saint John Paul II                                   8:29.83 
  3  B T Washington                                       8:46.82 
  4  Arab                                                 8:49.14 
  5  Beauregard                                           8:51.08 
  6  Guntersville                                         8:55.84 
  7  Briarwood                                            8:57.64 
  8  Boaz                                                 9:12.19 
  9  Corner                                               9:12.20 
 10  Central-Tuscaloosa                                   9:12.37 
 11  Talladega                                            9:13.61 
 12  Etowah                                               9:16.78 
 13  Sylacauga                                            9:21.39 
 14  Brooks                                               9:22.55 
 15  Lincoln                                              9:23.54 
 16  Hayden                                               9:25.30 
 
Event 510  Boys High Jump 5A (22)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  6-10.50  5/1986      Lance Lenoir, Chilton County               
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    634 Logan Entrekin                   Corner              5-06.00 
  2    561 Mashawn Mathis                   Charles Henderso    5-06.00 
  3   2386 Jacquez Trammel                  Valley              5-06.00 
  4    399 Brock Miskelley                  Briarwood           5-06.00 
  5    205 Nate Tolbert                     B T Washington      5-06.00 
  6    427 Joseph Gurley                    Brooks              5-06.00 
  7    398 Matthew McKenna                  Briarwood           5-06.00 
  8    270 Jr., Granadas Baker              Beauregard          5-06.00 
  9    287 Brandon Weatherly                Beauregard          5-06.00 
 10    633 Gage Bandy                       Corner              5-08.00 
 11   2019 Jordan McCormack                 Scottsboro          5-08.00 
 12    852 Devante Warren                   Fairfield           5-10.00 
 13   1939 Nate Franklin                    Russellville        5-10.00 
 14    636 Logan Justice                    Corner              5-10.00 
 15    850 Christian Smith                  Fairfield           6-00.00 
 16    832 Lee Green                        Etowah              6-00.00 
 17   1037 Cavan Collie                     Guntersville        6-00.00 
 18    429 Taylor Lawson                    Brooks              6-00.00 
 19   1598 Julius Washington                Mortimer Jordan     6-02.00 
 20    839 Malik Wilson                     Etowah              6-02.00 
 21   2016 John Dalton                      Scottsboro          6-02.00 
 22   2243 Demarco Campbell                 Sylacauga           6-02.00 
 
Event 512  Boys Pole Vault 5A (16)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 11:30 AM
   4567A Rec:  15-01  5/2003      Jeremy Protz, Scottsboro                     
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    874 Caleb Patterson                  Fairview           10-00.00 
  2    390 Tyler Bruce                      Briarwood          10-00.00 
  3   1046 Michael Payne                    Guntersville       10-00.00 
  4    636 Logan Justice                    Corner             10-00.00 
  5   2017 Wally Herbst                     Scottsboro         10-06.00 
  6    872 Ethan Holland                    Fairview           10-06.00 
  7     96 Ben Whitley                      Arab               10-06.00 
  8    285 Todd Sumner                      Beauregard         10-06.00 
  9     88 Owen Fleming                     Arab               11-00.00 
 10    275 Nate Gracia                      Beauregard         11-00.00 
 11    632 Kaden Abbott                     Corner             11-06.00 
 12    277 Donald Hamrick                   Beauregard         11-06.00 
 13   2018 Christian Hutson                 Scottsboro         12-00.00 
 14    635 Cameron Gurganus                 Corner             12-00.00 
 15   2015 Wesley Conner                    Scottsboro         12-00.00 
 16   1951 John Boyer                       Saint John Paul    12-06.00 
 
Event 506  Boys Long Jump 5A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  24-08  5/2000      Maurice Robinson, Blount                     
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    370 Yomi Adagurodo                   Brewbaker Tech     19-05.50 
  2   2385 Dre Thomas                       Valley             19-08.50 
  3    750 Dezmond Jackson                  Demopolis          19-08.75 
  4    200 Denico Daniels                   B T Washington     19-09.00 
  5   2216 Zackery Carmichael               St Paul's          19-10.75 
  6    886 Marlon Franks                    Faith Academy      20-00.00 
  7    829 Trevon Caldwell                  Etowah             20-01.00 
  8   2174 Jordan Byrd                      Springville        20-01.00 
  9   2383 Mac Jackson                      Valley             20-01.50 
 10    873 Grant Howard                     Fairview           20-03.00 
 11    281 Jr., Roderick Johnson            Beauregard         20-04.00 
 12     84 Emanuel Adams                    Arab               20-04.75 
Flight 2  Finals
  1   2180 DeArius Hall                     St Clair County    20-07.00 
  2   1939 Nate Franklin                    Russellville       20-07.25 
  3   1460 D'Angelo Rainey                  Lee-Huntsville     20-09.50 
  4    558 Jordan Dixon                     Charles Henderso   20-10.50 
  5   1115 Leonard Johnson                  Hayden             21-06.50 
  6   2173 Aaron Byars                      Springville        21-06.75 
  7   1531 Shon'derious Spralling           Mae Jemison        21-09.00 
  8    545 Jamarcus Ross                    Central-Tuscaloo   21-09.00 
  9    538 Jhalen Caddell                   Central-Tuscaloo   21-09.00 
 10   2214 Jalyn Armour-Davis               St Paul's          21-09.50 
 11   1598 Julius Washington                Mortimer Jordan    21-11.50 
 12   2016 John Dalton                      Scottsboro         22-04.50 
 
Event 508  Boys Triple Jump 5A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  50-10  5/2000      Maurice Robinson, Blount                     
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    891 Jackson Overstreet               Faith Academy      38-01.00 
  2    843 Jamaal Whitehurst                Eufaula            38-11.00 
  3    204 Hennessey Smith                  B T Washington     39-03.00 
  4    886 Marlon Franks                    Faith Academy      39-08.00 
  5    837 Braye Taylor                     Etowah             39-09.50 
  6    205 Nate Tolbert                     B T Washington     39-10.00 
  7     98 Zach Clemons                     Ardmore            39-11.50 
  8    640 Cole McGough                     Corner             40-03.00 
  9   2243 Demarco Campbell                 Sylacauga          40-05.00 
 10    873 Grant Howard                     Fairview           40-08.00 
 11   2586 Ron'Darius Frazier               Woodlawn           40-08.00 
 12    851 Torey Thomas                     Fairfield          40-08.50 
Flight 2  Finals
  1    545 Jamarcus Ross                    Central-Tuscaloo   41-02.25 
  2     84 Emanuel Adams                    Arab               42-03.50 
  3   2383 Mac Jackson                      Valley             42-08.00 
  4    829 Trevon Caldwell                  Etowah             42-11.00 
  5   2216 Zackery Carmichael               St Paul's          43-02.00 
  6    270 Jr., Granadas Baker              Beauregard         43-03.00 
  7   2214 Jalyn Armour-Davis               St Paul's          43-03.50 
  8   2180 DeArius Hall                     St Clair County    43-06.00 
  9   2016 John Dalton                      Scottsboro         43-06.75 
 10    538 Jhalen Caddell                   Central-Tuscaloo   43-07.50 
 11   2245 Zyion Hughes                     Sylacauga          43-09.00 
 12    200 Denico Daniels                   B T Washington     44-01.00 
 
Event 537  Boys Shot Put Wheelchair Wheelchair 5A (1)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    646 Nick Walls                       Crossville H       31-06.25 
 
Event 502  Boys Shot Put 5A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  55-09.50  5/5/2016    Tristan Hawkins, St Clair County          
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    284 Dj Smith                         Beauregard         40-04.50 
  2    887 James Harris                     Faith Academy      40-06.00 
  3    680 Theopolis Smith                  Dallas County      40-11.50 
  4   2219 Ryan Kennedy                     St Paul's          41-03.50 
  5   1488 Kenneth Fomby                    Lincoln            41-11.75 
  6    848 Tyreik Griffin                   Fairfield          42-07.50 
  7   1457 Quintez Hurtado                  Lee-Huntsville     42-08.50 
  8    755 Chris Williams                   Demopolis          42-09.00 
  9     37 Sam Shaw                         Alexandria H       42-10.50 
 10    645 Trystin Bowling                  Crossville H       43-05.00 
 11    286 Corbett Walker                   Beauregard         43-06.50 
 12   1599 Hunter Willis                    Mortimer Jordan    43-08.00 
Flight 2  Finals
  1   2458 Giovanni Williams                Wenonah            43-10.00 
  2    563 Temarcus Neal                    Charles Henderso   44-01.00 
  3    547 Justice Williams                 Central-Tuscaloo   44-04.25 
  4   1039 Logan Graham                     Guntersville       44-04.50 
  5    434 Trent Tidwell                    Brooks             44-10.00 
  6    801 Micah Robinson                   East Limestone     45-06.50 
  7    542 Markelian Hunter                 Central-Tuscaloo   45-11.00 
  8    749 Khyrim Bryant                    Demopolis          45-11.75 
  9    433 Kam Stutts                       Brooks             48-02.00 
 10    797 Gary Gilbert                     East Limestone     48-03.00 
 11   1044 Jackson Menefee                  Guntersville       51-02.50 
 12   2023 Evans Wright                     Scottsboro         51-09.50 
 
Event 538  Boys Discus Throw Wheelchair Wheelchair 5A (1)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 8:30 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    646 Nick Walls                       Crossville H          72-00 
 
Event 504  Boys Discus Throw 5A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  182-06.75  5/1990      Lance Creekmore, Leeds                   
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    642 zachariah rogers                 Corner               105-11 
  2   2177 Jonathan Braswell                St Clair County   107-02.50 
  3    542 Markelian Hunter                 Central-Tuscaloo     110-00 
  4    884 Chris Batiste                    Faith Academy        111-09 
  5    841 Joshua Grubbs                    Eufaula              114-02 
  6    680 Theopolis Smith                  Dallas County        116-04 
  7     86 Nathan Conn                      Arab                 117-02 
  8    643 Nick Wilson                      Corner               117-11 
  9    870 Dylan Garner                     Fairview             118-07 
 10   2218 Tyler Kendall                    St Paul's            118-08 
 11   1493 Steven White                     Lincoln              119-00 
 12    424 Lazarius Decatur                 Brooks               119-03 
Flight 2  Finals
  1   1599 Hunter Willis                    Mortimer Jordan      122-01 
  2   2219 Ryan Kennedy                     St Paul's            122-10 
  3     36 Ethan Darnell                    Alexandria H         123-08 
  4    557 Micah Bennefield                 Charles Henderso     124-08 
  5    433 Kam Stutts                       Brooks               125-10 
  6   1458 Isaiah McCaulley                 Lee-Huntsville       125-11 
  7    100 Derrick Lewis                    Ardmore              129-04 
  8    434 Trent Tidwell                    Brooks               131-03 
  9    271 Drew Copeland                    Beauregard           132-11 
 10    280 Matt Jernigan                    Beauregard           136-11 
 11   2023 Evans Wright                     Scottsboro           142-08 
 12    284 Dj Smith                         Beauregard           147-11 
 
Event 514  Boys Javelin Throw 5A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 3:00 PM
   4567A Rec:  194-04  5/8/2009    Tyler Hamlet, Scottsboro                    
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    557 Micah Bennefield                 Charles Henderso     131-01 
  2   2215 Daniel Beard                     St Paul's            135-00 
  3   2246 Chris Jackson                    Sylacauga            138-03 
  4    425 Nathan Dickerson                 Brooks               139-02 
  5    564 Jamal Smith                      Charles Henderso     139-09 
  6    335 Zack Turner                      Boaz                 141-01 
  7    603 Cj Higgins                       Cleburne County      141-02 
  8    279 Kyle Hughley                     Beauregard           144-11 
  9   2020 Bailey McGaha-Potter             Scottsboro           145-01 
 10    542 Markelian Hunter                 Central-Tuscaloo     145-03 
 11    333 Chanler Powell                   Boaz                 145-10 
 12    395 Luke Hess                        Briarwood            146-00 
Flight 2  Finals
  1    849 Jaquarius Knight                 Fairfield            146-00 
  2    639 Luke McCaleb                     Corner               146-06 
  3    274 Terry Freeman                    Beauregard           148-03 
  4   1445 Auston Livingston                Lawrence County      149-10 
  5    427 Joseph Gurley                    Brooks               151-10 
  6   2220 Wilson Kraus                     St Paul's            152-01 
  7   2382 Daniel Etherton                  Valley               154-05 
  8   1938 Grayson Eady                     Russellville         154-06 
  9    424 Lazarius Decatur                 Brooks               154-11 
 10   2222 Andrew Wing                      St Paul's            168-06 
 11    403 Andrew Sherrod                   Briarwood            178-09 
 12    392 Ashton Domingue                  Briarwood            192-02 
 
Event 539  Boys Javelin Throw Wheelchair Wheelchair 5A (1)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:00 PM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    646 Nick Walls                       Crossville H          56-04 
 
Event 616  Boys 100 Meter Dash 6A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 4:10 PM
   4567A Rec:  10.33  5/7/2011    Aaron Ernest, Homewood                       
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    734 Kenneth Cannon                   Decatur               11.14 
  2    182 Caymon Brown                     Austin                11.10 
  3    902 Antawn Thomas                    Florence              11.03 
  4    314 frederick bush                   Blount                10.84 
  5    184 Alex Grays                       Austin                10.93 
  6    195 Manasseh Johnson                 B C Rain              11.04 
  7   1752 Brantan Barnett                  Opelika               11.11 
  8   2500 Deandre Williams                 Wetumpka              11.16 
Heat 2  Prelims
  1   2225 Xavier Rogers                    Stanhope              11.13 
  2    789 NaQaraious Smith                 Dothan                11.10 
  3   2229 Quinaz Turner                    Stanhope              11.02 
  4    252 Javis Atchison                   Baldwin County        10.78 
  5    900 Armoni Goodwin                   Florence              10.96 
  6    694 Keontah Munnerlyn                Daphne                11.05 
  7   1877 Brian Sims                       Ramsay                11.11 
  8   2449 Ken Holiday                      Walker                11.29 
Heat 3  Prelims
  1   1798 Lee Witherspoon                  Parker                11.13 
  2   1705 Torres Ingraham                  Northview             11.09 
  3   1825 Gary Quarels                     Paul Bryant           11.00 
  4   1192 Okheme Moore                     Hillcrest-Tuscal      10.66 
  5   1848 Donovan Ross                     Pelham                10.98 
  6    317 Marc Kimbrough                   Blount                11.08 
  7    788 Chris Matthews                   Dothan                11.12 
  8   1153 Cade Pugh                        Helena                11.36 
 
Event 618  Boys 200 Meter Dash 6A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 3:55 PM
   4567A Rec:  20.91  5/6/2011    Aaron Ernest, Homewood                       
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    182 Caymon Brown                     Austin                22.96 
  2    314 frederick bush                   Blount                22.81 
  3    184 Alex Grays                       Austin                22.41 
  4   1752 Brantan Barnett                  Opelika               21.84 
  5   1194 Nate Sanford                     Hillcrest-Tuscal      21.96 
  6   1680 Ojay Gibson                      Northridge            22.66 
  7   2449 Ken Holiday                      Walker                22.83 
  8    252 Javis Atchison                   Baldwin County        22.97 
Heat 2  Prelims
  1   1153 Cade Pugh                        Helena                22.89 
  2   1873 Onesimus Collins                 Ramsay                22.79 
  3    313 Jordan Brazile                   Blount                22.33 
  4   1877 Brian Sims                       Ramsay                21.76 
  5   2229 Quinaz Turner                    Stanhope              22.15 
  6    461 Dedrick Powell                   Carver-Birmingha      22.73 
  7    693 Marcus Gill                      Daphne                22.84 
  8   2091 Kenneth Bothwell                 Southside-Gadsde      23.02 
Heat 3  Prelims
  1    183 Bryson Cosby                     Austin                22.88 
  2    902 Antawn Thomas                    Florence              22.77 
  3   2225 Xavier Rogers                    Stanhope              22.27 
  4   1192 Okheme Moore                     Hillcrest-Tuscal      21.41 
  5   1848 Donovan Ross                     Pelham                22.17 
  6    788 Chris Matthews                   Dothan                22.76 
  7   2031 Trenton Johnson                  Shades Valley         22.85 
  8    317 Marc Kimbrough                   Blount                23.08 
 
Event 620  Boys 400 Meter Dash 6A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 11:00 AM
   4567A Rec:  46.98  5/1991      D'Andre Jenkins, Murphy                      
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1094 Malachi Compton                  Hartselle             51.79 
  2    128 Robert Smith                     Athens                51.59 
  3   1871 Joshua Adams                     Ramsay                51.53 
  4   2032 Solomon Moss                     Shades Valley         51.31 
  5   1092 Jacobi Brewer                    Hartselle             51.39 
  6   1878 Logan Stoves                     Ramsay                51.55 
  7    498 Steven Soles                     Center point          51.67 
  8    784 Michael Houston Jr.              Dothan                52.02 
Section 2  Timed Finals
  1    451 Miyon Landrum                    Carver Montgomer      51.23 
  2    954 Conner Howell                    Gardendale            51.16 
  3   1699 Dewayne Davis                    Northview             50.96 
  4    791 Bryson Walker                    Dothan                50.70 
  5   1764 Justin Lewis                     Opelika               50.81 
  6    792 Dametrious Walker                Dothan                51.14 
  7   1762 Gregory Jackson                  Opelika               51.22 
  8    453 Artrayvious Whelchel             Carver Montgomer      51.29 
Section 3  Timed Finals
  1   2225 Xavier Rogers                    Stanhope              50.17 
  2    902 Antawn Thomas                    Florence              49.99 
  3   1194 Nate Sanford                     Hillcrest-Tuscal      49.09 
  4   1877 Brian Sims                       Ramsay                47.58 
  5   1188 Cagan Campbell                   Hillcrest-Tuscal      48.82 
  6    462 Thomas Williams                  Carver-Birmingha      49.31 
  7    313 Jordan Brazile                   Blount                50.06 
  8    129 Logan Smothers                   Athens                50.31 
 
Event 626  Boys 800 Meter Run 6A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 1:00 PM
   4567A Rec:  1:50.16  5/1993      Josh Smith, Mountain Brook                 
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    791 Bryson Walker                    Dothan              2:04.36 
  2    322 Jerry Wrightington               Blount              2:04.42 
  3    793 Ty White                         Dothan              2:04.90 
  4    592 Chance Armstrong                 Clay Chalkville     2:05.45 
  5   1102 Zach Wright                      Hartselle           2:05.69 
  6     20 Victor Bravo                     Albertville         2:05.87 
  7   1851 Johnathan Traylor                Pelham              2:06.83 
  8    785 Jerland Mack                     Dothan              2:06.96 
  9   1775 Kendrick Foster                  Oxford              2:07.06 
 10   2040 Brandon Lowery                   Sidney Lanier       2:08.39 
 11   1678 Tristian Abrams                  Northridge          2:08.69 
 12   2498 Willie Saggers                   Wetumpka            2:09.14 
Section 2  Timed Finals
  1    462 Thomas Williams                  Carver-Birmingha    1:58.56 
  2   2450 Thomas Mobley                    Walker              1:58.80 
  3   1760 Ben Garner                       Opelika             1:59.61 
  4   1246 Will Stone                       Homewood            2:00.04 
  5   1239 Pierce Jackson                   Homewood            2:01.15 
  6   1245 Paul Selden                      Homewood            2:02.41 
  7    288 Lance Cunigan                    Benjamin Russell    2:02.48 
  8   2227 Logan Swindle                    Stanhope            2:02.84 
  9   2142 Connor Moore                     Spanish Fort        2:03.13 
 10   2096 Hunter Nails                     Southside-Gadsde    2:03.32 
 11    661 Joey Franklin                    Cullman             2:03.88 
 12   1158 Blake Vaughn                     Helena              2:04.36 
 
Event 628  Boys 1600 Meter Run 6A (18)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  4:13.67  5/1987      Stephen Dahmer, McGill Toolen              
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1760 Ben Garner                       Opelika             4:27.12 
  2   1246 Will Stone                       Homewood            4:28.32 
  3   1245 Paul Selden                      Homewood            4:31.61 
  4   2450 Thomas Mobley                    Walker              4:31.62 
  5   2096 Hunter Nails                     Southside-Gadsde    4:32.74 
  6    661 Joey Franklin                    Cullman             4:36.33 
  7   1239 Pierce Jackson                   Homewood            4:36.91 
  8   1158 Blake Vaughn                     Helena              4:39.62 
  9    322 Jerry Wrightington               Blount              4:40.48 
 10    793 Ty White                         Dothan              4:40.62 
 11   1099 Carson Levario-Slaten            Hartselle           4:41.31 
 12    375 Connor Sims                      Brewer              4:41.54 
 13   1411 Ben Norton                       John Carroll        4:42.87 
 14     22 Chance Cofield                   Albertville         4:42.94 
 15    669 Jackson Tucker                   Cullman             4:45.27 
 16   2495 Cory Anthony                     Wetumpka            4:46.78 
 17     20 Victor Bravo                     Albertville         4:47.10 
 18    659 Tucker Adkison                   Cullman             4:49.42 
 
Event 630  Boys 3200 Meter Run 6A (15)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:50 AM
   4567A Rec:  9:10.23  5/2005      Robert Bedsole, Hoover                     
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1760 Ben Garner                       Opelika             9:40.52 
  2   1246 Will Stone                       Homewood            9:41.38 
  3    375 Connor Sims                      Brewer             10:15.80 
  4    661 Joey Franklin                    Cullman            10:17.46 
  5   1099 Carson Levario-Slaten            Hartselle          10:18.20 
  6   1245 Paul Selden                      Homewood           10:18.34 
  7     22 Chance Cofield                   Albertville        10:22.08 
  8   1158 Blake Vaughn                     Helena             10:25.39 
  9   1233 Carson Bedics                    Homewood           10:25.59 
 10   2495 Cory Anthony                     Wetumpka           10:27.88 
 11   1411 Ben Norton                       John Carroll       10:27.91 
 12   2097 Taylor Nails                     Southside-Gadsde   10:29.09 
 13    669 Jackson Tucker                   Cullman            10:33.91 
 14    670 Eli Wilhite                      Cullman            10:38.26 
 15   1096 Caleb Dingbaum                   Hartselle          10:39.89 
 
Event 622  Boys 110 Meter Hurdles 6A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:20 PM
   4567A Rec:  13.53  5/3/2013    Marlon Humphrey, Hoover                      
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    320 cedrick williams                 Blount                16.89 
  2   1826 Trent Richardson                 Paul Bryant           16.32 
  3    665 Will Kress                       Cullman               15.78 
  4    449 Deanthony Coleman                Carver Montgomer      14.98 
  5    594 Miles Chaney                     Clay Chalkville       15.26 
  6    939 Matthew Shaddix                  Fort Payne            15.81 
  7    497 Isaiah Martin                    Center point          16.52 
  8   1685 Markel Moore                     Northridge            16.93 
Heat 2  Prelims
  1   1473 Vontra Walker                    LeFlore               16.88 
  2    185 Jackson Hale                     Austin                16.30 
  3   1882 Eric Williams                    Ramsay                15.71 
  4    608 JuVaughn Blake                   Columbia              14.91 
  5    491 Jalen Aibogun                    Center point          15.42 
  6    782 Ryan Dixion                      Dothan                15.82 
  7   2497 Doug Rose                        Wetumpka              16.55 
  8    124 Micah Boles-White                Athens                17.01 
Heat 3  Prelims
  1    498 Steven Soles                     Center point          16.72 
  2    315 Kyle Cass                        Blount                16.29 
  3    127 John Paul Michael                Athens                15.71 
  4   1784 Trevon Sanders                   Oxford                14.88 
  5    790 Jason Tomlin                     Dothan                15.50 
  6    780 Kayson Allen                     Dothan                15.87 
  7   1148 Christian Hill                   Helena                16.67 
  8   1689 DeAnthony Williams               Northridge            17.14 
 
Event 624  Boys 300 Meter Hurdles 6A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 10:35 AM
   4567A Rec:  36.33  5/4/2013    Marlon Humphrey, Hoover                      
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    320 cedrick williams                 Blount                43.89 
  2    782 Ryan Dixion                      Dothan                43.49 
  3   1755 Anatanavious Butler              Opelika               43.22 
  4   1826 Trent Richardson                 Paul Bryant           43.20 
  5    497 Isaiah Martin                    Center point          43.21 
  6   1776 Samuel Groce                     Oxford                43.35 
  7   1410 John Micheal Mizerany            John Carroll          43.78 
  8   2497 Doug Rose                        Wetumpka              44.52 
Section 2  Timed Finals
  1   1026 Devon Swainston                  Gulf Shores           43.11 
  2   2138 James Graham                     Spanish Fort          42.87 
  3   1159 Jordan Wallace                   Helena                42.66 
  4   1683 Kameron Miller                   Northridge            42.54 
  5    939 Matthew Shaddix                  Fort Payne            42.56 
  6   1870 Jerome Adams                     Ramsay                42.72 
  7   1685 Markel Moore                     Northridge            43.01 
  8   1416 Daniel West                      John Carroll          43.20 
Section 3  Timed Finals
  1    127 John Paul Michael                Athens                42.33 
  2    665 Will Kress                       Cullman               41.55 
  3    491 Jalen Aibogun                    Center point          40.99 
  4    608 JuVaughn Blake                   Columbia              38.53 
  5    498 Steven Soles                     Center point          39.17 
  6   1882 Eric Williams                    Ramsay                41.22 
  7    594 Miles Chaney                     Clay Chalkville       41.80 
  8    691 Sedrick Cloy                     Daphne                42.35 
 
Event 632  Boys 4x100 Meter Relay 6A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:30 PM
   4567A Rec:  41.10  5/1986      Davidson  HT, Davidson                       
     School                                                  Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Oxford                                                 44.10 
  2  Pelham                                                 43.89 
  3  Blount                                                 43.45 
  4  Parker                                                 42.25 
  5  Decatur                                                42.85 
  6  Carver-Birmingham                                      43.51 
  7  Benjamin Russell                                       43.94 
  8  Daphne                                                 44.29 
Heat 2  Prelims
  1  Dothan                                                 44.10 
  2  Columbia                                               43.67 
  3  Sidney Lanier                                          43.39 
  4  Ramsay                                                 42.22 
  5  Minor                                                  42.91 
  6  Northridge                                             43.61 
  7  Florence                                               43.96 
  8  Northview                                              44.45 
Heat 3  Prelims
  1  Carver Montgomery                                      44.09 
  2  Bessemer City High School                              43.64 
  3  Clay Chalkville                                        43.18 
  4  Austin                                                 42.15 
  5  Center Point High School                               42.94 
  6  Walker                                                 43.64 
  7  Homewood                                               44.02 
  8  Baldwin County                                         44.51 
 
Event 634  Boys 4x400 Meter Relay 6A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  3:15.65  5/5/2012    Hoover, Hoover                             
                        C White, J Johnson, M Fort, J Tofani              
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Daphne                                               3:39.23 
  2  Northview                                            3:35.87 
  3  Columbia                                             3:34.08 
  4  Homewood                                             3:32.64 
  5  Fort Payne                                           3:33.42 
  6  John Carroll                                         3:34.45 
  7  Clay Chalkville                                      3:35.92 
  8  Spanish Fort                                         3:39.73 
Section 2  Timed Finals
  1  Hartselle                                            3:31.65 
  2  Dothan                                               3:29.84 
  3  Athens                                               3:29.10 
  4  Blount                                               3:27.76 
  5  Center Point High School                             3:27.80 
  6  Southside-Gadsden                                    3:29.60 
  7  Parker                                               3:29.87 
  8  Carver Montgomery                                    3:32.04 
Section 3  Timed Finals
  1  Paul W. Bryant High School                           3:27.46 
  2  Ramsay                                               3:26.59 
  3  Carver-Birmingham                                    3:23.20 
  4  Hillcrest-Tuscaloosa                                 3:21.07 
  5  Stanhope Elmore                                      3:22.38 
  6  Helena High School                                   3:25.23 
  7  Opelika                                              3:26.76 
  8  Shades Valley                                        3:27.70 
 
Event 636  Boys 4x800 Meter Relay 6A (22)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 1:45 PM
   4567A Rec:  7:51.08  5/2005      Mountain Brook, Mountain Brook             
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Homewood                                             8:25.87 
  2  Benjamin Russell                                     8:28.71 
  3  Dothan                                               8:30.01 
  4  Southside-Gadsden                                    8:32.37 
  5  Helena High School                                   8:33.62 
  6  Hartselle                                            8:35.22 
  7  Ramsay                                               8:35.56 
  8  Cullman                                              8:36.24 
  9  Albertville                                          8:38.81 
 10  Spanish Fort                                         8:42.28 
 11  Stanhope Elmore                                      8:47.03 
 12  Oxford                                               8:47.33 
 13  Pelham                                               8:47.88 
 14  John Carroll                                         8:48.95 
 15  Walker                                               8:50.08 
 16  Blount                                               8:50.32 
 17  Hazel Green                                          8:52.42 
 18  Opelika                                              8:54.97 
 19  Paul W. Bryant High School                           8:56.12 
 20  Center Point High School                             8:56.39 
 21  Shades Valley                                        8:57.22 
 22  Hillcrest-Tuscaloosa                                 8:57.54 
 
Event 610  Boys High Jump 6A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  7-00.75  5/2008      Anthony May, Hoover                        
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2145 Malik Tucker                     Spanish Fort        5-08.00 
  2   1703 Jireh Harvey                     Northview           5-08.00 
  3    315 Kyle Cass                        Blount              5-08.00 
  4   1779 Jakolbe McClendon                Oxford              5-08.00 
  5   1681 Xavier Heard                     Northridge          5-10.00 
  6   1247 Joshua Thomas                    Homewood            6-00.00 
  7   1101 Will Stephenson                  Hartselle           6-00.00 
  8   1156 Connor Tiffin                    Helena              6-00.00 
  9   1150 Jonah Hyde                       Helena              6-00.00 
 10   2447 Isiah Cox                        Walker              6-00.00 
 11    289 William Grant                    Benjamin Russell    6-00.00 
 12    787 Devanir Martin                   Dothan              6-00.00 
 13   1845 Mason Goolsby                    Pelham              6-00.00 
 14    668 Colton Smith                     Cullman             6-00.00 
 15   1815 Justin Cannon                    Paul Bryant         6-02.00 
 16   1817 Daviyon Dennis                   Paul Bryant         6-02.00 
 17   2135 Trae Barry                       Spanish Fort        6-02.00 
 18   1774 Markise Davis                    Oxford              6-02.00 
 19   1763 Cj Jordan                        Opelika             6-02.00 
 20   2030 Cameron Clark                    Shades Valley       6-02.00 
 21   1828 Seth Williams                    Paul Bryant         6-04.00 
 22   1155 Justin Stuckey                   Helena              6-04.00 
 23   1242 Stephon May                      Homewood            6-04.00 
 24    608 JuVaughn Blake                   Columbia            6-08.00 
 
Event 612  Boys Pole Vault 6A (7)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:00 PM
   4567A Rec:  16-02  5/2/2014    Sean Collins, McGill-Toolen                  
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1689 DeAnthony Williams               Northridge         11-06.00 
  2   1234 Eli Brooks                       Homewood           11-06.00 
  3     23 Marvin Gaspar                    Albertville        12-00.00 
  4   1687 Edwin Rainey                     Northridge         12-00.00 
  5   1822 Cedric Jones                     Paul Bryant        12-00.00 
  6   1248 Jackson White                    Homewood           13-00.00 
  7    662 Garrison Hill                    Cullman            14-00.00 
 
Event 606  Boys Long Jump 6A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 11:30 AM
   4567A Rec:  24-10  5/1990      Orlando Watters, Anniston                    
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    254 Chris Hooks                      Baldwin County     20-09.25 
  2    453 Artrayvious Whelchel             Carver Montgomer   20-10.50 
  3    321 Collins Woods                    Blount             20-10.75 
  4   1155 Justin Stuckey                   Helena             20-10.75 
  5   1189 LaKeith Crenshaw                 Hillcrest-Tuscal   20-11.25 
  6    186 Jalik Jaggwe                     Austin             21-00.00 
  7    899 Kairion Freeman                  Florence           21-00.50 
  8   2039 Martavis Bettis                  Sidney Lanier      21-01.75 
  9   2041 William Mahone                   Sidney Lanier      21-02.00 
 10   1783 Dave Russell                     Oxford             21-02.00 
 11    494 Kelvin Cole                      Center point       21-02.00 
 12   1232 Jaden Alexander                  Homewood           21-03.25 
Flight 2  Finals
  1    900 Armoni Goodwin                   Florence           21-03.50 
  2   1766 Jaylen Stinson                   Opelika            21-03.75 
  3   2496 Jadarious Martin                 Wetumpka           21-04.50 
  4    315 Kyle Cass                        Blount             21-07.00 
  5   1680 Ojay Gibson                      Northridge         21-09.25 
  6    787 Devanir Martin                   Dothan             21-09.50 
  7   1705 Torres Ingraham                  Northview          21-10.00 
  8   1688 Vincent Taylor                   Northridge         21-10.00 
  9    608 JuVaughn Blake                   Columbia           22-04.25 
 10   1828 Seth Williams                    Paul Bryant        22-06.00 
 11   1754 Will Boler                       Opelika            22-11.25 
 12   1763 Cj Jordan                        Opelika            23-03.00 
 
Event 608  Boys Triple Jump 6A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  52-00  5/1990      Eric Walder, Murphy                          
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1781 Henry Pyles                      Oxford             41-07.00 
  2    901 Donovan Johnson                  Florence           41-09.50 
  3   1101 Will Stephenson                  Hartselle          41-11.25 
  4    316 Chris Cox                        Blount             42-02.00 
  5    187 Tyrise Rice                      Austin             42-04.00 
  6   1189 LaKeith Crenshaw                 Hillcrest-Tuscal   42-07.00 
  7    321 Collins Woods                    Blount             42-07.00 
  8   1819 Pheathur Edwards                 Paul Bryant        42-08.50 
  9   1687 Edwin Rainey                     Northridge         42-09.00 
 10    899 Kairion Freeman                  Florence           42-10.75 
 11   1684 Nicholas Monroe                  Northridge         42-11.00 
 12    318 joshua norwood                   Blount             42-11.50 
Flight 2  Finals
  1   1150 Jonah Hyde                       Helena             43-02.25 
  2    494 Kelvin Cole                      Center point       43-04.50 
  3   1247 Joshua Thomas                    Homewood           43-06.50 
  4   1766 Jaylen Stinson                   Opelika            43-07.50 
  5    291 Xzavia Stowes                    Benjamin Russell   43-07.75 
  6   1705 Torres Ingraham                  Northview          43-11.50 
  7   1159 Jordan Wallace                   Helena             44-05.00 
  8    787 Devanir Martin                   Dothan             44-08.00 
  9   1688 Vincent Taylor                   Northridge         45-10.00 
 10   2447 Isiah Cox                        Walker             46-04.50 
 11   1754 Will Boler                       Opelika            46-07.00 
 12   1763 Cj Jordan                        Opelika            46-08.75 
 
Event 602  Boys Shot Put 6A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  63-00.25  5/1977      Frank Warren, Phillips Birmingham         
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2144 Corson Swan                      Spanish Fort       41-11.00 
  2    786 Chase Marchman                   Dothan             43-11.50 
  3    294 Jamal Brooks                     Bessemer Cit       44-00.00 
  4     26 Colby Strickland                 Albertville        44-00.75 
  5   1414 Ethan Scholtz                    John Carroll       44-02.00 
  6   2095 Chance Moon                      Southside-Gadsde   44-03.75 
  7   1875 Matthew Kenty                    Ramsay             44-07.25 
  8   1679 Zion Binion                      Northridge         44-11.00 
  9   1753 Tristan Black                    Opelika            44-11.00 
 10   1872 Jonathan Bishop                  Ramsay             45-00.00 
 11   1790 Marcus Jenkins                   Park Crossin       45-07.00 
 12    125 Mantayvious Henderson            Athens             45-07.00 
Flight 2  Finals
  1    130 Daxton Swopes                    Athens             45-08.50 
  2   1767 Zachery Yancey                   Opelika            46-03.25 
  3   1661 Stephen Tanner                   Muscle Shoals      46-06.00 
  4   2135 Trae Barry                       Spanish Fort       46-08.00 
  5    660 Austin Elrod                     Cullman            47-01.00 
  6    663 Tanner Jackson                   Cullman            47-08.50 
  7    781 Nathan Cooper                    Dothan             48-03.00 
  8   1660 Jaeden Bowley                    Muscle Shoals      49-09.25 
  9    319 reginald waters                  Blount             50-00.25 
 10   1814 Brandon Benderson                Paul Bryant        50-01.00 
 11   1682 Broderick Martin                 Northridge         50-01.50 
 12    454 Eric Williams                    Carver Montgomer   58-00.00 
 
Event 604  Boys Discus Throw 6A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 3:00 PM
   4567A Rec:  202-08  5/2006      Zach Clayton, Opelika                       
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    319 reginald waters                  Blount               115-04 
  2   2499 Elijah Weems                     Wetumpka             115-07 
  3   1238 John Michael Hurry               Homewood             115-08 
  4   1098 Zach Johnson                     Hartselle            115-09 
  5   1814 Brandon Benderson                Paul Bryant          116-01 
  6   1146 Dakota Braxton                   Helena               117-05 
  7   1244 Patrick McMahon                  Homewood             117-08 
  8   1824 Derrick Maddox                   Paul Bryant          119-09 
  9    783 RaShawn Fleming                  Dothan               122-02 
 10    667 Jake Ratliff                     Cullman              122-02 
 11   1249 Kris Wilkins                     Homewood             123-11 
 12   1679 Zion Binion                      Northridge           124-04 
Flight 2  Finals
  1   1933 Andevion Mitchell                Russell County       124-10 
  2   2135 Trae Barry                       Spanish Fort         127-08 
  3   1756 RaKavius Chambers                Opelika              130-03 
  4   1767 Zachery Yancey                   Opelika              132-10 
  5   1791 Jeremiah Lowery                  Park Crossin         134-00 
  6   1850 Dorian Tolbert                   Pelham               134-07 
  7   1753 Tristan Black                    Opelika              135-03 
  8    781 Nathan Cooper                    Dothan               140-01 
  9   1661 Stephen Tanner                   Muscle Shoals        143-01 
 10    454 Eric Williams                    Carver Montgomer     147-05 
 11    663 Tanner Jackson                   Cullman              148-07 
 12    660 Austin Elrod                     Cullman              158-01 
 
Event 614  Boys Javelin Throw 6A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  223-08  5/2008      Kyle Smith, Daphne                          
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1190 Mills Harrison                   Hillcrest-Tuscal     134-00 
  2   1765 Corban Nunn                      Opelika              134-01 
  3   2500 Deandre Williams                 Wetumpka             135-00 
  4   2143 Brian Pempel                     Spanish Fort         135-11 
  5    319 reginald waters                  Blount               136-11 
  6   1777 Andrew Halpin                    Oxford               139-01 
  7     21 Hunter Buchannon                 Albertville          140-01 
  8   1767 Zachery Yancey                   Opelika              140-10 
  9    667 Jake Ratliff                     Cullman              141-01 
 10   1100 Seth Mayfield                    Hartselle            143-06 
 11    254 Chris Hooks                      Baldwin County       145-01 
 12    898 Zachary Billings                 Florence             146-02 
Flight 2  Finals
  1    664 Brennon James                    Cullman              146-02 
  2   1026 Devon Swainston                  Gulf Shores          146-03 
  3   1662 Jared Tittle                     Muscle Shoals        148-04 
  4     26 Colby Strickland                 Albertville          150-09 
  5   1236 Patrick Domingo                  Homewood             152-01 
  6   1238 John Michael Hurry               Homewood             152-08 
  7   2144 Corson Swan                      Spanish Fort         158-04 
  8   1753 Tristan Black                    Opelika              161-02 
  9   1408 Jacob Ford                       John Carroll         164-10 
 10   1248 Jackson White                    Homewood             166-00 
 11   2098 Nick Shirley                     Southside-Gadsde     178-04 
 12   2135 Trae Barry                       Spanish Fort         180-10 
 
Event 716  Boys 100 Meter Dash 7A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 4:10 PM
   4567A Rec:  10.65  4/30/2015   Joshua Burks, James Clemens                  
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   2406 Miyaz Baynes                     Vestavia              11.27 
  2   1469 Ja'Korey Hawkins                 Lee-Montgomery        11.12 
  3   2077 Treyvon Jones                    Smiths Station        10.95 
  4    174 Deonte Tolbert                   Auburn                10.77 
  5   1293 Hakim Ruffin                     Hoover                10.82 
  6    818 Marcus Jones                     Enterprise            11.01 
  7   2110 Justice Canady                   Spain Park            11.14 
  8   1337 Willie McCaulley                 Huntsville            11.32 
Heat 2  Prelims
  1   1174 Noah Igbinoghene                 Hewitt-Trussvill      11.26 
  2   2080 Kentray Mercer                   Smiths Station        11.11 
  3    247 Jakobe Rogers                    Baker                 10.92 
  4    524 Karon Delince                    Central-Phenix C      10.69 
  5   1291 Rj Nelson                        Hoover                10.87 
  6    864 Ryan Martir                      Fairhope              11.05 
  7   1653 Nick Young                       Murphy                11.17 
  8    351 Bradarick Anderson               Bob Jones             11.38 
Heat 3  Prelims
  1   1648 Maurice Robinson                 Murphy                11.24 
  2   2164 Charles Lewis                    Sparkman              11.11 
  3    860 Antonio Bracy                    Fairhope              10.92 
  4   1471 Henry Ruggs                      Lee-Montgomery        10.53 
  5   1549 Antonio Petite                   Mary Montgomery       10.90 
  6    914 Keldrick Edwards                 Foley                 11.06 
  7   2115 Kameron McDaniel                 Spain Park            11.22 
  8    355 Terrell Jennings                 Bob Jones             11.39 
 
Event 718  Boys 200 Meter Dash 7A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 3:55 PM
   4567A Rec:  21.34  5/7/2016    Charles Lewis, Sparkman                      
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    229 Edward Blakely                   Baker                 22.81 
  2   1549 Antonio Petite                   Mary Montgomery       22.56 
  3    914 Keldrick Edwards                 Foley                 22.20 
  4    174 Deonte Tolbert                   Auburn                21.83 
  5   1293 Hakim Ruffin                     Hoover                21.91 
  6    240 Tremichael Jones                 Baker                 22.23 
  7   1398 Nolan Smith                      James Clemens         22.58 
  8   1275 Dorian Austin                    Hoover                22.81 
Heat 2  Prelims
  1   1173 Jake Diggs                       Hewitt-Trussvill      22.69 
  2    355 Terrell Jennings                 Bob Jones             22.53 
  3   1652 Joseph Washington                Murphy                22.18 
  4   2164 Charles Lewis                    Sparkman              21.54 
  5   2077 Treyvon Jones                    Smiths Station        21.96 
  6    818 Marcus Jones                     Enterprise            22.35 
  7    529 Peter Parrish                    Central-Phenix C      22.61 
  8   1341 Jordan Thompson                  Huntsville            22.86 
Heat 3  Prelims
  1   1391 Jay Lauderdale                   James Clemens         22.67 
  2    247 Jakobe Rogers                    Baker                 22.53 
  3   2069 Trevion Brown                    Smiths Station        22.11 
  4    524 Karon Delince                    Central-Phenix C      21.53 
  5   1291 Rj Nelson                        Hoover                21.98 
  6   2115 Kameron McDaniel                 Spain Park            22.45 
  7   2110 Justice Canady                   Spain Park            22.63 
  8    951 Joe Tillis                       Gadsden City          22.90 
 
Event 720  Boys 400 Meter Dash 7A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 11:00 AM
   4567A Rec:  47.94  5/6/2016    Charles Lewis, Sparkman                      
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   2281 Isaiah Hayes                     Theodore              52.05 
  2   1652 Joseph Washington                Murphy                50.64 
  3   1861 Justus Trainer                   Prattville            50.40 
  4   1286 Codey Martin                     Hoover                50.09 
  5    914 Keldrick Edwards                 Foley                 50.15 
  6    177 Nic Williams                     Auburn                50.52 
  7    229 Edward Blakely                   Baker                 50.79 
  8    245 Zion Nickles                     Baker                 52.25 
Section 2  Timed Finals
  1   1275 Dorian Austin                    Hoover                49.91 
  2    523 Tyrone Davis                     Central-Phenix C      49.73 
  3   2168 Milan Wall                       Sparkman              49.66 
  4   2075 Charles Hughes                   Smiths Station        49.36 
  5   2305 Samuel Holmes                    Thompson              49.51 
  6   1398 Nolan Smith                      James Clemens         49.72 
  7   2314 Alondae Vassar                   Thompson              49.80 
  8    357 Shafi Muhammad                   Bob Jones             50.00 
Section 3  Timed Finals
  1    525 Quentavious Dixon                Central-Phenix C      49.30 
  2    529 Peter Parrish                    Central-Phenix C      49.16 
  3   1282 Trent Hamner                     Hoover                48.94 
  4    174 Deonte Tolbert                   Auburn                47.11 
  5   1173 Jake Diggs                       Hewitt-Trussvill      48.63 
  6   2069 Trevion Brown                    Smiths Station        49.03 
  7   1391 Jay Lauderdale                   James Clemens         49.23 
  8    438 Nicholas Rivers                  Buckhorn              49.31 
 
Event 726  Boys 800 Meter Run 7A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 1:00 PM
   4567A Rec:  1:53.11  5/7/2016    Daniel Nixon, Spain Park                   
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1289 Tommy McDonough                  Hoover              1:58.43 
  2   1285 Joe Leventry                     Hoover              1:58.53 
  3   2167 Jacob Russell                    Sparkman            1:59.04 
  4   1619 John Galloway                    Mountain Brook      1:59.17 
  5   2168 Milan Wall                       Sparkman            1:59.28 
  6   2111 Cole Dillard                     Spain Park          1:59.47 
  7   1178 John Ngaruiya                    Hewitt-Trussvill    1:59.65 
  8    167 Andrew Mingus                    Auburn              1:59.65 
  9    233 Jay Day                          Baker               2:00.45 
 10    249 Nathan Whitton                   Baker               2:02.40 
 11    231 Jonathan Davis                   Baker               2:02.74 
 12   1578 Andrew Dunne                     McGill-Toolen       2:03.14 
Section 2  Timed Finals
  1    172 Jack Rogers                      Auburn              1:54.76 
  2   1282 Trent Hamner                     Hoover              1:56.02 
  3   1623 Griffin Riley                    Mountain Brook      1:56.49 
  4   2076 Dawson Jeffcoat                  Smiths Station      1:56.68 
  5    525 Quentavious Dixon                Central-Phenix C    1:56.69 
  6   1618 Gram Denning                     Mountain Brook      1:56.70 
  7   2075 Charles Hughes                   Smiths Station      1:56.94 
  8    357 Shafi Muhammad                   Bob Jones           1:57.52 
  9    523 Tyrone Davis                     Central-Phenix C    1:57.70 
 10    360 Mike Weaver                      Bob Jones           1:57.77 
 11    171 Evan Rogers                      Auburn              1:58.17 
 12   2086 Savian Taylor                    Smiths Station      1:58.22 
 
Event 728  Boys 1600 Meter Run 7A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  4:17.82  5/5/2016    Benjamin Knox, Hewitt-Trussvill            
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    172 Jack Rogers                      Auburn              4:25.96 
  2   2073 Tyler Harman                     Smiths Station      4:27.33 
  3    163 Joshua Escoe                     Auburn              4:27.99 
  4   1289 Tommy McDonough                  Hoover              4:28.19 
  5   2420 James Sweeney                    Vestavia            4:29.37 
  6   2306 Jace Jones                       Thompson            4:29.52 
  7   2413 Bryce Hutchinson                 Vestavia            4:29.80 
  8   2308 Brandon DeMarcus Lee             Thompson            4:30.03 
  9   1294 John Paul Rumore                 Hoover              4:30.04 
 10   1178 John Ngaruiya                    Hewitt-Trussvill    4:30.44 
 11    170 Nate Pudner                      Auburn              4:31.00 
 12   1175 Josh Jenkins                     Hewitt-Trussvill    4:31.95 
 13   1331 Andrew Dodson                    Huntsville          4:32.34 
 14   1329 Cameron Cox                      Huntsville          4:32.43 
 15   1327 Nick Ceci                        Huntsville          4:32.80 
 16   2119 Charlie Trower                   Spain Park          4:34.12 
 17    249 Nathan Whitton                   Baker               4:34.27 
 18    865 Jared Touart                     Fairhope            4:34.39 
 19    233 Jay Day                          Baker               4:34.58 
 20    356 Jean Pierre LeRoux               Bob Jones           4:35.09 
 21   1285 Joe Leventry                     Hoover              4:35.16 
 22    231 Jonathan Davis                   Baker               4:36.91 
 23   1550 Caleb Troy Smith                 Mary Montgomery     4:37.63 
 24    817 Gabriel Henneberger              Enterprise          4:40.15 
 
Event 730  Boys 3200 Meter Run 7A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:50 AM
   4567A Rec:  9:20.40  5/6/2016    Benjamin Knox, Hewitt-Trussvill            
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    163 Joshua Escoe                     Auburn              9:34.55 
  2    170 Nate Pudner                      Auburn              9:41.92 
  3   2420 James Sweeney                    Vestavia            9:44.99 
  4   2413 Bryce Hutchinson                 Vestavia            9:46.64 
  5   1178 John Ngaruiya                    Hewitt-Trussvill    9:48.93 
  6   1331 Andrew Dodson                    Huntsville          9:50.17 
  7   1289 Tommy McDonough                  Hoover              9:50.27 
  8   2308 Brandon DeMarcus Lee             Thompson            9:50.58 
  9   1288 John McCrackin                   Hoover              9:51.56 
 10   2119 Charlie Trower                   Spain Park          9:52.52 
 11   1329 Cameron Cox                      Huntsville         10:02.81 
 12   1294 John Paul Rumore                 Hoover             10:04.05 
 13   2070 Silas Franklin                   Smiths Station     10:04.27 
 14   2120 Jacob Warner                     Spain Park         10:06.83 
 15   2073 Tyler Harman                     Smiths Station     10:07.40 
 16    158 Carson Chambliss                 Auburn             10:09.19 
 17   1723 Chris Tate                       Oak Mountain       10:09.85 
 18    233 Jay Day                          Baker              10:10.75 
 19    356 Jean Pierre LeRoux               Bob Jones          10:14.87 
 20   1622 Joseph Pitard                    Mountain Brook     10:16.17 
 21   1020 Jackson Thomas                   Grissom            10:17.21 
 22    865 Jared Touart                     Fairhope           10:17.25 
 23    250 Matt Winn                        Baker              10:18.87 
 24    862 Saxon Kilpatrick                 Fairhope           10:26.49 
 
Event 722  Boys 110 Meter Hurdles 7A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 12:20 PM
   4567A Rec:  13.90  5/6/2016    Emmanuel Tait, Thompson                      
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1720 Indy Chery                       Oak Mountain          16.80 
  2   1585 Eric Williams                    McGill-Toolen         16.45 
  3   1641 Keyshawn Cox                     Murphy                15.77 
  4   1577 Graham Collins                   McGill-Toolen         15.02 
  5     41 Phillip Roberts                  Alma-Bryant           15.09 
  6   2114 Thomas Jordan                    Spain Park            15.84 
  7   1278 James Courson                    Hoover                16.49 
  8   1182 Stone Shelnutt                   Hewitt-Trussvill      17.13 
Heat 2  Prelims
  1   1388 Makhiah Elliott                  James Clemens         16.79 
  2    161 Aaron Diggs                      Auburn                16.31 
  3   1584 Kendall White                    McGill-Toolen         15.66 
  4    230 Darius Bracy                     Baker                 14.87 
  5   2302 Craig Clark                      Thompson              15.13 
  6   1332 Jawaun Doughty                   Huntsville            15.86 
  7   2307 Brandon Lee                      Thompson              16.51 
  8   2072 Tj Gary                          Smiths Station        17.89 
Heat 3  Prelims
  1   2074 Sloan Hayes                      Smiths Station        16.72 
  2    725 Joseph Diamond                   Davidson              16.15 
  3   1385 Eric Bradshaw                    James Clemens         15.56 
  4   2118 Christian Strong                 Spain Park            14.76 
  5    156 Christian Brandt                 Auburn                15.53 
  6    922 Tareaq Thompson                  Foley                 16.03 
  7    155 Adam Augustine                   Auburn                16.58 
  8   1184 Nick Shirley                     Hewitt-Trussvill      18.61 
 
Event 724  Boys 300 Meter Hurdles 7A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 10:35 AM
   4567A Rec:  37.90  5/7/2016    Emmanuel Tait, Thompson                      
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1641 Keyshawn Cox                     Murphy                43.34 
  2   1333 Ethan Harlow                     Huntsville            43.13 
  3   1647 Samuel Murphy                    Murphy                42.65 
  4   2310 Timothy Osborne                  Thompson              42.57 
  5    173 Dantavious Thomas                Auburn                42.63 
  6   2307 Brandon Lee                      Thompson              43.03 
  7   1392 Alonzo McGhee                    James Clemens         43.16 
  8    520 Cortlin Allen                    Central-Phenix C      43.54 
Section 2  Timed Finals
  1   1278 James Courson                    Hoover                42.34 
  2    526 Quandavous Gilliam               Central-Phenix C      42.25 
  3   1388 Makhiah Elliott                  James Clemens         41.81 
  4   1585 Eric Williams                    McGill-Toolen         41.45 
  5   1577 Graham Collins                   McGill-Toolen         41.48 
  6   1381 Jarred Barnes                    James Clemens         41.95 
  7    359 John Murray                      Bob Jones             42.27 
  8    161 Aaron Diggs                      Auburn                42.39 
Section 3  Timed Finals
  1    230 Darius Bracy                     Baker                 40.92 
  2   1286 Codey Martin                     Hoover                40.20 
  3   1332 Jawaun Doughty                   Huntsville            40.08 
  4   2114 Thomas Jordan                    Spain Park            39.81 
  5    361 Joshua Williams                  Bob Jones             40.05 
  6   2118 Christian Strong                 Spain Park            40.11 
  7    156 Christian Brandt                 Auburn                40.21 
  8   1182 Stone Shelnutt                   Hewitt-Trussvill      41.32 
 
Event 732  Boys 4x100 Meter Relay 7A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 12:30 PM
   4567A Rec:  40.74  5/5/2016    Auburn, Auburn                               
     School                                                  Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Prattville                                             44.65 
  2  Vestavia Hills                                         43.53 
  3  Auburn                                                 42.74 
  4  Hoover                                                 42.25 
  5  Sparkman                                               42.37 
  6  Huntsville                                             42.77 
  7  Mary Montgomery                                        43.70 
  8  Jeff Davis                                             45.59 
Heat 2  Prelims
  1  Thompson                                               44.38 
  2  Mountain Brook                                         43.34 
  3  Lee-Montgomery                                         42.64 
  4  Smiths Station                                         42.03 
  5  Baker                                                  42.39 
  6  James Clemens High School                              43.02 
  7  Davidson                                               43.73 
  8  Grissom                                                46.37 
Heat 3  Prelims
  1  Enterprise                                             43.95 
  2  Hewitt-Trussville                                      43.05 
  3  Spain Park                                             42.59 
  4  Central-Phenix City                                    41.91 
  5  Bob Jones                                              42.44 
  6  Buckhorn                                               43.03 
  7  Murphy                                                 43.91 
  8  Alma-Bryant                                            46.56 
 
Event 734  Boys 4x400 Meter Relay 7A (23)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:  3:21.31  5/2/2015    James Clemens High School, James Clemens   
                        A Anderson, A Bolden, A Caudle, J Burks           
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Tuscaloosa County                                    3:39.86 
  2  Lee-Montgomery                                       3:38.00 
  3  Jeff Davis                                           3:34.14 
  4  Foley                                                3:33.18 
  5  Grissom                                              3:33.74 
  6  Enterprise                                           3:37.80 
  7  Gadsden City                                         3:39.84 
Section 2  Timed Finals
  1  Huffman                                              3:30.88 
  2  Sparkman                                             3:28.81 
  3  Baker                                                3:27.11 
  4  Thompson                                             3:25.07 
  5  Mountain Brook                                       3:25.86 
  6  Auburn                                               3:28.71 
  7  Spain Park                                           3:29.71 
  8  Davidson                                             3:32.25 
Section 3  Timed Finals
  1  James Clemens High School                            3:24.88 
  2  Huntsville                                           3:23.75 
  3  Smiths Station                                       3:21.27 
  4  Hoover                                               3:18.73 
  5  Central-Phenix City                                  3:19.22 
  6  Bob Jones                                            3:23.35 
  7  McGill-Toolen                                        3:24.53 
  8  Hewitt-Trussville                                    3:24.95 
 
Event 736  Boys 4x800 Meter Relay 7A (17)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 1:45 PM
   4567A Rec:  7:58.18  5/6/2016    Auburn, Auburn                             
                        A Mingus, H Anabtawi, J Rogers, J Farrow          
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Bob Jones                                            8:09.59 
  2  Central-Phenix City                                  8:10.67 
  3  Huntsville                                           8:11.45 
  4  Mountain Brook                                       8:13.03 
  5  Hoover                                               8:14.59 
  6  Smiths Station                                       8:14.81 
  7  Thompson                                             8:15.02 
  8  Hewitt-Trussville                                    8:17.70 
  9  Auburn                                               8:21.99 
 10  James Clemens High School                            8:29.50 
 11  Spain Park                                           8:31.53 
 12  Grissom                                              8:32.12 
 13  Vestavia Hills                                       8:33.05 
 14  Enterprise                                           8:44.58 
 15  Baker                                                8:44.85 
 16  Jeff Davis                                           8:45.39 
 17  Mary Montgomery                                      8:49.46 
 
Event 710  Boys High Jump 7A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 2:30 PM
   4567A Rec:   6-06  5/1/2015    Melvin Hill, Baker                           
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1395 Collier Robinson                 James Clemens       5-08.00 
  2   1399 Dylan Williams                   James Clemens       5-08.00 
  3   2089 Riley Young                      Smiths Station      5-10.00 
  4   2081 Stevie Pringle                   Smiths Station      5-10.00 
  5   1328 Quintin Courtney                 Huntsville          5-10.00 
  6   1642 Sheldon Crawford                 Murphy              5-10.00 
  7   2083 Matthew Ray                      Smiths Station      5-10.00 
  8   1625 Mark Waller                      Mountain Brook      5-10.00 
  9   2309 Phillip Lewis                    Thompson            5-10.00 
 10    860 Antonio Bracy                    Fairhope            6-00.00 
 11   1577 Graham Collins                   McGill-Toolen       6-00.00 
 12   1643 Dorvell Ferguson                 Murphy              6-00.00 
 13   2158 Maurice Anderson                 Sparkman            6-00.00 
 14    728 Louis Herman                     Davidson            6-00.00 
 15    527 Malik Johnson                    Central-Phenix C    6-00.00 
 16   2407 Jackson Bryant                   Vestavia            6-02.00 
 17    176 Dallas Watkins                   Auburn              6-02.00 
 18   1296 Kyle Smith                       Hoover              6-02.00 
 19    239 Melvin Hill                      Baker               6-02.00 
 20   1718 Trey Allen                       Oak Mountain        6-02.00 
 21    238 Dontavious Hill                  Baker               6-02.00 
 22   1583 Jake Spotswood                   McGill-Toolen       6-04.00 
 23   1387 James Edmonds                    James Clemens       6-04.00 
 24   2416 Carl Nesbitt                     Vestavia            6-06.00 
 
Event 712  Boys Pole Vault 7A (18)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 3:00 PM
   4567A Rec:  17-00  4/30/2015   Sean Collins, McGill-Toolen                  
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2163 Jon Keiser                       Sparkman           11-06.00 
  2   1620 Harrison Gorham                  Mountain Brook     11-06.00 
  3    178 Banks Yougblood                  Auburn             11-06.00 
  4   2412 Jake Haston                      Vestavia           12-00.00 
  5   2411 Hayden Haggerty                  Vestavia           12-00.00 
  6   2074 Sloan Hayes                      Smiths Station     12-00.00 
  7   1380 Jared Appel                      James Clemens      12-06.00 
  8    165 Haiden Jacks                     Auburn             12-06.00 
  9   1394 Brandon Roberts                  James Clemens      12-06.00 
 10   1278 James Courson                    Hoover             12-06.00 
 11   2419 Josh Smith                       Vestavia           13-00.00 
 12   1280 Grant Gleason                    Hoover             13-00.00 
 13   1617 William Bloodworth               Mountain Brook     13-06.00 
 14   1579 Evans Finnorn                    McGill-Toolen      13-06.00 
 15   1576 Zach Chiepalich                  McGill-Toolen      14-00.00 
 16   1279 Jacob Doak                       Hoover             14-00.00 
 17   1389 Noah Graham                      James Clemens      14-01.00 
 18   1583 Jake Spotswood                   McGill-Toolen      16-06.00 
 
Event 706  Boys Long Jump 7A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 3:00 PM
   4567A Rec:  24-07.50  5/5/2016    Noah Igbinoghene, Hewitt-Trussvill        
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1624 Brian Schmidt                    Mountain Brook     20-04.25 
  2   1296 Kyle Smith                       Hoover             20-05.25 
  3    168 Josh Norris                      Auburn             20-10.25 
  4    726 Tyrese Douglas                   Davidson           20-11.00 
  5   2114 Thomas Jordan                    Spain Park         20-11.00 
  6   2422 Tyree Thigpen                    Vestavia           20-11.75 
  7   1382 David Batista                    James Clemens      21-00.50 
  8   1326 Tyler Battle                     Huntsville         21-00.50 
  9    237 Niles Hattaway                   Baker              21-01.25 
 10   1281 Jarvis Goodwin                   Hoover             21-01.75 
 11    156 Christian Brandt                 Auburn             21-02.00 
 12   2282 Cedric Stevens                   Theodore           21-03.00 
Flight 2  Finals
  1   2083 Matthew Ray                      Smiths Station     21-07.75 
  2   1544 Derick Derks                     Mary Montgomery    21-08.00 
  3   1385 Eric Bradshaw                    James Clemens      21-08.25 
  4    917 Andrew James                     Foley              21-08.75 
  5   1583 Jake Spotswood                   McGill-Toolen      22-03.75 
  6    818 Marcus Jones                     Enterprise         22-04.25 
  7   2159 Daryl Bowden Jr                  Sparkman           22-06.50 
  8   1582 Treymarius Roberson              McGill-Toolen      22-06.50 
  9    524 Karon Delince                    Central-Phenix C   22-06.75 
 10     41 Phillip Roberts                  Alma-Bryant        22-08.25 
 11   1648 Maurice Robinson                 Murphy             23-00.00 
 12   1174 Noah Igbinoghene                 Hewitt-Trussvill   23-10.50 
 
Event 708  Boys Triple Jump 7A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  48-07.75  5/6/2016    Michael Wiggins, Huntsville               
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2299 Don Buckhannon                   Thompson           40-05.50 
  2    164 Kirkland Floyd                   Auburn             40-07.00 
  3   1326 Tyler Battle                     Huntsville         41-03.00 
  4   1328 Quintin Courtney                 Huntsville         41-06.50 
  5   2304 Gavin Gray                       Thompson           41-07.00 
  6   1385 Eric Bradshaw                    James Clemens      41-08.00 
  7   1382 David Batista                    James Clemens      41-08.50 
  8   1298 John Watkins                     Hoover             41-09.75 
  9    949 Tony Jackson                     Gadsden City       41-10.50 
 10    916 De'zarius Horne                  Foley              42-01.50 
 11    166 Caleb Kariuki                    Auburn             42-03.00 
 12    724 Garrian Betts                    Davidson           42-03.00 
Flight 2  Finals
  1    176 Dallas Watkins                   Auburn             42-03.50 
  2    726 Tyrese Douglas                   Davidson           42-10.00 
  3   2084 Jalon Smith                      Smiths Station     42-11.50 
  4    922 Tareaq Thompson                  Foley              42-11.50 
  5   2083 Matthew Ray                      Smiths Station     43-01.00 
  6   1549 Antonio Petite                   Mary Montgomery    43-06.00 
  7   1582 Treymarius Roberson              McGill-Toolen      43-11.50 
  8    917 Andrew James                     Foley              44-03.00 
  9   1296 Kyle Smith                       Hoover             44-06.75 
 10   2159 Daryl Bowden Jr                  Sparkman           45-04.00 
 11   1648 Maurice Robinson                 Murphy             47-01.50 
 12   1174 Noah Igbinoghene                 Hewitt-Trussvill   48-05.00 
 
Event 702  Boys Shot Put 7A (24)
===============================================================================
Thursday 5/4/2017 - 9:00 AM
   4567A Rec:  59-00.50  5/5/2016    Walter Thomas, Vestavia                   
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    159 Brandon Crum                     Auburn             41-02.00 
  2   2085 Chad Strickland                  Smiths Station     41-04.50 
  3   2424 Douglas Thompson                 Vestavia           41-09.00 
  4   1335 Hunter Hill                      Huntsville         42-06.50 
  5   1177 Gaines Myrick                    Hewitt-Trussvill   42-09.00 
  6    354 Jayshaun Holley                  Bob Jones          42-09.50 
  7    731 Deondre Moore                    Davidson           42-10.00 
  8    945 Gregory Tank Collins             Gadsden City       44-01.00 
  9   1651 Jordan Valrie                    Murphy             44-01.50 
 10    169 Justin Philpott                  Auburn             44-02.50 
 11   2113 Douglas Henze                    Spain Park         44-04.50 
 12   2410 Jack Graffeo                     Vestavia           44-11.50 
Flight 2  Finals
  1   1384 Skylar Boyd                      James Clemens      45-01.00 
  2    242 Colin McCants                    Baker              45-07.00 
  3    863 Jake Lake                        Fairhope           46-06.00 
  4   1575 Josh Carter                      McGill-Toolen      46-06.25 
  5   2312 Kj Robertson                     Thompson           46-08.50 
  6   1338 Eric Pavlik                      Huntsville         47-02.50 
  7    950 Damon Thompson                   Gadsden City       47-06.50 
  8   2160 Zack Cangelosi                   Sparkman           47-09.00 
  9   2082 Will Quesnell                    Smiths Station     49-05.50 
 10    162 Erik Ebel                        Auburn             49-06.00 
 11   2121 Damon Wright                     Spain Park         54-05.00 
 12   2423 Walter Thomas                    Vestavia           57-10.75 
 
Event 704  Boys Discus Throw 7A (24)
===============================================================================
Friday 5/5/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  167-06  5/6/2016    Michael Robinson, Auburn                    
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    733 Norman Trey White                Davidson             120-07 
  2   2424 Douglas Thompson                 Vestavia             120-08 
  3    521 Xavier Billingsley               Central-Phenix C     122-02 
  4   2113 Douglas Henze                    Spain Park           122-08 
  5   1581 Dawson Resso                     McGill-Toolen        123-02 
  6    439 Kynton Warner                    Buckhorn             123-07 
  7    522 Keontaye Chapple                 Central-Phenix C     124-04 
  8   1338 Eric Pavlik                      Huntsville           124-05 
  9   2166 Branden Moore                    Sparkman             126-00 
 10   1180 Jonah Renda                      Hewitt-Trussvill     126-07 
 11   1297 Jonathan Snell                   Hoover               126-08 
 12   1177 Gaines Myrick                    Hewitt-Trussvill     127-01 
Flight 2  Finals
  1   1651 Jordan Valrie                    Murphy               128-00 
  2    352 Hamza Dorsey                     Bob Jones            129-02 
  3   1721 Harrison Dimick                  Oak Mountain         129-05 
  4   1580 jackson Husting                  McGill-Toolen        130-08 
  5   2415 Phillip Maloy                    Vestavia             130-11 
  6   1575 Josh Carter                      McGill-Toolen        131-05 
  7   1860 Wesley Donhauser                 Prattville           132-10 
  8   2082 Will Quesnell                    Smiths Station    136-10.50 
  9   1335 Hunter Hill                      Huntsville           137-07 
 10    915 Isaac England                    Foley                141-02 
 11   2313 Viktor Turek                     Thompson             148-05 
 12    162 Erik Ebel                        Auburn            162-11.50 
 
Event 714  Boys Javelin Throw 7A (24)
===============================================================================
Saturday 5/6/2017 - 8:30 AM
   4567A Rec:  196-06  5/2/2015    Will Macoy, Vestavia                        
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1336 Carter Johnson                   Huntsville           131-09 
  2    242 Colin McCants                    Baker                135-03 
  3    246 Devin Robinson                   Baker                136-00 
  4    949 Tony Jackson                     Gadsden City         138-11 
  5    919 Austin Kleinschmidt              Foley                138-11 
  6   1381 Jarred Barnes                    James Clemens        139-06 
  7   1574 Spencer Baldwin                  McGill-Toolen        140-05 
  8   1470 Reginald Pearson                 Lee-Montgomery    142-11.50 
  9   1722 Ben Shewmake                     Oak Mountain         144-06 
 10   2071 Logan Galloway                   Smiths Station       144-07 
 11   2425 Ben Willoughby                   Vestavia             146-08 
 12    861 Elijah Cadwell                   Fairhope             148-01 
Flight 2  Finals
  1   1386 Miguel Cortes                    James Clemens        152-10 
  2   1290 Tanner McReynolds                Hoover               153-00 
  3    159 Brandon Crum                     Auburn               154-07 
  4   2418 Colin Scollard                   Vestavia             155-00 
  5   1385 Eric Bradshaw                    James Clemens        155-04 
  6    157 Bryan Carter                     Auburn            156-05.50 
  7   1277 Will Clark                       Hoover               159-07 
  8    522 Keontaye Chapple                 Central-Phenix C     163-02 
  9   1719 Carson Bobo                      Oak Mountain         167-08 
 10   1621 Jack Grant                       Mountain Brook       173-08 
 11    162 Erik Ebel                        Auburn            175-02.50 
 12   1276 Luke Ballard                     Hoover               187-03