Grissom HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.53 | Desharie Pope | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
25.59 | Desharie Pope | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
29.74 | Jerneisha Lewis | 25th | Finals H5 | Complete Results | |
32.62 | Jordan NeSmith | 49th | Finals H8 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:06.19 | SB | Jakeisha Lewis | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
1:12.88 | SB | Jordan NeSmith | 16th | Finals H5 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:33.88 | Alyssa Jorda | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:55.50 | SB | Grayson Savage | 5th | Finals H1 | Complete Results |
5:58.28 | Sarah Lewis | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
6:38.68 | Olivia Holdsworth | 18th | Finals H2 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
13:06.28 | Sarah Lewis | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
16:24.75 | Olivia Holdsworth | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
47.74 | Nikki Mata | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:21.92 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:37.21 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-8 | SB | Jakeisha Lewis | 4th | Finals H3 | Complete Results |
14-5.5 | SB | Jerneisha Lewis | 11th | Finals H3 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
30-10.5 | Jakeisha Lewis | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
29-2.5 | Jerneisha Lewis | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.96 | SB | Jarrett Whitman | 23rd | Finals H7 | Complete Results |
12.17 | SB | Logan Hall | 30th | Finals H9 | Complete Results |
13.90 | SB | Nicholas Hyatt | 62nd | Finals H6 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
24.78 | Jarrett Whitman | 18th | Finals H4 | Complete Results | |
25.61 | SB | Riley Trammell | 32nd | Finals H7 | Complete Results |
26.33 | SB | Alan Colunga | 41st | Finals H7 | Complete Results |
28.53 | SB | Nicholas Hyatt | 54th | Finals H7 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
53.57 | Jeremiah Dervis | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
56.73 | Jarrett Whitman | 19th | Finals H3 | Complete Results | |
57.75 | SB | Andrew Sithole | 24th | Finals H3 | Complete Results |
58.16 | SB | Riley Trammell | 27th | Finals H5 | Complete Results |
58.35 | SB | Alan Colunga | 29th | Finals H4 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:00.55 | Allan Anderson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:01.15 | Heath Varmette | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
2:07.43 | SB | Zachary Neely | 6th | Finals H2 | Complete Results |
2:11.82 | Josh Clark | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
2:26.98 | SB | Hunter Lewis | 26th | Finals H3 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:30.17 | Allan Anderson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4:35.24 | Louis Levesque | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4:35.36 | Dustyn Lewis | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4:37.68 | SB | Heath Varmette | 6th | Finals H1 | Complete Results |
4:54.64 | Keegan Verble | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4:54.65 | Josh Clark | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
5:11.86 | SB | Hunter Lewis | 19th | Finals H2 | Complete Results |
5:15.71 | SB | Alan Colunga | 23rd | Finals H2 | Complete Results |
5:22.42 | SB | Luke Holdren | 27th | Finals H3 | Complete Results |
6:13.32 | Pete Varmette | 47th | Finals H3 | Complete Results | |
6:46.29 | Jack Boyle | 51st | Finals H2 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:08.61 | Dustyn Lewis | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
10:20.01 | Louis Levesque | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
11:50.63 | Luke Holdren | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
12:07.26 | SB | Hunter Lewis | 8th | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
45.50 | SB | Andrew Sithole | 7th | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:41.76 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:38.98 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2 | Keegan Verble | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
109-2 | SB | Mathew Banks | 5th | Finals H4 | Complete Results |
86-3 | David Elliott | 20th | Finals H3 | Complete Results | |
Javelin | |||||
109-6 | Reice Vander Schaaf | 9th | Finals H3 | Complete Results | |
93-1 | David Elliott | 13th | Finals H2 | Complete Results | |
77-11 | SB | Logan Hall | 20th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
47-6 | Tai Lologo | 1st | Finals H4 | Complete Results | |
36-5.25 | Dylan Upton | 15th | Finals H3 | Complete Results | |
32-8 | SB | Mekhi Bennett | 30th | Finals H2 | Complete Results |