Bayside Academy Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
400 Meter Dash | |||||
1:03.17 | SB | Kate Huey | 3rd | Finals H3 | Complete |
1:03.67 | SB | Stella Parks | 4th | Finals H2 | Complete |
800 Meter Run | |||||
2:25.90 | Annie Midyett | 1st | Finals H2 | Complete | |
2:29.96 | SB | Amelia Wells | 3rd | Finals H2 | Complete |
2:31.80 | SB | Grace Dawson | 5th | Finals H2 | Complete |
1600 Meter Run | |||||
5:27.30 | Annie Midyett | 1st | Finals H1 | Complete | |
5:41.13 | Amelia Wells | 3rd | Finals H1 | Complete | |
5:42.69 | Catherine Doyle | 4th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
11:53.39 | Annie Midyett | 1st | Finals H1 | Complete | |
12:16.74 | Shelby Fargason | 3rd | Finals H1 | Complete | |
12:24.67 | Catherine Doyle | 4th | Finals H1 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.32 | SB | Stella Parks | 2nd | Finals H3 | Complete |
49.67 | SB | Kate Huey | 3rd | Finals H3 | Complete |
4x400 Meter Relay | |||||
4:24.35 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete |
4x800 Meter Relay | |||||
10:45.41 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
5-2 | Madeline Dudley | 1st | Finals H1 | Complete | |
4-8 | Catie Sanders | 4th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
16-5 | Madeline Dudley | 2nd | Finals H1 | Complete | |
12-9.75 | Catie Sanders | 10th | Finals H1 | Complete | |
Triple Jump | |||||
33-1.25 | Madeline Dudley | 1st | Finals H1 | Complete | |
Pole Vault | |||||
7-6 | Clara Ryals | 2nd | Finals H1 | Complete | |
7-6 | Molly Hagan | 3rd | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
61-2 | Emma Winkler | 13th | Finals H1 | Complete | |
51-1 | SB | Allysa Bullock | 16th | Finals H1 | Complete |
Javelin | |||||
66-9 | Elizabeth Ernest | 8th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
24-7.5 | Allysa Bullock | 13th | Finals H1 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
400 Meter Dash | |||||
51.56 | Ashton Rowland | 1st | Finals H4 | Complete | |
53.41 | John Thomas Neill | 5th | Finals H4 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
2:00.55 | Ty Postle | 1st | Finals H2 | Complete | |
2:01.75 | Ashton Rowland | 3rd | Finals H2 | Complete | |
2:03.15 | John Thomas Neill | 4th | Finals H2 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
4:31.76 | SB | Ty Postle | 1st | Finals H1 | Complete |
4:44.24 | Kyle Cooper | 6th | Finals H1 | Complete | |
4:53.33 | Nolan Tkac | 8th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
9:56.18 | SB | Ty Postle | 1st | Finals H1 | Complete |
10:06.88 | SB | Kyle Cooper | 2nd | Finals H1 | Complete |
11:25.55 | SB | Trey McKean | 11th | Finals H1 | Complete |
300 Meter Hurdles | |||||
42.87 | SB | Ryan McCullough | 1st | Finals H1 | Complete |
44.05 | Ashton Rowland | 2nd | Finals H2 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:37.22 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:38.07 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
5-2 | David Phillipps | 9th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
19-2 | Burk Brown | 6th | Finals H1 | Complete | |
18-3.5 | Finn Nebrig | 11th | Finals H1 | Complete | |
18-3 | Ladd Powers | 12th | Finals H1 | Complete | |
Triple Jump | |||||
37-9.5 | Monroe Partin | 4th | Finals H1 | Complete | |
36-2 | Burk Brown | 6th | Finals H1 | Complete | |
35-8.5 | Forrest Smith | 7th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
124-6 | Billy Neill | 2nd | Finals H1 | Complete | |
117-11 | Monroe Partin | 6th | Finals H1 | Complete | |
103-8 | Noah Breeland | 10th | Finals H1 | Complete | |
Javelin | |||||
130-10 | Jack Wilkinson | 3rd | Finals H1 | Complete |