Murphy HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.59 | SB | Alex Montgomery | 3rd | Finals | Complete Results |
12.65 | SB | Alex Montgomery | 3rd | Prelims H4 | Complete Results |
12.67 | SB | Janae Jones | 5th | Finals | Complete Results |
12.87 | SB | Janae Jones | 5th | Prelims H4 | Complete Results |
13.29 | SB | Jada Simmons | 10th | Prelims H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.32 | SB | Janae Jones | 1st | Prelims H4 | Complete Results |
25.68 | SB | Alex Montgomery | 2nd | Prelims H3 | Complete Results |
25.74 | SB | Janae Jones | 1st | Finals | Complete Results |
26.03 | SB | Alex Montgomery | 3rd | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:02.67 | SB | Janae Jones | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:49.31 | SB | Marissa Gutierrez | 9th | Finals | Complete Results |
2:51.82 | SB | Amber Gomez | 13th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:10.94 | SB | Kelsey Kunstadt | 8th | Finals | Complete Results |
6:22.74 | SB | Marissa Gutierrez | 11th | Finals | Complete Results |
6:53.82 | SB | Esperanza Pace | 14th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
13:36.04 | SB | Kelsey Kunstadt | 4th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.71 | SB | Erina Houston | 2nd | Finals | Complete Results |
16.88 | SB | Amber Franklin | 3rd | Prelims H1 | Complete Results |
17.09 | SB | Amber Franklin | 4th | Finals | Complete Results |
17.96 | SB | Erina Houston | 4th | Prelims H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
48.15 | SB | Erina Houston | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
49.78 | SB | Amber Franklin | 4th | Finals H1 | Complete Results |
50.60 | SB | Alexis Paine | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
49.60 | SB | Relay Team | 2nd | Prelims H2 | |
50.00 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:17.44 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:32.56 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
High Jump | |||||
5-2 | SB | Alexis Paine | 1st | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
15-1 | SB | Tempey Hamilton | 7th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
34-8.75 | SB | Alexis Paine | 1st | Finals | Complete Results |
26-3.5 | SB | Jasmine Pleasant | 11th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
10-6 | SB | Alexis Paine | 2nd | Finals | Complete Results |
7-0 | SB | Morgan Pulliam | 5th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
95-6.5 | SB | Lizzie Clough | 1st | Finals | Complete Results |
86-6 | SB | Kyerra Bracy | 4th | Finals | Complete Results |
78-6.5 | SB | Kelli Curry | 7th | Finals | Complete Results |
Javelin | |||||
120-1 | SB | Lizzie Clough | 1st | Finals | Complete Results |
91-8 | SB | Felisha Hoffman | 4th | Finals | Complete Results |
85-11 | SB | Jasmine Pleasant | 7th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
34-6.5 | SB | Lizzie Clough | 2nd | Finals | Complete Results |
32-0 | SB | Felisha Hoffman | 6th | Finals | Complete Results |
30-11 | SB | Kelli Curry | 8th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
10.93 | SB | Soloman Patton | 1st | Prelims H3 | Complete Results |
10.98 | SB | Soloman Patton | 1st | Finals | Complete Results |
11.20 | SB | Sam Hobson | 3rd | Prelims H4 | Complete Results |
11.37 | SB | Sam Hobson | 3rd | Finals | Complete Results |
11.75 | SB | Javonte Wakefield | 9th | Prelims H4 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
21.88 | SB | Soloman Patton | 1st | Prelims H4 | Complete Results |
22.27 | SB | Soloman Patton | 1st | Finals | Complete Results |
23.08 | SB | Sam Hobson | 8th | Prelims H4 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
51.48 | SB | Raphael Poellnitz | 5th | Finals H1 | Complete Results |
52.28 | SB | Terrance Fleming | 6th | Finals H1 | Complete Results |
54.66 | SB | Absolom Kiel | 13th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:11.70 | SB | Terrance Fleming | 4th | Finals | Complete Results |
2:12.99 | SB | Jeneil Miles | 6th | Finals | Complete Results |
2:15.65 | SB | Robert Howard | 8th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:21.08 | SB | Michael Raleigh | 9th | Finals | Complete Results |
5:29.52 | SB | Teddy Hall | 12th | Finals | Complete Results |
6:35.22 | SB | Quintin Howard | 21st | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:00.64 | SB | Michael Raleigh | 8th | Finals | Complete Results |
12:44.95 | SB | Teddy Hall | 10th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.20 | SB | Thaddeus Curtis | 2nd | Finals | Complete Results |
15.48 | SB | Thaddeus Curtis | 2nd | Prelims H2 | Complete Results |
16.18 | SB | Ben Lapane | 4th | Finals | Complete Results |
16.97 | SB | Ben Lapane | 5th | Prelims H3 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
40.81 | SB | Thaddeus Curtis | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
44.68 | SB | Robert Howard | 8th | Finals H1 | Complete Results |
50.99 | SB | Terrance Fleming | 16th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
42.81 | SB | Relay Team | 1st | Prelims H2 | |
43.08 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:26.61 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:19.34 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
High Jump | |||||
6-0 | SB | Will Golston | 1st | Finals | Complete Results |
5-8 | SB | Andrew Howard | 5th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
20-10.5 | SB | Joshua Sigler | 4th | Finals | Complete Results |
20-5.25 | SB | Will Golston | 8th | Finals | Complete Results |
17-6 | SB | Soloman Patton | 15th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
46-1 | SB | Will Golston | 2nd | Finals | Complete Results |
45-3.5 | SB | Joshua Sigler | 3rd | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
12-0 | SB | Graham Betancourt | 3rd | Finals | Complete Results |
11-0 | SB | Robert Howard | 4th | Finals | Complete Results |
9-0 | SB | Tommy Hamel | 6th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
139-9 | SB | Ben Lapane | 1st | Finals | Complete Results |
Javelin | |||||
166-0 | SB | Ben Lapane | 1st | Finals | Complete Results |
141-9 | SB | Joshua Sigler | 8th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
42-8 | SB | Josh Baker | 8th | Finals | Complete Results |