Licensed to Falkville High School Hy-Tek's Meet Manager 4/20/2009 04:38 PM
Falkville Invitational - 4/18/2009
Southpark Track Complex
Falkville, AL
Results
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Petty, Jessica Clements 13.10 13.43 1 10
2 Baker, Kristen West Morgan 12.66 13.51 1 8
3 Webb, Lacie Winfield 12.56 13.64 1 6
4 Tyra, Katelyn Winfield 13.13 13.84 1 5
5 Mccarley, Paige Falkville 13.08 13.86 1 4
6 Morton, Justina Winfield 13.25 13.92 2 3
7 Barger, Lacy Cold Springs 13.22 14.24 2 2
8 Brose, Sue Vinemont 14.37 3 1
9 Blevins, Hannah Falkville 14.46 14.62 2
10 Riddle, Amber Falkville 14.35 14.72 2
11 White, Kira Rogers 11.00 14.81 1
12 Mcalpine, Savannah Vinemont 14.01 14.86 2
13 Evans, Holly Clements 14.95 3
14 Alexander, Whitney Cordova 15.26 4
15 Holland, Victoria Clements 15.42 3
16 Self, Katie Cold Springs 17.08 16.56 2
17 Hazel, Amber Speake 16.98 4
18 Barret, Ashley Speake 17.08 4
19 Mosley, Kelsey West Morgan 13.00 17.55 1
20 Whaley, Melia Cold Springs 15.33 18.66 2
-- McNutt, Anna Priceville NT 3
-- Breeding, Amanda Priceville NT 4
-- Norris, Amberly Priceville NT 4
-- Brown, Annette Cordova NT 3
-- Buckner, Brittany Haleyville 17.72 NT 3
-- Aldridge, Taylor West Morgan 13.00 NT 1
-- Kuykendall, Amber Vinemont 13.41 NT 2
-- Cook, Jallissa Cordova NT 4
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Smith, Alesia Falkville 27.93 28.05 1 10
2 Baker, Kristen West Morgan 26.79 28.30 1 8
3 Webb, Lacie Winfield 27.42 28.55 1 6
4 Tyra, Katelyn Winfield 27.55 29.63 1 5
5 Nizamis, Kayla Winfield 27.54 30.10 1 4
6 Kuykendall, Amber Vinemont 29.00 30.75 2 3
7 Malone, Cynetria Clements 31.48 4 2
8 Koerber, Jaclyn Falkville 31.38 31.70 2 1
9 Kilgore, Patricia Falkville 30.89 31.92 2
10 Still, Cassi Cold Springs 31.35 31.96 2
11 Alexander, Whitney Cordova 32.46 4
12 Holland, Victoria Clements 32.78 3
13 Ward, Candace Haleyville 35.00 33.34 2
14 Kelley, Miranda Clements 33.38 4
15 Fuller, Katie Vinemont 34.35 4
16 Fox, Crystal Cold Springs 35.21 34.63 3
17 Moore, Keisha Vinemont 31.00 35.53 2
18 Harris, Veronica Cold Springs 35.88 37.50 3
19 Bass, Megan Haleyville 44.20 39.31 3
-- White, Kira Rogers 24.00 NT 1
-- Williams, Regan Mars Hill 28.00 NT 2
-- Breeding, Amanda Priceville NT 3
-- McNutt, Anna Priceville NT 4
-- McRaney, Faith Priceville NT 4
-- Eckl, Anna Mars Hill 27.00 NT 1
-- Davis, Dekesha West Morgan NT 3
-- Mccoy, Katherine Mars Hill 26.00 NT 1
-- League, Stephanie Haleyville 29.00 NT 2
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Petty, Jessica Clements 1:04.00 1:05.23 1 10
2 Gibbs, Krystal Falkville 1:05.00 1:05.87 1 8
3 Spann, Alison Winfield 1:00.65 1:07.14 1 6
4 Wilhite, Grace Falkville 1:08.00 1:07.65 2 5
5 Harwell, Amelia Athens Bible 1:07.93 3 4
6 Emmertt, Ashley Vinemont 1:06.00 1:08.40 2 3
7 Marcum, Paula Winfield 1:04.00 1:08.72 1 2
8 Hibbit, Caroline Mars Hill 1:09.68 3 1
9 Grigsby, Karli Rogers 59.00 1:10.54 1
10 Morton, Justina Winfield 1:05.00 1:10.67 1
11 Still, Cassi Cold Springs 1:14.00 1:11.03 2
12 Smith, Torie Rogers 57.00 1:11.19 1
13 Williams, Areal Falkville 1:09.00 1:11.48 2
14 Malone, Cynetria Clements 1:12.50 4
15 Whittmuss, Tailar Clements 1:15.22 4
16 Riddle, Rainey Haleyville 1:10.00 1:15.54 2
17 Mcalpine, Savannah Vinemont 1:06.00 1:16.09 1
18 Ward, Candace Haleyville 1:15.00 1:18.21 2
19 Merritt, Markie Vinemont 1:20.32 4
20 Watson, Heaven Cold Springs 1:22.00 1:21.93 3
-- Norris, Amberly Priceville NT 4
-- McRaney, Faith Priceville NT 4
-- Williams, Regan Mars Hill 1:20.00 NT 3
-- Terry, Paige Priceville NT 4
-- Kracke, Courtney West Morgan NT 3
-- Lawson, Rachael Cordova NT 4
-- Eckl, Anna Mars Hill 1:07.00 NT 2
-- Harris, Veronica Cold Springs 1:22.00 NT 3
-- Smith, Jennifer Cordova NT 3
-- Sullivan, Emily West Morgan 1:15.00 NT 2
-- Davis, Dekesha West Morgan NT 3
Girls 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Myrex, Palee Cold Springs 2:28.00 2:32.69 10
2 Tingle, Alyssa Rogers 2:15.00 2:40.39 8
3 Marcum, Paula Winfield 2:43.00 2:44.48 6
4 Putman, Maggie Rogers 2:41.00 2:47.35 5
5 Gibbs, Krystal Falkville 2:38.00 2:47.96 4
6 Jay, Alison Clements 2:31.00 2:48.27 3
7 Stewart, Katie Rogers 2:22.00 2:49.55 2
8 Davidson, Sarahanne Winfield 2:45.00 2:53.63 1
9 Franks, Christina Vinemont 2:50.00 2:54.50
10 Clounch, Bailee Clements 2:59.76
11 Crump, Allie Winfield 2:47.00 3:00.35
12 Gibbs, Jessica Falkville 2:57.00 3:01.46
13 Phillips, Jamie Cold Springs 3:00.00 3:03.52
14 Whittmuss, Tailar Clements 3:03.94
15 Harwell, Amelia Athens Bible 3:09.00
16 Mckellar, Amberly West Morgan 3:00.00 3:10.96
17 Pierce, Erica Haleyville 3:18.80 3:11.20
18 Berry, Killian West Morgan 3:00.00 3:12.14
19 Hall, Whitney West Morgan 3:00.00 3:13.19
20 Eubanks, Kris Athens Bible 3:14.32
21 Hernandez, Jenny Haleyville 3:22.00 3:18.58
22 Carver, Crystal Falkville 2:54.00 3:27.60
-- Micklow, Amy Priceville NT
-- Baker, Haley Priceville NT
-- Barringer, Mattie Haleyville 3:10.00 NT
-- Spear, Katie Vinemont NT
-- Huffstutler, Katie Cold Springs 2:57.00 NT
-- Groshiem, Caroline Mars Hill 2:44.00 NT
-- Kerby, Heather Speake NT
-- Dennis, Amber Mars Hill NT
-- Golliver, Ciera Mars Hill 2:45.00 NT
-- Melton, Jordan Vinemont NT
-- Blaxton, Lexi Speake NT
-- Kyzer, Shayla Cordova NT
-- Laing, Cairly Cordova NT
-- Morris, Crystal Falkville 3:30.35
-- Duncan, Baily Falkville 4:00.18
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Myrex, Palee Cold Springs 5:24.00 5:36.00 10
2 Stewart, Katie Rogers 5:18.00 5:52.00 8
3 Jay, Alison Clements 5:46.00 6:01.00 6
4 Tramutolo, Alexandra Winfield 6:09.00 6:08.00 5
5 Matthews, Taylor Rogers 5:40.00 6:15.00 4
6 Holbrooks, Kelsey Winfield 6:19.00 6:20.74 3
7 Franks, Christina Vinemont 6:00.00 6:26.61 2
8 Davidson, Sarahanne Winfield 6:18.00 6:27.52 1
9 Huffstutler, Katie Cold Springs 6:22.00 6:38.45
10 Gibbs, Jessica Falkville 6:37.00 6:46.36
11 Harwell, Amelia Athens Bible 6:49.19
12 Mckellar, Amberly West Morgan 6:50.00 6:54.87
13 Clavert, Olivia Cold Springs 7:02.00 6:55.12
14 Eubanks, Kris Athens Bible 7:00.22
15 Carver, Crystal Falkville 6:38.00 7:09.11
16 Hall, Whitney West Morgan 7:00.00 7:11.21
17 Davis, Chelsie Clements 7:00.00 7:12.12
18 Estes, Natalee Falkville 7:20.00 7:20.27
19 Hammonds, Heather Clements 7:30.00 7:23.08
20 Shelby, Summer Vinemont 7:26.73
-- Barringer, Mattie Haleyville 6:58.00 NT
-- Tingle, Alyssa Rogers 5:11.00 NT
-- Baker, Haley Priceville NT
-- Miller, Maegen Priceville NT
-- Flaherty, Courtney Priceville NT
-- Berry, Killian West Morgan 6:50.00 NT
-- Hernandez, Jenny Haleyville 7:15.00 NT
-- Jones, Tara Mars Hill NT
-- Bayles, Syndey Mars Hill NT
-- Patterson, Sierra Mars Hill NT
-- Westmorland, Callie Vinemont DNF
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Stewart, Katie Rogers 10:40.00 12:53.72 10
2 Tramutolo, Alexandra Winfield 12:59.00 13:05.85 8
3 Matthews, Taylor Rogers 10:59.00 13:39.93 6
4 Holbrooks, Kelsey Winfield 14:05.00 13:56.83 5
5 Huffstutler, Katie Cold Springs 13:25.00 13:59.00 4
6 Jay, Alison Clements 13:10.00 14:23.00 3
7 Page, Sarah Clements 14:32.00 2
8 Gibbs, Jessica Falkville 14:35.00 1
9 Tramutolo, Laura Winfield 15:00.00 14:36.00
10 Ayre, Sarah Falkville 14:51.00 14:52.00
11 Clavert, Olivia Cold Springs 14:14.00 14:56.00
12 Mckellar, Amberly West Morgan 12:45.00 15:21.00
13 Hammonds, Haley Clements 15:00.00 16:14.00
14 Woodard, Tori Haleyville 18:50.00 17:52.00
15 Cole, Brittany Haleyville 18:50.00 18:20.00
-- Tingle, Alyssa Rogers 10:40.00 NT
-- Bayles, Syndey Mars Hill NT
-- Westmorland, Callie Vinemont NT
-- Eubanks, Kris Athens Bible NT
-- Harwell, Amelia Athens Bible NT
-- Myrex, Palee Cold Springs 12:06.00 NT
-- Jackson, Amy Vinemont NT
-- Pierce, Erica Haleyville 15:00.00 NT
-- Shelby, Summer Vinemont NT
-- Patterson, Sierra Mars Hill NT
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Smith, Torie Rogers 14.00 17.73 1 10
2 Emmertt, Ashley Vinemont 18.21 18.16 1 8
3 Smith, Alesia Falkville 17.49 18.29 1 6
4 Scott, Marissa Rogers 14.00 18.31 1 5
5 Mccarley, Myka Falkville 19.74 18.82 2 4
6 Rodgers, Brianna Vinemont 18.11 19.03 1 3
7 Henderson, Jordan Winfield 19.90 20.45 2 2
8 Williams, Audrey Winfield 20.15 20.52 2 1
9 Riddle, Amber Falkville 19.85 20.57 2
10 Aultman, Holly Winfield 20.25 20.58 3
11 Aldridge, Taylor West Morgan 20.00 20.62 2
12 Whaley, Melia Cold Springs 17.02 21.83 1
13 Dison, Haley Rogers 22.91 4
14 Willoughby, Dautry Cold Springs 20.54 23.38 3
15 Adams, Lindsay Clements 27.93 3
-- Haynes, Kara Priceville NT 3
-- Taylor, Tara Priceville NT 4
-- Brock, Alana Priceville NT 4
-- Kracke, Courtney West Morgan NT 4
-- Holland, Rebecca Clements NT 4
-- Sellers, Rachel Vinemont NT 4
-- Scott, Tori Cold Springs 21.12 NT 3
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Emmertt, Ashley Vinemont 52.00 52.59 1 10
2 Gibbs, Krystal Falkville 52.06 53.12 1 8
3 Williams, Audrey Winfield 55.00 53.72 2 6
4 Smith, Torie Rogers 40.00 53.82 1 5
5 Wilhite, Grace Falkville 53.06 53.92 1 4
6 Aultman, Holly Winfield 54.95 55.07 3 3
7 Parker, Brianna Vinemont 55.00 55.45 2 2
8 Mccarley, Myka Falkville 54.29 55.76 1 1
9 Scott, Marissa Rogers 40.00 57.29 1
10 Henderson, Jordan Winfield 56.98 57.57 2
11 Haggermaker, Chelsea Clements 59.58 3
12 Kracke, Courtney West Morgan 1:00.48 3
13 Robinson, Riley Cold Springs 1:01.00 1:02.61 2
14 Gafford, Carson Clements 1:02.99 4
15 Wright, Raven Haleyville 1:07.55 1:03.18 3
16 Sullivan, Emily West Morgan 1:07.95 3
17 Adams, Lindsay Clements 1:08.12 3
18 Ryer, Chloe Cold Springs 1:06.00 1:09.83 2
19 Hyde, Alex Rogers 1:11.60 4
-- Taylor, Tara Priceville NT 4
-- Roberts, Cheyenne Vinemont 1:06.00 NT 4
-- Willoughby, Dautry Cold Springs 1:01.00 NT 2
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Winfield 'A' 51.95 53.30 1 10
1) Morton, Justina 2) Nizamis, Kayla
3) Tyra, Katelyn 4) Webb, Lacie
2 Falkville 'A' 56.22 55.42 1 8
1) Blevins, Hannah 2) Mccarley, Myka
3) Riddle, Amber 4) Smith, Alesia
3 Clements 'A' 56.52 2 6
1) Gafford, Carson 2) Holland, Victoria
3) Malone, Cynetria 4) Petty, Jessica
4 Vinemont 'A' 54.00 57.17 1 5
1) Kuykendall, Amber 2) Mcalpine, Savannah
3) Moore, Keisha 4) Whittle, Sydney
5 West Morgan 'A' 56.00 1:01.69 1 4
1) Aldridge, Taylor 2) Baker, Kristen
3) Mosley, Kelsey 4) Sullivan, Emily
-- Priceville 'A' NT 2
1) McRaney, Faith 2) Breeding, Amanda
3) Brock, Alana 4) Norris, Amberly
-- Rogers 'A' 1:01.00 NT 1
1) Kirk, Katie 2) Skillern, Caroline
3) White, Kira 4) White, Laken
-- Cold Springs 'A' 1:02.00 NT 1
1) Self, Katie 2) Still, Cassi
3) Watson, Haven 4) Willoughby, Dautry
-- Speake 'A' NT 2
1) Barret, Ashley 2) Blaxton, Lexi
3) Hazel, Amber 4) Kerby, Heather
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Winfield 'A' 4:24.00 4:33.85 1 10
1) Morton, Justina 2) Nizamis, Kayla
3) Spann, Alison 4) Webb, Lacie
2 Falkville 'A' 4:43.00 4:40.50 1 8
1) Gibbs, Krystal 2) Kilgore, Patricia
3) Wilhite, Grace 4) Williams, Areal
3 Rogers 'A' 4:05.00 4:44.86 1 6
1) Grigsby, Karli 2) Matthews, Taylor
3) Putman, Maggie 4) Smith, Torie
4 Clements 'A' 5:11.61 2 5
1) Gafford, Carson 2) Haggermaker, Chelsea
3) Malone, Cynetria 4) Whittmuss, Tailar
5 Cold Springs 'A' 5:25.00 5:20.04 1 4
1) Clavert, Olivia 2) Phillips, Jamie
3) Still, Cassi 4) Watson, Heaven
6 West Morgan 'A' 5:04.00 5:24.87 1 3
1) Berry, Killian 2) Hall, Whitney
3) Mckellar, Amberly 4) Sullivan, Emily
7 Vinemont 'A' 4:40.00 5:37.49 1 2
1) Emmertt, Ashley 2) Mcalpine, Savannah
3) Melton, Jordan 4) Parker, Brianna
-- Priceville 'A' NT 2
1) Terry, Paige 2) Brock, Alana
3) McRaney, Faith 4) Norris, Amberly
-- Mars Hill 'A' NT 2
1) Bayles, Syndey 2) Dennis, Amber
3) Eckl, Anna 4) Golliver, Ciera
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Winfield 'A' 11:12.00 11:14.20 10
1) Davidson, Sarahanne 2) Marcum, Paula
3) Nizamis, Kayla 4) Parrish, Morgan
2 Falkville 'A' 11:32.00 11:27.88 8
1) Carver, Crystal 2) Gibbs, Jessica
3) 4) Kilgore, Patricia
3 Clements 'A' 11:35.18 6
1) Clounch, Bailee 2) Jay, Alison
3) Warren, Bridgette 4) Whittmuss, Tailar
4 Cold Springs 'A' 12:27.00 12:12.40 5
1) Clavert, Olivia 2) Huffstutler, Katie
3) Phillips, Jamie 4) Watson, Heaven
5 Clements 'B' 12:43.99 4
1) Atkins, Ryanne 2) Davis, Chelsie
3) Hammonds, Haley 4) Hammonds, Heather
6 Haleyville 'A' 12:30.00 12:53.72 3
1) Barringer, Mattie 2) Hernandez, Jenny
3) Pierce, Erica 4) Wright, Raven
-- Vinemont 'A' 12:30.00 NT
1) Melton, Jordan 2) Roberts, Cheyenne
3) Sellers, Rachel 4) Spear, Katie
-- Priceville 'A' NT
1) Haynes, Kara 2) Baker, Haley
3) Terry, Paige 4) Taylor, Tara
-- Mars Hill 'A' NT
1) Bayles, Syndey 2) Dennis, Amber
3) Golliver, Ciera 4) Groshiem, Caroline
-- Rogers 'A' 9:50.00 DQ
1) Matthews, Taylor 2) Putman, Maggie
3) Stewart, Katie 4) Tingle, Alyssa
Girls High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mccarley, Paige Falkville 5-02.00 J5-04.00 10
2 Mitchell, Rachael Cordova 4-10.00 J5-03.00 8
3 Franks, Christina Vinemont 5-00.00 J5-01.00 6
4 Whittle, Sydney Vinemont 4-11.00 J5-00.00 4.5
4 Hibbit, Caroline Mars Hill 5-01.00 J5-00.00 4.5
6 Blevins, Hannah Falkville 4-10.00 J5-00.00 3
7 Petty, Jessica Clements 4-10.00 J4-10.00
7 Aultman, Holly Winfield 4-08.00 J4-10.00 2
8 Henderson, Jordan Winfield 4-06.00 J4-10.00 1
10 Gafford, Carson Clements 4-06.00 4-08.00
11 Williams, Areal Falkville 4-04.00 4-06.00
12 Tramutolo, Alexandra Winfield 4-04.00 4-02.00
-- Skillern, Caroline Rogers NH
-- Scott, Marissa Rogers NH
-- Lancaster, Sarah Priceville NH
-- Wilson, Beth Priceville NH
-- Stich, Miji Cold Springs 4-00.00 NH
-- Hall, Amber Priceville NH
-- Glenn, Rachel West Morgan 5-08.00 NH
-- Groshiem, Caroline Mars Hill 4-08.00 NH
-- Brose, Sue Vinemont NH
-- Eckl, Anna Mars Hill 4-08.00 NH
-- Holland, Rebecca Clements 4-00.00 NH
-- Kracke, Courtney West Morgan NH
-- Hardin, Erin Cold Springs 4-02.00 NH
-- Harris, Veronica Cold Springs 4-00.00 NH
Girls Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Koerber, Jaclyn Falkville 7-00.00 7-06.00 10
2 Whittle, Sydney Vinemont 8-00.00 7-00.00 8
3 Smith, Heather Falkville 7-00.00 6-06.00 6
-- Shelby, Summer Vinemont 6-00.00 NH
-- Merritt, Markie Vinemont 7-00.00 NH
-- Williams, Areal Falkville 6-06.00 NH
-- Skillern, Caroline Rogers NH
-- Groshiem, Caroline Mars Hill 7-06.00 NH
-- Johnson, Jesse Rogers NH
-- Graham, Kayla Cold Springs 5-06.00 NH
-- Bussey, Baileyrose Winfield 6-00.00 NH
-- Kirk, Katie Rogers NH
Girls Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Whittle, Sydney Vinemont 14-10.00 14-08.50 10
2 Mccarley, Paige Falkville 16-01.00 14-04.00 8
3 Tyra, Katelyn Winfield 16-03.00 14-02.00 6
4 Blevins, Hannah Falkville 14-01.00 13-07.50 5
5 Mitchell, Rachael Cordova 13-06.50 4
6 Aldridge, Taylor West Morgan 13-00.00 12-08.00 3
7 Aultman, Holly Winfield 14-02.00 12-06.00 2
8 Baker, Kristen West Morgan 16-00.00 12-05.00 1
9 Riddle, Amber Falkville 13-03.00 12-03.00
10 Grigsby, Karli Rogers 12-02.50
11 Brose, Sue Vinemont 12-01.50
12 Hughes, Hannah Rogers 11-08.50
13 Clounch, Bailee Clements 12-06.00 11-07.00
14 Terrell, Quintana Winfield 13-00.00 11-06.00
15 Evans, Holly Clements 11-05.00
16 Warren, Bridgette Clements 12-06.00 11-02.50
17 Phillips, Jamie Cold Springs 12-06.00 11-00.00
18 Kuykendall, Amber Vinemont 10-07.00
19 Fox, Crystal Cold Springs 10-04.00 10-00.50
20 Eubanks, Kris Athens Bible 9-04.00
-- Williams, Regan Mars Hill ND
-- Lowery, Anna Priceville ND
-- Wilson, Beth Priceville ND
-- Lancaster, Sarah Priceville ND
-- Kerby, Heather Speake ND
-- Mccoy, Katherine Mars Hill 14-00.00 ND
-- Patterson, Sierra Mars Hill ND
-- Thigpen, Jordan Rogers 17-00.00 ND
-- Grace, Brooke Cordova ND
-- Hardin, Erin Cold Springs 12-01.00 ND
-- Estes, Natalee Falkville 11-11.00 10-08.00
Girls Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Franks, Christina Vinemont 30-00.00 31-05.50 10
2 Smith, Alesia Falkville 31-08.00 30-04.00 8
3 Mccarley, Paige Falkville 33-09.50 29-05.00 6
4 Grigsby, Karli Rogers 27-04.00 5
5 Evans, Holly Clements 27-02.00 4
6 Holland, Victoria Clements 25-00.00 26-08.00 3
7 Leonard, Chelsea Winfield 27-08.00 25-10.50 2
8 Goodwin, Taylor Winfield 28-02.00 24-04.00 1
9 Kilgore, Patricia Falkville 28-09.00 22-09.00
10 Adams, Lindsay Clements 22-01.00
11 Holloway, Megan Winfield 25-01.00 21-07.50
-- Moore, Keisha Vinemont ND
-- Mitchell, Rachael Cordova ND
-- Thigpen, Jordan Rogers 37-00.00 ND
-- Stich, Miji Cold Springs 24-04.00 ND
-- Lochart, Allison Cordova ND
-- Hardin, Erin Cold Springs 26-08.00 ND
-- Melton, Jordan Vinemont ND
-- Grace, Brooke Cordova ND
Girls Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mefford, Ashley Vinemont 33-00.00 35-09.25 10
2 Barger, Lacy Cold Springs 24-05.00 31-00.00 8
3 Haggermaker, Chelsea Clements 33-09.00 30-10.00 6
4 Lopp, Katie Rogers 35-00.00 30-04.00 5
5 Malone, Daneshia Clements 31-01.00 29-05.50 4
6 Vickery, Stephanie Winfield 31-03.00 28-10.00 3
7 Rupel, Racheal Rogers 26-06.50 2
8 Green, Malory Priceville 25-03.50 1
9 Haynes, Ashley Winfield 28-01.00 25-01.50
10 Parker, Brianna Vinemont 29-00.00 24-09.00
11 Fleming, Krystal Winfield 27-02.00 24-00.00
12 Laing, Cairly Cordova 23-11.00
13 Scott, Tori Cold Springs 25-04.00 23-00.00
14 Lewis, Ashley Cold Springs 23-06.00 22-03.50
15 Rodgers, Brianna Vinemont 21-04.00
16 Davenport, Haley Rogers 20-03.50
17 Washington, Desirae Clements 23-00.00 19-06.50
-- Jones, Tara Mars Hill ND
-- Hill, April Priceville ND
-- Faulk, Holly Priceville ND
-- Lochart, Allison Cordova ND
-- Manasco, Cj Cordova ND
Girls Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mefford, Ashley Vinemont 107-00 90-04 10
2 Rupel, Racheal Rogers 87-07 8
3 Burbank, Meredith Rogers 105-00 87-06 6
4 Lopp, Katie Rogers 100-00 83-00 5
5 Scott, Tori Cold Springs 74-08 81-03 4
6 Green, Malory Priceville 80-10 3
7 Haynes, Ashley Winfield 83-01 79-08 2
8 Vickery, Stephanie Winfield 82-09 75-01 1
9 Hardin, Erin Cold Springs 70-02 67-05
10 Robbins, Angela Falkville 75-06 62-11
11 Fleming, Krystal Winfield 77-04 62-01
12 Malone, Daneshia Clements 61-10
13 Self, Katie Cold Springs 72-04 57-02
14 Marlowe, Chloe West Morgan 70-00 50-10
-- Harbison, Felicia Cordova ND
-- Faulk, Holly Priceville ND
-- Dees, Jasmin Clements ND
-- Hill, April Priceville ND
-- Jones, Tara Mars Hill ND
-- Manasco, Cj Cordova ND
-- Washington, Desirae Clements ND
Girls Javelin Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pettus, Cara Rogers 135-00 114-05 10
2 Barger, Lacy Cold Springs 109-09 108-08 8
3 Walker, Jessica Rogers 101-00 97-01 6
4 Myrex, Palee Cold Springs 98-11 91-05 5
5 Tubbs, Sybil Vinemont 82-07 4
6 Haggermaker, Chelsea Clements 86-00 79-09 3
7 Crump, Allie Winfield 98-05 78-11 2
8 Pettus, Alex Vinemont 76-10 1
9 Mccarley, Myka Falkville 79-02 73-11
10 Burgess, Heather Winfield 64-07 64-05
11 Lewis, Ashley Cold Springs 61-01 59-07
12 Smith, Heather Falkville 45-00 46-03
13 Goodwin, Jordan Winfield 55-00 44-05
14 Jackson, Bridget Falkville 40-01 41-00
-- Washington, Desirae Clements ND
-- White, Laken Rogers 119-00 ND
-- Faulk, Holly Priceville ND
-- Hall, Amber Priceville ND
-- Miller, Maegen Priceville ND
-- Harbison, Felicia Cordova ND
-- Dees, Jasmin Clements ND
-- Manasco, Cj Cordova ND
-- Dawkins, Danielle Cordova ND
-- Smith, Savannah Vinemont ND
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Carter, Terrance West Morgan 11.10 11.56 1 10
2 White, Jeremy Haleyville 11.45 11.61 1 8
3 Gholston, Blake West Morgan 12.00 11.97 2 6
4 Smith, Ryan Cordova 11.64 11.99 1 5
5 Guin, Will Winfield 11.59 12.06 1 4
6 Belser, Kyren Cordova 11.80 12.09 1 3
7 Simon, Tim Cordova 11.60 12.31 1 2
8 Clay, Desmond West Morgan 12.00 12.37 2 1
9 Meherg, Mason Winfield 11.79 12.41 1
10 Sumerel, Travis Falkville 12.09 12.55 2
10 Barnett, Dedrick Clements 12.10 12.55 2
12 Sanderfer, Brandon Clements 12.10 12.75 2
13 Haynes, Kyle Cold Springs 12.55 12.83 3
14 Terrell, Dj Haleyville 12.90 12.93 3
15 Ellis, Shane Falkville 12.71 13.01 3
16 Askins, Lamac Clements 12.20 13.04 2
17 Blaxton, Jace Speake 13.24 4
18 Ledwell, Tony Winfield 11.45 13.30 1
19 Becerra, Aaron Falkville 12.81 13.36 3
20 Johnson, Michael Cold Springs 12.22 13.70 2
21 Clavert, Coy Cold Springs 12.45 14.59 2
-- Jones, Jamie Priceville NT 3
-- Barker, Kristian Priceville NT 4
-- Bailey, Garrett Priceville NT 3
-- Tittle, Corey Haleyville 16.20 NT 3
-- Mccullough, Andrew Speake NT 4
-- Walker, Martin Speake NT 3
-- Lane, Curtis Winfield 13.09 4
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Dickson, Kyle Falkville 24.17 22.69 1 10
2 Murry, Ryan Rogers 22.89 24.05 1 8
3 Rolle, Godfrey Cordova 24.37 24.34 1 6
4 Ledwell, Tony Winfield 23.40 24.80 1 5
5 Farris, Trey Winfield 26.00 24.88 2 4
6 Powell, Corey Clements 24.90 25.49 1 3
7 Lewis, Eddy Cordova 25.72 25.63 2 2
8 Sumerel, Travis Falkville 25.78 26.03 2 1
9 Herston, Casey Rogers 23.83 26.09 1
10 Sanderfer, Brandon Clements 24.20 26.45 1
11 Ellis, Shane Falkville 25.86 26.66 2
12 Franklin, Johnathan Clements 25.10 27.01 2
13 Travis, Roland Winfield 25.80 27.16 2
14 Due, Steven Haleyville 27.60 28.11 3
15 Freeman, Cole Cold Springs 28.51 28.88 3
16 Vandiver, Josh Cold Springs 27.27 30.81 3
17 Clavert, Coy Cold Springs 26.87 35.67 2
-- Tittle, Corey Haleyville 30.00 NT 3
-- Bailey, Garrett Priceville NT 4
-- Jones, Jamie Priceville NT 4
-- Brown, Crestan Priceville NT 3
-- Hyde, Joe Speake NT 4
-- Lynch, Seth West Morgan NT 4
-- Carter, Terrance West Morgan NT 4
-- Polk, Armadeus Speake NT 4
-- Simon, Tim Cordova 23.90 NT 1
-- Mauldin, Justin Haleyville 31.00 NT 3
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Mcnatt, Jonathan Falkville 54.80 54.28 1 10
2 Dickson, Kyle Falkville 56.20 55.72 2 8
3 Guin, Will Winfield 54.41 55.78 1 6
4 Miles, Jared Winfield 53.96 55.81 1 5
5 Sides, Justin Winfield 54.55 57.03 1 4
6 Bush, Darius Cordova 57.86 57.62 2 3
7 Barnett, Dedrick Clements 56.00 59.57 2 2
8 Simon, Mike Cordova 59.38 1:00.80 3 1
9 Bevis, Bertis Cold Springs 58.02 1:01.49 2
10 Hester, Thomas Mars Hill 58.00 1:02.73 2
11 Gray, Oliver Cordova 59.27 1:03.14 3
12 Due, Steven Haleyville 1:05.00 1:04.26 3
13 Colwell, Chris Clements 58.00 1:12.25 2
14 Allen, Blake Mars Hill 1:05.00 1:12.87 3
-- Pigg, Caleb Rogers 52.00 NT 1
-- Patterson, Ben Priceville NT 4
-- Allen, Luke Priceville NT 4
-- Sharp, Josh Priceville NT 4
-- Washington, Tre Clements 57.00 NT 2
-- Wilemon, Jace Falkville 52.10 NT 1
-- Garrett, Chayse West Morgan NT 4
-- Knowles, Reese Cold Springs 59.22 NT 3
-- Albright, Cory Rogers 55.00 NT 1
-- Chapman, Davis Cold Springs 59.09 NT 2
-- Murry, Ryan Rogers 52.00 NT 1
-- Pickens, Dillion Haleyville 1:10.00 NT 4
-- Lamar, Jesse Haleyville 1:07.00 NT 4
-- Mcarthur, Springer Mars Hill 1:00.00 NT 3
Boys 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Nalls, Reggie Winfield 2:06.00 2:11.36 10
2 Howard, Rj Rogers 2:00.00 2:13.29 8
3 Good, Roger Clements 2:02.00 2:13.74 6
4 Miles, Jared Winfield 2:08.00 2:19.84 5
5 Butler, Casey Rogers 2:00.00 2:20.08 4
6 Cortez, Fabian Haleyville 2:20.00 2:20.31 3
7 Mills, Tyler Haleyville 2:35.00 2:23.87 2
8 Altgilbers, Robert Clements 2:24.00 2:24.78 1
9 Blanchard, Heath Falkville 2:12.00 2:28.87
10 Harrington, Jake Winfield 2:15.00 2:29.50
11 Kyle, Dylan Falkville 2:24.00 2:31.33
12 Mcmeans, Trey Clements 2:29.00 2:32.40
13 Snodgrass, Adam Mars Hill 2:22.00 2:33.06
14 Wright, Carson West Morgan 2:40.00 2:35.63
15 Miller, Daniel Rogers 2:37.54
16 Garrett, Chayse West Morgan 2:38.02
17 Davis, Jacob West Morgan 2:50.00 2:45.58
18 Mosley, Chandler Mars Hill 2:40.00 2:49.40
-- Sharp, Josh Priceville NT
-- Santamaria, Brandon Haleyville 2:34.00 NT
-- Wilemon, Jace Falkville 2:13.00 NT
-- Barnett, Daniel Priceville NT
-- Earp, Blake Cordova 2:50.00 NT
-- Jones, Christian Cordova 2:37.00 NT
-- Clavert, Blake Cold Springs 2:25.00 NT
-- Marsh, Lucas Cold Springs 2:39.00 NT
-- Lewis, Nick Cold Springs 2:09.00 NT
-- Kilpatrick, Aaron Cordova 2:40.00 NT
-- Tuttle, Alex Falkville 2:30.00 2:35.81
-- Wilemon, Cade Falkville 2:35.00 2:37.19
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lewis, Nick Cold Springs 4:41.00 4:43.29 10
2 Good, Roger Clements 4:50.00 4:45.92 8
3 Howard, Rj Rogers 4:30.00 4:52.55 6
4 Nalls, Reggie Winfield 4:57.00 4:59.73 5
5 Butler, Casey Rogers 5:01.00 5:04.74 4
6 Cortez, Fabian Haleyville 5:15.00 5:11.17 3
7 Clavert, Blake Cold Springs 5:20.00 5:19.34 2
8 Altgilbers, Robert Clements 5:30.00 5:23.02 1
9 Harbin, Justin Haleyville 5:25.00 5:31.63
10 Tramutolo, Sam Winfield 5:35.00 5:35.71
11 Graham, Tyler Winfield 5:30.00 5:36.15
12 Johnson, Raymond Falkville 5:36.00 5:36.77
13 Blanchard, Heath Falkville 5:19.00 5:37.57
14 Warren, Bronson Clements 5:50.00 5:38.28
15 Peebles, Steven Falkville 5:41.79
16 Willis, Landon Mars Hill 5:16.00 5:45.89
17 Davis, Jacob West Morgan 5:30.00 5:51.03
18 Marsh, Lucas Cold Springs 5:47.00 5:51.53
19 Dutton, Zac Cordova 6:38.00 5:57.05
20 Weatherby, Joel Speake 6:00.20
21 Chandler, Kodi West Morgan 6:00.00 6:08.74
22 Pickens, Dillion Haleyville 6:00.00 6:21.23
23 Mosley, Chandler Mars Hill 6:40.00 6:26.68
-- Jones, Christian Cordova 5:57.00 NT
-- Hulbert, Austin West Morgan NT
-- Nichols, Ryan Mars Hill NT
-- Miller, Daniel Rogers NT
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lewis, Nick Cold Springs 10:03.02 10:26.00 10
2 Howard, Rj Rogers 9:58.00 10:44.00 8
3 Butler, Casey Rogers 10:13.00 11:27.00 6
4 Clavert, Blake Cold Springs 11:22.00 11:34.00 5
5 Mills, Tyler Haleyville 11:35.00 11:52.00 4
6 Franks, Andy Winfield 12:10.00 11:55.00 3
7 Spann, Cody Winfield 12:02.00 11:56.00 2
8 Altgilbers, Robert Clements 12:09.00 11:57.00 1
9 Patrick, Will Clements 12:04.00
10 Miller, Daniel Rogers 12:06.00
11 Davis, Collins Winfield 11:40.00 12:30.00
11 Lewis, Nathan Cold Springs 9:51.02 12:30.00
13 Johnson, Raymond Falkville 13:10.00 12:43.00
14 Posey, Jesse Haleyville 12:25.00 13:02.00
15 Starnes, Adam Clements 13:28.00
16 Campbell, Samuel Haleyville 14:35.00 13:38.00
17 Dutton, Zac Cordova 14:00.00 14:06.00
18 Wilhite, Austin Falkville 14:36.00
-- Chandler, Kodi West Morgan 12:00.00 NT
-- Cottingham, Evan Falkville NT
-- Smith, Jorden Speake NT
-- Rikard, Daniel Speake NT
-- Naylor, Shane Speake NT
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Mcnatt, Jonathan Falkville 16.54 16.64 1 10
2 Dozier, Coby Winfield 19.09 17.08 2 8
3 Walls, Dominic Winfield 17.96 17.54 1 6
4 Parr, Jordan Winfield 18.11 18.26 1 5
5 Busby, Will Cold Springs 19.08 18.45 2 4
6 Haynes, Kyle Cold Springs 19.89 19.69 2 3
7 Paraquin, Angel Rogers 15.89 19.73 1 2
8 Powell, Corey Clements 20.27 3 1
9 Peebles, Steven Falkville 21.08 21.00 2
10 Barnett, Dedrick Clements 19.10 21.45 2
11 Heflin, Zach Priceville 21.60 3
12 Williams, Devante Clements 22.36 3
-- Thigpen, Jonathan Priceville NT 3
-- Wheeler, Dylan Priceville NT 3
-- Robinson, Jamarcus Speake NT 3
-- Chapman, Davis Cold Springs 20.12 NT 2
-- Wilemon, Jace Falkville 16.25 NT 1
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Mcnatt, Jonathan Falkville 41.87 41.84 1 10
2 Ledwell, Tony Winfield 42.06 43.98 1 8
3 Peebles, Steven Falkville 46.78 47.64 2 6
4 Robinson, Jamarcus Speake 47.83 4 5
5 Haynes, Kyle Cold Springs 49.54 48.47 2 4
6 Powell, Corey Clements 48.55 4 3
7 Parr, Jordan Winfield 45.74 48.61 1 2
8 Chapman, Davis Cold Springs 50.02 48.73 3 1
9 Walls, Dominic Winfield 46.20 48.75 2
10 Heflin, Zach Priceville 49.15 3
11 Busby, Will Cold Springs 49.85 52.61 2
12 Blaxton, Jace Speake 54.30 3
13 Washington, Tre Clements 55.67 4
13 Mcmeans, Trey Clements 55.67 3
15 Allen, Blake Mars Hill 55.00 57.99 3
-- Wheeler, Dylan Priceville NT 3
-- Wilemon, Jace Falkville 39.88 NT 1
-- Thigpen, Jonathan Priceville NT 4
-- Lyons, Connor Mars Hill 47.00 NT 2
-- Hulbert, Austin West Morgan NT 4
-- Paraquin, Angel Rogers NT 4
-- Murry, Ryan Rogers 45.00 NT 1
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 West Morgan 'A' 45.00 46.73 10
1) Carter, Terrance 2) Clay, Desmond
3) Gholston, Blake 4) Lynch, Seth
2 Rogers 'A' 58.00 47.52 8
1) Clemmons, Seth 2) Herston, Casey
3) Paraquin, Angel 4) Pigg, Caleb
3 Clements 'A' 48.40 6
1) Askins, Lamac 2) Powell, Corey
3) Sanderfer, Brandon 4) Washington, Tre
4 Falkville 'A' 49.72 49.32 5
1) Becerra, Aaron 2) Dickson, Kyle
3) Ellis, Shane 4) Sumerel, Travis
-- Cordova 'A' 45.00 NT
1) Belser, Kyren 2) Rolle, Godfrey
3) Simon, Tim 4) Smith, Ryan
-- Priceville 'A' NT
1) Allen, Luke 2) Bailey, Garrett
3) Barker, Kristian 4) Jones, Jamie
-- Cold Springs 'A' 50.48 NT
1) Clavert, Coy 2) Freeman, Cole
3) Johnson, Michael 4) Vandiver, Josh
-- Winfield 'A' 45.62 DQ
1) Dozier, Coby 2) Farris, Trey
3) Guin, Will 4) Lane, Curtis
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Winfield 'A' 3:41.00 3:41.13 1 10
1) Bussey, Boone 2) Guin, Will
3) Miles, Jared 4) Nalls, Reggie
2 Rogers 'A' 4:01.00 3:50.49 1 8
1) Albright, Cory 2) Murry, Ryan
3) Pigg, Caleb 4) Pigg, Zeke
3 Falkville 'A' 3:53.00 3:52.21 1 6
1) Blanchard, Heath 2) Dickson, Kyle
3) Ellis, Shane 4) Kyle, Dylan
4 Cordova 'A' 3:56.00 3:59.31 1 5
1) Brown, Antuan 2) Bush, Darius
3) Gray, Oliver 4) Simon, Mike
5 Clements 'A' 4:15.58 2 4
1) Barnett, Dedrick 2) Colwell, Chris
3) Good, Roger 4) Washington, Tre
-- West Morgan 'A' 5:00.00 NT 1
1) Alberti, Storm 2) Davis, Jacob
3) Garrett, Chayse 4) Hulbert, Austin
-- Priceville 'A' NT 2
1) Allen, Luke 2) Lowery, James
3) Sharp, Josh 4) Sorrells, Everett
-- Cold Springs 'A' 4:09.00 NT 1
1) Bevis, Bertis 2) Chapman, Davis
3) Haynes, Kyle 4) Knowles, Reese
-- Mars Hill 'A' NT 2
1) Allen, Blake 2) Boren, Tot
3) Hester, Thomas 4) Mosley, Chandler
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Winfield 'A' 9:02.00 9:09.52 10
1) Davis, Collins 2) Dozier, Tanner
3) Graham, Tyler 4) Harrington, Jake
2 Clements 'A' 9:29.19 8
1) Altgilbers, Robert 2) Colwell, Chris
3) Good, Roger 4) Mcmeans, Trey
3 Cold Springs 'A' 9:12.00 9:38.39 6
1) Clavert, Blake 2) Knowles, Reese
3) Lewis, Nick 4) Marsh, Lucas
4 Falkville 'A' 9:29.00 9:44.76 5
1) Blanchard, Heath 2) Johnson, Raymond
3) Kyle, Dylan 4) Wilemon, Cade
5 Haleyville 'A' 9:35.00 9:48.56 4
1) Cortez, Fabian 2) Harbin, Justin
3) Posey, Jesse 4) Santamaria, Brandon
-- Cordova 'A' 11:00.00 NT
1) Dutton, Zac 2) Earp, Blake
3) Jones, Christian 4) Kilpatrick, Aaron
-- West Morgan 'A' 11:00.00 NT
1) Chandler, Kodi 2) Davis, Jacob
3) Garrett, Chayse 4) Hulbert, Austin
-- Priceville 'A' NT
1) Barnett, Daniel 2) Lowery, James
3) Sharp, Josh 4) Sorrells, Everett
-- Mars Hill 'A' NT
1) Hester, Thomas 2) Mcarthur, Springer
3) Mosley, Chandler 4) Nichols, Ryan
-- Rogers 'A' 9:01.00 NT
1) Butler, Casey 2) Howard, Rj
3) Miller, Daniel 4) Pigg, Caleb
Boys High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lewis, Eddy Cordova 5-08.00 5-10.00 9
1 Robinson, Jamarcus Speake 5-10.00 9
3 Mason, Austyn West Morgan 5-08.00 6
4 Albright, Cory Rogers 5-06.00 3.5
4 Mcarthur, Springer Mars Hill 5-10.00 5-06.00 3.5
4 Williams, Devante Clements 5-04.00 5-06.00 3.5
4 Brown, Antuan Cordova 5-10.00 5-06.00 3.5
8 Dozier, Coby Winfield 5-04.00 5-02.00 .333333
8 Bachelor, Seth Clements 5-02.00 5-02.00 .333333
8 Walls, Dominic Winfield 5-08.00 5-02.00 .333333
-- Wilson, David Priceville NH
-- Flaskamp, Florian Priceville NH
-- Turner, Tre Clements 5-06.00 NH
-- Willis, Landon Mars Hill 5-02.00 NH
-- Barker, Kristian Priceville NH
-- Howton, Jake Cordova NH
-- Johnson, Michael Cold Springs 5-08.00 NH
-- Hardin, Ryan Cold Springs 5-04.00 NH
-- Meherg, Mason Winfield 5-02.00 NH
-- Clemmons, Seth Rogers NH
-- Bevis, Bertis Cold Springs 5-02.00 NH
Boys Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sides, Justin Winfield 11-06.00 J11-06.00 10
2 Passerallea, Huston Rogers 10-06.00 J11-00.00 8
3 Mcnatt, Jonathan Falkville 11-00.00 J10-06.00 6
4 Kyle, Dylan Falkville 10-06.00 J10-06.00 5
5 Tubbs, Scott Rogers 11-00.00 J10-00.00 4
6 Hester, Thomas Mars Hill 10-06.00 J8-06.00 3
7 Bussey, Boone Winfield 9-06.00 J8-06.00 2
8 Clavert, Austin Cold Springs 7-00.00 J8-00.00 1
9 Peden, Cody Clements 7-06.00
10 Campbell, Tyler Cold Springs 7-00.00 6-06.00
-- Wilhite, Austin Falkville 7-00.00 NH
-- Richards, Cole Winfield 8-00.00 NH
-- Kirk, Hope Rogers NH
-- Knowles, Reese Cold Springs 9-06.00 NH
-- Gilbert, Ben Clements 8-00.00 NH
-- Lyons, Connor Mars Hill 11-00.00 NH
-- Lunsford, John Clements 10-00.00 NH
Boys Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 White, Jeremy Haleyville 18-04.50 20-11.00 10
2 Gholston, Blake West Morgan 21-01.00 20-07.50 8
3 Herston, Casey Rogers 20-00.00 19-04.50 6
4 Mason, Austyn West Morgan 18-04.50 5
5 Pigg, Zeke Rogers 18-01.00 4
6 Lewis, Eddy Cordova 19-00.00 17-11.50 3
7 Bilbro, Adam Rogers 17-08.00 2
8 Vandiver, Josh Cold Springs 17-09.00 17-07.50 1
9 Parr, Jordan Winfield 18-03.00 16-06.50
10 Sanderfer, Brandon Clements 18-00.00 16-04.50
10 Belser, Kyren Cordova 17-00.00 16-04.50
12 Askins, Lamac Clements 15-05.00 16-04.00
13 Robinson, Jamarcus Speake 15-04.00
14 Franklin, Johnathan Clements 16-00.00 15-03.00
14 Allen, Blake Mars Hill 14-06.00 15-03.00
16 Sumerel, Travis Falkville 15-11.50 14-11.00
17 Barker, Kristian Priceville 14-08.00
18 Gray, Oliver Cordova 17-06.00 14-07.00
19 Walls, Dominic Winfield 16-06.00 14-06.50
20 Richards, Cole Winfield 15-00.00 14-00.00
21 Becerra, Aaron Falkville 15-01.00 13-11.50
22 Vernon, Gabriel Speake 13-10.00
23 Wilhite, Austin Falkville 12-09.00 13-02.00
-- Worley, Lucas Priceville ND
-- Flaskamp, Florian Priceville ND
-- Carter, Terrance West Morgan 18-00.00 ND
-- Boren, Tot Mars Hill 14-06.00 ND
-- Mcarthur, Springer Mars Hill 15-00.00 ND
-- Johnson, Michael Cold Springs 18-08.00 ND
-- Hardin, Ryan Cold Springs 19-01.00 ND
-- Polk, Armadeus Speake ND
Boys Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Gholston, Blake West Morgan 41-00.00 41-09.00 10
2 White, Jeremy Haleyville 41-00.50 8
3 Herston, Casey Rogers 42-00.00 38-08.00 6
4 Brown, Antuan Cordova 37-10.00 38-05.00 5
5 Mason, Austyn West Morgan 37-09.50 4
6 Parr, Jordan Winfield 37-06.00 37-07.00 3
7 Vandiver, Josh Cold Springs 36-00.00 37-06.50 2
8 Lewis, Eddy Cordova 33-00.00 35-05.00 1
9 Bachelor, Seth Clements 35-00.00
9 Bussey, Boone Winfield 35-00.00 35-00.00
11 Pigg, Zeke Rogers 34-02.50
12 Askins, Lamac Clements 33-06.00
12 Williams, Devante Clements 33-06.00
14 Gray, Oliver Cordova 33-10.00 32-03.50
15 Becerra, Aaron Falkville 30-00.00 31-06.00
16 Dickson, Adam Falkville 30-00.00 30-03.50
17 Peebles, Steven Falkville 30-09.00 30-03.00
-- Polk, Armadeus Speake ND
-- Busby, Will Cold Springs 35-05.00 ND
-- Boren, Tot Mars Hill 34-00.00 ND
-- Hardin, Ryan Cold Springs 38-09.00 ND
-- Crew, Wes Winfield 33-00.00 ND
Boys Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hughes, Jake Rogers 47-00.00 44-00.00 10
2 Lundberg, David Winfield 43-10.00 42-03.50 8
3 Billiter, James Clements 41-00.00 40-05.75 6
4 Stanford, Andy Clements 37-05.00 5
5 Flowers, Logan Rogers 40-00.00 36-03.00 3.5
5 Langford, Alex West Morgan 40-00.00 36-03.00 3.5
7 Lenahan, Jarod Winfield 36-08.00 36-01.75 2
8 Wilhite, Blake Falkville 35-07.00 34-10.75 1
9 Crew, Wes Winfield 35-07.00 34-06.50
10 Dickson, Adam Falkville 34-04.75
11 Alberti, Storm West Morgan 34-00.00 32-07.75
12 Pope, Mark Priceville 32-05.00
13 Simon, Tim Cordova 42-00.00 31-04.75
14 Beaird, Hunter Cordova 36-02.00 30-00.50
15 Cordell, Jace Cordova 38-00.00 29-09.50
16 Freeman, Cole Cold Springs 30-03.00 29-03.00
17 Fowler, Tw Rogers 38-00.00 27-09.00
18 Gill, Deonte Clements 23-05.50
19 Lewis, Zach Falkville 23-01.00 21-03.00
20 Livingston, Boone Priceville 21-00.00
-- Willingham, Thomas Mars Hill ND
-- Bazzell, Mitchell Priceville ND
-- Holder, Justin Cold Springs 32-04.00 ND
-- Burke, Jacob Speake ND
-- Orr, Keith Speake ND
-- Williams, Terrence Speake ND
-- Campbell, Terry Cold Springs 20-02.00 ND
-- Williams, Colton Falkville 12-06.50
Boys Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Walker, John Rogers 135-00 111-00 10
2 Foote, Damian West Morgan 129-10 108-10 8
3 Lenahan, Jarod Winfield 115-00 107-11 6
4 Lundberg, David Winfield 134-08 107-09 5
5 Hughes, Jake Rogers 115-00 106-01 4
6 Alberti, Storm West Morgan 109-00 103-06 3
7 Montgomery, Tucker Falkville 93-10 98-07 2
8 White, Adam Winfield 110-00 97-08 1
9 Stanford, Andy Clements 95-00 95-08
10 Langford, Alex West Morgan 105-00 91-07
11 Terrell, Dj Haleyville 91-07 86-09
12 Freeman, Cole Cold Springs 98-07 85-09
13 Wilhite, Blake Falkville 102-01 85-02
14 Lynch, Brandon Cold Springs 87-02 84-07
15 Mills, Bobby Haleyville 87-00 84-00
16 Sanchaz, Juan Rogers 81-02
17 Moore, Ben Mars Hill 85-00 65-07
18 Livingston, Boone Priceville 57-02
19 Jorns, Javan Haleyville 85-00 49-09
-- Williams, Tyler Clements 68-00 ND
-- Willingham, Thomas Mars Hill 83-00 ND
-- Williams, Terrence Speake ND
-- Orr, Keith Speake ND
-- Bazzell, Mitchell Priceville ND
-- Flaskamp, Florian Priceville ND
-- Burke, Jacob Speake ND
-- Dickson, Adam Falkville 94-06 ND
-- Short, Danny Cordova 80-00 ND
-- Bevis, Bertis Cold Springs 104-02 ND
-- Haggermaker, Jace Clements 75-00 ND
-- Beaird, Hunter Cordova 100-00 ND
Boys Javelin Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lenahan, Jarod Winfield 162-07 156-03 10
2 Simpson, Logan Rogers 170-00 155-01 8
3 Barbre, Alex Clements 155-00 140-02 6
4 Dickson, Adam Falkville 126-08 121-01 5
5 Foote, Damian West Morgan 100-00 119-10 4
6 Walker, John Rogers 140-00 116-08 3
7 Galbraith, Zach Winfield 125-06 115-10 2
8 Stovall, Derek Winfield 122-03 112-03 1
9 Montgomery, Tucker Falkville 109-07 111-04
10 Flaskamp, Florian Priceville 101-09
11 Lunsford, John Clements 110-00 95-07
12 Kinney, Tj Clements 82-03
13 Cottingham, Evan Falkville 103-05 67-07
-- Clavert, Coy Cold Springs 128-09 ND
-- Tubbs, Scott Rogers 130-00 ND
-- Wilson, Jake Priceville ND
-- Worley, Lucas Priceville ND
-- Beaird, Hunter Cordova 130-00 ND
-- Mcclendon, Cory Cold Springs 84-04 ND
-- Hyde, Joe Speake ND
-- Marks, Chandler Mars Hill ND
-- Simon, Mike Cordova 115-00 ND
-- Hardin, Ryan Cold Springs 119-11 ND
-- Short, Danny Cordova 115-00 ND
Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Falkville 136 2) Winfield 130
3) Rogers 116 4) Vinemont 102.50
5) Clements 77 6) Cold Springs 60
7) West Morgan 27 8) Cordova 12
9) Mars Hill 5.50 10) Priceville 4
10) Athens Bible School 4 12) Haleyville 3
Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Winfield 152.66 2) Rogers 134
3) Falkville 90 4) West Morgan 78.50
5) Clements 64.83 6) Cold Springs 49
7) Cordova 48.50 8) Haleyville 42
9) Speake 14 10) Mars Hill 6.50