Auburn High School Track Club HY-TEK's Meet Manager
AJHS XC #2 - 10/12/2017
10/12/2017
Last Completed Event
Event 1 Mixed 3k Run CC
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women 3000 Run
1 Tolle, Olivia W7 Auburn Junior High 12:36.94 1
2 Gould, Breckin W8 Opelika Midd 12:42.22 2
3 Ellisor, An-Mei W8 Auburn Junior High 12:54.07 3
4 Lincoln-Velez, Sangie W8 Auburn Junior High 13:02.74 4
5 Hadley, Mary Elizabeth W8 Auburn Junior High 13:29.62 5
6 Bice, Maggie W7 Opelika Midd 13:32.16 6
7 Frazier, Sacaria W7 Opelika Midd 14:15.22 7
8 Torres, Paula W7 Opelika Midd 14:25.47 8
9 Nimmo, Kylie W8 Auburn Junior High 14:35.19 9
10 Sawyer, Haley W7 Auburn Junior High 15:10.23 10
11 Stanley, Kenna W8 Smiths Station 15:29.03 11
12 Jones, Jakaiya W7 Opelika Midd 16:40.10 12
13 Dunn, Shamiracle W7 Opelika Midd 16:45.30 13
14 Romanishan, Lorelai W7 Smiths Station 16:51.13 14
15 Dickerson, Ellie W7 Smiths Station 17:18.78 15
16 Hallam, Aubrey W7 Smiths Station 17:30.01 16
17 Carroll, McKenzie W7 Opelika Midd 17:48.30 17
18 Forster, Ella W8 Auburn Junior High 17:51.07 18
19 Stone, Autumn W8 Auburn Junior High 17:52.08
20 Bain, Jennafer W7 Smiths Station 18:17.12 19
21 Gass, Eden W7 Elmore County 18:24.21
22 Marlowe, Anastasia W7 Smiths Station 18:49.84 20
23 Ramos, Haley W7 Smiths Station 19:11.67 21
24 D'Angelo, Geralynn W7 Opelika Midd 19:43.44
25 Jones, Jamiya W8 Opelika Midd 19:56.06
26 Slaughter, Italy W7 Opelika Midd 20:07.25
27 Pough, Shanice W8 Smiths Station 20:12.92
28 Shaw, Kelcie W8 Auburn Junior High 20:17.93
29 Brown, Ariana W7 Smiths Station 21:32.41
30 Truss, Tyler W7 Smiths Station 21:51.60
Results - Men 3000 Run
1 Freeman, Jamell M8 Opelika Midd 11:04.89 1
2 Shiflett, Jeffery M8 Auburn Junior High 11:05.50 2
3 Brewer, Chas M7 Opelika Midd 11:09.78 3
4 Hardin, Maxwell M7 Auburn Junior High 11:13.79 4
5 Lowe, Cooper M8 Auburn Junior High 11:36.52 5
6 Prins, Jaxon M9 Smiths Station 11:38.46 6
7 Pack, Logan M8 Elmore County 11:52.01 7
8 Carter, Jack M8 Auburn Junior High 11:54.04 8
9 Bailey, Cameron M9 Elmore County 11:55.74 9
10 Wesche, Lukas M8 Auburn Junior High 11:56.07 10
11 Parnell, Thomas M7 Auburn Junior High 11:56.54 11
12 Lyles, Dejuan M8 Elmore County 12:01.55 12
13 Goodman, Evan M8 Opelika Midd 12:15.74 13
14 Hart, Michael M7 Opelika Midd 12:17.87 14
15 Lett, Sawyer M8 Elmore County 12:21.95 15
16 Galimore, Hudson M7 Auburn Junior High 12:27.19 16
17 Simmons, Alex M9 Elmore County 12:29.85 17
18 Svencer, Stone M9 Elmore County 12:30.40 18
19 Washington, Cashas M7 Smiths Station 12:32.20 19
20 Durdin, Will M8 Auburn Junior High 12:39.73
21 Smith, Manning M8 Auburn Junior High 12:56.32
22 Shaw, Zalen M7 Opelika Midd 12:59.50 20
23 Brukhardt, Blake M8 Smiths Station 12:59.83 21
24 Sanders, Tj M9 Smiths Station 13:10.63 22
25 Walters, Jake M8 Opelika Midd 13:14.64 23
26 Lea, Cavan M8 Auburn Junior High 13:20.23
27 Ledbetter, Kameron M9 Elmore County 13:22.61 24
28 Klugh, Tyler M8 Auburn Junior High 13:28.27
29 Royal, Ben M8 Opelika Midd 13:30.48 25
30 Ogata, Trip M8 Auburn Junior High 13:31.08
31 Grace, Eric M8 Opelika Midd 13:31.58
32 Tschannon, Zach M8 Auburn Junior High 13:31.84
33 Pinkard, Chris M7 Opelika Midd 13:33.80
34 Owsley, Josh M8 Auburn Junior High 13:40.68
35 Stephens, Thomas M7 Opelika Midd 13:41.20
36 O'Neal, Drake M9 Smiths Station 13:45.82 26
37 Ducket, Bryant M7 Elmore County 13:46.12
38 Laughlin, Jason M7 Smiths Station 13:48.75 27
39 Rowe, Jyunivan M8 Opelika Midd 13:59.14
40 Yost, Grant M7 Auburn Junior High 14:00.90
41 Engram, Joshua M8 Auburn Junior High 14:06.14
42 Collins, Tyler M8 Auburn Junior High 14:09.94
43 Neman, Ethan M8 Opelika Midd 14:21.37
44 Awbrey, Matthew M7 Opelika Midd 14:21.85
45 Wesberry, Jacob M7 Smiths Station 14:54.19 28
46 Massey, Anderson M8 Auburn Junior High 15:00.06
47 Bigham, Ben M8 Auburn Junior High 15:06.05
48 Rathel, Colby M7 Smiths Station 15:14.19
49 Weigel, Evan M8 Auburn Junior High 15:21.98
50 Price, Keane M8 Auburn Junior High 15:23.31
51 Grace, Landon M7 Opelika Midd 15:32.25
52 Franklin, James M9 Smiths Station 15:45.40
53 Anderson, Sam M7 Opelika Midd 16:40.31
54 Wells, Drew M7 Opelika Midd 16:56.90
55 Patel, Harsh M7 Opelika Midd 17:02.51
56 Seibel, Colton M9 Smiths Station 17:31.35
57 Funk, Kaiden M7 Smiths Station 18:27.98
58 Brawner, Clayton M7 Smiths Station 18:48.69
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men 3000 Run
1 Auburn Junior High 29 2 4 5 8 10 11 16
Total Time: 57:45.92
Average: 11:33.19
2 Opelika Middle School 51 1 3 13 14 20 23 25
Total Time: 59:47.78
Average: 11:57.56
3 Elmore County 60 7 9 12 15 17 18 24
Total Time: 1:00:41.10
Average: 12:08.22
4 Smiths Station 94 6 19 21 22 26 27 28
Total Time: 1:04:06.94
Average: 12:49.39
Results - Women 3000 Run
1 Auburn Junior High 22 1 3 4 5 9 10 18
Total Time: 1:06:38.56
Average: 13:19.72
2 Opelika Middle School 35 2 6 7 8 12 13 17
Total Time: 1:11:35.17
Average: 14:19.04
3 Smiths Station 75 11 14 15 16 19 20 21
Total Time: 1:25:26.07
Average: 17:05.22