Providence Christian School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.15 | Hayden Paramore | 2nd | Finals H1 | 2A Results | |
14.44 | Hayden Paramore | 3rd | Prelims H2 | 2A Results | |
14.92 | Hannah Stewart | 5th | Finals H1 | 2A Results | |
14.95 | SB | Laura Lee Stickler | 6th | Finals H1 | 2A Results |
15.06 | Laura Lee Stickler | 6th | Prelims H1 | 2A Results | |
15.40 | Hannah Stewart | 7th | Prelims H1 | 2A Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.70 | Allie Kate Register | 2nd | Finals H1 | 2A Results | |
29.58 | Allie Kate Register | 3rd | Prelims H2 | 2A Results | |
29.93 | Hayden Paramore | 5th | Prelims H1 | 2A Results | |
30.76 | Hayden Paramore | 6th | Finals H1 | 2A Results | |
31.05 | SB | Hannah Stewart | 7th | Prelims H2 | 2A Results |
32.19 | Hannah Stewart | 8th | Finals H1 | 2A Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.72 | Alison Burns | 1st | Finals H2 | 2A Results | |
1:05.59 | SB | Caroline Smith | 2nd | Finals H2 | 2A Results |
1:06.24 | Allie Kate Register | 4th | Finals H2 | 2A Results | |
800 Meter Run | |||||
2:36.64 | Alison Burns | 1st | Finals H1 | 2A Results | |
2:42.82 | Mary Beth Odum | 2nd | Finals H1 | 2A Results | |
2:46.84 | Megan Rasmussen | 3rd | Finals H1 | 2A Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:06.24 | Megan Rasmussen | 1st | Finals H1 | 2A Results | |
6:06.45 | Mary Beth Odum | 2nd | Finals H1 | 2A Results | |
6:11.21 | SB | Marie Rasmussen | 3rd | Finals H1 | 2A Results |
3200 Meter Run | |||||
13:37.28 | Megan Rasmussen | 1st | Finals H1 | 2A Results | |
13:54.30 | Marie Rasmussen | 2nd | Finals H1 | 2A Results | |
16:11.74 | Haley Rasmussen | 5th | Finals H1 | 2A Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
19.96 | SB | Rebecca McDuffie | 3rd | Finals H1 | 2A Results |
20.22 | SB | Madalyn Clark | 4th | Finals H1 | 2A Results |
300 Meter Hurdles | |||||
55.75 | SB | Alison McPherson | 3rd | Finals H1 | 2A Results |
1:00.07 | SB | Rebecca McDuffie | 5th | Finals H1 | 2A Results |
4x100 Meter Relay | |||||
55.18 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | 2A Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:32.74 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | 2A Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:17.08 | Relay Team | 1st | Finals H1 | 2A Results | |
High Jump | |||||
4-6 | Madalyn Clark | 1st | Finals H1 | 2A Results | |
Long Jump | |||||
15-6.5 | SB | Caroline Smith | 1st | Finals H1 | 2A Results |
14-9 | SB | Elizabeth Stewart | 2nd | Finals H1 | 2A Results |
13-5 | Alison McPherson | 5th | Finals H1 | 2A Results | |
Triple Jump | |||||
31-10 | Elizabeth Stewart | 2nd | Finals H1 | 2A Results | |
28-9.5 | SB | Madalyn Clark | 5th | Finals H1 | 2A Results |
28-0 | Hannah Stewart | 6th | Finals H1 | 2A Results | |
Discus | |||||
71-2 | Moriah Reed | 3rd | Finals H1 | 2A Results | |
Javelin | |||||
54-4 | SB | Moriah Reed | 4th | Finals H1 | 2A Results |
47-8 | Rebecca McDuffie | 5th | Finals H1 | 2A Results | |
Shot Put | |||||
24-9 | SB | Moriah Reed | 4th | Finals H1 | 2A Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.27 | Isaac Collier | 5th | Finals H1 | 2A Results | |
12.39 | Isaac Collier | 5th | Prelims H2 | 2A Results | |
12.54 | SB | Harrison Barron | 8th | Prelims H2 | 2A Results |
12.55 | Harrison Barron | 8th | Finals H1 | 2A Results | |
12.56 | Jordan Douglas | 9th | Prelims H1 | 2A Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.73 | Kade Seay | 6th | Prelims H2 | 2A Results | |
24.89 | Kade Seay | 5th | Finals H1 | 2A Results | |
25.36 | SB | Isaac Collier | 10th | Prelims H1 | 2A Results |
400 Meter Dash | |||||
53.07 | Dylan Segler | 2nd | Finals H2 | 2A Results | |
54.87 | Kade Seay | 4th | Finals H2 | 2A Results | |
55.22 | Ben Tatum | 6th | Finals H2 | 2A Results | |
800 Meter Run | |||||
2:10.71 | SB | Ben Tatum | 1st | Finals H1 | 2A Results |
2:12.75 | Dylan Segler | 2nd | Finals H1 | 2A Results | |
2:15.76 | SB | Carter Mann | 3rd | Finals H1 | 2A Results |
1600 Meter Run | |||||
5:06.40 | SB | Carter Mann | 1st | Finals H1 | 2A Results |
5:16.80 | SB | Robert Woodall | 2nd | Finals H1 | 2A Results |
5:41.14 | SB | Christopher Sampson | 8th | Finals H1 | 2A Results |
3200 Meter Run | |||||
11:50.56 | Carter Mann | 1st | Finals H1 | 2A Results | |
12:01.30 | Robert Woodall | 2nd | Finals H1 | 2A Results | |
12:17.11 | SB | Christopher Sampson | 6th | Finals H1 | 2A Results |
110 Meter Hurdles | |||||
19.30 | Collin Dean | 3rd | Finals H1 | 2A Results | |
19.34 | Collin Dean | 3rd | Prelims H2 | 2A Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.73 | Collin Dean | 3rd | Finals H2 | 2A Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
47.62 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | 2A Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:42.87 | Relay Team | 1st | Finals H1 | 2A Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:12.92 | Relay Team | 1st | Finals H1 | 2A Results | |
Long Jump | |||||
18-3 | SB | Jackson Dean | 5th | Finals H1 | 2A Results |
15-2.75 | Jacob Bell | 9th | Finals H1 | 2A Results | |
Triple Jump | |||||
37-4.25 | Jackson Dean | 7th | Finals H1 | 2A Results | |
34-8.5 | SB | Isaac Collier | 9th | Finals H1 | 2A Results |
33-9.75 | Jacob Bell | 10th | Finals H1 | 2A Results | |
Discus | |||||
108-7.5 | Troy Adams | 4th | Finals H1 | 2A Results | |
96-11.5 | Brian Jones | 7th | Finals H1 | 2A Results | |
73-5 | SB | Thomas Womack | 11th | Finals H1 | 2A Results |
Javelin | |||||
138-3 | Kade Seay | 4th | Finals H1 | 2A Results | |
112-4 | SB | Zachary Mugler | 9th | Finals H1 | 2A Results |
68-10 | SB | Banks Stickler | 10th | Finals H1 | 2A Results |
Shot Put | |||||
36-7.5 | SB | Troy Adams | 5th | Finals H1 | 2A Results |
35-11.25 | Brian Jones | 6th | Finals H1 | 2A Results | |
23-11 | Grant Adams | 11th | Finals H1 | 2A Results |