Meek Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
15.08 | SB | Mallary Guthrie | 10th | Prelims H2 | 1A Results |
16.03 | Holland Hyatt | 15th | Prelims H2 | 1A Results | |
200 Meter Dash | |||||
33.54 | SB | Sunnie Manning | 13th | Prelims H2 | 1A Results |
34.49 | Holland Hyatt | 15th | Prelims H3 | 1A Results | |
34.51 | SB | Shelby Hood | 16th | Prelims H3 | 1A Results |
400 Meter Dash | |||||
1:03.82 | Bailey Weber | 5th | Finals H3 | 1A Results | |
1:12.21 | SB | Bethany Wolfe | 15th | Finals H1 | 1A Results |
1:21.08 | SB | Khloe Kimbrell | 18th | Finals H1 | 1A Results |
800 Meter Run | |||||
2:35.68 | Bailey Weber | 4th | Finals H1 | 1A Results | |
3:16.82 | SB | Sunnie Manning | 14th | Finals H1 | 1A Results |
3:44.46 | SB | Shelby Hood | 16th | Finals H1 | 1A Results |
1600 Meter Run | |||||
7:54.91 | Elana Williamson | 13th | Finals H1 | 1A Results | |
8:28.38 | BreAnna Eddy | 14th | Finals H1 | 1A Results | |
8:45.39 | Hannah Cleghorn | 15th | Finals H1 | 1A Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
20.27 | SB | Holland Hyatt | 3rd | Prelims H2 | 1A Results |
27.33 | Amanda Cunningham | 13th | Prelims H2 | 1A Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
54.88 | Bethany Wolfe | 1st | Finals H2 | 1A Results | |
1:01.89 | Shelby Hood | 8th | Finals H2 | 1A Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
56.44 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | 1A Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:41.35 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | 1A Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:43.84 | Relay Team | 4th | Finals H1 | 1A Results | |
High Jump | |||||
4-2 | Mallary Guthrie | 7th | Finals H1 | 1A Results | |
Long Jump | |||||
15-0 | Mackenzie Cleghorn | 3rd | Finals H1 | 1A Results | |
10-2 | SB | BreAnna Eddy | 19th | Finals H1 | 1A Results |
Triple Jump | |||||
30-4 | Rebekah Wolfe | 3rd | Finals H1 | 1A Results | |
29-7 | Mackenzie Cleghorn | 6th | Finals H1 | 1A Results | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Summer Stewart | 1st | Finals H1 | 1A Results | |
7-6 | SB | Lacey Stewart | 3rd | Finals H1 | 1A Results |
Discus | |||||
74-7 | SB | Rebekah Johnson | 7th | Finals H1 | 1A Results |
43-1.5 | Autumn Peek | 18th | Finals H1 | 1A Results | |
34-2.5 | Quinn Rose | 20th | Finals H1 | 1A Results | |
Javelin | |||||
70-0 | Quinn Rose | 10th | Finals H1 | 1A Results | |
60-4 | SB | Rebekah Johnson | 13th | Finals H1 | 1A Results |
58-0 | Joni Rudd | 14th | Finals H1 | 1A Results | |
Shot Put | |||||
27-11.5 | SB | Alexandria Peek | 4th | Finals H1 | 1A Results |
23-10.5 | SB | Katherine Morgan | 9th | Finals H1 | 1A Results |
22-2 | SB | Joni Rudd | 12th | Finals H1 | 1A Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.19 | Dalton Sparks | 3rd | Prelims H3 | 1A Results | |
12.19 | Dalton Sparks | 3rd | Finals H1 | 1A Results | |
12.81 | SB | Collin Brock | 8th | Prelims H1 | 1A Results |
13.39 | SB | Thomas Heath | 12th | Prelims H1 | 1A Results |
200 Meter Dash | |||||
26.77 | SB | Collin Brock | 14th | Prelims H1 | 1A Results |
28.40 | Thomas Heath | 19th | Prelims H3 | 1A Results | |
400 Meter Dash | |||||
55.38 | SB | William Simpson | 4th | Finals H4 | 1A Results |
59.24 | Dakota Driggers | 14th | Finals H3 | 1A Results | |
1:02.74 | Will Rickett | 20th | Finals H3 | 1A Results | |
800 Meter Run | |||||
2:46.99 | SB | Jagger Benson | 16th | Finals H1 | 1A Results |
1600 Meter Run | |||||
6:19.88 | SB | Jagger Benson | 18th | Finals H1 | 1A Results |
3200 Meter Run | |||||
14:38.90 | Jagger Benson | 14th | Finals H1 | 1A Results | |
14:45.00 | SB | Drake Nelson | 15th | Finals H1 | 1A Results |
110 Meter Hurdles | |||||
23.87 | Scott Irving | 5th | Finals H1 | 1A Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
48.43 | SB | Will Rickett | 6th | Finals H1 | 1A Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:52.65 | Relay Team | 4th | Finals H1 | 1A Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:46.50 | Relay Team | 6th | Finals H1 | 1A Results | |
High Jump | |||||
6-0 | John Mark Abercrombie | 1st | Finals H1 | 1A Results | |
Long Jump | |||||
16-7 | SB | John Mark Abercrombie | 6th | Finals H1 | 1A Results |
15-5 | Dakota Driggers | 7th | Finals H1 | 1A Results | |
Triple Jump | |||||
36-3.75 | SB | Scott Irving | 3rd | Finals H1 | 1A Results |
Discus | |||||
65-6 | Kilor Johnson | 13th | Finals H1 | 1A Results | |
57-11.5 | SB | Mason Irving | 15th | Finals H1 | 1A Results |
46-6.5 | SB | Tate Odom | 16th | Finals H1 | 1A Results |
Javelin | |||||
127-4 | Dalton Sparks | 5th | Finals H1 | 1A Results | |
58-0 | SB | Tate Odom | 13th | Finals H1 | 1A Results |
Shot Put | |||||
36-1.5 | John Mark Abercrombie | 7th | Finals H1 | 1A Results | |
35-2 | SB | Kilor Johnson | 9th | Finals H1 | 1A Results |