Auburn Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
60 Meter Dash | |||||
8.10 | SB | Katie Jackson | 8th | Prelims H3 | 7A Girls |
8.11 | Katie Jackson | 8th | Finals H1 | 7A Girls | |
8.15 | SB | Khadeesha Crumbley | 12th | Prelims H2 | 7A Girls |
400 Meter Dash | |||||
1:01.59 | Katie Jackson | 12th | Finals H5 | 7A Girls | |
1:01.62 | Khadeesha Crumbley | 13th | Finals H5 | 7A Girls | |
800 Meter Run | |||||
2:28.57 | SB | Anna Kate McGinty | 11th | Finals H3 | 7A Girls |
2:33.44 | SB | Audrey Phillpott | 17th | Finals H2 | 7A Girls |
1600 Meter Run | |||||
5:35.93 | SB | Anna Kate McGinty | 13th | Finals H1 | 7A Girls |
5:46.39 | SB | Audrey Phillpott | 17th | Finals H1 | 7A Girls |
3200 Meter Run | |||||
13:17.40 | SB | Charlton Kam | 23rd | Finals H1 | 7A Girls |
60 Meter Hurdles | |||||
8.87 | SB | Camille Franks | 3rd | Finals H1 | 7A Girls |
9.12 | SB | A'kasia Frazier | 4th | Finals H1 | 7A Girls |
9.20 | Camille Franks | 3rd | Prelims H3 | 7A Girls | |
9.25 | A'kasia Frazier | 4th | Prelims H3 | 7A Girls | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:46.48 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H3 | 7A Girls |
4x400 Meter Relay | |||||
4:12.41 | SB | Relay Team | 5th | Finals H2 | 7A Girls |
4x800 Meter Relay | |||||
10:33.60 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | 7A Girls |
High Jump | |||||
5-2 | SB | Camille Franks | 2nd | Finals H1 | 7A Girls |
4-8 | Alexus Williams | 10th | Finals H1 | 7A Girls | |
Long Jump | |||||
17-3.5 | SB | Camille Franks | 3rd | Finals H1 | 7A Girls |
16-3.5 | Alexus Williams | 7th | Finals H1 | 7A Girls | |
Triple Jump | |||||
37-4.5 | SB | Camille Franks | 3rd | Finals H1 | 7A Girls |
33-2 | SB | Mattie McLawhorn | 6th | Finals H1 | 7A Girls |
Shot Put | |||||
34-11.5 | Monet Traylor | 1st | Finals H1 | 7A Girls | |
28-4.5 | Tiara Whitfield | 12th | Finals H1 | 7A Girls | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
60 Meter Dash | |||||
7.03 | Deonte Tolbert | 2nd | Prelims H1 | 7A Boys | |
7.04 | Deonte Tolbert | 3rd | Finals H1 | 7A Boys | |
7.28 | Laquavious Hunt | 14th | Prelims H3 | 7A Boys | |
400 Meter Dash | |||||
48.09 | Deonte Tolbert | 1st | Finals H5 | 7A Boys | |
50.27 | Thomas Hill | 5th | Finals H5 | 7A Boys | |
800 Meter Run | |||||
1:57.93 | SB | Paul Barlow | 1st | Finals H3 | 7A Boys |
1:58.73 | SB | Ben Rolader | 2nd | Finals H3 | 7A Boys |
1600 Meter Run | |||||
4:29.84 | Paul Barlow | 1st | Finals H2 | 7A Boys | |
4:30.93 | SB | Fernando Lincoln | 3rd | Finals H2 | 7A Boys |
3200 Meter Run | |||||
9:58.26 | SB | Seth Glidewell | 4th | Finals H2 | 7A Boys |
10:00.20 | Nate Pudner | 6th | Finals H2 | 7A Boys | |
60 Meter Hurdles | |||||
8.07 | SB | Alex Evans | 2nd | Finals H1 | 7A Boys |
8.58 | Alex Evans | 3rd | Prelims H2 | 7A Boys | |
9.01 | Triaon Poellnitz | 9th | Prelims H2 | 7A Boys | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:30.59 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H3 | 7A Boys |
4x400 Meter Relay | |||||
3:22.05 | SB | Relay Team | 1st | Finals H3 | 7A Boys |
4x800 Meter Relay | |||||
8:07.28 | SB | Relay Team | 1st | Finals H2 | 7A Boys |
High Jump | |||||
5-6 | Joseph Farrow | 11th | Finals H1 | 7A Boys | |
Long Jump | |||||
21-8.75 | Alex Evans | 5th | Finals H1 | 7A Boys | |
21-3.75 | SB | Daron Hooks | 6th | Finals H1 | 7A Boys |
Triple Jump | |||||
43-9.5 | SB | Alex Evans | 5th | Finals H1 | 7A Boys |
40-11.75 | Daron Hooks | 12th | Finals H1 | 7A Boys | |
Pole Vault | |||||
13-6 | SB | Hayden Williams | 8th | Finals H1 | 7A Boys |
12-0 | SB | Cole Pennington | 13th | Finals H1 | 7A Boys |
Shot Put | |||||
51-1.5 | Robert Moore | 2nd | Finals H1 | 7A Boys | |
41-11.5 | Anthony Howard | 14th | Finals H1 | 7A Boys |