Complete Results

Licensed to Gadsden City High School   HY-TEK's Meet Manager 3/21/2013 11:10 PM
                         Gadsden City Meet - 3/21/2013                         
                                 Titan Complex                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Welch, Lorien                Westbrook Ch           13.10      13.54   5  10   
  2 Cunningham, Teasia           Munford                14.75      13.59   3   8   
  3 mcclendon, jazzmyn           Jacksonville           13.64      13.72   5   6   
  4 O'Neal, Keira                Munford                13.70      13.92   5   5   
  5 Williams, Yakila             Gadsden City           13.41      13.93   4   4   
  6 Commings, Chelsea            Gadsden City                      14.04   5   3   
  7 byers, essence               Jacksonville           14.24      14.20   4   2   
  8 Kimble, Haleigh              Southside-Ga           13.91      14.24   4   1   
  9 Lindsey, Alexus              Fairview               14.44      14.27   3 
 10 Myrick, Tori                 Sand Rock              14.55      14.38   3 
 11 Sims, Breanna                Boaz                   13.67      14.49   5 
 12 James, Ashley                Gadsden City                      14.53   5 
 13 ervin, kelsey                Jacksonville           14.37      14.82   4 
 14 Collins, Ebone               Holy Family                       15.03   1 
 15 Fowler, Macy                 Boaz                   14.12      15.14   4 
 16 Morgan, Courtney             Sand Rock              14.52      15.16   4 
 17 Brewer, Lauren               Southside-Ga                      15.30   2 
 18 Carroll, Caitlin             Westbrook Ch           15.48      15.34   3 
 19 Mccallum, Jakara             Munford                15.57      15.40   2 
 20 Parker, Ashley               Holy Family                       15.50   2 
 21 Fowler, Breck                Boaz                   14.59      15.53   3 
 22 Belew, Tamra                 Fairview               14.52      15.71   4 
 23 Gullatt, Leslie              Sand Rock                         16.89   2 
 24 Sena, Ashley                 Fairview               14.43      17.49   4 
 -- Wright, Cayia                Gadsden City                     X13.48   3 
 -- Rigby, Ky                    Gadsden City                     X14.78   2 
 -- Taylor, Brionna              Gadsden City                     X15.09   1 
 -- Kidd, Tearra                 Gadsden City                     X15.67   1 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Welch, Lorien                Westbrook Ch           27.18      27.68   5  10   
  2 O'Neal, Keira                Munford                           27.73   2   8   
  3 Garrett, Jordan              Gadsden City           29.00      28.63   5   6   
  4 Kimble, Haleigh              Southside-Ga                      28.65   2   5   
  5 thomas, tatiyana             Jacksonville           29.57      28.66   5   4   
  6 Treadwell, Robin             Gadsden City           27.96      29.43   5   3   
  7 Fowler, Macy                 Boaz                   30.10      30.88   4   2   
  8 ervin, kelsey                Jacksonville           30.00      31.21   4   1   
  9 Cunningham, Teasia           Munford                30.39      31.36   4 
 10 Sims, Breanna                Boaz                   28.65      31.38   5 
 11 Myrick, Tori                 Sand Rock                         31.56   3 
 12 Brewer, Lauren               Southside-Ga                      31.76   3 
 13 Sena, Emilie                 Fairview               29.41      31.87   5 
 14 Rodriguez, Carla             Sand Rock              29.75      32.03   4 
 15 Johnson, Jamiesha            Jacksonville                      32.10   3 
 16 Parker, Ashley               Holy Family                       32.30   3 
 17 Harbison, Madison            Fairview                          33.05   1 
 18 Hill, Raven                  Holy Family                       33.18   2 
 19 Mccallum, Jakara             Munford                           33.62   3 
 20 Devance, April               Holy Family                       33.65   1 
 21 Fowler, Breck                Boaz                   31.00      33.65   4 
 22 Patterson, Makayla           Fairview               33.26      35.44   4 
 23 Gullatt, Leslie              Sand Rock                         36.67   3 
 -- Rudolph, Jamia               Gadsden City                     X29.57   1 
 -- Wright, Cayia                Gadsden City                     X29.80   1 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rudolph, Jamia               Gadsden City         1:08.22    1:09.02   4  10   
  2 Silva, Jolanna               Sand Rock                       1:10.08   3   8   
  3 Stancil, August              Fairview             1:10.16    1:11.45   4   6   
  4 Mitchell, Alexcia            Gadsden City         1:09.79    1:11.49   4   5   
  5 Bradford, Asia               Jacksonville                    1:14.48   2   4   
  6 Jefferson, Aniya             Jacksonville                    1:14.85   3   3   
  7 Smith, Presley               Boaz                 1:10.23    1:16.28   4   2   
  8 Soule, Grace                 Boaz                 1:11.09    1:17.86   4   1   
  9 austin, alanna               Jacksonville                    1:18.37   1 
 10 Parker, Dakota               Pleasant Val         1:31.20    1:20.72   3 
 11 Sena, Ashley                 Fairview                        1:20.76   1 
 12 Faucett, Rachel              Pleasant Val         1:21.00    1:21.77   4 
 13 Johnson, Anna                Pleasant Val         1:43.20    1:30.93   3 
 -- Watson, N                    Gadsden City                   X1:10.64   1 
 -- Fillpots, Madison            Gadsden City                   X1:15.59   2 
 -- Norris, J                    Gadsden City                   X1:22.79   1 
 -- Curry, Jamia                 Gadsden City                   X1:29.90   1 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, Kaylee                Pleasant Val         2:47.81    2:56.56   3  10   
  2 Chamblee, Makole             Boaz                 2:50.43    2:58.85   3   8   
  3 Davis, Kelsi                 Fairview                        2:59.11   1   6   
  4 Dawson, Kaitlyn              Pleasant Val         2:45.83    2:59.15   3   5   
  5 Ramirez, Silvia              Boaz                 2:52.23    3:02.92   3   4   
  6 Stancil, August              Fairview             2:56.61    3:03.13   2   3   
  7 Proctor, Jennifer            Cherokee Cou                    3:07.10   2   2   
  8 Morgan, Bailee               Sand Rock            2:47.44    3:11.76   3   1   
  9 Leach, Rae                   Westbrook Ch                    3:14.49   2 
 10 Goza, Taylor                 Sand Rock                       3:21.58   1 
 11 Cole, Allyce                 Jacksonville         3:06.17    3:22.12   2 
 12 Cobb, Lauren                 Pleasant Val         3:30.00    3:30.17   2 
 13 carter, taylor               Jacksonville                    3:41.98   2 
 14 Bradford, Asia               Jacksonville                    4:07.46   1 
 
Girls 1600 Meter Run V & JV toget Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chamblee, Makole             Boaz                 6:18.45    6:24.99   10   
  2 Davis, Kelsi                 Fairview                        6:31.90    8   
  3 Johnson, Presley             Southside-Ga         6:50.39    6:32.96    6   
  4 Ramirez, Silvia              Boaz                 6:20.15    6:34.25    5   
  5 Faucett, Rachel              Pleasant Val         6:32.10    6:37.70    4   
  6 Dawson, Kaitlyn              Pleasant Val         6:02.89    6:38.96    3   
  7 Smith, Kaylee                Pleasant Val         6:07.88    6:40.86    2   
  8 Leach, Rae                   Westbrook Ch                    6:58.65    1   
  9 Lodge, Tiffany               Fairview             7:08.19    7:04.17  
 10 Hearn, Rebecca               Jacksonville                    7:07.88  
 11 Locklear, Jenna              Cherokee Cou                    7:48.61  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sims, Nikeria                Gadsden City           17.81      18.74   3  10   
  2 Lindsey, Alexus              Fairview               19.78      18.99   3   8   
  3 mcclendon, jazzmyn           Jacksonville                      19.35   2   6   
  4 Lollar, Azah                 Gadsden City           20.41      20.13   2   5   
  5 Belew, Tamra                 Fairview               19.62      20.55   3   4   
  6 patterson, malieah           Jacksonville                      21.20   2   3   
  7 Rico, Ana                    Sand Rock              20.62      21.54   3   2   
  8 Rudolph, Jamia               Gadsden City           22.06      21.89   2   1   
  9 austin, alanna               Jacksonville                      22.12   1 
 10 willmore, ashton             Boaz                              22.54   1 
 11 hill, julianna               Boaz                              23.15   2 
 12 Rains, Savannah              Boaz                              30.05   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Heard, Daneisha              Gadsden City           52.92      53.37   4  10   
  2 patterson, malieah           Jacksonville           52.84      55.92   4   8   
  3 Lollar, Azah                 Gadsden City           56.12      57.65   4   6   
  4 Rico, Ana                    Sand Rock              55.42      58.68   4   5   
  5 willmore, ashton             Boaz                              59.40   2   4   
  6 Lindsey, Alexus              Fairview               56.78      59.68   3   3   
  7 Belew, Tamra                 Fairview               54.56      59.75   4   2   
  8 hill, julianna               Boaz                            1:02.16   1   1   
  9 Collins, Seauna              Gadsden City           58.91    1:02.53   3 
 10 Locklear, Jenna              Cherokee Cou                    1:03.56   2 
 11 austin, alanna               Jacksonville                    1:03.97   2 
 12 Parker, Dakota               Pleasant Val         1:02.90    1:05.27   3 
 13 Faucett, Rachel              Pleasant Val           57.90    1:06.89   3 
 14 Harmon, Hannah               Pleasant Val         1:04.30    1:09.85   3 
 15 trull, hannah                Jacksonville                    1:19.45   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gadsden City  'A'                                   51.45      52.27   2  10   
     1) Williams, Yakila                2) James, Ashley                  
     3) Sims, Nikeria                   4) Commings, Chelsea              
  2 Jacksonville  'A'                                              53.48   2   8   
     1) byers, essence                  2) ervin, kelsey                  
     3) mcclendon, jazzmyn              4) thomas, tatiyana               
  3 Munford  'A'                                                   55.88   1   6   
     1) Cunningham, Teasia              2) Johnson, Tori                  
     3) Mccallum, Jakara                4) O'Neal, Keira                  
  4 Sand Rock  'A'                                                 57.52   2   5   
     1) Myrick, Tori                    2) Silva, Jolanna                 
     3) Morgan, Bailee                  4) Morgan, Courtney               
  5 Boaz  'A'                                                      59.02   1   4   
     1) Fowler, Breck                   2) Fowler, Macy                   
     3) Sims, Breanna                   4) Smith, Morgan                  
  6 Holy Family  'A'                                               59.66   1   3   
     1) Collins, Ebone                  2) Devance, April                 
     3) Hill, Raven                     4) Parker, Ashley                 
  7 Fairview  'A'                                     1:02.51    1:02.41   2   2   
     1) Belew, Tamra                    2) Crook, Tiffany                 
     3) Harbison, Madison               4) Mcleroy, Khylah                
 -- Gadsden City  'B'                                             X53.25   1 
     1) Collins, Seauna                 2) Treadwell, Robin               
     3) Garrett, Jordan                 4) Wright, Cayia                  
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fairview  'A'                                     4:54.75    4:56.16   10   
     1) Harbison, Madison               2) Lindsey, Alexus                
     3) Sena, Emilie                    4) Stancil, August                
  2 Sand Rock  'A'                                               4:56.42    8   
     1) Silva, Jolanna                  2) Rodriguez, Carla               
     3) Rico, Ana                       4) Myrick, Tori                   
  3 Boaz  'A'                                                    5:03.50    6   
     1) Chamblee, Makole                2) Smith, Morgan                  
     3) Smith, Presley                  4) Soule, Grace                   
  4 Jacksonville  'A'                                            5:13.28    5   
     1) Keefer, Elizabeth               2) Mays, Chances                  
     3) patterson, malieah              4) robinson, aniyah               
  5 Gadsden City  'A'                                 4:56.79    5:21.69    4   
     1) Rudolph, Jamia                  2) Treadwell, Robin               
     3) Sims, Nikeria                   4) Lollar, Azah                   
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gadsden City  'A'                                11:59.50   11:47.52   10   
     1) Sims, Jasmine                   2) Ransaw, Danissia               
     3) Collins, Seauna                 4) Tucker, Taylor                 
  2 Pleasant Valley HS  'A'                          11:52.30   11:48.65    8   
     1) Cobb, Lauren                    2) Dawson, Kaitlyn                
     3) Faucett, Rachel                 4) Smith, Kaylee                  
  3 Fairview  'A'                                    11:37.59   12:14.65    6   
     1) Davis, Kelsi                    2) Hunter, Porcha                 
     3) Sena, Ashley                    4) Stancil, August                
  4 Jacksonville  'A'                                           13:07.24    5   
     1) Cole, Allyce                    2) Hearn, Rebecca                 
     3) Keefer, Elizabeth               4) carter, taylor                 
 
Girls High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Perry, Emily                 Cherokee Cou         4-08.00    4-08.00   10   
  2 Smith, Morgan                Boaz                 4-10.00    4-06.00    7   
  2 Morgan, Bailee               Sand Rock                       4-06.00    7   
  4 Tucker, Taylor               Gadsden City         4-04.00    4-04.00    4.50
  4 Lumsden, Maggie Lyn          Sand Rock                       4-04.00    4.50
  6 Mcleroy, Khylah              Fairview             4-04.00    4-02.00    2.50
  6 Frazier, Bethany             Fairview             4-00.00    4-02.00    2.50
  8 Smith, Presley               Boaz                 4-06.00    4-00.00    1   
 -- Otley, M                     Gadsden City                   X4-00.00  
 
Girls Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Welch, Lorien                Westbrook Ch        15-02.50   15-10.50   10   
  2 Lacount, Tansley             Gadsden City        16-07.00   15-09.00    8   
  3 Silva, Jolanna               Sand Rock                      15-00.00    6   
  4 Lollar, Azah                 Gadsden City        14-02.00   13-04.00    5   
  5 Mcleroy, Khylah              Fairview            13-02.00   12-11.00    4   
  6 Rodriguez, Carla             Sand Rock           11-01.50   12-09.00    3   
  7 thomas, tatiyana             Jacksonville        12-06.00   12-02.00    2   
  8 Gullatt, Leslie              Sand Rock                      11-00.00    1   
  9 Frazier, Bethany             Fairview            12-00.00   10-09.00  
 10 Cunningham, Teasia           Munford             10-04.00   10-07.00  
 11 Johnson, Jamiesha            Jacksonville                    9-06.00  
 12 ray, madison                 Boaz                11-00.00    9-02.00  
 13 trull, hannah                Jacksonville                    8-07.00  
 -- Johnson, Kerry               Gadsden City                  X13-00.00  
 -- Taylor, Brionna              Gadsden City                  X11-00.00  
 
Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lacount, Tansley             Gadsden City        35-06.00   34-11.00   10   
  2 Perry, Emily                 Cherokee Cou        30-03.75   30-05.00    8   
  3 Mcleroy, Khylah              Fairview            28-06.00   27-03.00    6   
  4 Patterson, Makayla           Fairview            25-09.50   25-01.50    5   
 
Girls Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hawkins, Esherika            Munford             30-02.00   30-10.00   10   
  2 Johnson, Tori                Munford             31-11.00   30-06.00    8   
  3 Watson, N                    Gadsden City        28-04.00   27-01.00    6   
  4 Noriega, Katie               Fairview            26-10.75   26-02.00    4.50
  4 Parker, Destiny              Pleasant Val        26-04.00   26-02.00    4.50
  6 Harris, Mary                 Boaz                           24-04.00    3   
  7 Jimmerson, Abby              Sand Rock                      23-08.00    2   
  8 Alford, Jordan               Pleasant Val        23-06.00   23-01.00    1   
  9 Norris, Ashley               Sand Rock                      23-00.00  
 10 Lumsden, Maggie Lyn          Sand Rock                      22-07.00  
 11 robinson, aniyah             Jacksonville        20-10.00   22-04.00  
 12 Lewis, Jatavia               Holy Family                    21-09.00  
 13 Caldwell, Ashlee             Fairview            22-09.00   21-03.00  
 14 Cangielosi, Brittany         Pleasant Val                   21-01.00  
 15 Hill, Christina              Holy Family                    20-09.00  
 16 Hurst, DiEse                 Holy Family                    20-00.00  
 16 Kilgo, Kaitlyn               Boaz                           20-00.00  
 18 Crook, Tiffany               Fairview            17-00.50   18-00.00  
 
Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Caldwell, Ashlee             Fairview               92-01      86-03   10   
  2 Noriega, Katie               Fairview               83-01      79-09    8   
  3 Sena, Emilie                 Fairview               81-03      79-00    6   
  4 Cangielosi, Brittany         Pleasant Val                      68-11    5   
  5 Lumsden, Maggie Lyn          Sand Rock                         61-11    4   
  6 Harris, Mary                 Boaz                              60-01    3   
  7 Parker, Destiny              Pleasant Val           72-11      60-00    2   
  8 Ellis, Tionna                Gadsden City           60-10      50-08    1   
  9 Hilley, Taylor               Boaz                              46-09  
  9 Hawkins, Esherika            Munford                           46-09  
 11 Norris, Ashley               Sand Rock                         46-07  
 12 Jimmerson, Abby              Sand Rock                         45-00  
 13 Kilgo, Kaitlyn               Boaz                           44-00.50  
 
Girls Javelin Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sims, Breanna                Boaz                  115-02     103-09   10   
  2 Harris, Mary                 Boaz                   80-00      89-07    8   
  3 Noriega, Katie               Fairview               71-07      73-00    6   
  4 Hilley, Taylor               Boaz                   80-02      72-04    5   
  5 Norris, Ashley               Sand Rock                         70-03    4   
  6 Jimmerson, Abby              Sand Rock                         57-00    3   
  7 Parker, Destiny              Pleasant Val           49-05      55-02    2   
  8 Johnson, Tori                Munford                51-08      54-02    1   
  9 Lumsden, Maggie Lyn          Sand Rock                         52-01  
 10 mcclendon, jazzmyn           Jacksonville                      50-02  
 11 Crook, Tiffany               Fairview               57-06      49-08  
 12 Cangielosi, Brittany         Pleasant Val                      43-00  
 13 Caldwell, Ashlee             Fairview               62-10      41-06  
 14 Alford, Jordan               Pleasant Val           60-04      39-00  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Miliner, Treshunn            Gadsden City           10.77      11.18   5  10   
  2 Hullet, Jahri                Holy Family                       11.71   1   8   
  3 Green, Ty                    Cherokee Cou           11.67      11.76   5   6   
  4 Pope, Tony                   Gadsden City           11.47      11.83   5   5   
  5 Howell, Zamien               Gadsden City           11.76      11.85   5   4   
  6 Garrett, Monteo              Munford                11.49      12.08   5   3   
  7 Richardson, Quan             Munford                11.32      12.10   5   2   
  8 Cunningham, Elijah           Jacksonville                      12.11   2   1   
  9 ackles, taye                 Jacksonville           12.52      12.39   4 
 10 Richardson, Darrian          Holy Family            12.14      12.47   4 
 11 Smith, Charles               Munford                12.45      12.61   4 
 12 Chandler, Stethan            Sand Rock                         12.62   2 
 13 McKinney, Demontez           Jacksonville                      12.68   2 
 14 Christenbery, Jake           Westbrook Ch           12.15      12.71   4 
 15 Hunt, Noah                   Westbrook Ch           12.59      12.72   3 
 16 Menefee, JaQuan              Holy Family            12.04      12.73   4 
 17 Campbell, Dellon             Boaz                   12.90      12.74   3 
 18 Covington, Jordan            Cherokee Cou           15.68      12.85   2 
 19 Burton, Daniel               Sand Rock              12.58      12.87   4 
 20 Carroll, Ben                 Fairview               12.63      13.13   3 
 21 McMahan, Alexander           Sand Rock                         13.14   2 
 22 Echols, Tyler                Fairview               13.20      13.15   3 
 23 Miller, Natrone              Cherokee Cou           12.72      13.17   3 
 24 Devoe, Camerin               Pleasant Val           12.95      13.22   3 
 25 Barden, Logan                Westbrook Ch           13.11      13.46   3 
 26 McConnell, Beau              Southside-Ga                      13.73   1 
 27 Macias, Luke                 Fairview               13.49      13.91   3 
 28 Lister, Adam                 Southside-Ga                      14.39   2 
 29 Portman, Jaydin              Southside-Ga                      14.78   1 
 -- Williams, Damien             Gadsden City                     X11.78   1 
 -- Bloodworth, Samuel           Pleasant Val                     X18.31   1 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Miliner, Treshunn            Gadsden City           22.85      22.63   5  10   
  2 Franklin, Kyle               Munford                23.03      23.12   5   8   
  3 Howell, Zamien               Gadsden City           25.53      23.79   4   6   
  4 Scales, Jay                  Munford                24.46      24.15   5   5   
  5 Pope, Tony                   Gadsden City           24.58      24.17   5   4   
  6 Green, Ty                    Cherokee Cou           23.50      24.22   5   3   
  7 Christenbery, Jake           Westbrook Ch           25.03      24.78   4   2   
  8 ackles, taye                 Jacksonville           26.46      25.16   3   1   
  9 Hullet, Jahri                Holy Family                       25.25   1 
 10 parker, savon                Jacksonville           26.00      25.51   4 
 11 Hunt, Noah                   Westbrook Ch           26.09      25.74   4 
 12 Carroll, Ben                 Fairview               25.00      25.83   4 
 13 Ford, Lucas                  Pleasant Val           26.40      26.15   3 
 14 Mabry, Dakota                Sand Rock              25.10      26.36   4 
 15 Campbell, Dellon             Boaz                   26.10      26.57   4 
 16 Harris, Austin               Fairview               25.49      26.67   4 
 17 Roy, Justin                  Holy Family                       26.83   2 
 18 Burley, Keith                Cherokee Cou           26.32      26.85   3 
 19 Garrett, Chase               Sand Rock                         26.86   2 
 20 Wisenthal, Aron              Sand Rock                         27.24   2 
 21 Echols, Tyler                Fairview               26.65      27.29   3 
 22 Reed, Malik                  Jacksonville                      27.29   2 
 23 Best, Jonathan               Munford                           28.53   2 
 24 Devoe, Camerin               Pleasant Val           28.33      28.98   3 
 25 McConnell, Beau              Southside-Ga                      29.92   3 
 26 Lister, Adam                 Southside-Ga                      31.91   3 
 -- Williams, Jaylin             Gadsden City                     X24.81   1 
 -- Williams, Damien             Gadsden City                     X26.14   1 
 -- Bozeman, Rodney              Gadsden City                     X26.16   1 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Franklin, Kyle               Munford                50.12      54.39   5  10   
  2 Williams, Jaylin             Gadsden City           52.93      56.38   5   8   
  3 Burton, Daniel               Sand Rock            1:01.19      57.13   3   6   
  4 Marshall, Devernon           Westbrook Ch           52.65      57.61   5   5   
  5 Watson, Brian                Gadsden City           58.34      57.62   4   4   
  6 Bozeman, Rodney              Gadsden City           56.71      57.63   5   3   
  7 Johnson, Brady               Fairview               53.75      57.87   5   2   
  8 Underwood, Chris             Westbrook Ch           57.00      58.57   5   1   
  9 Ford, Lucas                  Pleasant Val           59.43      59.53   4 
 10 Littlejohn, Lance            Sand Rock            1:00.72    1:00.66   4 
 11 Williams, Cj                 Boaz                   57.00    1:00.95   5 
 12 Banks, Justin                Munford                57.40    1:01.13   4 
 13 Bland, Max                   Cherokee Cou         1:01.18    1:01.16   4 
 14 Jenkins, James               Munford              1:10.00    1:01.62   3 
 15 Strong, Bailey               Fairview               57.63    1:02.11   4 
 16 Ferguson, Everrette          Holy Family                     1:02.35   2 
 17 Prater, Aaron                Fairview             1:01.64    1:02.67   3 
 18 Bradley, James               Sand Rock            1:00.20    1:02.75   4 
 19 Ramirez, Alex                Boaz                   58.50    1:04.61   4 
 20 Malinowski, Noah             Cherokee Cou         1:02.46    1:04.94   3 
 21 Kirkland, Tahj               Jacksonville                    1:05.52   2 
 22 Trueblood, Jalen             Jacksonville                    1:07.81   2 
 23 Moats, Blake                 Cherokee Cou         1:01.43    1:07.98   3 
 24 Mays, Jamel                  Jacksonville                    1:09.46   2 
 25 Driskill, Jace               Southside-Ga                    1:10.37   2 
 26 Stem, Wyatt                  Southside-Ga                    1:11.39   3 
 27 Brocksmith, Mason            Pleasant Val         1:06.00    1:16.00   3 
 -- Williams, Tyree              Gadsden City                   X1:04.11   1 
 -- McNeil, J                    Gadsden City                   X1:05.66   1 
 -- Coleman, Cameron             Gadsden City                   X1:09.17   1 
 -- Bloodworth, Samuel           Pleasant Val                   X1:23.75   1 
 -- Littlejohn, Balin            Pleasant Val                   X1:27.66   1 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hunt, Shamar                 Gadsden City         2:15.75    2:21.57   4  10   
  2 Chapman, Colby               Fairview             2:25.56    2:21.93   4   8   
  3 Pryor, Benjamin              Jacksonville                    2:22.79   2   6   
  4 Best, Jonathan               Munford              2:29.63    2:25.56   3   5   
  5 Suttles, Josh                Gadsden City         2:23.65    2:25.75   4   4   
  6 Williams, Akeim              Gadsden City         2:24.99    2:26.15   4   3   
  7 Harris, Michael              Westbrook Ch         2:37.84    2:30.82   3   2   
  8 Walker, Reece                Fairview             2:17.00    2:32.31   4   1   
  9 Sims, Logan                  Boaz                 2:18.00    2:34.48   4 
 10 Robbins, Nick                Pleasant Val         2:31.95    2:35.47   3 
 11 Teal, Brian                  Cherokee Cou                    2:37.08   1 
 12 Calvert, Noah                Boaz                 2:20.00    2:38.09   4 
 13 Carter, Benjamin             Pleasant Val         2:30.02    2:38.94   3 
 14 Hall, Takeo                  Munford              2:43.46    2:39.62   3 
 15 Dobbins, Tyler               Boaz                 2:20.00    2:40.97   4 
 16 McClellan, Austin            Southside-Ga                    2:42.75   1 
 17 Trueblood, Jalen             Jacksonville                    2:45.32   2 
 18 Shaw, Chris                  Sand Rock                       2:46.22   2 
 19 Hardin, Noah                 Southside-Ga                    2:49.86   2 
 20 Ward, Tywann                 Southside-Ga         2:56.65    2:50.59   3 
 21 Dobbs, Caleb                 Westbrook Ch                    2:51.40   1 
 22 Carder, Matthew              Sand Rock                       2:51.83   1 
 23 Jaskowski, Luke              Jacksonville                    2:55.43   2 
 24 Tyler, Chase                 Pleasant Val         3:14.00    3:11.92   2 
 25 Fletcher, Matthew            Sand Rock            2:57.48    3:23.70   2 
 
Boys 1600 Meter Run V & JV toget Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bonds, Matthew               Pleasant Val         4:57.00    5:03.29   10   
  2 Nails, Hunter                Southside-Ga                    5:08.02    8   
  3 Pryor, Benjamin              Jacksonville         4:52.38    5:14.01    6   
  4 Cox, Ramon                   Holy Family          5:11.82    5:14.53    5   
  5 Chapman, Colby               Fairview             5:21.52    5:16.59    4   
  6 Walker, Reece                Fairview             5:22.78    5:27.20    3   
  7 Bevers, Steele               Gadsden City                    5:36.37    2   
  8 Thornton, Quinton            Pleasant Val         5:32.33    5:36.73    1   
  9 Maurer, Johnny               Westbrook Ch         5:28.88    5:37.66  
 10 Martinez, Micheal            Boaz                 5:40.10    5:52.24  
 11 Berrato, George              Boaz                 5:30.13    5:52.38  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Williams, Devin              Gadsden City           17.66      16.89   4  10   
  2 Johnson, Brady               Fairview               17.27      17.32   4   8   
  3 Brooks, Keion                Cherokee Cou                      18.55   2   6   
  4 Greer, Sydney                Gadsden City           18.79      18.94   4   5   
  5 Cunningham, Elijah           Jacksonville                      18.99   1   4   
  6 Littlejohn, Lance            Sand Rock              20.41      19.27   3   3   
  7 Reed, Malik                  Jacksonville                      19.42   1   2   
  8 Williams, Cj                 Boaz                   19.20      20.50   4   1   
  9 Faulkner, Emery              Gadsden City           21.50      20.59   3 
 10 Nixon, Austin                Boaz                   22.00      21.79   3 
 11 Wylie, Michael               Sand Rock                         22.08   2 
 12 jackson, kahlil              Jacksonville                      23.22   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ford, Nic                    Westbrook Ch           45.96      43.54   4  10   
  2 Williams, Devin              Gadsden City         1:09.32      43.89   4   8   
  3 Scales, Jay                  Munford                46.92      45.59   4   6   
  4 Garrett, Chase               Sand Rock                         48.51   1   5   
  5 Johnson, Brady               Fairview               43.95      48.94   4   4   
  6 George, Ty                   Westbrook Ch                      49.92   1   3   
  7 Wisenthal, Aron              Sand Rock                         50.37   2   2   
  8 Greer, Sydney                Gadsden City           49.83      50.73   3   1   
  9 McMahan, Alexander           Sand Rock                         50.81   1 
 10 Tate, Austin                 Pleasant Val           48.07      51.02   3 
 11 Kirk, Todd                   Pleasant Val           47.43      51.10   4 
 12 Nixon, Austin                Boaz                   55.00      52.82   2 
 13 Williams, Cj                 Boaz                   50.00      52.85   3 
 14 Jones, Kaleb                 Fairview               53.96      53.86   2 
 15 Vernon, Tucker               Pleasant Val           50.20      55.79   3 
 16 Mays, Jamel                  Jacksonville                    1:00.19   2 
 17 Clark, Miles                 Jacksonville                    1:00.54   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gadsden City  'A'                                   43.23      44.42   2  10   
     1) Pope, Tony                      2) Howell, Zamien                 
     3) Gray, Kia                       4) Miliner, Treshunn              
  2 Jacksonville  'A'                                              46.99   1   8   
     1) Cunningham, Elijah              2) McKinney, Demontez             
     3) ackles, taye                    4) parker, savon                  
  3 Cherokee County  'A'                                47.39      47.16   2   6   
     1) Miller, Natrone                 2) Mcallister, Dj                 
     3) Walker, Jonathon                4) Green, Ty                      
  4 Holy Family  'A'                                               47.35   1   5   
     1) Cox, Ramon                      2) Hullet, Jahri                  
     3) Lassic, Jardarian               4) Menefee, JaQuan                
  5 Munford  'A'                                        43.75      48.42   2   4   
     1) Franklin, Kyle                  2) Garrett, Monteo                
     3) Richardson, Quan                4) Scales, Jay                    
  6 Westbrook Christian School  'A'                     48.16      48.74   2   3   
     1) Christenbery, Jake              2) Marshall, Devernon             
     3) Ford, Nic                       4) Hunt, Noah                     
  7 Sand Rock  'A'                                                 49.38   1   2   
     1) Burton, Daniel                  2) Chandler, Stethan              
     3) Garrett, Chase                  4) Mabry, Dakota                  
  8 Fairview  'A'                                       48.49      49.67   2   1   
     1) Carroll, Ben                    2) Echols, Tyler                  
     3) Harris, Austin                  4) Johnson, Brady                 
  9 Southside-Gadsden  'A'                              50.74      57.75   2 
     1) Lister, Adam                    2) McConnell, Beau                
     3) Portman, Jaydin                 4) Smith, Colby                   
 -- Gadsden City  'B'                                             X45.99   1 
     1) Williams, Damien                2) Underwood, Dd                  
     3) Bozeman, Rodney                 4) Watson, Brian                  
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Munford  'A'                                                 3:49.56   1  10   
     1) Banks, Justin                   2) Franklin, Kyle                 
     3) Richardson, Quan                4) Scales, Jay                    
  2 Westbrook Christian School  'A'                   3:51.22    4:01.80   2   8   
     1) Underwood, Chris                2) George, Ty                     
     3) Ford, Nic                       4) Marshall, Devernon             
  3 Gadsden City  'A'                                 3:55.85    4:03.35   2   6   
     1) Williams, Jaylin                2) Watson, Brian                  
     3) Hale-Trammell, Akeem            4) Hunt, Shamar                   
  4 Sand Rock  'A'                                               4:07.69   1   5   
     1) Burton, Daniel                  2) Littlejohn, Lance              
     3) Bradley, James                  4) Garmany, Lucas                 
  5 Pleasant Valley HS  'A'                                      4:21.87   2   4   
     1) Carter, Benjamin                2) Devoe, Camerin                 
     3) Robbins, Nick                   4) Vernon, Tucker                 
  6 Fairview  'A'                                     4:18.36    4:21.89   1   3   
     1) Echols, Tyler                   2) Guthrie, Jacob                 
     3) Miller, Kurtis                  4) Prater, Aaron                  
  7 Jacksonville  'A'                                            4:36.23   1   2   
     1) Kirkland, Tahj                  2) Knight, Forrest                
     3) Mays, Jamel                     4) Trueblood, Jalen               
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pleasant Valley HS  'A'                           9:29.90    9:21.14   10   
     1) Bonds, Matthew                  2) Ford, Lucas                    
     3) Kirk, Todd                      4) Thornton, Quinton              
  2 Gadsden City  'A'                                 9:22.32    9:27.88    8   
     1) Hunt, Shamar                    2) Parker, Miles                  
     3) Suttles, Josh                   4) Williams, Akeim                
  3 Westbrook Christian School  'A'                   9:58.77    9:32.02    6   
     1) Underwood, Chris                2) Harris, Michael                
     3) Hicks, David                    4) Maurer, Johnny                 
  4 Fairview  'A'                                     9:34.94    9:57.81    5   
     1) Browder, Jerrami                2) Chapman, Colby                 
     3) Kilgore, Josh                   4) Walker, Reece                  
  5 Jacksonville  'A'                                           10:14.87    4   
     1) Jaskowski, Luke                 2) Knight, Forrest                
     3) Pryor, Benjamin                 4) jackson, kahlil                
  6 Boaz  'A'                                                   10:34.27    3   
     1) Berrato, George                 2) Martinez, Micheal              
     3) Sims, Logan                     4) Stewart, Hayden                
  7 Sand Rock  'A'                                              10:36.20    2   
     1) Grogan, Tyler                   2) Blalock, Jay Dalton            
     3) King, Cody                      4) Heard, Jonathan                
  8 Cherokee County  'A'                                        10:43.74    1   
     1) Bland, Max                      2) Hartline, J.D.                 
     3) Malinowski, Noah                4) Moats, Blake                   
 
Boys High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Ryan                  Boaz                 5-06.00    5-10.00   10   
  2 Williams, Devin              Gadsden City         6-04.00    5-08.00    8   
  3 Tate, Austin                 Pleasant Val         6-00.00    5-06.00    5.50
  3 Mabry, Dakota                Sand Rock            5-06.00    5-06.00    5.50
  5 Chandler, Stethan            Sand Rock                       5-04.00    3   
  5 Gibson, Ryon                 Sand Rock                       5-04.00    3   
  5 Banks, Justin                Munford              5-08.00    5-04.00    3   
  8 thomas, dominique            Jacksonville         5-06.00    5-00.00    1   
 
Boys Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Jaylin             Gadsden City        20-06.50   20-11.00   10   
  2 Williams, Damien             Gadsden City        21-07.50   20-07.00    8   
  3 Tate, Austin                 Pleasant Val        20-01.00   20-00.00    6   
  4 Garrett, Chase               Sand Rock                      18-09.00    5   
  5 Chandler, Stethan            Sand Rock                      17-10.00    4   
  6 Hunt, Noah                   Westbrook Ch                   17-05.00    3   
  7 Smith, Charles               Munford             17-11.50   16-11.00    2   
  8 Harris, Austin               Fairview            16-09.50   16-06.00    1   
  9 Smith, Ryan                  Boaz                16-10.00   16-05.00  
 10 Garmany, Lucas               Sand Rock                      16-04.50  
 11 Browder, Jerrami             Fairview                       15-06.00  
 11 Christenbery, Jake           Westbrook Ch                   15-06.00  
 13 Faulkner, Emery              Gadsden City        19-08.00   15-05.00  
 13 Barden, Logan                Westbrook Ch                   15-05.00  
 15 Taylor, Quen                 Munford             17-08.00   15-00.00  
 16 Kirk, Todd                   Pleasant Val        15-07.50   14-05.00  
 17 Lister, Adam                 Southside-Ga        14-02.00   13-11.00  
 18 Walls, Joel                  Boaz                15-10.00   13-07.00  
 19 Smith, Colby                 Southside-Ga                   12-02.00  
 20 Parker, Jalin                Holy Family                    11-09.00  
 -- Bozeman, Rodney              Gadsden City                  X17-06.00  
 -- McNeil, J                    Gadsden City                  X15-03.00  
 -- Jackson, Tony                Gadsden City                  X14-04.00  
 
Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 thomas, dominique            Jacksonville        34-03.50   36-07.00   10   
  2 Faulkner, Emery              Gadsden City        35-08.50   36-04.00    8   
  3 Garmany, Lucas               Sand Rock                      31-11.50    6   
  4 Macias, Luke                 Fairview            30-06.00   31-01.00    5   
  5 McKinney, Demontez           Jacksonville                   30-02.50    4   
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hall, Dejuan                 Gadsden City        49-04.00   47-07.00   10   
  2 Cannon, Khalid               Gadsden City        43-02.00   42-08.00    8   
  3 Bland, Max                   Cherokee Cou                   40-09.00    6   
  4 Jelks, Stacy                 Gadsden City                   40-07.00    5   
  5 Edwards, Rodney              Gadsden City                   40-03.00    4   
  6 Evans, Justin                Munford             40-04.00   39-04.00    3   
  7 Johnson, Andrew              Cherokee Cou                   39-01.00    2   
  8 Todd, Dakota                 Boaz                37-00.00   38-04.00    1   
  9 Gibson, Ryon                 Sand Rock           34-04.50   36-06.00  
 10 Ratliff, Houston             Southside-Ga        35-01.00   36-03.00  
 11 Sims, Austin                 Boaz                37-03.00   35-10.00  
 11 Lambert, Ethan               Pleasant Val        36-10.50   35-10.00  
 13 hobbs, reid                  Jacksonville        32-09.00   35-02.00  
 14 Ashley, Cody                 Fairview            33-01.50   33-09.00  
 15 Couch, Jonathan              Westbrook Ch                   33-08.00  
 16 Robinson, Bobby              Munford             35-05.50   32-05.00  
 17 Wilbanks, Drake              Sand Rock           30-11.00   32-00.00  
 18 Rowan, Alex                  Jacksonville        36-10.00   31-05.00  
 19 Colvin, Jared                Pleasant Val        39-10.00   31-00.00  
 20 Lawrence, Greg               Munford             29-01.50   29-05.00  
 20 Adkins, Aaron                Sand Rock                      29-05.00  
 22 Clark, Miles                 Jacksonville                   28-08.00  
 23 Shirley, Nick                Southside-Ga                   24-02.00  
 24 Weaver, John                 Southside-Ga                   21-03.00  
 25 Brocksmith, Mason            Pleasant Val        25-02.00   20-07.00  
 -- Kalina, Trey                 Gadsden City                  X36-06.00  
 
Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hall, Dejuan                 Gadsden City          132-04     126-06   10   
  2 Williams, Skyler             Sand Rock             100-10     114-06    8   
  3 Lambert, Ethan               Pleasant Val          113-00     109-10    6   
  4 Ashley, Cody                 Fairview               95-09     105-02    5   
  5 Rowan, Alex                  Jacksonville        94-01.50     104-05    4   
  6 Gibson, Ryon                 Sand Rock             104-06     103-11    3   
  7 Ratliff, Houston             Southside-Ga                     101-09    2   
  8 Kalina, Trey                 Gadsden City          100-09      98-00    1   
  9 Dobbs, Caleb                 Westbrook Ch                      89-00  
 10 hobbs, reid                  Jacksonville           71-10      87-10  
 11 Hartline, J.D.               Cherokee Cou           85-11   87-01.50  
 12 Mason, Devon                 Boaz                              84-02  
 13 Colvin, Jared                Pleasant Val           93-09      82-10  
 14 Howard, Devon                Sand Rock                         82-01  
 15 King, Tyler                  Boaz                              81-04  
 16 May, Chase                   Cherokee Cou                      78-10  
 17 Siler, Kali                  Westbrook Ch                      74-10  
 18 Shirley, Nick                Southside-Ga           46-06      53-09  
 19 Weaver, John                 Southside-Ga                      44-10  
 
Boys Javelin Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 hobbs, reid                  Jacksonville          131-09     125-09   10   
  2 Wallin, Holdon               Sand Rock                        125-08    8   
  3 Wylie, Michael               Sand Rock             114-01     125-03    6   
  4 Shirley, Nick                Southside-Ga           83-03     113-07    4.50
  4 Hall, Takeo                  Munford               111-08     113-07    4.50
  6 Landon, Fuqua                Sand Rock                        113-01    3   
  7 Lambert, Ethan               Pleasant Val          123-10     110-06    2   
  8 Faulkner, Emery              Gadsden City                     108-01    1   
  9 Rowan, Alex                  Jacksonville          115-06     105-01  
 10 Evans, Justin                Munford               112-06     103-09  
 11 Hall, Dejuan                 Gadsden City          123-06     102-01  
 12 mitchell, kevin              Jacksonville           88-08     101-10  
 13 Taylor, Quen                 Munford               112-06     101-07  
 14 Cannon, Khalid               Gadsden City           72-09      92-01  
 15 Strawn, Sam                  Boaz                   96-06      82-00  
 16 Harris, Michael              Westbrook Ch                      81-09  
 17 Dobbs, Caleb                 Westbrook Ch                      79-02  
 18 Brocksmith, Mason            Pleasant Val           77-03      76-08  
 19 Ashley, Cody                 Fairview              106-04      69-02  
 20 McClellan, Austin            Southside-Ga                      51-02  
 21 Thornton, Travis             Pleasant Val           43-08      48-00  
 
Mixed 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bonds, Matthew             M Pleasant Val        10:54.65   11:02.57   10   
  2 Nails, Hunter              M Southside-Ga                   11:22.23    8   
  3 Chapman, Colby             M Fairview            11:51.99   11:27.04    6   
  4 Pryor, Benjamin            M Jacksonville        10:57.17   11:56.82    5   
  5 Bevers, Steele             M Gadsden City                   12:22.86    4   
  6 Sebastian, Jamie           M Boaz                           12:23.40    3   
  7 Maurer, Johnny             M Westbrook Ch        12:06.09   12:27.28    2   
  8 Stewart, Hayden            M Boaz                           12:33.76    1   
  9 Blalock, Jay Dalton        M Sand Rock                      12:39.27  
 10 Ramirez, Silvia            W Boaz                13:45.12   14:18.02  
 11 Johnson, Presley           W Southside-Ga                   14:48.16  
 12 Smith, Kaylee              W Pleasant Val        13:41.11   14:52.05  
 13 Hamby, Mckenzie            W Boaz                13:43.24   15:04.06  
 14 Dawson, Kaitlyn            W Pleasant Val        13:12.04   15:10.55  
 15 Lodge, Tiffany             W Fairview            16:34.10   15:17.93  
 16 Leach, Rae                 W Westbrook Ch                   16:17.87  
 17 Harmon, Hannah             W Pleasant Val        16:32.10   16:51.03  
 18 Bouldin, Madison           W Boaz                13:30.15   17:07.61  
 19 Jones, Chey                W Fairview            15:55.61   17:12.37