Meet Program - 1A

Licensed to Perfect Timing Group - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/25/2018 04:26 PM
             2018 AHSAA Ft Payne 1A-3A-6A - 4/27/2018 to 4/28/2018             
                            Fort Payne High School                             
                            Fort Payne High School                             
                                 Meet Program                                  
 
Event 115  Girls 100 Meter Dash 1A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Tibbitts, Maria                  Cedar Bluff           17.04 
  2  Perry, Gracie                    Donoho                14.47 
  3  Daniels, Lania                   Ragland               14.06 
  4  Bender, Scout                    Whitsburg             13.38 
  5  Wright, Savannah                 Donoho                13.56 
  6  Prince, Allison                  Whitsburg             14.18 
  7  Brown, Madison                   Skyline               14.65 
Heat 2  Prelims
  1  Hewitt, Kaitlyn                  Cedar Bluff           16.49 
  2  Hudson, Marella                  Donoho                14.47 
  3  Stitts, Taranisha                Cedar Bluff           14.03 
  4  Weeks, Mattie                    Whitsburg             13.17 
  5  Poe, Kloey                       Ragland               13.81 
  6  Burwell, Madisyn                 Coosa Christ          14.39 
  7  Ragsdale, Hannah                 Ragland               14.93 
 
Event 117  Girls 200 Meter Dash 1A (15)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Wright, Emily                    Skyline               34.69 
  2  Poe, Kloey                       Ragland               31.82 
  3  Burwell, Madisyn                 Coosa Christ          30.87 
  4  Bender, Scout                    Whitsburg             28.24 
  5  Stitts, Taranisha                Cedar Bluff           29.36 
  6  Boatwright, Joslyn               Skyline               31.34 
  7  Davidson, Claire                 Coosa Christ          31.93 
  8  Tibbitts, Maria                  Cedar Bluff           37.70 
Heat 2  Prelims
  1  Hewitt, Kaitlyn                  Cedar Bluff           34.67 
  2  Perry, Gracie                    Donoho                31.56 
  3  Daniels, Lania                   Ragland               30.72 
  4  Weeks, Mattie                    Whitsburg             27.93 
  5  Prince, Allison                  Whitsburg             30.18 
  6  Brown, Madison                   Skyline               31.43 
  7  Ragsdale, Hannah                 Ragland               33.32 
 
Event 119  Girls 400 Meter Dash 1A (16)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Hewitt, Kaitlyn                  Cedar Bluff         1:22.76 
  2  Ivy, Kiera                       Skyline             1:20.00 
  3  Poe, Kloey                       Ragland             1:17.24 
  4  Hudson, Marella                  Donoho              1:15.05 
  5  Boatwright, Joslyn               Skyline             1:15.26 
  6  Snow, Emily                      Coosa Christ        1:19.88 
  7  Hines, Bayleigh                  Ragland             1:20.50 
  8  Wright, Emily                    Skyline             1:27.00 
Section 2  Timed Finals
  1  Wright, Savannah                 Donoho              1:13.16 
  2  Satcher, Breunna                 Cedar Bluff         1:12.42 
  3  Davidson, Claire                 Coosa Christ        1:07.47 
  4  Weeks, Mattie                    Whitsburg           1:02.28 
  5  Pierce, Emily                    Whitsburg           1:05.34 
  6  Deliz, Niki                      Applachian          1:10.18 
  7  Weidmer, Julia                   Donoho              1:12.44 
  8  Satcher, La'shaya                Cedar Bluff         1:13.23 
 
Event 125  Girls 800 Meter Run 1A (13)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Pierce, Emily                    Whitsburg           2:23.16 
  2  Tarwater, Hannah                 Whitsburg           2:24.51 
  3  Summers, Caroline                Whitsburg           2:35.11 
  4  Waggoner, Sarah                  Donoho              2:52.00 
  5  Weidmer, Julia                   Donoho              3:01.90 
  6  Streeper, Jasmine                Coosa Christ        3:07.97 
  7  Chavez, Nazary                   Southeastern        3:08.18 
  8  Bishop, Emma                     Cedar Bluff         3:08.33 
  9  Littlejohn, Gemma                Coosa Christ        3:09.07 
 10  East, Kailah                     Coosa Christ        3:10.50 
 11  Garrison, Abbie                  Ragland             3:23.00 
 12  Cannon, Haley                    Southeastern        3:29.57 
 13  McEachern, Alex                  Southeastern             NT 
 
Event 127  Girls 1600 Meter Run 1A (8)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Tarwater, Hannah                 Whitsburg           5:17.39 
  2  Summers, Caroline                Whitsburg           5:50.14 
  3  Waggoner, Sarah                  Donoho              6:13.00 
  4  Dooling, Caroline                Whitsburg           6:53.18 
  5  Chavez, Nazary                   Southeastern        7:03.33 
  6  Bishop, Emma                     Cedar Bluff         7:06.74 
  7  Cannon, Haley                    Southeastern        7:41.15 
  8  Reeves, Kaylie                   Coosa Christ        7:41.29 
 
Event 129  Girls 3200 Meter Run 1A (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Tarwater, Hannah                 Whitsburg          11:40.25 
  2  Summers, Caroline                Whitsburg          13:00.98 
  3  Waggoner, Sarah                  Donoho             14:27.00 
  4  Dooling, Caroline                Whitsburg          15:47.54 
  5  Thompson, Macey                  Donoho             17:50.64 
  6  Ellen, Malaina                   Coosa Christ             NT 
 
Event 121  Girls 100 Meter Hurdles 1A (7)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Wade, Ryleigh                    Coosa Christ             NT 
  2  Burwell, Madisyn                 Coosa Christ          21.92 
  3  Mangum, Mercy                    Donoho                19.90 
  4  Holbrook, Brynn                  Whitsburg             16.13 
  5  Davidson, Chloe                  Coosa Christ          18.87 
  6  Hicks, Jordan                    Applachian            21.83 
  7  Hewitt, Kaitlyn                  Cedar Bluff           23.32 
 
Event 123  Girls 300 Meter Hurdles 1A (5)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Wade, Ryleigh                    Coosa Christ             NT 
  3  Mangum, Mercy                    Donoho              1:03.48 
  4  Weeks, Mattie                    Whitsburg             49.77 
  5  Davidson, Chloe                  Coosa Christ          55.67 
  6  Perry, Gracie                    Donoho              1:04.12 
 
Event 131  Girls 4x100 Meter Relay 1A (3)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Whitesburg  'A'                                        53.39 
     1) Prince, Allison                 2) Holbrook, Brynn                
     3) Tillery, Elizabeth              4) Bender, Scout                  
  6  Cedar Bluff  'A'                                       57.09 
     1) Wilson, Julianne                2) Stitts, Taranisha              
     3) Satcher, La'shaya               4) Satcher, Breunna               
  7  Donoho  'A'                                            59.12 
     1) Hudson, Marella                 2) Mangum, Mercy                  
     3) Perry, Gracie                   4) Wright, Savannah               
 
Event 133  Girls 4x400 Meter Relay 1A (4)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Coosa Christian High School  'A'                     4:59.40 
     1) Davidson, Chloe                 2) Snow, Emily                    
     3) Wade, Ryleigh                   4) Davidson, Claire               
  4  Whitesburg  'A'                                      4:40.90 
     1) Tarwater, Hannah                2) Pierce, Emily                  
     3) Prince, Allison                 4) Bender, Scout                  
  5  Cedar Bluff  'A'                                     4:57.98 
     1) Wilson, Julianne                2) Satcher, La'shaya              
     3) Satcher, Breunna                4) Stitts, Taranisha              
  6  Donoho  'A'                                          5:12.06 
     1) Hudson, Marella                 2) Nelson, Isabella               
     3) Weidmer, Julia                  4) Wright, Savannah               
 
Event 135  Girls 4x800 Meter Relay 1A (5)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Whitesburg  'A'                                     11:43.00 
     1) Pierce, Emily                   2) Summers, Caroline              
     3) Comulada, Gabriela              4) Dooling, Caroline              
  2  Cedar Bluff  'A'                                    12:07.33 
     1) Satcher, La'shaya               2) Satcher, Breunna               
     3) Bishop, Emma                    4) Wilson, Julianne               
  3  Donoho  'A'                                         12:36.44 
     1) Nelson, Isabella                2) Kashyap, Sonia                 
     3) Weidmer, Julia                  4) Waggoner, Sarah                
  4  Coosa Christian High School  'A'                    13:08.37 
     1) East, Kailah                    2) Streeper, Jasmine              
     3) Ellen, Malaina                  4) Littlejohn, Gemma              
  5  Southeastern High School  'A'                       14:28.19 
     1) Chavez, Nazary                  2) McEachern, Alex                
     3) Chavez, Charlene                4) Cannon, Haley                  
 
Event 109  Girls High Jump 1A (7)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  McDonald, Janiyah                Donoho              4-02.00 
  2  Mangum, Mercy                    Donoho              4-04.00 
  3  Davidson, Chloe                  Coosa Christ        4-06.00 
  4  Rainer, Leighton                 Cedar Bluff         4-06.00 
  5  Wilson, Julianne                 Cedar Bluff         4-08.00 
  6  Tillery, Elizabeth               Whitsburg           5-00.00 
  7  Cape, Emma                       Whitsburg           5-02.00 
 
Event 111  Girls Pole Vault 1A (2)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Comulada, Gabriela               Whitsburg           6-00.00 
  2  Cape, Emma                       Whitsburg           9-00.00 
 
Event 105  Girls Long Jump 1A (15)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Wade, Ryleigh                    Coosa Christ             ND 
  2  Tibbitts, Maria                  Cedar Bluff         7-10.00 
  3  Taylor, Alexis                   Cedar Bluff         8-04.00 
  4  Owens, Schelbie                  Paint Rock Valle    8-10.00 
  5  Ivy, Kiera                       Skyline            10-04.00 
  6  McDonald, Janiyah                Donoho             10-04.00 
  7  Littlejohn, Gemma                Coosa Christ       10-05.00 
  8  Rainer, Leighton                 Cedar Bluff        10-06.00 
Flight 2  Finals
  1  McBride, Laurel                  Paint Rock Valle   10-08.00 
  2  Boatwright, Joslyn               Skyline            11-06.00 
  3  Brown, Madison                   Skyline            11-10.00 
  4  Davidson, Claire                 Coosa Christ       14-08.00 
  5  Cape, Emma                       Whitsburg          14-09.50 
  6  Tillery, Elizabeth               Whitsburg          15-08.50 
  7  Holbrook, Brynn                  Whitsburg          16-09.00 
 
Event 107  Girls Triple Jump 1A (4)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Gifford, Tabitha                 Skyline            22-03.50 
  2  Cape, Emma                       Whitsburg          30-08.00 
  3  Tillery, Elizabeth               Whitsburg          32-04.50 
  4  Holbrook, Brynn                  Whitsburg          36-03.50 
 
Event 101  Girls Shot Put 1A (16)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Irons, Oceana                    Southeastern       16-09.00 
  2  Autry, Shea                      Cedar Bluff        18-05.00 
  3  Chacon, Daniella                 Southeastern       18-07.00 
  4  McEachern, Alex                  Southeastern       19-01.00 
  5  Stitts, Karanisha                Cedar Bluff        21-02.00 
  6  Covington, Cameryn               Cedar Bluff        23-05.00 
  7  Justus, Emma                     Coosa Christ       24-01.00 
  8  Harris, Kaitlyn                  Paint Rock Valle   24-07.00 
Flight 2  Finals
  1  Mangum, Virginia                 Donoho             24-07.00 
  2  Mills, Ashton                    Coosa Christ       25-02.00 
  3  Williams, Courtney               Paint Rock Valle   25-08.00 
  4  McBride, Laurel                  Paint Rock Valle   25-09.00 
  5  Bailey, Lindsey                  Whitsburg          28-06.00 
  6  Gifford, Tabitha                 Skyline            29-00.50 
  7  helms, kasey                     Applachian         29-04.00 
  8  Brown, India                     Coosa Christ       29-06.00 
 
Event 103  Girls Discus Throw 1A (16)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Chacon, Daniella                 Southeastern          41-04 
  2  Chavez, Charlene                 Southeastern          43-00 
  3  Stitts, Karanisha                Cedar Bluff           48-11 
  4  McEachern, Alex                  Southeastern          54-07 
  5  Bailey, Lindsey                  Whitsburg             58-08 
  6  Owens, Schelbie                  Paint Rock Valle      60-03 
  7  Covington, Cameryn               Cedar Bluff           61-01 
  8  Campbell, Cailin                 Donoho                61-06 
Flight 2  Finals
  1  Nix, Emily                       Coosa Christ          63-06 
  2  Harris, Kaitlyn                  Paint Rock Valle      64-01 
  3  Mangum, Virginia                 Donoho                64-04 
  4  Williams, Courtney               Paint Rock Valle      73-08 
  5  helms, kasey                     Applachian            75-07 
  6  Brown, India                     Coosa Christ       76-11.75 
  7  Mills, Ashton                    Coosa Christ       78-05.50 
  8  Rainer, Leighton                 Cedar Bluff           82-04 
 
Event 113  Girls Javelin Throw 1A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Owens, Schelbie                  Paint Rock Valle      46-04 
  2  Chacon, Daniella                 Southeastern          46-11 
  3  Irons, Oceana                    Southeastern          54-03 
  4  McEachern, Alex                  Southeastern          56-01 
  5  Mangum, Virginia                 Donoho                59-11 
  6  Covington, Cameryn               Cedar Bluff           61-04 
  7  Autry, Shea                      Cedar Bluff           63-09 
Flight 2  Finals
  1  Williams, Courtney               Paint Rock Valle      64-03 
  2  Mills, Ashton                    Coosa Christ          68-00 
  3  Harris, Kaitlyn                  Paint Rock Valle      71-07 
  4  Bailey, Lindsey                  Whitsburg             77-00 
  5  Nix, Emily                       Coosa Christ          78-09 
  6  Brown, India                     Coosa Christ          80-06 
  7  Rainer, Leighton                 Cedar Bluff           97-05 
 
Event 116  Boys 100 Meter Dash 1A (20)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  2  Penny, Hunter                    Cedar Bluff           13.03 
  3  Stewart, Seth                    Whitsburg             12.42 
  4  Spikes, Ladarious                Ragland               11.88 
  5  Hanley, Gray                     Donoho                12.25 
  6  Hollingsworth, Austin            Skyline               12.53 
  7  Comulada, Gavin                  Whitsburg             13.13 
Heat 2  Prelims
  1  Talley, Cam                      Woodville                NT 
  2  Woods, Malik                     Coosa Christ          12.91 
  3  Leek, Ambre                      Cedar Bluff           12.41 
  4  Wynn, Dawson                     Skyline               11.84 
  5  Elston, Rod                      Donoho                12.30 
  6  Britton, Dartavious              Coosa Christ          12.64 
  7  Glasscox, Luke                   Southeastern          13.47 
Heat 3  Prelims
  1  McEacheron, Britain              Southeastern          13.84 
  2  Bishop, Eli                      Whitsburg             12.86 
  3  Clifton, Nicholas                Cedar Bluff           12.39 
  4  Delp, Evan                       Coosa Christ          11.71 
  5  Sanders, David                   Ragland               12.38 
  6  Davis, Turner                    Donoho                12.66 
  7  Leon, Leonel                     Southeastern          13.68 
 
Event 118  Boys 200 Meter Dash 1A (19)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Talley, Cam                      Woodville                NT 
  4  Penny, Hunter                    Cedar Bluff           27.68 
  5  Gordon, Jacob                    Cedar Bluff              NT 
Section 2  Timed Finals
  1  Britton, Dartavious              Coosa Christ          26.95 
  2  Davis, Turner                    Donoho                26.56 
  3  Hanley, Gray                     Donoho                26.44 
  4  Lack, Jacob                      Woodville             25.75 
  5  Alexander, O.C.                  Ragland               26.32 
  6  Hollingsworth, Austin            Skyline               26.56 
  7  Franks, Tyler                    Woodville             26.91 
  8  Cobo, Juan                       Coosa Christ          27.40 
Section 3  Timed Finals
  1  Elston, Rod                      Donoho                25.36 
  2  Talley, Kordell                  Skyline               25.13 
  3  Stits, Tre                       Cedar Bluff           24.43 
  4  Varnon, Will                     Whitsburg             23.86 
  5  Delp, Evan                       Coosa Christ          24.17 
  6  Spikes, Ladarious                Ragland               25.00 
  7  Stewart, Seth                    Whitsburg             25.24 
  8  Bishop, Eli                      Whitsburg             25.71 
 
Event 120  Boys 400 Meter Dash 1A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Lugo, Manuel                     Cedar Bluff              NT 
  3  Cobo, Juan                       Coosa Christ        1:04.60 
  4  Spikes, Ladarious                Ragland             1:02.51 
  5  Penny, Hunter                    Cedar Bluff         1:03.41 
  6  Myrick, Reece                    Coosa Christ        1:06.45 
  7  Kilgo, Sam                       Coosa Christ             NT 
Section 2  Timed Finals
  1  Nelson, Dalton                   Donoho                58.80 
  2  McDaniel, Camron                 Cedar Bluff           56.85 
  3  Barker, Luke                     Whitsburg             54.90 
  4  Jackson, Gabe                    Whitsburg             53.62 
  5  Varnon, Will                     Whitsburg             54.72 
  6  Elston, Rod                      Donoho                56.42 
  7  Kelley, Nathaniel                Ragland               58.37 
  8  Alexander, O.C.                  Ragland               59.87 
 
Event 126  Boys 800 Meter Run 1A (19)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Stallings, Jackson               Cedar Bluff         2:45.94 
  2  Flanery, Adam                    Coosa Christ        2:49.57 
  3  Cox, Jaiden                      Ragland             2:53.00 
  4  Lack, Jacob                      Woodville           2:54.00 
  5  Faler, Jesse                     Southeastern        2:57.90 
  6  Franks, Tyler                    Woodville           2:59.00 
  7  McGuire, Ethan                   Southeastern        3:02.55 
  8  Pedraza, Cristian                Coosa Christ        3:03.38 
  9  Cannon, Evan                     Southeastern        3:38.13 
 10  Elrod, Zach                      Coosa Christ             NT 
Section 2  Timed Finals
  1  Blankenship, Nate                Whitsburg           2:16.36 
  2  Ferrel, Gabe                     Whitsburg           2:18.74 
  3  Sisk, Hunter                     Woodville           2:21.00 
  4  McDaniel, Camron                 Cedar Bluff         2:22.76 
  5  Thomas, Kam                      Donoho              2:24.88 
  6  Saint, Troy                      Skyline             2:25.34 
  7  Barker, Bo                       Whitsburg           2:31.34 
  8  Dwall, Arte                      Cedar Bluff         2:36.81 
  9  Pickett, Dante                   Ragland             2:43.00 
 
Event 128  Boys 1600 Meter Run 1A (15)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Blankenship, Nate                Whitsburg           4:56.00 
  2  Henderson, Joshua                Whitsburg           5:11.87 
  3  Sisk, Hunter                     Woodville           5:13.22 
  4  Ferrel, Gabe                     Whitsburg           5:13.30 
  5  Thomas, Kam                      Donoho              5:26.37 
  6  Saint, Troy                      Skyline             5:40.00 
  7  O'Neill, Joseph                  Donoho              5:41.92 
  8  Silva, Francisco                 Applachian          5:45.56 
  9  Ward, Gavin                      Ragland             5:52.00 
 10  Stallings, Jackson               Cedar Bluff         6:10.00 
 11  Lugo, Manuel                     Cedar Bluff         6:15.51 
 12  Hall, Logan                      Cedar Bluff         6:21.43 
 13  Faler, Jesse                     Southeastern        6:35.11 
 14  Flanery, Adam                    Coosa Christ        6:36.98 
 15  McGuire, Ethan                   Southeastern        6:39.05 
 
Event 130  Boys 3200 Meter Run 1A (9)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Bias, Cody                       Cedar Bluff        11:09.05 
  2  Blankenship, Nate                Whitsburg          11:23.22 
  3  Thomas, Kam                      Donoho             11:51.33 
  4  Ferrel, Gabe                     Whitsburg          12:02.00 
  5  Henderson, Joshua                Whitsburg          12:30.31 
  6  O'Neill, Joseph                  Donoho             13:21.94 
  7  Kawara, Hajime                   Coosa Christ       13:24.00 
  8  Hall, Logan                      Cedar Bluff        13:24.00 
  9  McMullen, Hunter                 Cedar Bluff        13:31.31 
 
Event 122  Boys 110 Meter Hurdles 1A (8)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Perry, James                     Donoho                21.19 
  2  Davis, Turner                    Donoho                20.28 
  3  Branham, Nathaniel               Whitsburg             19.91 
  4  Grace, Cole                      Cedar Bluff           17.54 
  5  Clifton, Nicholas                Cedar Bluff           19.05 
  6  Goodson, Bradey                  Donoho                20.25 
  7  Matthews, Jacob                  Applachian            20.99 
  8  Gordon, Jacob                    Cedar Bluff              NT 
 
Event 124  Boys 300 Meter Hurdles 1A (8)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Dwall, Arte                      Cedar Bluff           53.94 
  2  Jaeger, Simon                    Whitsburg             51.82 
  3  Barker, Luke                     Whitsburg             46.61 
  4  Jackson, Gabe                    Whitsburg             42.77 
  5  Grace, Cole                      Cedar Bluff           43.53 
  6  Clifton, Nicholas                Cedar Bluff           50.56 
  7  Goodson, Bradey                  Donoho                52.06 
  8  Perry, James                     Donoho                53.95 
 
Event 132  Boys 4x100 Meter Relay 1A (6)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Woodville  'A'                                            NT 
     1) Talley, Cam                     2) Sisk, Hunter                   
     3) Franks, Tyler                   4) Lack, Jacob                    
  3  Donoho  'A'                                            48.99 
     1) Davis, Turner                   2) Nelson, Dalton                 
     3) Elston, Rod                     4) Hanley, Gray                   
  4  Skyline  'A'                                           49.00 
     1) Hollingsworth, Austin           2) Saint, Troy                    
     3) Talley, Kordell                 4) Wynn, Dawson                   
  5  Southeastern High School  'A'                          54.54 
     1) Leon, Leonel                    2) McEacheron, Britain            
     3) Faler, Jesse                    4) Glasscox, Luke                 
  6  Whitesburg  'A'                                        45.55 
     1) Jackson, Gabe                   2) Varnon, Will                   
     3) Winland, James                  4) Barker, Luke                   
  8  Cedar Bluff  'A'                                       48.46 
     1) Grace, Cole                     2) Stits, Tre                     
     3) Leek, Ambre                     4) Clifton, Nicholas              
 
Event 134  Boys 4x400 Meter Relay 1A (4)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Coosa Christian High School  'A'                     4:05.46 
     1) Kilgo, Sam                      2) Britton, Dartavious            
     3) Woods, Malik                    4) Delp, Evan                     
  4  Whitesburg  'A'                                      3:48.05 
     1) Jackson, Gabe                   2) Varnon, Will                   
     3) Winland, James                  4) Barker, Luke                   
  5  Cedar Bluff  'A'                                     4:01.09 
     1) Grace, Cole                     2) Stits, Tre                     
     3) McDaniel, Camron                4) Dwall, Arte                    
  6  Donoho  'A'                                          4:22.00 
     1) Goodson, Bradey                 2) Perry, James                   
     3) O'Neill, Joseph                 4) Nelson, Dalton                 
 
Event 136  Boys 4x800 Meter Relay 1A (5)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Whitesburg  'A'                                      9:27.12 
     1) Blankenship, Nate               2) Ferrel, Gabe                   
     3) Henderson, Joshua               4) Barker, Bo                     
  2  Woodville  'A'                                       9:41.95 
     1) Sisk, Hunter                    2) Franks, Tyler                  
     3) Talley, Cam                     4) Lack, Jacob                    
  3  Cedar Bluff  'A'                                     9:51.92 
     1) McDaniel, Camron                2) Stallings, Jackson             
     3) Hall, Logan                     4) Dwall, Arte                    
  4  Donoho  'A'                                         10:10.00 
     1) Goodson, Bradey                 2) Perry, James                   
     3) O'Neill, Joseph                 4) Thomas, Kam                    
  5  Coosa Christian High School  'A'                    10:56.04 
     1) Elrod, Zach                     2) Pedraza, Cristian              
     3) Kawara, Hajime                  4) Flanery, Adam                  
 
Event 110  Boys High Jump 1A (5)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Penny, Hunter                    Cedar Bluff              NH 
  2  Leek, Ambre                      Cedar Bluff              NH 
  3  Flynt, Noah                      Cedar Bluff         5-04.00 
  4  Wynn, Dawson                     Skyline             5-08.00 
  5  Delp, Evan                       Coosa Christ        5-10.00 
 
Event 112  Boys Pole Vault 1A (1)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Wofford, Josh                    Whitsburg           9-03.00 
 
Event 106  Boys Long Jump 1A (13)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Jaeger, Simon                    Whitsburg                ND 
  2  Myrick, Reece                    Coosa Christ             ND 
  3  Comulada, Gavin                  Whitsburg                ND 
  4  Gordon, Jacob                    Cedar Bluff              ND 
  5  Glasscox, Luke                   Southeastern       11-07.00 
  6  Leon, Leonel                     Southeastern       13-10.00 
  7  Stewart, Seth                    Whitsburg          15-06.00 
  8  Britton, Dartavious              Coosa Christ       16-09.00 
  9  Leek, Ambre                      Cedar Bluff        16-11.00 
 10  Talley, Kordell                  Skyline            17-00.50 
 11  Saint, Troy                      Skyline            17-04.50 
 12  Stits, Tre                       Cedar Bluff        19-04.00 
 13  Wynn, Dawson                     Skyline            19-04.25 
 
Event 108  Boys Triple Jump 1A (5)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Gordon, Jacob                    Cedar Bluff              ND 
  2  Higgins, Keylon                  Cedar Bluff              ND 
  3  Leek, Alexander                  Cedar Bluff        29-08.00 
  4  Kilgo, Sam                       Coosa Christ       36-05.00 
  5  Stewart, Seth                    Whitsburg          37-06.50 
 
Event 102  Boys Shot Put 1A (12)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Wright, Mathew                   Coosa Christ       22-10.50 
  2  Gay, Elijah                      Whitsburg          24-04.00 
  3  Price, Hunter                    Coosa Christ       27-07.50 
  4  Butts, Aaron                     Cedar Bluff        30-10.00 
  5  Nelson, Dalton                   Donoho             31-02.00 
  6  Stowe, Jacob                     Cedar Bluff        31-04.00 
  7  Stowe, Andrew                    Cedar Bluff        31-07.00 
  8  Miller, JT                       Woodville          33-03.00 
  9  Villegas, Nikolas                Woodville          34-01.00 
 10  Sanders, Brody                   Coosa Christ       35-08.00 
 11  Rigsby, Tyler                    Donoho             37-08.00 
 12  Roberts, Chase                   Applachian         40-01.00 
 
Event 104  Boys Discus Throw 1A (14)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Cannon, Evan                     Southeastern       37-08.50 
  2  Miller, JT                       Woodville             55-05 
  3  Swinney, Samuel                  Donoho                65-01 
  4  Price, Hunter                    Coosa Christ          66-09 
  5  Rigsby, Tyler                    Donoho                78-06 
  6  Yocum, Cy                        Coosa Christ          82-05 
  7  Stowe, Andrew                    Cedar Bluff           85-11 
Flight 2  Finals
  1  Gober, Chance                    Cedar Bluff           87-05 
  2  Villegas, Nikolas                Woodville             87-09 
  3  Butts, Aaron                     Cedar Bluff           90-11 
  4  Sanders, Brody                   Coosa Christ          92-08 
  5  Roberts, Chase                   Applachian            95-03 
  6  Winland, James                   Whitsburg            103-00 
  7  Branham, Nathaniel               Whitsburg            106-03 
 
Event 114  Boys Javelin Throw 1A (9)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Yocum, Cy                        Coosa Christ       53-09.50 
  2  Littlejohn, Judson               Coosa Christ          60-02 
  3  Price, Hunter                    Coosa Christ          77-06 
  4  Butts, Aaron                     Cedar Bluff           88-08 
  5  Swinney, Samuel                  Donoho                96-03 
  6  Rigsby, Tyler                    Donoho               102-07 
  7  Higgins, Keylon                  Cedar Bluff          111-06 
  8  Flynt, Noah                      Cedar Bluff          120-00 
  9  Winland, James                   Whitsburg            165-10