Calhoun County Championship

Jacksonville, AL
Hosted by Anniston

Girls and Boys Varisity

Licensed to C.F.P.I. Timing & Data - Contractor License   HY-TEK's Meet Manager
                  2011 Calhoun County Championship - 4/4/2011                  
                         Results at www.cfpitiming.com                         
                  Jacksonville State Univ @ Jacksonville, AL                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Rimpsey, Victoria         10 Oxford                   12.49   1 
  2 Bowie, Jasmine            11 Oxford                   13.12   1 
  3 Pickens, Patricia         12 Anniston                 13.15   1 
  4 Palmer, Davia              7 Anniston                 13.20   1 
  5 McClendon, Jasmyn          7 Jacksonville             13.75   1 
  6 Moore, Keshana            12 Walter Wellborn          13.83   1 
  7 Dunlap, April             10 Oxford                   14.06   2 
  8 Siders, Shantequa         12 Jacksonville             14.20   3 
  9 Elston, Amaris            12 Jacksonville             14.22   2 
 10 Dowdell, Raven            12 Saks                     14.70   2 
 11 Sutton, Crystal           12 White Plains             14.78   2 
 12 Prater, Tiffany           09 Piedmont                 14.92   3 
 13 Jackson, Marica           10 Saks                     15.13   2 
 14 Devoe, Ashlund             8 Piedmont                 15.53   3 
 15 Segrest, Rylee            09 Donoho                   15.54   3 
 16 Finley, Deanna            12 Saks                     15.81   1 
 17 Cunningham, Mica           8 Walter Wellborn          15.97   2 
 18 Soth, Ansley               8 White Plains             16.19   3 
 19 Benefield, Kaylee          8 Pleasant Valley          16.55   3 
 20 Bradford, Mia              8 White Plains             16.60   3 
 -- Martin, Sara              10 Piedmont                    FS   2 
 -- Jordan, Fredricka         11 Anniston                   DNS   1 
 -- White, Valencia            7 Walter Wellborn            DNS   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rimpsey, Victoria         10 Oxford                   25.29   1 
  2 Jordan, Fredricka         11 Anniston                 26.39   1 
  3 Pickens, Patricia         12 Anniston                 27.50   1 
  4 Palmer, Davia              7 Anniston                 27.95   1 
  5 Moore, Keshana            12 Walter Wellborn          28.15   1 
  6 Dunlap, April             10 Oxford                   28.97   1 
  7 Bowie, Jasmine            11 Oxford                   29.23   1 
  7 Austin, Claudia           12 Jacksonville             29.23   2 
  9 Martin, Sara              10 Piedmont                 29.26   2 
 10 Diamond, Marquia          11 Piedmont                 29.70   3 
 11 Russell, Monique          09 White Plains             29.88   2 
 12 McRath, Tia                7 Saks                     30.03   3 
 13 Sutton, Crystal           12 White Plains             31.45   2 
 14 Prater, Tiffany           09 Piedmont                 32.41   2 
 15 Austin, Alanna            09 Jacksonville             32.81   3 
 16 Sheppard, Hannah           7 White Plains             35.75   3 
 17 Funderburg, Kiara          7 Saks                     37.11   3 
 -- Gamble, Eriche            11 Jacksonville               DNS   2 
 -- Kingston, Kira             8 Jacksonville               DNS   1 
 -- Parker, Nina               7 Saks                       DNS   3 
 -- Cunningham, Mica           8 Walter Wellborn            DNS   2 
 -- White, Valencia            7 Walter Wellborn            DNS   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lenori, Toinette          12 Oxford                 1:01.68   1 
  2 Lenori, Donicia           12 Oxford                 1:03.00   1 
  3 Heard, Jasmine            10 Anniston               1:04.44   1 
  4 Patterson, Raneisha       10 Oxford                 1:07.06   1 
  5 Long, Tadiedra             7 Anniston               1:07.91   1 
  6 Woodruff, Victoria        11 Piedmont               1:09.03   3 
  7 Bryant, Ashley            12 Pleasant Valley        1:10.22   3 
  8 Porter, Taylor            12 Pleasant Valley        1:10.66   3 
  9 Ridley, Shequia           12 Piedmont               1:11.82   1 
 10 Smith, Christa            11 Piedmont               1:12.90   3 
 11 Vines, Harlie              8 White Plains           1:13.14   2 
 12 Haynes, Desunay           11 Anniston               1:13.47   1 
 13 Feazell, Michaela         11 Pleasant Valley        1:13.77   3 
 14 Ervin, Kelsey              7 Jacksonville           1:14.20   3 
 15 Kingston, Kira             8 Jacksonville           1:16.63   2 
 16 Truss, Lakendra           09 Walter Wellborn        1:16.76   1 
 17 Canady, Brandi             7 Jacksonville           1:17.13   2 
 18 Bolton, Tierra            12 Walter Wellborn        1:19.61   2 
 19 Harry, Morgan             10 White Plains           1:20.26   2 
 20 Lashley, Noel              7 White Plains           1:22.29   2 
 -- Parker, Nina               7 Saks                       DNS   2 
 -- Smith, Kayla              10 Ohatchee                   DNS   3 
 -- Funderburg, Kiara          7 Saks                       DNS   3 
 -- Finley, Deanna            12 Saks                       DNS   2 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Villalobos, Diana         10 Oxford                 2:32.08  
  2 Stansil, Brittney         11 Anniston               2:35.64  
  3 Green, Cori               10 Oxford                 2:45.79  
  4 Parmer, Eaven              8 Piedmont               2:47.00  
  5 Dawson, Kaitlyn           09 Pleasant Valley        2:55.70  
  6 Parmer, Alannah           10 Piedmont               2:58.22  
  7 Morris, Adaline           09 White Plains           3:01.54  
  8 Truss, Lakendra           09 Walter Wellborn        3:04.59  
  9 McKenzie, StarKerria      10 Anniston               3:05.30  
 10 Williams, Tiffany          8 Pleasant Valley        3:09.77  
 11 Smith, Kaylee             09 Pleasant Valley        3:13.91  
 12 Colgrove, Taylor          11 White Plains           3:15.93  
 13 Butterworth, Mary         12 Walter Wellborn        3:18.50  
 14 Devoe, Kristen            09 Piedmont               3:18.55  
 15 Thompson, Diana           11 Donoho                 3:26.45  
 16 lalonde, Alysse            7 Donoho                 3:27.72  
 17 Jenkins, Kyra              8 Jacksonville           3:28.70  
 18 Murray, Mary              10 White Plains           3:28.92  
 19 Angell, Cowan             10 Donoho                 3:34.57  
 -- Green, Ryan               12 Oxford                     DNS  
 -- McRath, Tia                7 Saks                       DNS  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Green, Ryan               12 Oxford                 5:41.29  
  2 Green, Cori               10 Oxford                 5:49.26  
  3 Dawson, Kaitlyn           09 Pleasant Valley        6:03.81  
  4 Mumford, Tanjanika        12 Anniston               6:24.75  
  5 Green, Tatiana             8 Piedmont               6:26.75  
  6 Morris, Adaline           09 White Plains           6:45.20  
  7 Smith, Kaylee             09 Pleasant Valley        6:50.02  
  8 McKenzie, StarKerria      10 Anniston               6:50.20  
  9 Williams, Tiffany          8 Pleasant Valley        6:51.03  
 10 Love, Maggie              11 Piedmont               6:51.43  
 11 Mogil, Alexis             10 Oxford                 6:52.43  
 12 Connon, LaVisha           09 Anniston               7:06.08  
 13 Williamson, Nicole        09 White Plains           7:09.99  
 14 lalonde, Alysse            7 Donoho                 7:18.09  
 15 Butterworth, Mary         12 Walter Wellborn        7:19.15  
 16 Angell, Cowan             10 Donoho                 7:23.76  
 17 Johnson, Nicole           11 Walter Wellborn        7:23.97  
 18 Cole, Allyce               8 Jacksonville           7:33.73  
 19 Thompson, Diana           11 Donoho                 7:52.93  
 20 Murray, Abigail           10 White Plains           8:14.21  
 21 Megill, Michelle           8 Jacksonville           8:19.37  
 22 Nelson, Hannah            09 Jacksonville          10:39.21  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Green, Cori               10 Oxford                13:02.77  
  2 Dawson, Kaitlyn           09 Pleasant Valley       13:58.81  
  3 Green, Tatiana             8 Piedmont              14:19.46  
  4 Delain, Lexie              8 Oxford                14:56.56  
  5 Mumford, Tanjanika        12 Anniston              16:23.87  
  6 Everett, Julie            11 White Plains          16:26.33  
  7 Easterwood, Mary Kate      7 White Plains          16:27.03  
  8 McKenzie, StarKerria      10 Anniston              16:51.89  
  9 Elam, Anna                 7 Jacksonville          17:04.45  
 10 Smith, Kaylee             09 Pleasant Valley       17:18.76  
 11 Connon, LaVisha           09 Anniston              17:21.33  
 12 Civitello, Tina           12 Pleasant Valley       17:22.89  
 13 Keefer, Elizabeth          8 Jacksonville          17:23.48  
 14 Johnson, Nicole           11 Walter Wellborn       17:24.80  
 15 Revanna, Jasmine           8 Jacksonville          17:27.21  
 16 Barclay, Courtney         11 Walter Wellborn       22:28.83  
 -- Murray, Abigail           10 White Plains               DNF  
 -- Green, Ryan               12 Oxford                     DNS  
 -- Ankrom, Christine         11 Donoho                     DNS  
 -- Love, Maggie              11 Piedmont                   DNS  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Newell, Jamine            11 Oxford                   17.42   1 
  2 Welch, De'Ara             11 Anniston                 17.59   1 
  3 Lee, Klare                12 Oxford                   17.88   1 
  4 Marsh, Kathrynne          12 White Plains             18.10   1 
  5 Morrow, McCall             8 White Plains             18.45   1 
  6 Lewis, Apryl              11 Anniston                 18.50   1 
  7 Hoxie, Megan              12 Piedmont                 20.66   2 
  8 Minton, Addie Jane        11 Piedmont                 21.16   2 
  9 Hicks, Sylvia              8 White Plains             22.71   2 
 10 Gravitt, Morgan           10 Pleasant Valley          22.77   2 
 -- Stowes, Cree              12 Saks                       DNS   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Newell, Jamine            11 Oxford                   49.69   1 
  2 Lee, Klare                12 Oxford                   50.43   1 
  3 Welch, De'Ara             11 Anniston                 50.80   1 
  4 Smith, Christa            11 Piedmont                 55.73   3 
  5 Woodruff, Victoria        11 Piedmont                 57.74   3 
  6 Lewis, Apryl              11 Anniston                 58.06   1 
  7 Segrest, Rylee            09 Donoho                   59.62   3 
  8 Minton, Addie Jane        11 Piedmont               1:00.31   3 
  9 Ankrom, Christine         11 Donoho                 1:01.41   2 
 10 Feazell, Michaela         11 Pleasant Valley        1:02.65   1 
 11 Gravitt, Morgan           10 Pleasant Valley        1:03.13   1 
 11 Pressley, Macy             7 White Plains           1:03.13   2 
 13 Emily, Sealy               8 White Plains           1:05.43   2 
 14 Montgomery, Adasia         7 Walter Wellborn        1:09.03   2 
 15 Hicks, Sylvia              8 White Plains           1:12.11   1 
 -- Ortiz, Ashley             12 Pleasant Valley            DNS   3 
 -- Haynes, Desunay           11 Anniston                   DNS   1 
 -- White, Valencia            7 Walter Wellborn            DNS   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Oxford  'A'                                           48.44  
  2 Anniston  'A'                                         50.05  
  3 Piedmont  'A'                                         53.86  
  4 Walter Wellborn  'A'                                  55.62  
  5 Saks  'A'                                             55.71  
  6 White Plains  'A'                                     56.70  
  7 Jacksonville  'A'                                     57.26  
  8 Donoho  'A'                                           59.74  
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Oxford  'A'                                         4:23.78  
  2 Anniston  'A'                                       4:31.20  
  3 Piedmont  'A'                                       4:48.47  
  4 Pleasant Valley  'A'                                4:59.29  
  5 Jacksonville  'A'                                   5:15.69  
  6 White Plains  'A'                                   5:22.01  
  7 Donoho  'A'                                         5:25.01  
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Oxford  'A'                                        11:03.66  
  2 Piedmont  'A'                                      11:18.02  
  3 Anniston  'A'                                      11:53.88  
  4 Pleasant Valley  'A'                               12:11.92  
  5 White Plains  'A'                                  12:58.86  
  6 Jacksonville  'A'                                  13:43.64  
  7 Donoho  'A'                                        14:22.65  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Newell, Jamine            11 Oxford                 4-10.00  
  2 Curry, Carsheara           7 Anniston               4-08.00  
  2 Smith, Kayla              10 Ohatchee               4-08.00  
  4 Lee, Klare                12 Oxford                 4-06.00  
  4 Woodruff, Victoria        11 Piedmont               4-06.00  
  4 Phillis, Corey            09 Donoho                 4-06.00  
  4 Ankrom, Christine         11 Donoho                 4-06.00  
  8 Diamond, Marquia          11 Piedmont               4-04.00  
  9 Bryant, Ashley            12 Pleasant Valley        4-04.00  
 -- Vines, Harlie              8 White Plains               DNS  
 -- Stansil, Brittney         11 Anniston                   DNS  
 -- Hutchinson, Jasmine       12 Anniston                   DNS  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Adams, Ashia              12 Oxford                 7-06.00  
  2 Welch, De'Ara             11 Anniston               6-00.00  
 -- Sheppard, Hannah           7 White Plains                NH  
 -- Morrow, McCall             8 White Plains               DNS  
 -- Daoust, Charlotte         10 White Plains               DNS  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jordan, Fredricka         11 Anniston              15-11.00  
  2 Lenori, Donicia           12 Oxford                15-08.50  
  3 Phillis, Corey            09 Donoho                15-03.50  
  4 Dowdell, Raven            12 Saks                  14-07.50  
  5 Long, Tadiedra             7 Anniston              14-03.50  
  6 Curry, Carsheara           7 Anniston              14-00.50  
  7 Marsh, Kathrynne          12 White Plains          13-11.25  
  8 Spaulding, Savannah       09 Pleasant Valley       13-10.50  
  9 Jackson, Marica           10 Saks                  13-09.50  
 10 Jones, Monica             10 Walter Wellborn       13-08.50  
 11 Diamond, Marquia          11 Piedmont              13-08.00  
 12 Bowie, Jasmine            11 Oxford                13-05.50  
 13 Smith, Kayla              10 Ohatchee              13-05.00  
 14 Green, Karri               7 Piedmont              13-03.25  
 15 Stowes, Cree              12 Saks                  12-10.50  
 16 Martin, Sara              10 Piedmont              11-11.50  
 17 lalonde, Alysse            7 Donoho                11-10.75  
 18 Bryant, Ashley            12 Pleasant Valley       11-03.50  
 19 Dunlap, April             10 Oxford                10-11.50  
 20 Russell, Monique          09 White Plains          10-06.50  
 -- Soth, Ansley               8 White Plains              FOUL  
 -- Dalton, Jade              10 Donoho                    FOUL  
 -- Porter, Taylor            12 Pleasant Valley            DNS  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lenori, Toinette          12 Oxford                31-05.00  
  2 Newell, Jamine            11 Oxford                31-00.50  
  3 Lee, Klare                12 Oxford                30-02.00  
  4 Segrest, Rylee            09 Donoho                26-11.50  
  5 Lewis, Apryl              11 Anniston              26-08.00  
  6 Long, Tadiedra             7 Anniston              26-04.00  
  7 Thompson, Diana           11 Donoho                25-08.50  
  8 Diamond, Marquia          11 Piedmont              23-09.25  
  9 Welch, De'Ara             11 Anniston              22-11.75  
 10 Angell, Cowan             10 Donoho                22-06.50  
 -- Lashley, Noel              7 White Plains               DNS  
 -- Minton, Addie Jane        11 Piedmont                   DNS  
 -- Prater, Tiffany           09 Piedmont                   DNS  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bolton, Quanetria         09 Walter Wellborn       34-03.50  
  2 Smith, Kayla              10 Ohatchee              29-01.50  
  3 Jackson, Chane'l          12 Anniston              28-09.00  
  4 Stringer, Jessica         10 Oxford                28-06.50  
  5 Dixon, Breanna            12 Piedmont              28-06.00  
  6 Porter, Taylor            12 Pleasant Valley       28-02.50  
  7 Adams, Ashia              12 Oxford                27-10.00  
  8 Stewart, Kendall          11 Donoho                26-09.50  
  9 Wofford, Ikharia          11 Anniston              25-10.00  
 10 Wilkins, Taniya           11 Anniston              25-09.50  
 11 Russell, Monique          09 White Plains          25-03.00  
 12 Benefield, Kaylee          8 Pleasant Valley       24-08.00  
 13 Reddick, Tianna            8 White Plains          24-00.00  
 14 Jackson, Stacia           12 Ohatchee              23-10.00  
 15 Whatley, Justice          10 Saks                  23-07.00  
 16 Satcher, Amber            12 Jacksonville          23-00.00  
 17 Cunningham, Mica           8 Walter Wellborn       22-01.50  
 18 Thomas, Crystal           11 Walter Wellborn       22-00.00  
 19 Barley, Kimberly           8 White Plains          18-00.00  
 -- Moten, Jasmine            12 Saks                       DNS  
 -- Murrell, Wilnadia         09 Donoho                     DNS  
 -- Minton, Sarah Beth        10 Piedmont                   DNS  
 
Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Adams, Ashia              12 Oxford                   96-11  
  2 Estes, Torie              12 Ohatchee              84-04.50  
  3 Stringer, Jessica         10 Oxford                   80-02  
  4 Stewart, Kendall          11 Donoho                79-05.50  
  5 Mcguire, Mallory          12 Jacksonville             77-04  
  6 Forman, Kyra              11 Walter Wellborn          77-02  
  7 Bolton, Quanetria         09 Walter Wellborn          74-06  
  8 Wofford, Ikharia          11 Anniston                 71-11  
  9 Thomas, Crystal           11 Walter Wellborn          67-02  
 10 Whatley, Justice          10 Saks                     64-01  
 11 Benefield, Kaylee          8 Pleasant Valley       63-02.50  
 12 Jackson, Chane'l          12 Anniston                 61-09  
 13 Reddick, Tianna            8 White Plains             61-05  
 14 Wilkins, Taniya           11 Anniston              60-04.75  
 15 Dixon, Breanna            12 Piedmont              60-03.50  
 16 Satcher, Amber            12 Jacksonville          58-03.50  
 17 Dunaway, Morgan           12 Ohatchee                 56-10  
 18 Russell, Kanada            8 White Plains             55-09  
 19 Gooden, Shmekia           09 White Plains             47-09  
 20 Worman, Kendall           12 Jacksonville             45-11  
 -- Moten, Jasmine            12 Saks                       DNS  
 -- Murrell, Wilnadia         09 Donoho                     DNS  
 -- Minton, Sarah Beth        10 Piedmont                   DNS  
 
Girls Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mcguire, Mallory          12 Jacksonville            101-04  
  2 Porter, Taylor            12 Pleasant Valley         100-02  
  3 Marsh, Kathrynne          12 White Plains             94-03  
  4 Adams, Ashia              12 Oxford                79-04.50  
  5 Benefield, Kaylee          8 Pleasant Valley          77-00  
  6 Dunaway, Morgan           12 Ohatchee              72-02.50  
  7 Stewart, Kendall          11 Donoho                   71-02  
  8 Smith, Kalie               8 White Plains             67-04  
  9 Traylor, Delisha          12 Walter Wellborn          67-00  
 10 Estes, Torie              12 Ohatchee                 66-04  
 11 Forman, Kyra              11 Walter Wellborn          62-09  
 12 Dalton, Jade              10 Donoho                   55-10  
 13 Wofford, Ikharia          11 Anniston                 53-00  
 14 Wilkins, Taniya           11 Anniston                 49-06  
 15 Worman, Kendall           12 Jacksonville             45-11  
 16 Stringer, Jessica         10 Oxford                45-10.50  
 17 Miller, Felicia           09 Walter Wellborn          45-10  
 18 Jackson, Chane'l          12 Anniston                 44-09  
 19 Whatley, Justice          10 Saks                     38-08  
 -- Moten, Jasmine            12 Saks                       DNS  
 -- Colgrove, Taylor          11 White Plains               DNS  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Johnson, Brandon          12 Saks                     11.25   1 
  2 Alexander, Kwon           11 Oxford                   11.55   1 
  3 Wilson, Vashad            11 Anniston                 11.56   1 
  4 Elston, Trae              11 Oxford                   11.63   1 
  5 Little, Cordero           11 Jacksonville             11.65   1 
  6 Jackson, Derrick          12 Piedmont                 11.70   3 
  7 Patton, Andre             11 Anniston                 11.72   2 
  8 Williams, Dominique       11 Oxford                   11.74   1 
  9 Heard, Jecolby            10 Jacksonville             11.78   1 
 10 Goodman, Chantz           09 Walter Wellborn          11.80   2 
 11 Dennard, Corpio           09 Saks                     11.98   2 
 12 Grier, Justin             11 Saks                     12.00   2 
 13 Bell, Kentrez             12 Walter Wellborn          12.22   2 
 14 Rose, Brandon             12 Pleasant Valley          12.45   2 
 15 Huey, Trevon              12 Jacksonville             12.59   2 
 16 Morgan, Alex               8 Walter Wellborn          12.70   2 
 17 Burroughs, Laphonso       10 Piedmont                 13.01   3 
 18 Hanson, Ryan              09 White Plains             13.20   3 
 19 McCain, Chris             11 White Plains             13.30   3 
 20 Williamson, Steven        09 White Plains             13.83   3 
 -- Willis, Noah              12 Piedmont                   DNS   1 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Johnson, Brandon          12 Saks                     22.42   3 
  2 Patton, Andre             11 Anniston                 22.74   3 
  3 Alexander, Kwon           11 Oxford                   23.55   3 
  4 thomas, dominique         09 Jacksonville             24.13   3 
  5 Goodman, Chantz           09 Walter Wellborn          24.22   2 
  6 Dennard, Corpio           09 Saks                     24.25   3 
  7 Miller, Da'Monta           7 Anniston                 24.42   3 
  8 Williams, Dominique       11 Oxford                   24.43   3 
  9 Holifield, Immanuel       12 Jacksonville             24.84   2 
 10 Major, Jamie              10 Piedmont                 25.16   3 
 11 Rose, Brandon             12 Pleasant Valley          25.40   2 
 12 Morgan, Alex               8 Walter Wellborn          25.62   1 
 13 White, Josh               12 Pleasant Valley          25.80   1 
 14 Spears, Denard            09 Piedmont                 26.00   1 
 15 pearson, forest           11 Jacksonville             26.32   2 
 16 White, Bobby              11 Walter Wellborn          27.54   1 
 17 Brackett, Hunter           8 White Plains             27.81   1 
 18 Comacho, Alex             10 Oxford                   27.90   2 
 19 Oliver, Branson            8 White Plains             28.47   1 
 20 Jackson, Jay              11 Piedmont                 28.55   1 
 21 Harris, Devin             09 Saks                     29.87   2 
 22 Moore, Jarvis              8 White Plains             30.85   2 
 -- Huguley, Louis             7 Anniston                   DNS   2 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 McRath, Gerald            12 Oxford                   53.35   1 
  2 Burns, Cameren            12 White Plains             54.12   1 
  3 Carr, Ladarius            12 Anniston                 54.33   1 
  4 Beechum, Mathew           09 Oxford                   56.28   2 
  5 Futrell, Donald           12 Saks                     56.54   3 
  6 White, Josh               12 Pleasant Valley          56.68   2 
  7 Riddle, Elvin             09 Anniston                 56.89   2 
  8 Young, Jamaal             09 Piedmont                 58.16   4 
  9 Adderhold, Andrew         11 Piedmont                 58.56   2 
 10 Figueroa, Calvin           8 Saks                     59.30   4 
 11 Smith, Judd               10 Walter Wellborn          59.78   2 
 12 Tate, Austin              10 Pleasant Valley        1:00.40   4 
 13 Thomas, Tate              11 Donoho                 1:01.11   4 
 14 Dunn, James               10 Walter Wellborn        1:01.16   2 
 15 Harris, Devin             09 Saks                   1:01.43   3 
 16 McMillan, George          10 Donoho                 1:01.88   3 
 17 House, Nathan             10 White Plains           1:01.97   3 
 18 Rose, Brandon             12 Pleasant Valley        1:04.49   4 
 19 Svenson, Alex             11 Donoho                 1:05.05   4 
 20 Thrasher, Jake             7 Walter Wellborn        1:06.87   3 
 21 Young, Justin              7 Piedmont               1:07.00   4 
 22 Dalton, Meadows            8 Ohatchee               1:08.69   3 
 23 Warren, Dalton             7 White Plains           1:10.44   3 
 24 Huguley, Louis             7 Anniston               1:10.45   3 
 25 Justin, Gay                7 Ohatchee               1:12.83   2 
 -- Hester, Mark               8 Ohatchee                    DQ   1 
 -- Longoria, Hunter          10 Ohatchee                   DNS   1 
 -- Franks, Dakota            11 Jacksonville               DNS   1 
 -- burnette, jordan           8 Jacksonville               DNS   1 
 -- Stephens, Warren          12 Jacksonville               DNS   1 
 -- Linn, Jacob                8 Saks                       DNS   4 
 -- Foreman, Jerome           10 Oxford                     DNS   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dove, Jacoby              12 Oxford                 2:11.43  
  2 Schwyn, Jacob             10 Oxford                 2:14.20  
  3 Alexander, Benjamin       11 White Plains           2:17.12  
  4 Gaskins, Dustin           10 Oxford                 2:22.38  
  5 Bonds, Matthew            09 Pleasant Valley        2:24.67  
  6 Thompson, Cole             8 Saks                   2:26.07  
  7 McMillan, George          10 Donoho                 2:28.12  
  8 Staton, Jatir             12 Jacksonville           2:29.69  
  9 Hester, Mark               8 Ohatchee               2:30.66  
 10 Johnson, Devante          12 Anniston               2:30.79  
 11 Cain, Jessie              10 Piedmont               2:31.10  
 12 Dent, Clay                11 Piedmont               2:33.74  
 13 estrada, benny            09 Jacksonville           2:33.75  
 14 Tippins, Cody             12 Walter Wellborn        2:38.56  
 15 McElderry, Jonathon       12 Anniston               2:39.14  
 16 Lunsford, Zebadee          7 Anniston               2:42.09  
 17 Donaldson, Austin         09 Piedmont               2:42.64  
 18 Kaplan, Jake               7 Donoho                 2:43.32  
 19 Figueroa, Calvin           8 Saks                   2:43.74  
 20 Brackett, Hunter           8 White Plains           2:43.82  
 21 Barksdale, Christian Hun   8 White Plains           2:48.86  
 22 Rowan, Alex               10 Jacksonville           2:49.18  
 23 Jeminez, Pedro            12 Ohatchee               2:51.40  
 24 Longoria, Hunter          10 Ohatchee               2:54.80  
 25 Bain, Tyree                8 Walter Wellborn        3:00.55  
 26 Harmon, Jonah             09 Pleasant Valley        3:01.05  
 27 Bedwell, Braxton           7 Walter Wellborn        3:01.67  
 -- Storey, Jon               12 Donoho                     DNS  
 -- St. Clair, Zack           11 Donoho                     DNS  
 -- Gaines, Hamilton           7 Donoho                     DNS  
 -- Calderon, Alex             8 Saks                       DNS  
 -- Garcia, Joaquin           09 Saks                       DNS  
 -- Tate, Austin              10 Pleasant Valley            DNS  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dove, Jacoby              12 Oxford                 4:56.14  
  2 Pryor, Ben                10 Jacksonville           5:00.72  
  3 Young, Alec               10 Oxford                 5:06.52  
  4 Bonds, Matthew            09 Pleasant Valley        5:07.52  
  5 Garrick, Troy             09 Jacksonville           5:19.39  
  6 Rice, Brian               12 Donoho                 5:22.50  
  7 Wudarczyk, Joseph         11 White Plains           5:27.98  
  8 Juhasz, Krisztian         11 White Plains           5:38.53  
  9 Hooper, Christopher        8 Piedmont               5:42.42  
 10 Harris, Ralph             12 Saks                   5:44.59  
 11 estrada, benny            09 Jacksonville           5:48.83  
 12 Lunsford, Zebadee          7 Anniston               5:48.92  
 13 Garcia, Joaquin           09 Saks                   5:51.24  
 14 Calderon, Alex             8 Saks                   5:58.93  
 15 Nelson, Graham            10 Donoho                 5:59.95  
 16 Justin, Gay                7 Ohatchee               6:01.88  
 17 Kaplan, Jake               7 Donoho                 6:02.00  
 18 McElderry, Jonathon       12 Anniston               6:04.19  
 19 Hester, Mark               8 Ohatchee               6:16.94  
 20 Akin, Dylan               09 Piedmont               6:20.50  
 21 Jeminez, Pedro            12 Ohatchee               6:28.16  
 22 Bain, Tyree                8 Walter Wellborn        6:32.42  
 23 Dalton, Meadows            8 Ohatchee               6:43.11  
 24 Bedwell, Braxton           7 Walter Wellborn        6:43.17  
 25 Harmon, Jonah             09 Pleasant Valley        7:31.93  
 26 Tyler, Chase              10 Pleasant Valley        8:04.56  
 -- Alexander, Benjamin       11 White Plains                DQ   unsportsman like con
 -- Schwyn, Jacob             10 Oxford                      DQ   unsportsman like con
 -- Cottingham, Darius        12 Anniston                   DNS  
 -- Knight, Forrest           09 Jacksonville               DNS  
 -- Young, Terionte           09 Anniston                   DNS  
 -- Hincy, Andru              11 Piedmont                   DNS  
 -- Trussell, Trevor           8 Ohatchee                   DNS  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schwyn, Jacob             10 Oxford                10:55.21  
  2 Young, Alec               10 Oxford                11:02.46  
  3 Pryor, Ben                10 Jacksonville          11:18.62  
  4 Bonds, Matthew            09 Pleasant Valley       11:28.47  
  5 Rice, Brian               12 Donoho                11:52.98  
  6 Wudarczyk, Joseph         11 White Plains          12:23.06  
  7 Garrick, Troy             09 Jacksonville          12:35.46  
  8 Juhasz, Krisztian         11 White Plains          12:49.28  
  9 Lee, Zach                 09 Oxford                12:59.77  
 10 Nelson, Graham            10 Donoho                13:01.28  
 11 Garcia, Joaquin           09 Saks                  13:08.70  
 12 Akin, Dylan               09 Piedmont              14:37.56  
 13 Knight, Forrest           09 Jacksonville          14:45.86  
 14 Thornton, Quinton          7 Pleasant Valley       15:25.29  
 15 DeVoe, Camerin             7 Pleasant Valley       15:35.66  
 16 Gaines, Hamilton           7 Donoho                15:40.93  
 -- Kaplan, Jake               7 Donoho                     DNS  
 -- Hincy, Andru              11 Piedmont                   DNS  
 -- Hooper, Christopher        8 Piedmont                   DNS  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bass, Monte               11 Oxford                   16.70  
  2 Spurling, Coty            11 Oxford                   16.75  
  3 Reddick, Dalemetrius      10 White Plains             19.04  
  4 Oliver, Branson            8 White Plains             22.53  
  5 Williamson, Steven        09 White Plains             22.55  
  6 Thompson, Cole             8 Saks                     22.81  
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Spurling, Coty            11 Oxford                   43.03   1 
  2 Bass, Monte               11 Oxford                   43.07   1 
  3 Heard, Jecolby            10 Jacksonville             45.24   1 
  4 Cottingham, Darius        12 Anniston                 45.80   1 
  5 Burns, Cameren            12 White Plains             46.01   1 
  6 Reddick, Dalemetrius      10 White Plains             47.45   1 
  7 Riddle, Elvin             09 Anniston                 50.13   2 
  8 Dunbar, Sarandon          10 Piedmont                 51.50   2 
  9 Johnson, Devante          12 Anniston                 51.61   2 
 10 Mudian, Pavan             11 Donoho                   52.51   2 
 11 Williamson, Steven        09 White Plains             54.48   1 
 12 Andrews, Derick           11 Pleasant Valley          55.06   2 
 13 Bailey, Gage               8 Piedmont                 55.65   2 
 14 Camp, Austin               8 Piedmont               1:10.01   2 
 -- Harris, Ralph             12 Saks                       DNS   1 
 -- White, Josh               12 Pleasant Valley            DNS   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Oxford  'A'                                           43.94  
  2 Saks  'A'                                             44.78  
  3 Jacksonville  'A'                                     44.93  
  4 Anniston  'A'                                         44.95  
  5 Piedmont  'A'                                         45.75  
  6 White Plains  'A'                                     50.65  
 -- Walter Wellborn  'A'                                    DNF  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Oxford  'A'                                         3:38.06  
  2 Anniston  'A'                                       3:39.36  
  3 Jacksonville  'A'                                   3:48.20  
  4 White Plains  'A'                                   3:54.00  
  5 Saks  'A'                                           4:05.72  
  6 Piedmont  'A'                                       4:11.97  
  7 Walter Wellborn  'A'                                4:12.78  
  8 Donoho  'A'                                         4:13.84  
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Oxford  'A'                                         9:00.88  
  2 Jacksonville  'A'                                   9:13.35  
  3 Anniston  'A'                                       9:18.46  
  4 Donoho  'A'                                         9:41.14  
  5 White Plains  'A'                                   9:47.44  
  6 Piedmont  'A'                                      10:14.44  
  7 Saks  'A'                                          10:44.02  
  8 Walter Wellborn  'A'                               11:08.01  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Delks, Terencio           12 Jacksonville           6-02.00  
  2 Sheppard, Daniel          12 White Plains           6-00.00  
  3 Bell, Kentrez             12 Walter Wellborn        5-10.00  
  4 Willis, Noah              12 Piedmont               5-06.00  
  5 Johnson, Jamaal           12 Piedmont               5-04.00  
  5 Stephens, Warren          12 Jacksonville           5-04.00  
  5 Mudian, Pavan             11 Donoho                 5-04.00  
  5 Foreman, Jerome           10 Oxford                 5-04.00  
  9 Tate, Austin              10 Pleasant Valley        5-04.00  
 -- Young, Terionte           09 Anniston                   DNS  
 -- Lingenfelter, Adam        12 White Plains               DNS  
 -- Gregory, Jake              8 White Plains               DNS  
 -- Alexander, Kwon           11 Oxford                     DNS  
 -- Young, Jamaal             09 Piedmont                   DNS  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sears, Cory               12 Oxford                12-06.00  
  2 McCALL, Connor            11 Oxford                11-00.00  
  3 Whitmore, Jacob           10 Jacksonville          11-00.00  
  4 Sheppard, Daniel          12 White Plains           8-06.00  
  5 Wyer, Daniel              09 White Plains           8-00.00  
  6 Vines, Matthew            12 White Plains           7-06.00  
 -- Greene, Britton           10 Oxford                      NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Williams, Dominique       11 Oxford                22-03.50  
  2 Elston, Trae              11 Oxford                20-01.50  
  3 Adams, K J                 8 Oxford                19-07.00  
  4 Willis, Noah              12 Piedmont              19-05.25  
  5 Tate, Austin              10 Pleasant Valley       18-09.75  
  6 Sheppard, Daniel          12 White Plains          18-06.25  
  7 Franks, Dakota            11 Jacksonville          17-11.00  
  8 Jordan, Fredrick          11 Anniston              16-09.00  
  9 Reddick, Dalemetrius      10 White Plains          16-08.75  
 10 Rose, Brandon             12 Pleasant Valley       16-04.00  
 11 Miller, Da'Monta           7 Anniston              16-02.00  
 12 Mudian, Pavan             11 Donoho                16-00.25  
 13 Adderhold, Andrew         11 Piedmont              15-09.25  
 14 Thompson, Cole             8 Saks                  15-08.25  
 15 Dunbar, Sarandon          10 Piedmont              15-00.75  
 16 Goodman, Chantz           09 Walter Wellborn       14-10.75  
 17 Linn, Jacob                8 Saks                  14-02.50  
 -- Staton, Jatir             12 Jacksonville               DNS  
 -- Wilson, Vashad            11 Anniston                   DNS  
 -- Grier, Justin             11 Saks                       DNS  
 -- Delks, Terencio           12 Jacksonville               DNS  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Spurling, Coty            11 Oxford                42-08.25  
  2 Williams, Dominique       11 Oxford                42-02.25  
  3 Elston, Trae              11 Oxford                41-05.50  
  4 Jackson, Derrick          12 Piedmont              41-02.00  
  5 Burns, Cameren            12 White Plains          40-04.00  
  6 Giddens, Logan            11 White Plains          37-06.50  
  7 Johnson, Jamaal           12 Piedmont              37-06.50  
  8 Burroughs, Laphonso       10 Piedmont              36-03.75  
  9 White, Josh               12 Pleasant Valley       34-06.00  
 10 Svenson, Alex             11 Donoho                33-06.50  
 11 Haynes, Cody               8 White Plains          21-11.25  
 -- Young, Terionte           09 Anniston                   DNS  
 -- Wilson, Vashad            11 Anniston                   DNS  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Johnson, Xavier           12 Oxford                45-04.50  
  2 Jackson, Demestress       12 Piedmont              42-01.00  
  3 Stringer, Judge           11 Oxford                39-06.50  
  4 Wilson, Mark              12 Saks                  39-05.50  
  5 Jackson, Xavier           09 Piedmont              39-03.00  
  6 Riggins, Isiah            11 Anniston              39-02.00  
  7 Justin, Areno             11 Ohatchee              37-11.50  
  8 Kelly, Brady              11 Ohatchee              37-11.00  
  9 Gilmer, Landon            11 Pleasant Valley       36-08.00  
 10 Giddens, Logan            11 White Plains          36-00.50  
 11 Mcintyre, Keegan          11 Jacksonville          35-10.00  
 12 White, Bobby              11 Walter Wellborn       35-09.00  
 13 Gamble, Marquez           10 Piedmont              35-05.50  
 14 VanAKin, Josh             12 Ohatchee              34-11.00  
 15 dickens, donovan          12 Jacksonville          34-04.50  
 16 Roberts, Damian           10 Oxford                34-00.00  
 17 Nisbett, Jacob            10 White Plains          33-06.50  
 18 Colvin, Jared             10 Pleasant Valley       32-04.50  
 19 Robinson, Andrew          12 Pleasant Valley       31-09.00  
 20 Martin, Tommy             11 White Plains          30-09.00  
 21 files, anthony            10 Walter Wellborn       30-00.50  
 22 Dempsey, Cameron          11 Saks                  29-04.00  
 23 Fantroy, Christopher      11 Anniston              29-02.50  
 24 Deramus, Christopher      11 Anniston              27-10.50  
 25 Storey, Jon               12 Donoho                27-06.00  
 26 Woodard, Justin            8 Walter Wellborn       26-06.00  
 27 Perry, Louie              11 Ohatchee              25-06.00  
 28 Fiorello, Will            09 Donoho                24-09.00  
 29 Garrett, Max               7 Donoho                23-02.00  
 -- Jacob, Pointer             8 Ohatchee                   DNS  
 -- Ibrahim, Mateen            7 Donoho                     DNS  
 -- morales, jose              8 Jacksonville               DNS  
 -- Thomas, Tate              11 Donoho                     DNS  
 -- Lambert, Ethan            10 Pleasant Valley            DNS  
 -- Nelson, Reaves             7 Donoho                     DNS  
 
Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Johnson, Xavier           12 Oxford               133-03.50  
  2 Roberts, Damian           10 Oxford               116-09.50  
  3 Moore, Logan              10 Piedmont                112-10  
  4 Lambert, Ethan            10 Pleasant Valley         111-02  
  5 Giddens, Logan            11 White Plains         109-05.50  
  6 Cotton, Colby             10 Oxford                  108-10  
  7 Alexander, Warren         12 Piedmont                105-04  
  8 dickens, donovan          12 Jacksonville            105-00  
  9 Thomas, Tate              11 Donoho                  101-03  
 10 Riggins, Isiah            11 Anniston                 99-05  
 11 White, Bobby              11 Walter Wellborn          90-01  
 11 Wilson, Mark              12 Saks                     90-01  
 13 Miller, Casey             11 White Plains             87-10  
 14 VanAKin, Josh             12 Ohatchee                 86-02  
 15 Colvin, Jared             10 Pleasant Valley          85-09  
 16 Johnson, Jaylon           10 Piedmont              82-04.50  
 17 Johnston, Landon          10 Walter Wellborn       82-02.50  
 18 Fantroy, Christopher      11 Anniston                 80-07  
 19 leck, robbie              12 Jacksonville             73-02  
 20 Robinson, Andrew          12 Pleasant Valley          70-02  
 21 Mcintyre, Keegan          11 Jacksonville             69-11  
 22 Dempsey, Cameron          11 Saks                  64-01.50  
 23 Deramus, Christopher      11 Anniston              63-04.50  
 24 Boone, David               8 Walter Wellborn          62-09  
 25 Gregory, Jake              8 White Plains             56-03  
 26 Slayton, Maguirk          09 Ohatchee                 48-10  
 27 Ibrahim, Mateen            7 Donoho                38-03.50  
 -- Fiorello, Will            09 Donoho                     DNS  
 -- Storey, Jon               12 Donoho                     DNS  
 -- Jacob, Carroll            09 Ohatchee                   DNS  
 -- Gilmer, Landon            11 Pleasant Valley            DNS  
 -- Nelson, Reaves             7 Donoho                     DNS  
 -- Garrett, Max               7 Donoho                     DNS  
 
Boys Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McCALL, Connor            11 Oxford                  149-10  
  2 Giddens, Logan            11 White Plains            149-03  
  3 Wood, Dalton              10 Jacksonville            127-07  
  4 Sears, Cory               12 Oxford               127-04.50  
  5 Wilson, Mark              12 Saks                 127-02.50  
  6 Robinson, Andrew          12 Pleasant Valley         127-02  
  7 Lambert, Ethan            10 Pleasant Valley         123-10  
  8 Smith, William Danson     11 White Plains            123-08  
  9 Devoe, Michael            10 Piedmont                122-04  
 10 Andrews, Derick           11 Pleasant Valley         117-02  
 11 Moore, Logan              10 Piedmont             116-03.50  
 12 Marsh, Matthew            09 White Plains            111-03  
 13 Roberts, Damian           10 Oxford               110-02.50  
 14 Storey, Jon               12 Donoho                   99-02  
 15 Rowan, Alex               10 Jacksonville             95-06  
 16 Amberson, Jaden            8 Piedmont              92-01.50  
 17 Riggins, Isiah            11 Anniston                 89-03  
 18 Gaines, Hamilton           7 Donoho                65-04.50  
 19 Johnston, Landon          10 Walter Wellborn          64-06  
 20 files, anthony            10 Walter Wellborn          52-05  
 21 Fiorello, Will            09 Donoho                   44-06  
 -- Deramus, Christopher      11 Anniston                   DNS  
 -- Fantroy, Christopher      11 Anniston                   DNS  
 -- Mitchell, Kevin            8 Jacksonville               DNS  
 -- Nelson, Graham            10 Donoho                     DNS  
 -- Garrett, Max               7 Donoho                     DNS  
 -- Gilmer, Landon            11 Pleasant Valley            DNS  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Oxford                     254        2) Anniston                  147   
    3) Piedmont                    63.50     4) Pleasant Valley            49   
    5) White Plains                38        6) Donoho                     35   
    7) Jacksonville                29.50     8) Walter Wellborn            28   
    9) Ohatchee                    26       10) Saks                        9   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Oxford                     279.50     2) White Plains               98   
    3) Jacksonville                83.50     4) Saks                       56   
    4) Anniston                    56        6) Piedmont                   55.50
    7) Pleasant Valley             31        8) Donoho                     17.50
    9) Walter Wellborn             13       10) Ohatchee                    3