1A-4A

                        AHSAA Indoor State Championships                 Page 1
    Celebration Arena - Priceville Al - Friday 02/02/01 to Saturday 02/03/01  
                                                                              
                             WOMEN'S SCORES - 1A-4A                           
                                                                              
                    Rank  School                     Score                    
                    ====  ========================= =======                   
                       1  UMS-WRIGHT PREPATORY        89                      
                       2  LEEDS HIGH SCHOOL           69                      
                       3  ALTAMONT SCHOOL             58                      
                       4  LOVELESS ACADEMIC MAGNET    36                      
                       5  FALKVILLE HIGH SCHOOL       35                      
                       6  RANDOLPH SCHOOL             34                      
                       7  MONTGOMERY ACADEMY          30                      
                       8  MADISON COUNTY HIGH SCH.    20                      
                       9  CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL     12                      
                      10  PAINT ROCK HIGH SCHOOL      10                      
                      11  HAMILTON HIGH SCHOOL         9  

                                                                              
                              MEN'S SCORES - 1A-4A                            
                                                                              
                    Rank  School                     Score                    
                    ====  ========================= =======                   
                       1  LEEDS HIGH SCHOOL          112                      
                       2  MADISON COUNTY HIGH SCH.    95                      
                       3  ALTAMONT SCHOOL             51                      
                       4  CLAY COUNTY HIGH SCHOOL     26                      
                       5  ONEONTA HIGH SCHOOL         23                      
                       6  MONTGOMERY ACADEMY          20                      
                       6  ROGERS HIGH SCHOOL          20                                              8  T.R. MILLER HIGH SCHOOL     18                      
                       8  UMS-WRIGHT PREPATORY        18                      
                      10  LOVELESS ACADEMIC MAGNET     8                      
                      11  RANDOLPH SCHOOL              6                      
                      12  HAMILTON HIGH SCHOOL         3                      
                                                               
  
                        AHSAA Indoor State Championships                 Page 1
    Celebration Arena - Priceville Al - Friday 02/02/01 to Saturday 02/03/01   

                                                                               
                          1A-4A Women's 400 Meter Dash                         
                                                                               
                 $ State: 1:00.83 CAMILLE ROOT - ST PAUL'S 1996                
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME      HT PTS 
 ===== ============================ ========================= ========= == ====
     1 Chapman, Theresa             LEEDS HIGH SCHOOL         1:02.73    6 10  
     2 Willett, Rebecca             UMS-WRIGHT PREPATORY      1:04.05    6  8  
     3 O'Neill, Bevin               RANDOLPH SCHOOL           1:04.49    6  6  
     4 Davis, Morgan                CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   1:06.60    2  4  
     5 Moran, Elisa                 ALTAMONT SCHOOL           1:06.62    5  2  
     6 Pennock, Allison             UMS-WRIGHT PREPATORY      1:06.65    6  1  
     7 Smith, Theresa               LOVELESS ACADEMIC MAGNET  1:06.84    3     
     8 Williams, Jasmin             MONTGOMERY ACADEMY        1:09.12    3     
     9 Green, Ashley                MADISON COUNTY HIGH SCH.  1:09.34    6     
    10 Johnson, Latonda             HALE COUNTY HIGH SCHOOL   1:10.29    4     
    11 Weaver, Ashley               MADISON COUNTY HIGH SCH.  1:12.35    5     
    12 Holland, Kristen             PAINT ROCK HIGH SCHOOL    1:14.64    4     
    13 Balentine, Jessica           BROOKS HIGH SCHOOL        1:14.71    4     
    14 Brown, Bernadette            LOVELESS ACADEMIC MAGNET  1:15.04    2     
    15 Kuzniecky, Hannah            ALTAMONT SCHOOL           1:15.05    5     
    16 Bassen, Yasmine              MONTGOMERY ACADEMY        1:16.55    1     
    17 Tarpley, Jade                FALKVILLE HIGH SCHOOL     1:17.19    5     
    18 Smith, Lindsey               T.R. MILLER HIGH SCHOOL   1:18.61    1     
    19 Brown, Kathy                 CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   1:20.28    2     
                                                                               
                          1A-4A Women's 800 Meter Run                          
                                                                               
                $ State: 2:29.74 MERRILL MILLER - ST PAUL'S 1996               
                                                                               
                        Finals Results - Friday 02/02/01                       
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME      HT PTS 
 ===== ============================ ========================= ========= == ====
     1 Willett, Rebecca             UMS-WRIGHT PREPATORY      2:31.00    2 10  
     2 Chapman, Theresa             LEEDS HIGH SCHOOL         2:32.61    2  8  
     3 Whitinger, Olivia            UMS-WRIGHT PREPATORY      2:38.95    2  6  
     4 O'Neill, Bevin               RANDOLPH SCHOOL           2:42.17    2  4  
     5 Wool, Anna                   MONTGOMERY ACADEMY        2:43.09    2  2  
     6 Mulkin, Tyler                ALTAMONT SCHOOL           2:43.66    2  1  
     7 West, Virginia               FALKVILLE HIGH SCHOOL     2:48.94    2     
     8 Mitchell, Manda              MADISON COUNTY HIGH SCH.  2:51.71    1     
     9 Wool, Caroline               MONTGOMERY ACADEMY        2:53.97    2     
    10 Walker, Emily                HAMILTON HIGH SCHOOL      2:54.83    1     
    11 Moten, Sangine               CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   2:55.95    1     
    12 Knight, Vannah               HALEYVILLE HIGH SCHOOL    2:56.44    1     
    13 Mitchell, Casey              MADISON COUNTY HIGH SCH.  3:03.59    1     
    14 Ayres, Katie                 BROOKS HIGH SCHOOL        3:05.08    1     
    15 Ayres, Jessica               BROOKS HIGH SCHOOL        3:05.42    1     
    16 Brown, Christine             RANDOLPH SCHOOL           3:08.66    1     
    17 Gover, Emily                 FALKVILLE HIGH SCHOOL     3:09.77    1     

Mountain Brook High School                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                        AHSAA Indoor State Championships                 Page 2
    Celebration Arena - Priceville Al - Friday 02/02/01 to Saturday 02/03/01   
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                    1A-4A Women's 800 Meter Run (Continued)                    
                                                                               
                        Finals Results - Friday 02/02/01                       
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME      HT PTS 
 ===== ============================ ========================= ========= == ====
    18 Burleson, Jennifer           CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   3:13.35    1     
    19 McWilliams, Tiffany          RED BAY HIGH SCHOOL       3:16.93    1     
                                                                               
                         1A-4A Women's 1,600 Meter Run                         
                                                                               
                $ State: 5:14.38 Heather Tanner - RANDOLPH 1995                
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME      HT PTS 
 ===== ============================ ========================= ========= == ====
     1 Wool, Anna                   MONTGOMERY ACADEMY        5:46.35    2 10  
     2 Blunck, Hallie               UMS-WRIGHT PREPATORY      5:52.55    2  8  
     3 Mulkin, Tyler                ALTAMONT SCHOOL           6:00.44    2  6  
     4 Arnold, Cosby                ALTAMONT SCHOOL           6:06.04    2  4  
     5 Wool, Caroline               MONTGOMERY ACADEMY        6:15.07    2  2  
     6 Case, Hillary                UMS-WRIGHT PREPATORY      6:15.72    2  1  
     7 Walker, Emily                HAMILTON HIGH SCHOOL      6:16.38    1     
     8 Diamantis, Lydia             RANDOLPH SCHOOL           6:26.24    1     
     9 Rucker, Audry                CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   6:28.62    1     
    10 Knight, Vannah               HALEYVILLE HIGH SCHOOL    6:29.74    1     
    11 Beucher, Meghan              RANDOLPH SCHOOL           6:31.10    2     
    12 Ayres, Katie                 BROOKS HIGH SCHOOL        6:48.47    2     
    13 Gaines, Courtney             MADISON COUNTY HIGH SCH.  6:48.50    2     
    14 Tucker, Andrea               FALKVILLE HIGH SCHOOL     6:52.09    1     
    15 Coker, Sarah                 BROOKS HIGH SCHOOL        6:54.25    2     
    16 Saint, Allison               FALKVILLE HIGH SCHOOL     7:09.10    1     
    17 McWhorter, Summer            CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   7:36.60    1     
     - Hill, Amanda                 HALEYVILLE HIGH SCHOOL        DNF    1     
     - Dyess, Mandy                 LEEDS HIGH SCHOOL             DNF    2     
                                                                               
                         1A-4A Women's 3,200 Meter Run                         
                                                                               
                $ State: 11:10.15 Heather Tanner - RANDOLPH 1995               
                                                                               
                        Finals Results - Friday 02/02/01                       
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       PTS  
  ===== ============================ ========================= ========== ==== 
      1 Wool, Anna                   MONTGOMERY ACADEMY        12:07.21    10  
      2 Blunck, Hallie               UMS-WRIGHT PREPATORY      12:30.40     8  
      3 Walker, Emily                HAMILTON HIGH SCHOOL      12:54.69     6  
      4 Case, Hillary                UMS-WRIGHT PREPATORY      13:07.00     4  
      5 Arnold, Cosby                ALTAMONT SCHOOL           13:10.12     2  
      6 Dyess, Mandy                 LEEDS HIGH SCHOOL         13:16.31     1  
      7 Crane, Kristy                HAMILTON HIGH SCHOOL      13:44.02        
      8 Knight, Vannah               HALEYVILLE HIGH SCHOOL    13:44.94        

Mountain Brook High School                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                        AHSAA Indoor State Championships                 Page 3
    Celebration Arena - Priceville Al - Friday 02/02/01 to Saturday 02/03/01   
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                   1A-4A Women's 3,200 Meter Run (Continued)                   
                                                                               
                        Finals Results - Friday 02/02/01                       
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       PTS  
  ===== ============================ ========================= ========== ==== 
      9 Beucher, Meghan              RANDOLPH SCHOOL           13:44.95        
     10 Crawford                     MONTGOMERY ACADEMY        13:48.29        
     11 Wade, Caroline               ALTAMONT SCHOOL           13:54.00        
      - Rucker, Audry                CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL        DNF        
      - Harrison, Angela             FALKVILLE HIGH SCHOOL          DNF        
      - Pierce, Kristin              FALKVILLE HIGH SCHOOL          DNF        
      - Ayres, Katie                 BROOKS HIGH SCHOOL              NT        
                                                                               
                          1A-4A Women's 55 Meter Dash                          
                                                                               
                 $ State: 7.55 SHNELL NEVINS - HALE COUNTY 1997                
                                                                               
                     Preliminary Results - Friday 02/02/01                     
                             Top 6 Advance by Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME   HT    
     ===== ============================ ========================= ====== ==    
         1 Smith, Theresa               LOVELESS ACADEMIC MAGNET  7.55 $  1    
         2 Chapman, Theresa             LEEDS HIGH SCHOOL         7.99    5    
         3 Moran, Elisa                 ALTAMONT SCHOOL           8.02    1    
         3 Jones, Dezerele              LEEDS HIGH SCHOOL         8.02    2    
         5 Locklear, Crystal            FALKVILLE HIGH SCHOOL     8.06    4    
         6 Davis, Morgan                CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   8.13    1    
         7 Minor, Jessica               HALEYVILLE HIGH SCHOOL    8.23    3    
         8 Miller, LE Anne              HAMILTON HIGH SCHOOL      8.24    3    
         9 Wickham, Burgandy            CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   8.28    2    
        10 Blount, Michelle             RANDOLPH SCHOOL           8.38    2    
        10 Douglas, Carlita             MADISON COUNTY HIGH SCH.  8.38    5    
        12 Thrasher, Jamie              HALEYVILLE HIGH SCHOOL    8.39    4    
        13 Brown, Bernadette            LOVELESS ACADEMIC MAGNET  8.43    4    
        14 Duren, Mallory               UMS-WRIGHT PREPATORY      8.46    4    
        15 Taylor, Katie                UMS-WRIGHT PREPATORY      8.47    4    
        16 Savice, Viduarre             ONEONTA HIGH SCHOOL       8.58    5    
        17 Ebeling-Belt, Brytt          RANDOLPH SCHOOL           8.60    5    
        18 Bassen, Yasmine              MONTGOMERY ACADEMY        8.63    1    
        19 Holland, Kristen             PAINT ROCK HIGH SCHOOL    8.64    1    
        20 Williams, Jasmin             MONTGOMERY ACADEMY        8.81    3    
        21 Holmes, Shelley              FALKVILLE HIGH SCHOOL     8.97    2    
        22 Jones, Jennifer              T.R. MILLER HIGH SCHOOL   9.15    5    
        23 Green, Ashley                MADISON COUNTY HIGH SCH.  9.98    3    

Mountain Brook High School                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                        AHSAA Indoor State Championships                 Page 4
    Celebration Arena - Priceville Al - Friday 02/02/01 to Saturday 02/03/01   
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                          1A-4A Women's 55 Meter Dash                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME   PTS    
    ===== ============================ ========================= ====== ====   
        1 Smith, Theresa               LOVELESS ACADEMIC MAGNET  7.64    10    
        2 Locklear, Crystal            FALKVILLE HIGH SCHOOL     7.98     8    
        3 Jones, Dezerele              LEEDS HIGH SCHOOL         7.99     6    
        4 Davis, Morgan                CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   8.04     4    
        5 Moran, Elisa                 ALTAMONT SCHOOL           8.15     2    
        6 Chapman, Theresa             LEEDS HIGH SCHOOL         8.99     1    
                                                                               
                      1A-4A Women's 55 Meter High Hurdles                      
                                                                               
                  $ State: 8.69 CAMILLE ROOT - ST PAUL'S 1996                  
                                                                               
                     Preliminary Results - Friday 02/02/01                     
                             Top 6 Advance by Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    HT   
     ===== ============================ ========================= ======= ==   
         1 Smith, Theresa               LOVELESS ACADEMIC MAGNET   8.73    3   
         2 Meadows, Rachel              ALTAMONT SCHOOL            9.94    4   
         3 Gettrast, Christina          CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   10.61    1   
         4 Smith, Lee                   UMS-WRIGHT PREPATORY      10.75    1   
         5 Brown, Bernadette            LOVELESS ACADEMIC MAGNET  10.82    4   
         6 Wright, Jana                 ALTAMONT SCHOOL           11.19    2   
         7 Livingston, Allison          FALKVILLE HIGH SCHOOL     11.20    1   
         8 Roberts, Heather             FALKVILLE HIGH SCHOOL     11.24    2   
         9 Ebeling-Belt, Brytt          RANDOLPH SCHOOL           11.33    3   
        10 Holland, Kristen             PAINT ROCK HIGH SCHOOL    11.35    4   
        11 Allen, Beth                  UMS-WRIGHT PREPATORY      11.39    3   
        12 Ayres, Jessica               BROOKS HIGH SCHOOL        12.11    3   
        13 Brown, Kathy                 CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   12.19    4   
        14 Guy, Brooke                  HALEYVILLE HIGH SCHOOL    12.21    2   
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    PTS    
   ===== ============================ ========================= ======= ====   
       1 Smith, Theresa               LOVELESS ACADEMIC MAGNET   8.78    10    
       2 Meadows, Rachel              ALTAMONT SCHOOL            9.99     8    
       3 Brown, Bernadette            LOVELESS ACADEMIC MAGNET  10.11     6    
       4 Gettrast, Christina          CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   10.66     4    
       5 Smith, Lee                   UMS-WRIGHT PREPATORY      10.98     2    
       6 Wright, Jana                 ALTAMONT SCHOOL           11.05     1    

Mountain Brook High School                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                        AHSAA Indoor State Championships                 Page 5
    Celebration Arena - Priceville Al - Friday 02/02/01 to Saturday 02/03/01   
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                        1A-4A Women's 4x200 Meter Relay                        
                                                                               
                        $ State: 1:55.41 ST PAUL'S 1996                        
                                                                               
                        Finals Results - Friday 02/02/01                       
                                                                               
          PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME      HT PTS          
          =====  =================================== ========= == ====         
              1  RAND      RANDOLPH SCHOOL           2:00.74    2 10           
              2  MADI      MADISON COUNTY HIGH SCH.  2:02.25    2  8           
              3  FALK      FALKVILLE HIGH SCHOOL     2:03.55    2  6           
              4  UMSW      UMS-WRIGHT PREPATORY      2:04.42    2  4           
              5  ALTA      ALTAMONT SCHOOL           2:06.73    1  2           
              6  LEED      LEEDS HIGH SCHOOL         2:07.73    2  1           
              7  HALY      HALEYVILLE HIGH SCHOOL    2:18.08    1              
              -  CEDA      CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL        DQ    1              
                                                                               
                        1A-4A Women's 4x400 Meter Relay                        
                                                                               
                        $ State: 4:27.62 ST PAUL'S 1996                        
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
          PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME      HT PTS          
          =====  =================================== ========= == ====         
              1  UMSW      UMS-WRIGHT PREPATORY      4:36.28    2 10           
              2  MADI      MADISON COUNTY HIGH SCH.  4:45.83    2  8           
              3  RAND      RANDOLPH SCHOOL           4:55.94    1  6           
              4  LEED      LEEDS HIGH SCHOOL         4:59.53    1  4           
              5  MONT      MONTGOMERY ACADEMY        5:03.77    2  2           
              6  HAMI      HAMILTON HIGH SCHOOL      5:09.29    1  1           
              7  HALY      HALEYVILLE HIGH SCHOOL    5:13.06    1              
              -  CEDA      CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL        DQ    1              
              -  ALTA      ALTAMONT SCHOOL                DQ    2              
                                                                               
                        1A-4A Women's 4x800 Meter Relay                        
                                                                               
                        $ State: 10:28.45 ST PAUL'S 1996                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
           PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME       PTS           
           =====  =================================== ========== ====          
               1  UMSW      UMS-WRIGHT PREPATORY      10:55.60    10           
               2  ALTA      ALTAMONT SCHOOL           11:07.55     8           
               3  RAND      RANDOLPH SCHOOL           11:38.58     6           
               4  MONT      MONTGOMERY ACADEMY        11:43.80     4           
               5  HAMI      HAMILTON HIGH SCHOOL      12:01.12     2           
               6  MADI      MADISON COUNTY HIGH SCH.  12:19.93     1           
               7  CEDA      CEDAR BLUFF HIGH SCHOOL   12:21.93                 
               8  FALK      FALKVILLE HIGH SCHOOL     12:35.95                 
               9  BROO      BROOKS HIGH SCHOOL        13:04.04                 
              10  LEED      LEEDS HIGH SCHOOL         14:11.90                 

Mountain Brook High School                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                        AHSAA Indoor State Championships                 Page 6
    Celebration Arena - Priceville Al - Friday 02/02/01 to Saturday 02/03/01   
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                            1A-4A Women's Long Jump                            
                                                                               
                $ State: 17'06.25" CAMILLE ROOT - ST PAUL'S 1996               
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK            PTS    
   ===== ========================== =================== ===========     ====   
       1 Smith, Theresa             LOVELESS ACADEMIC M 16'02.50"       10     
       2 Cason, Megan               LEEDS HIGH SCHOOL   15'04.75"        8     
       3 Locklear, Crystal          FALKVILLE HIGH SCHO 15'04.75"        6     
       4 Jones, Dezerele            LEEDS HIGH SCHOOL   14'03.25"        4     
       5 Fruchnicht, Tressa         RANDOLPH SCHOOL     13'09.50"        2     
       6 Duren, Mallory             UMS-WRIGHT PREPATOR 13'09.25"        1     
       7 Roberts, Heather           FALKVILLE HIGH SCHO 13'00.75"              
       8 Brown, Bernadette          LOVELESS ACADEMIC M 12'07.75"              
       - Christianson, Jessica      ALTAMONT SCHOOL          FOUL              
       - Shatas, Lara               RANDOLPH SCHOOL          FOUL              
       - Dickerson, Brandi          MADISON COUNTY HIGH      FOUL              
       - Wickham, Burgandy          CEDAR BLUFF HIGH SC      FOUL              
       - Douglas, Carlita           MADISON COUNTY HIGH      FOUL              
       - Taylor, Katie              UMS-WRIGHT PREPATOR      FOUL              
                                                                               
                            1A-4A Women's High Jump                            
                                                                               
                $ State: 5'06.00" YUTTA SHELTON - RANDOLPH 1981                
                                                                               
                        Finals Results - Friday 02/02/01                       
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK           PTS    
    ===== ========================== =================== ==========     ====   
        1 Wiley, Meagan              FALKVILLE HIGH SCHO 4'10.00"       10     
        2 Chapman, Theresa           LEEDS HIGH SCHOOL   4'10.00"        8     
        3 Herndon, Sarah             ALTAMONT SCHOOL     4'06.00"        6     
        4 Smith, Amelia              UMS-WRIGHT PREPATOR 4'04.00"        4     
        5 Boyd, Amanda               ALTAMONT SCHOOL     4'04.00"        2     
        6 Dickerson, Brandi          MADISON COUNTY HIGH 4'02.00"        1     
        7 Smith, Lee                 UMS-WRIGHT PREPATOR 4'02.00"              
        8 Evans, Margie              MADISON COUNTY HIGH 4'00.00"              
        8 Holmes, Shelley            FALKVILLE HIGH SCHO 4'00.00"              
                                                                               
                             1A-4A Women's Shot Put                            
                                                                               
               $ State: 38'03.00" CHRISTEL BONE - MADISON CO 1996              
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK            PTS    
   ===== ========================== =================== ===========     ====   
       1 Holland, Jennifer          PAINT ROCK HIGH SCH 32'07.00"       10     
       2 Cason, Megan               LEEDS HIGH SCHOOL   30'06.50"        8     
       3 Pope, Tiffany              LEEDS HIGH SCHOOL   30'06.00"        6     
       4 Kyle, Danielle             FALKVILLE HIGH SCHO 30'04.50"        4     

Mountain Brook High School                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                        AHSAA Indoor State Championships                 Page 7
    Celebration Arena - Priceville Al - Friday 02/02/01 to Saturday 02/03/01   
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                       1A-4A Women's Shot Put (Continued)                      
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK            PTS    
   ===== ========================== =================== ===========     ====   
       5 Maddox, Amanda             MADISON COUNTY HIGH 28'01.50"        2     
       6 Childers, Katie            FALKVILLE HIGH SCHO 27'05.00"        1     
       7 Evans, Margie              MADISON COUNTY HIGH 25'07.50"              
       8 Parrish, Courtney          BROOKS HIGH SCHOOL  25'06.50"              
       9 Dobbins, Rachael           CEDAR BLUFF HIGH SC 22'06.00"              
      10 McWhorter, Summer          CEDAR BLUFF HIGH SC 22'05.50"              
      11 Smith, Lee                 UMS-WRIGHT PREPATOR 22'04.00"              
      12 Hines, Bethany             ROGERS HIGH SCHOOL  22'01.00"              
      13 Jones, Jaime               BROOKS HIGH SCHOOL  21'11.50"              
      14 Allen, Beth                UMS-WRIGHT PREPATOR 21'08.00"              
       - Hill, Amanda               HALEYVILLE HIGH SCH      FOUL              
                                                                               
                            1A-4A Women's Pole Vault                           
                                                                               
                        Finals Results - Friday 02/02/01                       
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK         PTS     
     ===== ========================== =================== ========     ====    
         1 Smith, Lee                 UMS-WRIGHT PREPATOR 7'09.00"     10      
         2 McGlaughlin, Elaine        ALTAMONT SCHOOL     7'06.00"      8      
         3 Meadows, Rachel            ALTAMONT SCHOOL     7'00.00"      6      
         4 Duke, Danielle             LEEDS HIGH SCHOOL   6'06.00"      4      
         5 Duren, Mallory             UMS-WRIGHT PREPATOR 6'06.00"      2      
         - Chancellor, Lauren         LEEDS HIGH SCHOOL         NH             
                                                                               
                           1A-4A Men's 400 Meter Dash                          
                                                                               
                  $ State: 51.89 JOSH SPRAGGINS - ONEONTA 1998                 
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME      HT PTS 
 ===== ============================ ========================= ========= == ====
     1 Eatman, Kahlmus              MADISON COUNTY HIGH SCH.    54.20    5 10  
     2 Lockhart, Patrick            LEEDS HIGH SCHOOL           54.39    5  8  
     3 Pappas, Steve                ALTAMONT SCHOOL             54.78    2  6  
     4 Gunter, Bill                 MONTGOMERY ACADEMY          55.69    5  4  
     5 Pool, Jared                  LEEDS HIGH SCHOOL           56.89    3  2  
     6 McMullen, Taylor             UMS-WRIGHT PREPATORY        57.06    3  1  
     7 Crawford, John               LOVELESS ACADEMIC MAGNET    57.15    4     
     8 Robinson, Matthew            J.B. PENNINGTON HIGH SCH.   57.98    1     
     9 Tsai, Gary                   MONTGOMERY ACADEMY          58.03    4     
    10 Elmore, Hunter               UMS-WRIGHT PREPATORY        58.30    2     
    11 Boyett, Jesse                MADISON COUNTY HIGH SCH.    58.86    5     
    12 Deaton, Adam                 ROGERS HIGH SCHOOL          59.06    3     
    13 Margaral, Spencer            ALTAMONT SCHOOL           1:00.02    4     
    14 Crunk, Chris                 ROGERS HIGH SCHOOL        1:00.18    1     

Mountain Brook High School                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                        AHSAA Indoor State Championships                 Page 8
    Celebration Arena - Priceville Al - Friday 02/02/01 to Saturday 02/03/01   
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                     1A-4A Men's 400 Meter Dash (Continued)                    
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME      HT PTS 
 ===== ============================ ========================= ========= == ====
    15 Tidwell, Ryan                J.B. PENNINGTON HIGH SCH. 1:01.70    1     
    16 Elliot, Robert               HALEYVILLE HIGH SCHOOL    1:02.95    2     
    17 Reynolds, Douglas            HAMILTON HIGH SCHOOL      1:03.24    4     
    18 Call, Tristan                RANDOLPH SCHOOL           1:07.05    2     
     - Floyd, Justin                RANDOLPH SCHOOL                DQ    5     
                                                                               
                           1A-4A Men's 800 Meter Run                           
                                                                               
              $ State: 2:01.44 BRANDEN PHILLIPS - UMS-WRIGHT 1998              
                                                                               
                        Finals Results - Friday 02/02/01                       
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME      HT PTS 
 ===== ============================ ========================= ========= == ====
     1 Pappas, Steve                ALTAMONT SCHOOL           2:06.20    3 10  
     2 Kidd, John                   MADISON COUNTY HIGH SCH.  2:09.06    3  8  
     3 Smith, Brandon               CLAY COUNTY HIGH SCHOOL   2:10.02    3  6  
     4 Pool, Jared                  LEEDS HIGH SCHOOL         2:11.08    3  4  
     5 Darley-Usmar, Kenta          ALTAMONT SCHOOL           2:11.21    3  2  
     6 Aldridge, Erik               MADISON COUNTY HIGH SCH.  2:13.42    3  1  
     7 Cordts, Sam                  LEEDS HIGH SCHOOL         2:15.27    3     
     8 Cooper, Josh                 T.R. MILLER HIGH SCHOOL   2:18.97    2     
     9 Beebe, Alex                  UMS-WRIGHT PREPATORY      2:19.30    2     
    10 Rogers, Cody                 HAMILTON HIGH SCHOOL      2:19.39    3     
    11 McCollister, John            MONTGOMERY ACADEMY        2:22.56    3     
    12 Floyd, Justin                RANDOLPH SCHOOL           2:23.08    1     
    13 Crawford, John               LOVELESS ACADEMIC MAGNET  2:23.09    1     
    14 Savage, Sam                  UMS-WRIGHT PREPATORY      2:26.16    3     
    15 Tidwell, Ryan                J.B. PENNINGTON HIGH SCH. 2:30.12    2     
    16 Campbell, Wallace            MONTGOMERY ACADEMY        2:31.61    2     
    17 Richardson, Brett            ROGERS HIGH SCHOOL        2:32.00    1     
    18 Myrick, Jonathan             BROOKS HIGH SCHOOL        2:32.33    2     
    19 Lee, Chris                   RANDOLPH SCHOOL           2:36.21    2     
    20 Ashley, Kenny                ROGERS HIGH SCHOOL        2:38.62    1     
    21 Turney, Steven               HALEYVILLE HIGH SCHOOL    2:46.31    1     
    22 Woodward, John David         BROOKS HIGH SCHOOL        2:52.88    1     
    23 Jantz, Jeff                  VINCENT HIGH SCHOOL                                                                                                     
                                                                               
                          1A-4A Men's 1,600 Meter Run                          
                                                                               
                $ State: 4:33.41 JOHN WILLIAMS - ST PAUL'S 1996                
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME      HT PTS 
 ===== ============================ ========================= ========= == ====
     1 Smith, Brandon               CLAY COUNTY HIGH SCHOOL   4:41.01    2 10  
     2 Kidd, John                   MADISON COUNTY HIGH SCH.  4:52.52    2  8  
     3 Darley-Usmar, Kenta          ALTAMONT SCHOOL           4:54.71    1  6  
     4 Aldridge, Erik               MADISON COUNTY HIGH SCH.  4:55.04    2  4  
     5 Cordts, Sam                  LEEDS HIGH SCHOOL         5:01.67    2  2  
     6 Brown, Tully                 RANDOLPH SCHOOL           5:02.64    2  1  
     7 Savage, Sam                  UMS-WRIGHT PREPATORY      5:05.82    2     
     8 Pappas, Steve                ALTAMONT SCHOOL           5:06.44    1     
     9 Cooper, Josh                 T.R. MILLER HIGH SCHOOL   5:12.19    1     
    10 Lemay, Andy                  ROGERS HIGH SCHOOL        5:12.49    1     
    11 Rogers, Cody                 HAMILTON HIGH SCHOOL      5:13.80    2     
    12 Hamilton, Gordan             UMS-WRIGHT PREPATORY      5:23.55    2     
    13 Putman, Ben                  ROGERS HIGH SCHOOL        5:23.96    1     
    14 Crawford, Colin              MONTGOMERY ACADEMY        5:26.16    2     
    15 Montgomery, Jeff             LEEDS HIGH SCHOOL         5:29.58    2     
    16 Revells, Tristan             MONTGOMERY ACADEMY        5:36.47    1     
    17 Compton, Keith               HAMILTON HIGH SCHOOL      5:46.40    2     
    18 Lee, Chris                   RANDOLPH SCHOOL           5:54.19    2     
    19 Carpenter, Kevin             HALEYVILLE HIGH SCHOOL    5:58.12    1     
    20 Jantz, Jeff                  VINCENT HIGH SCHOOL       6:09.35    1     
    21 Cirota, Lucas                T.R. MILLER HIGH SCHOOL   6:16.89    1     
    22 Steele, Byron                HALEYVILLE HIGH SCHOOL    6:28.64    1     
                                                                               
                          1A-4A Men's 3,200 Meter Run                          
                                                                               
                        Finals Results - Friday 02/02/01                       
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME     PTS   
   ===== ============================ ========================= ======== ====  
       1 Smith, Brandon               CLAY COUNTY HIGH SCHOOL   10:19.56  10   
       2 Pappas, Steve                ALTAMONT SCHOOL           10:35.59   8   
       3 Fowler, Chris                MADISON COUNTY HIGH SCH.  10:38.84   6   
       4 Aldridge, Erik               MADISON COUNTY HIGH SCH.  10:39.64   4   
       5 Brown, Tully                 RANDOLPH SCHOOL           10:43.85   2   
       6 Cordts, Sam                  LEEDS HIGH SCHOOL         11:08.11   1   
       7 Montgomery, Jeff             LEEDS HIGH SCHOOL         11:09.75       
       8 Putman, Ben                  ROGERS HIGH SCHOOL        11:11.68       
       9 Shanks, Will                 ALTAMONT SCHOOL           11:22.70       
      10 Lemay, Andy                  ROGERS HIGH SCHOOL        11:23.30       
      11 Hamilton, Gordan             UMS-WRIGHT PREPATORY      11:23.82       
                  
                                                                               
                           1A-4A Men's 55 Meter Dash                           
                                                                               
                 $ State: 6.69 NII-AMAR AMAMOO - ALTAMONT 1996                 
                                                                               
                     Preliminary Results - Friday 02/02/01                     
                             Top 6 Advance by Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    HT   
     ===== ============================ ========================= ======= ==   
         1 Eatman, Kahlmus              MADISON COUNTY HIGH SCH.   6.74    3   
         2 Crawford, John               LOVELESS ACADEMIC MAGNET   6.81    3   
         3 Oneal, Trevis                LEEDS HIGH SCHOOL          6.88    4   
         4 Elmore, Hunter               UMS-WRIGHT PREPATORY       7.03    1   
         5 Lane, Terry                  MADISON COUNTY HIGH SCH.   7.10    1   
         6 Robinson, Effrim             LEEDS HIGH SCHOOL          7.15    1   
         7 Tsai, Gary                   MONTGOMERY ACADEMY         7.16    2   
         8 Robinson, Matthew            J.B. PENNINGTON HIGH SCH.  7.23    4   
         9 Coleman, Jason               MONTGOMERY ACADEMY         7.34    2   
        10 Daugherty, Brent             UMS-WRIGHT PREPATORY       7.37    1   
        11 Woodford, Zach               BROOKS HIGH SCHOOL         7.46    4   
        12 Margaral, Spencer            ALTAMONT SCHOOL            7.53    2   
        13 Fletcher, Amos               PAINT ROCK HIGH SCHOOL     7.71    2   
        14 Richardson, Brett            ROGERS HIGH SCHOOL         7.77    3   
        15 Tidwell, Heith               HALEYVILLE HIGH SCHOOL     8.38    3   
        16 Yerubundi, Kishan            RANDOLPH SCHOOL           11.02    3   
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME   PTS    
    ===== ============================ ========================= ====== ====   
        1 Oneal, Trevis                LEEDS HIGH SCHOOL         6.75    10    
        2 Eatman, Kahlmus              MADISON COUNTY HIGH SCH.  6.85     8    
        3 Crawford, John               LOVELESS ACADEMIC MAGNET  6.89     6    
        4 Elmore, Hunter               UMS-WRIGHT PREPATORY      7.08     4    
        5 Lane, Terry                  MADISON COUNTY HIGH SCH.  7.09     2    
        - Robinson, Effrim             LEEDS HIGH SCHOOL           DQ          
                                                                               
                       1A-4A Men's 55 Meter High Hurdles                       
                                                                               
                  $ State: 8.22 TUCKER FRAZER - ST PAUL'S 1976                 
                                                                               
                     Preliminary Results - Friday 02/02/01                     
                             Top 6 Advance by Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    HT   
     ===== ============================ ========================= ======= ==   
         1 Lockhart, Patrick            LEEDS HIGH SCHOOL          7.92 $  1   
         2 Stockley, Daniel             ONEONTA HIGH SCHOOL        8.44    1   
         3 Lane, Terry                  MADISON COUNTY HIGH SCH.   8.72    2   
         4 Elmore, Hunter               UMS-WRIGHT PREPATORY       9.05    3   
         5 Thomas, Matt                 LEEDS HIGH SCHOOL          9.17    2   
         6 Dean, Whitney                MADISON COUNTY HIGH SCH.   9.18    1   
         7 Sullivan, Lee                ONEONTA HIGH SCHOOL        9.27    1   
         8 Woodford, Zach               BROOKS HIGH SCHOOL         9.46    3   
         9 Pickens, Jason               ROGERS HIGH SCHOOL         9.53    1   
        10 Daugherty, Brent             UMS-WRIGHT PREPATORY       9.55    1   
        11 Murvin, David                ALTAMONT SCHOOL           10.55    3   
        12 Saucer, Ben                  MONTGOMERY ACADEMY        13.27    3   
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME   PTS    
    ===== ============================ ========================= ====== ====   
        1 Lockhart, Patrick            LEEDS HIGH SCHOOL         7.84 $  10    
        2 Lane, Terry                  MADISON COUNTY HIGH SCH.  8.54     8    
        3 Stockley, Daniel             ONEONTA HIGH SCHOOL       8.63     6    
        4 Thomas, Matt                 LEEDS HIGH SCHOOL         8.91     4    
        5 Elmore, Hunter               UMS-WRIGHT PREPATORY      9.21     2    
        - Dean, Whitney                MADISON COUNTY HIGH SCH.    DQ          
                                                                               
                         1A-4A Men's 4x200 Meter Relay                         
                                                                               
                        $ State: 1:34.94 ST PAUL'S 1996                        
                                                                               
                        Finals Results - Friday 02/02/01                       
                                                                               
          PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME      HT PTS          
          =====  =================================== ========= == ====         
              1  MONT      MONTGOMERY ACADEMY        1:40.86    2 10           
              2  TRMI      T.R. MILLER HIGH SCHOOL   1:40.92    1  8           
              3  LEED      LEEDS HIGH SCHOOL         1:42.23    2  6           
              4  ALTA      ALTAMONT SCHOOL           1:50.79    2  4           
              5  ROGE      ROGERS HIGH SCHOOL        1:50.87    1  2           
              6  HAMI      HAMILTON HIGH SCHOOL      1:57.73    1  1           
              7  HALY      HALEYVILLE HIGH SCHOOL    1:58.20    1              
              8  RAND      RANDOLPH SCHOOL           2:04.67    2              
              -  MADI      MADISON COUNTY HIGH SCH.       DQ    2              
              -  UMSW      UMS-WRIGHT PREPATORY           DQ    1              
                                                                               
                         1A-4A Men's 4x400 Meter Relay                         
                                                                               
                        $ State: 3:39.43 ST PAUL'S 1996                        
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
          PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME      HT PTS          
          =====  =================================== ========= == ====         
              1  TRMI      T.R. MILLER HIGH SCHOOL   3:49.45    1 10           
              2  LEED      LEEDS HIGH SCHOOL         3:51.97    2  8         
              3  UMSW      UMS-WRIGHT PREPATORY      4:01.75    1  6           
              4  ROGE      ROGERS HIGH SCHOOL        4:08.18    1  4           
              5  HAMI      HAMILTON HIGH SCHOOL      4:18.26    2  2           
              6  RAND      RANDOLPH SCHOOL           4:21.60    1  1           
              7  HALY      HALEYVILLE HIGH SCHOOL    4:47.59    1              
              -  MONT      MONTGOMERY ACADEMY             DQ    2              
              -  ALTA      ALTAMONT SCHOOL                DQ    2              
              -  MADI      MADISON COUNTY HIGH SCH.       DQ    2              
                                                                               
                         1A-4A Men's 4x800 Meter Relay                         
                                                                               
                        $ State: 8:39.66 ST PAUL'S 1996                        
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
           PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME       PTS           
           =====  =================================== ========== ====          
               1  MADI      MADISON COUNTY HIGH SCH.   9:02.26    10           
               2  ALTA      ALTAMONT SCHOOL            9:18.05     8           
               3  MONT      MONTGOMERY ACADEMY         9:32.12     6           
               4  LEED      LEEDS HIGH SCHOOL          9:33.58     4           
               5  RAND      RANDOLPH SCHOOL            9:35.03     2           
               6  UMSW      UMS-WRIGHT PREPATORY       9:55.18     1           
               7  ROGE      ROGERS HIGH SCHOOL        10:07.21                 
               8  HAMI      HAMILTON HIGH SCHOOL      10:13.22                 
                                                                               
                             1A-4A Men's Long Jump                             
                                                                               
              $ State: 22'03.75" DERRELL WASHINGTON - CALHOUN 1980             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK            PTS    
   ===== ========================== =================== ===========     ====   
       1 Radford, Brandon           LEEDS HIGH SCHOOL   20'10.25"       10     
       2 Packer, Altheus            LEEDS HIGH SCHOOL   19'03.00"        8     
       3 Black, Matt                ROGERS HIGH SCHOOL  18'04.00"        6     
       4 Lewis, Lendon              MADISON COUNTY HIGH 18'00.25"        4     
       5 Crawford, John             LOVELESS ACADEMIC M 17'08.25"        2     
       6 Stockley, Daniel           ONEONTA HIGH SCHOOL 17'07.00"        1     
       7 Peake, Jay                 UMS-WRIGHT PREPATOR 17'06.50"              
       8 McMullen, Taylor           UMS-WRIGHT PREPATOR 17'01.25"              
       9 Dean, Whitney              MADISON COUNTY HIGH 16'09.00"              
       - Bos, Will                  ALTAMONT SCHOOL          FOUL              
       - Olive, Brett               ROGERS HIGH SCHOOL       FOUL              
       - McLemore, James            MONTGOMERY ACADEMY       FOUL              
       - Hunter, Sam                MONTGOMERY ACADEMY       FOUL              

 
       - Murvin, David              ALTAMONT SCHOOL          FOUL              
                                                                               
                             1A-4A Men's High Jump                             
                                                                               
               $ State: 6'04.00" JAMES SANDERS - SPRINGVILLE 1981              
                                                                               
                        Finals Results - Friday 02/02/01                       
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK           PTS    
    ===== ========================== =================== ==========     ====   
        1 Lewis, Lendon              MADISON COUNTY HIGH 6'02.00"       10     
        2 Stockley, Daniel           ONEONTA HIGH SCHOOL 5'10.00"        8     
        3 Lockhart, Patrick          LEEDS HIGH SCHOOL   5'08.00"        6     
        4 Wilson, Brandon            LEEDS HIGH SCHOOL   5'06.00"        4     
        5 Balentine, Chad            ROGERS HIGH SCHOOL  5'04.00"        2     
        6 Murvin, David              ALTAMONT SCHOOL     5'02.00"        1     
        7 Weatherford, Josh          UMS-WRIGHT PREPATOR 5'02.00"              
        - Demony, William            UMS-WRIGHT PREPATOR       NH              
        - Avery, Matt                MADISON COUNTY HIGH       NH              
                                                                               
                              1A-4A Men's Shot Put                             
                                                                               
              $ State: 58'11.00" DANIEL BLACKSHER - ST PAUL'S 1985             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK            PTS    
   ===== ========================== =================== ===========     ====   
       1 Oneal, Trevis              LEEDS HIGH SCHOOL   43'09.00"       10     
       2 Bolle, Jon                 ONEONTA HIGH SCHOOL 40'08.50"        8     
       3 Thigpen, Nick              ROGERS HIGH SCHOOL  40'07.00"        6     
       4 Atchison, Boudoin          UMS-WRIGHT PREPATOR 40'07.00"        4     
       5 Dean, Whitney              MADISON COUNTY HIGH 40'01.00"        2     
       6 Vance, Johnathan           LEEDS HIGH SCHOOL   39'02.00"        1     
       7 Johnson, Matt              ROGERS HIGH SCHOOL  38'02.50"              
       8 Wilcox, Brandon            T.R. MILLER HIGH SC 35'05.50"              
       9 McKinney, Greg             MADISON COUNTY HIGH 35'02.00"              
      10 Peake, Jay                 UMS-WRIGHT PREPATOR 34'04.00"              
      11 Robinson, Brooks           PAINT ROCK HIGH SCH 32'11.00"              
      12 Preyer, Demetrius          T.R. MILLER HIGH SC 32'08.00"              
      13 Marchbanks, Major          HAMILTON HIGH SCHOO 30'08.00"              

                             1A-4A Men's Pole Vault                            
                                                                               
             $ State: 13'01.00" COLEMAN FOUNTAIN - UMS-WRIGHT 1997             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 02/03/01                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK            PTS    
   ===== ========================== =================== ===========     ====   
       1 Thomas, Matt               LEEDS HIGH SCHOOL   12'06.00"       10     
       2 Dean, Whitney              MADISON COUNTY HIGH 12'00.00"        8     
       3 Murvin, David              ALTAMONT SCHOOL     12'00.00"        6     
       4 Webb, D J                  LEEDS HIGH SCHOOL   11'06.00"        4     
       5 McKinney, Greg             MADISON COUNTY HIGH 10'06.00"        2     
       - Margaral, Spencer          ALTAMONT SCHOOL            NH