Sparkman High School Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.67 Charity Andrews 20th Prelims H3 Complete Results
13.83 Taylor Hammons 21st Prelims H1 Complete Results
13.84 SB Kiana Ray 22nd Prelims H1 Complete Results
400 Meter Dash
1:14.04 Brenna Porter 30th Finals H2 Complete Results
800 Meter Run
2:44.58 SB Bailey Mehok 12th Finals Complete Results
1600 Meter Run
5:15.79 SB Katie Huston 1st Finals Complete Results
6:00.76 SB Bailey Mehok 10th Finals Complete Results
6:16.69 SB Sarah Law 16th Finals Complete Results
3200 Meter Run
13:39.27 SB Sarah Law 11th Finals Complete Results
13:40.08 SB Bailey Mehok 12th Finals Complete Results
100 Meter Hurdles
17.75 SB Jaeda Ewing 4th Finals Complete Results
17.92 Jaeda Ewing 6th Prelims H2 Complete Results
19.24 SB Brianca Trammell 15th Prelims H3 Complete Results
21.20 SB Shelby Jacobson 22nd Prelims H3 Complete Results
300 Meter Hurdles
54.72 Jaeda Ewing 12th Finals H2 Complete Results
58.59 Brianca Trammell 16th Finals H2 Complete Results
4x400 Meter Relay
4:50.49 SB Relay Team 12th Finals H1
4x800 Meter Relay
10:59.63 SB Relay Team 5th Finals
High Jump
5-2 Katie Huston 1st Finals Complete Results
Long Jump
12-6.5 Jaeda Ewing 24th Finals Complete Results
9-7.5 SB Taylor Hammons 27th Finals Complete Results
Javelin
52-10 SB Brenna Porter 11th Finals Complete Results
44-6 Kara Moss 13th Finals Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.22 Deonte Harris 9th Prelims H5 Complete Results
11.30 Terrance Pride 10th Prelims H4 Complete Results
11.97 SB Laquince Love 24th Prelims H4 Complete Results
200 Meter Dash
22.89 Deonte Harris 9th Prelims H6 Complete Results
400 Meter Dash
53.89 SB Corbin Swain 18th Finals H2 Complete Results
57.21 Aeriduis Williams 27th Finals H2 Complete Results
1:01.45 SB Jonathan Daniel 32nd Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:18.82 SB Joe Clegg 20th Finals Complete Results
2:23.15 Brandon Lowrey 25th Finals Complete Results
2:29.66 Dylan Owens 26th Finals Complete Results
1600 Meter Run
5:12.14 SB Stephen Simpson 15th Finals Complete Results
5:19.39 SB Dylan Owens 19th Finals Complete Results
5:22.45 SB Brandon Lowrey 23rd Finals Complete Results
3200 Meter Run
11:28.72 SB Cameron Thomas 13th Finals Complete Results
11:42.33 SB Joe Clegg 15th Finals Complete Results
11:46.76 SB Stephen Simpson 16th Finals Complete Results
110 Meter Hurdles
20.21 Brandon Smith 15th Prelims H1 Complete Results
20.63 Corbin Swain 16th Prelims H4 Complete Results
21.51 Lj Vining 17th Prelims H2 Complete Results
300 Meter Hurdles
50.83 SB Lj Vining 15th Finals H2 Complete Results
4x100 Meter Relay
43.65 SB Relay Team 5th Prelims H2
44.99 Relay Team 6th Finals
4x400 Meter Relay
4:04.62 SB Relay Team 11th Finals H1
4x800 Meter Relay
9:32.01 SB Relay Team 11th Finals
Long Jump
19-8.5 SB Deonte Harris 13th Finals Complete Results
Triple Jump
34-4 SB Zach Bethea 17th Finals Complete Results
33-3 SB Delorin Carpenter 18th Finals Complete Results
Discus
87-3 SB Holden Spears 20th Finals Complete Results
83-5 Kellen Battles 21st Finals Complete Results
82-10 SB Melik Watkins 22nd Finals Complete Results
Javelin
116-0 SB Terrance Pride 11th Finals Complete Results
88-7 SB Melik Watkins 15th Finals Complete Results
Shot Put
35-3.5 Melik Watkins 15th Finals Complete Results
34-11 Brandon Patton 17th Finals Complete Results