Licensed to Falkville High School Hy-Tek's Meet Manager 4/17/2010 05:02 PM
2010 Falkville Invitational - 4/17/2010
Falkville, AL
Results
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Petty, Jessica Clements HS 13.64 2 10
2 Webb, Lacey Winfield Cit 12.95 13.78 5 8
3 Barger, Lacy Cold Springs 14.90 13.79 4 6
4 McClung, Hannah Danville HS 13.90 1 5
5 Hagwood, Ashlyn Rogers HS 13.00 13.93 5 4
6 Norris, Amberley Priceville H 14.55 14.16 4 3
7 Glover, Savannah Rogers HS 14.22 1 2
8 Breeding, Amanda Priceville H 14.10 14.30 5 1
9 Johnson, Lakrisha West Limesto 14.40 1
10 Killen, Morgan Rogers HS 12.83 14.50 5
11 Merriman, Jessie Danville HS 14.53 2
12 Alred, Macy Danville HS 14.59 2
13 McAlpine, Savannah Vinemont HS 14.20 14.60 5
14 Hamilton, Kenisha Tanner HS 14.68 2
15 Malone, Cynetria Clements HS 14.71 2
16 Childers, Clarissa Falkville HS 15.22 14.83 4
17 Harris, Emily Vinemont HS 15.10 14.88 4
18 Evans, Hollie Clements HS 14.93 1
19 Hinkle, Athena Athens Bible 14.00 14.96 5
20 Hardy, Zumeka Tanner HS 15.06 3
21 Mays, Sara Cold Springs 15.31 15.08 3
22 Mason, Shenkiniah Tanner HS 15.20 1
23 Stiefel, Whitney Section HS 15.65 15.33 3
24 Taylor, Allie Winfield Cit 14.35 15.36 4
25 Watson, Heather Winfield Cit 14.40 15.46 4
26 Yarbrough, Samantha Priceville H 15.70 15.50 3
27 Cavanaugh, Laura Falkville HS 15.65 15.58 3
28 Holloway, Charly Falkville HS 15.85 16.10 3
29 Aldridge, Taylor West Morgan 13.00 16.47 5
30 Willoughby, Daultry Cold Springs 14.40 16.84 4
-- Evans, Elizabeth Section HS NT 2
-- Pearson, Kendra Vinemont HS 14.10 NT 5
-- Mosley, Kelsey West Morgan NT 1
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Harper, Sentoya Tanner HS 28.06 2 10
2 Petty, Jessica Clements HS 28.37 1 8
3 Webb, Lacey Winfield Cit 27.85 28.55 5 6
4 Harwell, Amelia Athens Bible 29.00 28.92 5 5
5 Hagwood, Ashlyn Rogers HS 25.00 29.57 5 4
6 Norris, Amberley Priceville H 30.62 29.78 4 3
7 Still, Cassi Cold Springs 31.18 30.57 3 2
8 Malone, Cynetria Clements HS 30.69 1 1
9 Holland, Victoria Clements HS 30.79 2
10 Stiefel, Whitney Section HS 30.10 30.94 5
11 Johnson, Lakrisha West Limesto 31.06 1
11 Ward, Candance Winfield Cit 28.97 31.06 5
13 Doherty, Morgan Danville HS 31.19 2
14 Taymon, Kayla Brindlee Mou 30.25 31.21 4
15 Yarbrough, Samantha Priceville H 34.34 31.28 3
16 Smith, Heather Falkville HS 30.63 31.31 4
17 Harris, Emily Vinemont HS 31.00 31.80 4
18 Smale, Ariel Brindlee Mou 31.25 31.83 3
19 Crider, Kaka Cold Springs 31.03 31.90 4
20 Edmund, Meg Winfield Cit 30.90 32.01 4
21 Mays, Sara Cold Springs 32.14 32.52 3
22 Mason, Shenkiniah Tanner HS 32.59 1
23 Koerber, Jaclyn Falkville HS 30.39 33.46 4
24 Stegall, Brooke Danville HS 33.92 3
25 Hamilton, Kenisha Tanner HS 33.95 2
-- Glover, Savannah Rogers HS NT 2
-- Breeding, Amanda Priceville H 29.90 NT 5
-- Burgesses, Caroline Rogers HS NT 2
-- Mosley, Kelsey West Morgan NT 1
-- McAlpine, Savannah Vinemont HS 29.00 NT 5
-- Sullivan, Emily West Morgan NT 3
-- Pearson, Kendra Vinemont HS 30.00 NT 5
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Heeder, Jeannie Brindlee Mou 1:02.00 1:02.43 5 10
2 Kilgore, Patricia Falkville HS 1:05.00 1:04.52 5 8
3 Spann, Alison Winfield Cit 1:05.00 1:05.22 5 6
4 Carthage, Sherlyn Winfield Cit 1:04.00 1:06.53 5 5
5 Harper, Sentoya Tanner HS 1:07.46 1 4
6 Calvery, Gabby Rogers HS 1:08.80 1 3
7 Still, Cassi Cold Springs 1:08.00 1:08.98 4 2
8 Bobo, Sarah Athens Bible 1:10.00 1:09.58 4 1
9 Reynolds, Kaitlyn Section HS 1:11.18 1
10 Smale, Ariel Brindlee Mou 1:09.00 1:11.26 4
11 Taymon, Kayla Brindlee Mou 1:09.00 1:11.53 4
12 Killen, Morgan Rogers HS 58.00 1:11.76 5
13 Hopper, Kira Danville HS 1:11.84 2
14 Malone, Cynetria Clements HS 1:12.03 1
15 Wittmus, Tailar Clements HS 1:12.96 2
16 Estes, Natalee Falkville HS 1:10.00 1:12.98 4
17 Clounch, Bailee Clements HS 1:13.82 1
18 Cooper, Katie Danville HS 1:13.97 1
19 Cleghorn, Erin Danville HS 1:14.46 2
20 Cavanaugh, Laura Falkville HS 1:13.00 1:15.55 3
21 Belcher, Brodie Rogers HS 59.00 1:15.61 5
22 Robinson, Riley Cold Springs 1:14.00 1:16.63 3
23 Barber, Claire Priceville H 1:16.66 2
24 Carter, Tiffany West Morgan 1:05.00 1:17.46 5
25 Wilson, Bethany Priceville H 1:17.33 1:19.30 3
26 Hall, Caitlyn Cold Springs 1:17.00 1:21.82 3
27 Johnson, Hannah Vinemont HS 1:18.00 1:24.89 3
-- Barnett, Hunter Vinemont HS 1:06.00 NT 4
-- Smothers, Alexis Winfield Cit 1:09.00 NT 4
-- Dawson, Cheyenne Section HS NT 2
-- Klepper, Katherine Section HS NT 2
-- Hardy, Zumeka Tanner HS NT 2
-- Melton, Jordan Vinemont HS 1:06.00 NT 5
-- Sharp, Layla Priceville H 1:17.55 NT 3
-- Lang, Averi Tanner HS NT 2
Girls 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Heeder, Jeannie Brindlee Mou 2:31.00 2:33.46 10
2 Kilgore, Patricia Falkville HS 2:31.00 2:37.45 8
3 Jay, Alison Clements HS 2:34.00 2:39.14 6
4 Matthews, Taylor Rogers HS 2:39.00 2:41.80 5
5 Nizamis, Kayla Winfield Cit 2:35.00 2:44.11 4
6 Cabler, Alyssa Rogers HS 2:42.00 2:47.87 3
7 Fronk, Tara Brindlee Mou 2:40.00 2:48.62 2
8 Marymen, Jessie Danville HS 2:50.40 1
9 Branner, Paris Clements HS 2:52.00 2:51.41
10 Warren, Bridgette Clements HS 2:58.00 2:53.60
11 Smale, Ariel Brindlee Mou 2:39.00 2:55.20
12 Bobo, Sarah Athens Bible 2:48.00 2:55.41
13 Harrington, Shelby Winfield Cit 2:59.00 3:00.26
14 Dawson, Brandi Rogers HS 2:55.00 3:00.81
15 Hall, Whitney West Morgan 3:10.00 3:02.00
16 Stiles, Kellee Danville HS 3:02.30
17 Murphy, Cayla Danville HS 3:03.22
18 Harbison, Hanna Cold Springs 3:03.34
19 Calvert, Olivia Cold Springs 3:03.57
20 Flick, Emily West Morgan 3:00.00 3:06.89
21 Hughes, Hannah Winfield Cit 3:09.00 3:13.58
22 Koerber, Katrina Falkville HS 3:09.00 3:15.33
23 Estes, Natalee Falkville HS 3:05.00 3:20.97
24 Johnson, Hannah Vinemont HS 3:22.01
25 Huffstutler, Katie Cold Springs 3:05.00 3:39.41
26 Johnson, Haley West Limesto 3:42.62
27 Davis, Jessi West Morgan 3:30.00 3:42.87
-- Clay, Beth Vinemont HS NT
-- Lang, Averi Tanner HS NT
-- McCullough, Samantha Section HS NT
-- Melton, Jordan Vinemont HS 2:40.00 NT
-- Barber, Claire Priceville H 3:21.32 NT
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Stewart, Katie Rogers HS 5:29.00 5:46.53 10
2 Jay, Alison Clements HS 5:47.00 5:55.59 8
3 Fronk, Tara Brindlee Mou 6:30.00 6:02.68 6
4 Luker, Megan Danville HS 6:13.00 5
5 Hamner, Maggie Rogers HS 5:57.00 6:17.38 4
6 Wallace, Kaitlyn Danville HS 6:21.00 3
7 Tramutolo, Alexandra Winfield Cit 6:25.00 6:25.47 2
8 Jones, Katilyn Rogers HS 6:16.00 6:26.01 1
9 Wynn, Robin Section HS 6:19.00 6:28.13
10 Smale, Ariel Brindlee Mou 6:35.00 6:31.00
11 Ayre, Sarah Falkville HS 6:41.00 6:32.00
12 Holbrooks, Kelsie Winfield Cit 6:30.00 6:33.62
13 Campbell, Emily Cold Springs 6:35.00 6:42.13
14 Eubanks, Krys Athens Bible 6:25.00 6:43.68
15 Gunter, Kimmie Cold Springs 6:19.00 6:44.10
16 Hughes, Hannah Winfield Cit 6:53.00 6:51.00
17 Hall, Whitney West Morgan 6:30.00 6:56.88
18 Daniel, Tori Brindlee Mou 7:12.00 7:00.00
19 Johnson, Hannah Vinemont HS 7:06.00
20 Myrex, Palee Cold Springs 5:17.00 7:14.55
21 Clay, Beth Vinemont HS 7:15.00
22 Hammonds, Heather Clements HS 7:23.00
23 Hammonds, Haley Clements HS 7:32.00
24 Koerber, Katrina Falkville HS 7:16.00 7:37.00
25 Ballenger, Meagan Cold Springs 7:38.00
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Stewart, Katie Rogers HS 12:05.00 12:43.82 10
2 Fronk, Tara Brindlee Mou 13:10.00 13:11.40 8
3 Jay, Alison Clements HS 13:06.00 13:26.47 6
4 Cabler, Alyssa Rogers HS 13:42.00 13:51.45 5
5 Hamner, Maggie Rogers HS 13:36.00 13:59.96 4
6 Tramutolo, Alexandra Winfield Cit 14:00.00 14:01.88 3
7 Luker, Megan Danville HS 14:08.64 2
8 Duncan, Hannah Danville HS 14:12.69 1
9 Holbrooks, Kelsie Winfield Cit 13:50.00 14:32.40
10 Tramutolo, Laura Winfield Cit 15:15.00 14:44.14
11 Campbell, Emily Cold Springs 14:15.00 14:55.23
12 Eubanks, Krys Athens Bible 14:30.00 14:59.73
13 Gunter, Kimmie Cold Springs 14:04.00 15:09.20
14 Atkins, Ryanne Clements HS 15:57.00
15 Bobo, Elizabeth Athens Bible 16:20.00 16:13.61
16 Hammonds, Heather Clements HS 16:48.03
-- Hess, Shayna Danville HS NT
-- McCarver, Jordan Section HS NT
-- Myrex, Palee Cold Springs 11:53.00 NT
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Scott, Marissa Rogers HS 18.00 17.50 3 10
2 McCarley, Myka Falkville HS 17.15 17.85 3 8
3 Riddle, Amber Falkville HS 18.61 18.59 3 6
4 Franks, Christina Vinemont HS 18.60 18.79 3 5
5 Spann, Erin Winfield Cit 19.19 19.44 3 4
6 Koerber, Jaclyn Falkville HS 19.38 19.78 2 3
7 Taymon, Kayla Brindlee Mou 20.34 19.91 2 2
8 McCafferty, Colleen Rogers HS 20.29 1 1
9 Brock, Alana Priceville H 20.34 20.53 2
10 Alred, McKenzie Danville HS 20.63 1
11 Johnson, Lakrisha West Limesto 20.71 1
12 Aultman, Holly Winfield Cit 18.90 20.92 3
13 Henderson, Jordan Winfield Cit 19.00 20.96 3
14 Robinson, Riley Cold Springs 20.85 21.25 2
15 Hyde, Alex Rogers HS 26.00 21.36 1
16 Garmon, Sydney Cold Springs 21.96 21.68 2
17 Hopper, Kira Danville HS 22.63 1
18 Jackson, Amy Vinemont HS 22.74 1
19 Ryer, Chloe Cold Springs 21.90 22.78 2
20 Aldridge, Taylor West Morgan 20.00 22.98 2
21 Wallace, Kaitlyn Danville HS 24.36 1
22 Butler, Haley West Morgan 25.00 29.59 2
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Riddle, Amber Falkville HS 53.57 52.48 4 10
2 Franks, Christina Vinemont HS 52.00 52.68 4 8
3 Heeder, Jeannie Brindlee Mou 54.00 53.05 4 6
4 Aultman, Holly Winfield Cit 58.50 54.20 3 5
5 Childers, Clarissa Falkville HS 55.99 54.29 3 4
6 McCarley, Myka Falkville HS 54.12 54.32 4 3
7 Scott, Marissa Rogers HS 49.00 55.97 4 2
8 Taymon, Kayla Brindlee Mou 54.50 58.11 4 1
9 Koerber, Jaclyn Falkville HS 55.80 x58.66 4
10 Hopper, Kira Danville HS 59.29 1
11 Henderson, Jordan Winfield Cit 1:00.00 1:00.23 3
12 Hyde, Alex Rogers HS 59.00 1:00.39 3
13 Jackson, Amy Vinemont HS 59.00 1:01.48 3
14 Jones, Hilary Cold Springs 1:00.00 1:01.58 3
15 Adams, Lindsay Clements HS 1:01.87 2
15 Wallace, Kaitlyn Danville HS 1:01.87 1
17 Spann, Erin Winfield Cit 1:01.00 1:02.28 3
18 Garmon, Sydney Cold Springs 1:09.00 1:11.20 2
19 Butler, Haley West Morgan 1:15.00 1:14.30 2
-- Sullivan, Emily West Morgan 1:05.00 NT 3
-- Melton, Jordan Vinemont HS 55.00 NT 4
-- Klepper, Katherine Section HS NT 1
-- Carter, Tiffany West Morgan 1:14.00 NT 2
-- Reynolds, Kaitlyn Section HS NT 2
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Winfield City HS 'A' 53.00 54.61 10
1) Carthage, Sherlyn 2) Nizamis, Kayla
3) Spann, Alison 4) Webb, Lacey
2 Rogers HS 'A' 57.00 55.05 8
1) Belcher, Brodie 2) Butler, Sydney
3) Calvery, Gabby 4) Gibson, Alyssa
3 Danville HS 'A' 55.98 6
1) Alred, Macy 2) Alred, McKenzie
3) Doherty, Morgan 4) McClung, Hannah
4 Cold Springs HS 'A' 57.24 57.13 5
1) Barger, Lacy 2) Crider, Kaka
3) Harbison, Jessi 4) Myrex, Palee
5 Section HS 'A' 56.44 57.60 4
1) Dawson, Cheyenne 2) Evans, Elizabeth
3) McCarver, Jordan 4) Stiefel, Whitney
6 Priceville HS 'A' 1:00.18 58.98 3
1) Breeding, Amanda 2) Brock, Alana
3) Norris, Amberley 4) Terry, Paige
7 Falkville HS 'A' 57.51 1:00.55 2
1) Childers, Clarissa 2) Holloway, Charly
3) McCarley, Myka 4) Riddle, Amber
-- Vinemont HS 'A' 56.00 NT
1) Harris, Emily 2) McAlpine, Savannah
3) Merritt, Markie 4) Pearson, Kendra
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Winfield City HS 'A' 4:25.00 4:31.51 2 10
1) Carthage, Sherlyn 2) Nizamis, Kayla
3) Spann, Alison 4) Webb, Lacey
2 Falkville HS 'A' 4:30.00 4:33.56 2 8
1) Ayre, Sarah 2) Childers, Clarissa
3) Kilgore, Patricia 4) Riddle, Amber
3 Rogers HS 'A' 4:40.00 4:45.08 2 6
1) Belcher, Brodie 2) Calvery, Gabby
3) Gibson, Alyssa 4) Killen, Morgan
4 Clements HS 'A' 4:57.81 1 5
1) Branner, Paris 2) Haggermaker, Chelsea
3) Holland, Victoria 4) Malone, Cynetria
5 Danville HS 'A' 4:59.05 1 4
1) Cash, Brittany 2) Cleghorn, Erin
3) Cooper, Katie 4) Hopper, Kira
6 Cold Springs HS 'A' 4:44.00 5:01.35 2 3
1) Harbison, Hanna 2) Harbison, Jessi
3) Robinson, Riley 4) Still, Cassi
7 Section HS 'A' 4:55.00 5:08.06 2 2
1) Dawson, Cheyenne 2) Evans, Elizabeth
3) McCarver, Jordan 4) Stiefel, Whitney
8 Athens Bible HS 'A' 4:55.00 5:12.26 2 1
1) Bobo, Sarah 2) Eubanks, Krys
3) Harwell, Amelia 4) Hinkle, Athena
-- Vinemont HS 'A' NT 1
1) Barnett, Hunter 2) Johnson, Hannah
3) McAlpine, Savannah 4) Melton, Jordan
-- West Morgan HS 'A' NT 1
1) Carter, Tiffany 2) Flick, Emily
3) Hall, Whitney 4) Sullivan, Emily
-- Priceville HS 'A' 5:06.77 NT 2
1) Barber, Claire 2) Brock, Alana
3) Norris, Amberley 4) Sharp, Layla
-- Tanner HS 'A' NT 1
1) Hamilton, Kenisha 2) Hardy, Zumeka
3) Harper, Sentoya 4) Lang, Averi
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Rogers HS 'A' 11:11.00 10:41.00 10
1) Cabler, Alyssa 2) Hamner, Maggie
3) Jones, Katilyn 4) Matthews, Taylor
2 Clements HS 'A' 11:12.00 8
1) Branner, Paris 2) Clounch, Bailee
3) Jay, Alison 4) Warren, Bridgette
3 Winfield City HS 'A' 11:04.00 11:30.00 6
1) Carthage, Sherlyn 2) Holbrooks, Kelsie
3) Nizamis, Kayla 4) Parrish, Morgan
4 Falkville HS 'A' 12:02.00 11:47.00 5
1) Ayre, Sarah 2) Cavanaugh, Laura
3) Estes, Natalee 4) Smith, Heather
5 Section HS 'A' 12:56.00 11:51.00 4
1) Dawson, Cheyenne 2) Evans, Elizabeth
3) Klepper, Katherine 4) McCarver, Jordan
6 Danville HS 'A' 11:54.00 3
1) Cash, Brittany 2) Cooper, Katie
3) Duncan, Hannah 4) Luker, Megan
7 Cold Springs HS 'A' 12:31.00 12:25.00 2
1) Campbell, Emily 2) Gunter, Kimmie
3) Harbison, Hanna 4) Huffstutler, Katie
8 Athens Bible HS 'A' 12:10.00 12:26.00 1
1) Bobo, Elizabeth 2) Bobo, Sarah
3) Eubanks, Krys 4) Harwell, Amelia
9 West Morgan HS 'A' 13:40.00
1) Butler, Haley 2) Flick, Emily
3) Hall, Whitney 4) Miller, Chelsie
-- Vinemont HS 'A' NT
1) Barnett, Hunter 2) Clay, Beth
3) Jackson, Amy 4) Pettus, Alex
Girls High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Franks, Christina Vinemont HS 5-02.00 5-00.00 10
2 Scott, Marissa Rogers HS 4-04.00 J5-00.00 8
3 McClung, Hannah Danville HS 4-10.00 6
4 Petty, Jessica Clements HS 4-10.00 J4-10.00 5
5 Heeder, Jeannie Brindlee Mou 4-10.00 J4-10.00 4
6 Aultman, Holly Winfield Cit 4-08.00 4-08.00 3
7 Hyde, Alex Rogers HS 4-06.00 2
8 Henderson, Jordan Winfield Cit 4-06.00 4-04.00 1
9 Mays, Sara Cold Springs 4-04.00 4-02.00
10 Smith, Heather Falkville HS 4-04.00 4-00.00
10 Self, Cheyenne Cold Springs 4-00.00 4-00.00
10 Harris, Emily Vinemont HS 4-00.00
-- Alred, McKenzie Danville HS NH
-- Tramutolo, Laura Winfield Cit 4-02.00 NH
-- Doherty, Morgan Danville HS NH
-- Holland, Rebecca Clements HS NH
-- Butler, Sydney Rogers HS NH
-- Calvert, Olivia Cold Springs 4-00.00 NH
Girls Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Koerber, Jaclyn Falkville HS 8-06.00 8-00.00 10
2 Smith, Heather Falkville HS 7-06.00 7-06.00 8
3 Holloway, Charly Falkville HS 6-06.00 6-06.00 6
4 Parrish, Morgan Winfield Cit 6-00.00 5-06.00 5
-- Wood, Jessi Cold Springs 6-00.00 NH
Girls Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Petty, Jessica Clements HS 14-06.00 10
2 Ayre, Sarah Falkville HS 15-01.00 14-00.00 8
3 Holland, Victoria Clements HS 12-10.00 13-02.00 6
4 Harbison, Jessi Cold Springs 14-00.00 12-10.00 5
5 Gilley, Lyndsey Winfield Cit 13-00.00 12-09.00 4
6 Watson, Heather Winfield Cit 15-05.00 12-07.00 3
7 Mays, Sara Cold Springs 14-00.00 J12-07.00 2
8 Doherty, Morgan Danville HS 12-06.50 1
9 Daniel, Tori Brindlee Mou 12-00.00 12-00.00
10 Wallace, Kaitlyn Danville HS 11-10.00
11 Aldridge, Taylor West Morgan 13-00.00 11-07.00
12 Evans, Hollie Clements HS 11-06.00
13 Crider, Kaka Cold Springs 12-07.00 11-05.00
14 Cavanaugh, Laura Falkville HS 11-04.00 J11-05.00
15 Lancaster, Sarah Priceville H 10-02.00 11-03.00
16 Terry, Paige Priceville H 11-01.00 11-00.50
17 Butler, Sydney Rogers HS 13-05.00 10-05.00
18 Luker, Megan Danville HS 10-03.00
19 Sharp, Layla Priceville H 9-02.00 10-00.00
-- Smothers, Alexis Winfield Cit 14-10.00 ND
Girls Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Franks, Christina Vinemont HS 33-00.00 31-06.00 10
2 Wynn, Robin Section HS 28-01.75 29-02.50 8
3 McClung, Hannah Danville HS 28-10.00 6
4 McCarley, Myka Falkville HS 31-08.00 28-09.50 5
5 Fronk, Tara Brindlee Mou 26-00.00 28-08.50 4
6 Alred, McKenzie Danville HS 28-00.50 3
7 Alred, Macy Danville HS 28-00.00 2
8 Holland, Victoria Clements HS 30-01.00 27-09.50 1
9 Kilgore, Patricia Falkville HS 28-04.00 27-04.00
10 Harbison, Jessi Cold Springs 27-03.00 27-01.00
11 Crider, Kaka Cold Springs 26-07.00 26-09.00
12 Smith, Katie Winfield Cit 26-00.00 26-02.00
13 Goodwin, Taylor Winfield Cit 27-10.00 25-04.50
14 Adams, Lindsay Clements HS 25-04.00 25-03.00
15 Daniel, Tori Brindlee Mou 25-00.00 25-02.00
16 Harris, Emily Vinemont HS 24-10.00
17 Jones, Hilary Cold Springs 22-08.00 24-01.50
18 Evans, Hollie Clements HS 23-05.25
19 Dagley, Ronda Brindlee Mou 20-00.00 21-03.00
Girls Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Eason, Hilary Falkville HS 32-03.00 33-03.50 10
2 Mefford, Ashley Vinemont HS 36-00.00 32-08.00 8
3 Barger, Lacy Cold Springs 34-00.00 32-02.50 6
4 White, Whitney Priceville H 32-02.50 29-08.00 5
5 Jolley, Tara Danville HS 28-06.75 4
6 Evans, Kelly Section HS 27-01.50 3
7 White, Kira Rogers HS 30-00.00 26-10.00 2
8 Haynes, Ashley Winfield Cit 29-00.00 26-09.75 1
9 Scott, Tori Cold Springs 27-08.00 25-10.75
10 Haggermaker, Chelsea Clements HS 25-05.50
11 Smith, Savannah Vinemont HS 25-03.25
12 Little, Haylee Danville HS 24-07.00
13 Evans, Hollie Clements HS 23-11.50
14 Robbins, Angela Falkville HS 25-11.00 23-07.25
15 Crump, Allie Winfield Cit 26-00.00 23-07.00
16 Pettus, Alex Vinemont HS 23-06.75
17 Beck, Shelby Danville HS 23-06.00
18 Daniel, Tori Brindlee Mou 23-00.00 23-01.00
19 Lewis, Ashley Cold Springs 22-11.00
20 Swopes, Laquesha West Morgan 25-00.00 22-10.00
21 McGlaufin, Kacie Rogers HS 21-10.50
22 Christian, Bethany Section HS 21-07.00
23 Deonas, Ashley Winfield Cit 20-00.00 20-06.50
24 Legg, Savannah Falkville HS 18-02.00 20-05.50
25 Johnson, Haley West Limesto 19-02.00
26 Dagley, Ronda Brindlee Mou 20-00.00 18-00.00
27 Miller, Shelby West Morgan 20-00.00 17-06.00
28 Adams, Katlin Brindlee Mou 19-00.00 16-11.25
Girls Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Robbins, Angela Falkville HS 83-03 94-06 10
2 Mefford, Ashley Vinemont HS 111-00 90-01.50 8
3 Haynes, Ashley Winfield Cit 85-00 87-00 6
4 Taylor, Chelsea Vinemont HS 84-08.50 5
5 Eason, Hilary Falkville HS 81-11 83-11 4
6 Walker, Jessica Rogers HS 100-00 80-00 3
7 Scott, Tori Cold Springs 77-04 79-02 2
8 White, Whitney Priceville H 75-00 76-02 1
9 Smith, Savannah Vinemont HS 75-03
10 Cowart, Caitlin Priceville H 56-08 66-09.50
11 Reaves, Maddie Winfield Cit 75-00 66-08.50
12 Christian, Bethany Section HS 62-04
13 Evans, Kelly Section HS 62-03.50
14 Watson, Haven Cold Springs 69-09 61-09.50
15 Crump, Allie Winfield Cit 65-00 61-05
16 Jolley, Tara Danville HS 59-04
17 Jackson, Bridget Falkville HS 59-01 57-04.50
18 Beck, Shelby Danville HS 56-09.50
19 Lancaster, Sarah Priceville H 55-00 56-08
20 Shaneyfelt, Ginny Danville HS 55-05
21 Malone, Megan Rogers HS 54-07
22 Estes, Callie Clements HS 50-01
23 Dagley, Ronda Brindlee Mou 51-00 49-06
24 Marlowe, Chloe West Morgan 65-00 48-05
25 Legg, Savannah Falkville HS 50-00 x47-11.50
26 Adams, Katlin Brindlee Mou 50-00 46-08
27 Johnson, Haley West Limesto 46-02.50
28 Miller, Shelby West Morgan 50-00 36-01
Girls Javelin Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Barger, Lacy Cold Springs 134-11 129-08 10
2 Smith, Savannah Vinemont HS 108-00 103-10 8
3 Walker, Jessica Rogers HS 110-00 97-01 6
4 Beggs, Jordan Clements HS 101-00 96-11 5
5 Tubbs, Sybil Vinemont HS 108-00 89-07.50 4
6 Crump, Allie Winfield Cit 100-00 88-08 3
7 Evans, Kelly Section HS 79-07.50 2
8 Malone, Megan Rogers HS 90-00 76-04.50 1
9 Pettus, Alex Vinemont HS 69-11
10 Eason, Hilary Falkville HS 71-02 65-04.50
11 Robbins, Angela Falkville HS 69-02 64-06
12 Cowart, Caitlin Priceville H 79-00 62-05
13 Lewis, Ashley Cold Springs 65-03 61-05
14 Goodman, Makenzie Winfield Cit 60-00 59-10.50
15 Shaneyfelt, Ginny Danville HS 59-02
16 Lewis, Chelsea Falkville HS 65-02 58-02
17 Scott, Tori Cold Springs 61-07 55-06
18 Hall, Amber Priceville H 59-09 53-00
19 Legg, Savannah Falkville HS 52-02 x52-08.50
20 Jolley, Tara Danville HS 51-11.50
21 Emerline, Rebecca Winfield Cit 60-00 50-04
22 Adams, Katlin Brindlee Mou 52-00 47-01
23 Christian, Bethany Section HS 45-05
24 Dagley, Ronda Brindlee Mou 49-00 38-07
25 Little, Haylee Danville HS 38-06.50
-- White, Whitney Priceville H ND
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Harris, Eli Vinemont HS 11.40 11.85 5 10
2 George, Levi Danville HS 11.95 2 8
3 McAbee, Clint Danville HS 12.03 1 6
4 Weeks, Cager Winfield Cit 11.28 12.10 5 5
5 Thompson, Keithrick Tanner HS 12.14 3 4
6 Thompson, Mark Falkville HS 11.81 12.16 5 3
7 Hipp, Cody Vinemont HS 12.33 1 2
8 Davis, Cody Section HS 12.22 12.47 4 1
9 Crider, Kiah Cold Springs 12.42 12.49 4
10 Washington, Tre Clements HS 12.55 1
11 Veal, Jeremiah Winfield Cit 11.75 12.56 5
12 Beck, Chasten Vinemont HS 12.60 1
13 Goode, Emmitt Tanner HS 12.65 2
14 Sanderfer, Brandon Clements HS 12.10 12.66 5
15 Chapman, Darius Danville HS 12.75 2
16 Chaney, Xavier Winfield Cit 12.05 12.86 5
17 Askins, Lamac Clements HS 12.20 13.13 5
18 Burt, Austin Falkville HS 13.09 13.23 3
19 Becerra, Aaron Falkville HS 12.70 13.36 4
20 Stephens, Cody Rogers HS 14.09 2
21 Sandell, Ben Brindlee Mou 16.50 14.21 3
22 Schmehl, Erik Brindlee Mou 14.83 14.88 3
23 Wall, Kolby Brindlee Mou 16.50 17.36 3
-- Taylor, Alex West Limesto NT 2
-- Tulliver, Calvin West Limesto NT 1
-- Tisdale, Mike Tanner HS NT 1
-- Johnson, Tyler Priceville H 12.51 NT 4
-- Kelley, Cory Priceville H 13.59 NT 3
-- Calvert, Coy Cold Springs 12.64 NT 4
-- Crews, Cass Rogers HS 10.90 NT 5
-- Larcom, Curtis Section HS 12.27 NT 4
-- Rivers, Willie West Limesto NT 2
-- Klepper, Phillip Section HS 13.45 NT 3
-- Langford, Alex West Morgan NT 2
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Murry, Ryan Rogers HS 22.83 23.36 5 10
2 George, Levi Danville HS 23.49 1 8
3 McAbee, Clint Danville HS 23.69 1 6
4 Chapman, Scott Clements HS 23.76 2 5
5 Nalls, Reggie Winfield Cit 23.44 23.88 5 4
6 Barnett, Dedrick Clements HS 26.40 24.89 4 2.5
6 Posey, Jessie Danville HS 24.89 1 2.5
8 Johnson, Michael Cold Springs 24.07 25.10 5 1
9 Thompson, Mark Falkville HS 23.85 25.12 5
10 Sumeral, Travis Falkville HS 24.46 25.15 5
11 Thompson, Keithrick Tanner HS 25.41 2
12 Crider, Kiah Cold Springs 26.66 25.42 3
13 Veal, Jeremiah Winfield Cit 24.79 25.43 5
14 Garcia, Royer Section HS 25.89 3
15 Tulliver, Calvin West Limesto 25.91 2
16 Heflin, Zach Priceville H 25.05 26.18 4
17 Sanderfer, Brandon Clements HS 24.20 26.52 5
18 Estes, Aaron Falkville HS 26.61 2
19 Smith, Corey Vinemont HS 26.73 2
20 Goode, Emmitt Tanner HS 26.88 1
21 Posey, Tye Winfield Cit 26.00 26.90 4
22 Farmer, Logan Brindlee Mou 26.00 26.92 4
23 Canales, Bryan Brindlee Mou 26.94 27.74 3
24 Vann, Ricky Brindlee Mou 29.31 28.89 3
-- Taylor, Alex West Limesto NT 2
-- Yarbrough, Trevor Vinemont HS NT 1
-- Harris, Eli Vinemont HS 22.50 NT 5
-- Kelley, Cory Priceville H 28.29 NT 3
-- Brown, Malik Priceville H 29.08 NT 3
-- Burleson, Joseph Cold Springs 25.02 NT 4
-- Mason, Xavier Tanner HS NT 2
-- Rivers, Willie West Limesto NT 1
-- Klepper, Phillip Section HS 25.85 NT 4
-- Larcom, Curtis Section HS 25.34 NT 4
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Nalls, Reggie Winfield Cit 50.38 52.13 5 10
2 Chapman, Scott Clements HS 57.00 54.57 4 8
3 Patterson, Jayme Cold Springs 54.59 54.92 5 6
4 George, Levi Danville HS 55.02 1 5
5 Blanchard, Heath Falkville HS 55.10 55.82 5 4
6 Bridge, Nathan Danville HS 56.69 1 3
7 Velarde, Tyler Vinemont HS 55.00 56.89 5 2
8 Chaney, Xavier Winfield Cit 55.23 57.34 5 1
9 Holloway, Chris Falkville HS 56.82 58.45 5
10 Jackson, Wesley Cold Springs 58.41 59.04 4
11 Hill, Caleb Danville HS 59.17 1
12 Hopper, Bobby Brindlee Mou 59.00 59.36 3
13 Colwell, Chris Clements HS 59.10 1:00.36 3
14 Estes, Aaron Falkville HS 59.64 1:00.39 3
15 French, Austin Rogers HS 57.00 1:00.61 5
16 Tulliver, Calvin West Limesto 1:02.16 2
17 Farmer, Logan Brindlee Mou 58.60 1:02.26 4
18 Killen, Raliegh Rogers HS 57.00 1:02.28 4
19 Tisdale, Mike Tanner HS 1:03.05 1
20 Johnston, Robby Winfield Cit 57.50 1:03.48 4
21 Canales, Bryan Brindlee Mou 59.00 1:05.29 4
22 Darby, Ben West Morgan 1:00.00 1:06.13 3
23 Garrett, Chayse West Morgan 58.00 1:08.26 4
24 Burleson, Joseph Cold Springs 59.22 1:12.07 3
25 Auen, Chandler West Morgan 1:00.00 1:15.18 3
-- Barnett, Dedrick Clements HS 59.50 NT 3
-- Williamson, Josh Section HS 1:04.28 NT 2
-- Yarbrough, Trevor Vinemont HS 59.00 NT 4
-- Garcia, Juan Section HS 1:04.00 NT 2
-- Hipp, Cody Vinemont HS NT 1
-- Brown, Malik Priceville H 1:24.16 NT 2
-- Carter, Wesley West Limesto NT 2
-- Morris, Jackson Priceville H 1:09.27 NT 2
-- Murry, Ryan Rogers HS 52.00 NT 5
-- Kelley, Cory Priceville H 1:08.74 NT 2
Boys 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Good, Roger Clements HS 2:07.00 2:06.99 10
2 Calvert, Blake Cold Springs 2:09.00 2:10.34 8
3 Davis, Collins Winfield Cit 2:13.35 2:15.00 6
4 Browning, Garrett Clements HS 2:12.00 2:19.45 5
5 Blanchard, Heath Falkville HS 2:12.46 2:19.65 4
6 Altgilbers, Robert Clements HS 2:18.00 2:19.86 3
7 Dozier, Tanner Winfield Cit 2:23.57 2:20.24 2
8 Phelps, Coery Brindlee Mou 2:18.00 2:23.83 1
9 Caulcrick, Joel Danville HS 2:24.73
10 Pearl, Nathan Brindlee Mou 2:23.00 2:25.40
11 Velarde, Tyler Vinemont HS 2:19.00 2:25.61
12 Hutto, Cody Rogers HS 2:02.00 2:26.37
13 Hale, Adam Vinemont HS 2:22.00 2:26.82
14 Wilemon, Cade Falkville HS 2:35.02 2:30.98
15 Kilburn, Evan Rogers HS 2:29.00 2:31.23
16 Turner, Nick Danville HS 2:33.67
17 Spann, Cody Winfield Cit 2:23.75 2:35.72
18 Marsh, Lucas Cold Springs 2:36.13
19 Kelly, Chase Rogers HS 2:38.00 2:37.29
20 Hicks, McKenzie Danville HS 2:38.51
21 Garrett, Chayse West Morgan 2:35.00 2:38.77
22 Cottingham, Evan Falkville HS 2:26.14 2:39.45
23 Phelps, Dustin Brindlee Mou 2:16.00 2:40.57
24 Little, Bradley Section HS 3:15.00 2:43.62
25 Proctor, Jordan Section HS 2:42.00 2:44.71
26 Crawford, Mason Cold Springs 2:47.64
27 Enginger, Clint West Limesto 2:50.06
28 Auen, Chandler West Morgan 3:00.00 2:52.85
29 Allen, Carl West Limesto 3:05.19
-- Greene, Dylan West Limesto NT
-- Hale, Alex Vinemont HS 2:22.00 NT
-- Ball, Garrett Athens Bible NT
-- Davis, Jacob West Morgan 2:30.00 NT
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Good, Roger Clements HS 4:40.00 4:43.82 10
2 Calvert, Blake Cold Springs 4:52.00 4:48.98 8
3 Johnson, Jeffery Section HS 5:12.49 5:05.00 6
4 Phelps, Coery Brindlee Mou 4:59.00 5:10.30 5
5 Phelps, Dustin Brindlee Mou 5:20.00 5:18.28 4
6 Pearl, Nathan Brindlee Mou 5:18.00 5:19.27 3
7 Spann, Cody Winfield Cit 5:21.00 5:19.47 2
8 Franks, Andy Winfield Cit 5:19.10 5:20.73 1
9 Warren, Bronson Clements HS 5:15.00 5:21.15
10 Altgilbers, Robert Clements HS 5:15.00 5:21.87
11 Tramutolo, Sam Winfield Cit 5:31.00 5:25.16
12 Passarella, Lantz Rogers HS 5:26.00 5:25.81
13 Johnson, Tyler Priceville H 5:19.06 5:28.53
14 Corbett, Ethan Rogers HS 5:32.00 5:40.96
15 Lewis, Nathan Cold Springs 4:25.00 5:43.86
16 Hopper, Michael Falkville HS 5:34.00 5:44.15
17 McElroy, Lee Danville HS 5:46.91
18 McAbee, Dallas Danville HS 5:47.17
19 Garrett, Chayse West Morgan 5:30.00 5:51.64
20 Stevens, Char Vinemont HS 5:52.90
21 Hicks, McKenzie Danville HS 5:53.96
22 Becerra, Aaron Falkville HS 6:01.00 5:56.99
23 Behel, Bennett Rogers HS 5:58.00 6:00.88
24 Lewis, Nick Cold Springs 4:42.00 6:07.71
25 Greene, Dylan West Limesto 6:12.27
26 Frazier, Justin Section HS 6:32.00 6:17.37
27 Proctor, Jordan Section HS 6:35.00 6:19.39
28 Carter, Wesley West Limesto 6:32.83
29 Kyle, Clay Falkville HS 6:35.00 6:53.78
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Good, Roger Clements HS 10:28.00 10:32.59 10
2 Phelps, Coery Brindlee Mou 11:00.00 11:27.70 8
3 Hoffman, Zach Clements HS 11:47.36 6
4 Altgilbers, Robert Clements HS 11:57.00 11:50.40 5
5 Pearl, Nathan Brindlee Mou 11:45.00 12:04.28 4
6 Franks, Andy Winfield Cit 11:49.00 12:16.41 3
7 Tuttle, Alex Falkville HS 12:24.00 12:30.79 2
8 Miller, Daniel Rogers HS 12:12.00 12:32.56 1
9 Davis, Collins Winfield Cit 12:00.00 12:42.06
10 Wilemon, Cade Falkville HS 12:52.00 12:56.53
11 Evans, Kyle Danville HS 12:56.97
12 Lewis, Nick Cold Springs 10:20.00 13:06.57
13 Spann, Cody Winfield Cit 12:17.00 13:27.27
14 Phelps, Dustin Brindlee Mou 11:28.00 13:29.02
15 Moore, Devan Section HS 13:45.70 14:01.26
16 Knowlton, Tj Danville HS 14:05.40
17 Etheredge, Ben Rogers HS 12:22.00 14:12.03
18 Clark, Chris Danville HS 14:58.00
19 Kelley, Tyler West Limesto 18:48.34
-- Stevens, Char Vinemont HS NT
-- Wilhite, Sam Falkville HS 14:24.00 NT
-- Allen, Carl West Limesto NT
-- Calvert, Blake Cold Springs 10:46.00 NT
-- Adams, Drake Section HS 13:46.73 NT
-- Alexander, Austin Rogers HS 11:48.00 NT
-- Keel, Josh Vinemont HS NT
-- Lewis, Nathan Cold Springs 9:39.00 NT
-- Griffith, Slay Section HS 13:54.65 NT
-- Hale, Alex Vinemont HS NT
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Walls, Dominic Winfield Cit 14.22 15.07 3 10
2 Davis, Cody Section HS 17.11 17.04 3 8
3 Mosley, Shaquille Tanner HS 17.62 1 5.5
3 Busby, Will Cold Springs 17.30 17.62 3 5.5
5 Patterson, Jayme Cold Springs 18.27 17.79 3 4
6 Bridge, Nathan Danville HS 18.47 1 2.5
6 Haynes, Kyle Cold Springs 18.47 18.47 3 2.5
8 Heflin, Zach Priceville H 18.39 18.69 3 1
9 Howard, Jordan Winfield Cit 19.98 19.11 2
10 Anders, Tyler Falkville HS 19.37 19.75 2
11 Thompson, Mark Falkville HS 18.52 19.86 2
12 Burt, Austin Falkville HS 20.61 20.06 2
13 Hill, Caleb Danville HS 20.07 1
14 Dickson, Adam Falkville HS 19.79 x20.58 2
15 Thompson, Tyler Section HS 21.07 21.02 1
16 Robbias, Andrew West Limesto 24.43 1
-- Stark, Brent West Limesto NT 1
-- Wallace, Jared Winfield Cit 21.10 NT 1
-- Browning, Garrett Clements HS NT 1
-- Moore, Skyler Rogers HS 21.00 NT 2
-- Garcia, Royer Section HS 19.63 NT 2
-- Beck, Chasten Vinemont HS 18.00 NT 3
-- Ponder, Levi Vinemont HS 18.20 NT 3
-- Brown, Jake Vinemont HS 18.60 NT 2
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Walls, Dominic Winfield Cit 41.97 43.34 4 10
2 Posey, Jessie Danville HS 44.13 2 8
3 Haynes, Kyle Cold Springs 44.60 44.87 4 6
4 Mosley, Shaquille Tanner HS 45.51 1 5
5 Heflin, Zach Priceville H 47.02 46.78 4 4
6 Anders, Tyler Falkville HS 46.47 47.24 4 3
7 Howard, Jordan Winfield Cit 47.44 47.68 4 2
8 Burt, Austin Falkville HS 47.87 47.80 3 1
9 Ponder, Levi Vinemont HS 46.00 48.39 4
10 Bridge, Nathan Danville HS 48.42 1
11 Brown, Jake Vinemont HS 48.00 48.94 3
12 Turner, Tre Clements HS 52.00 49.27 3
13 Dickson, Adam Falkville HS 47.37 49.98 4
14 Phelps, Coery Brindlee Mou 49.00 50.29 3
15 Browning, Garrett Clements HS 50.34 1
16 Ferguson, Hunter Section HS 54.69 52.07 3
17 McElroy, Lee Danville HS 52.86 1
18 Jackson, Wesley Cold Springs 45.90 54.94 4
19 Robbias, Andrew West Limesto 57.93 2
20 Stark, Brent West Limesto 1:03.48 1
-- Stewart, Vince Cold Springs 59.59 NT 2
-- White, Devin Clements HS NT 2
-- McCollum, Xavier Winfield Cit 51.00 NT 3
-- Beck, Chasten Vinemont HS 49.00 NT 3
-- Moore, Skyler Rogers HS 55.00 NT 3
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Danville HS 'A' 46.08 1 10
1) Beck, Tyler 2) Chapman, Darius
3) George, Levi 4) Jones, Trey
2 Winfield City HS 'A' 45.69 46.95 2 8
1) Chaney, Xavier 2) Nalls, Reggie
3) Veal, Jeremiah 4) Weeks, Cager
3 Cold Springs HS 'A' 46.84 47.65 2 6
1) Calvert, Coy 2) Crider, Kiah
3) Johnson, Michael 4) Patterson, Jayme
4 Rogers HS 'A' 52.00 49.34 2 5
1) Crews, Cass 2) French, Austin
3) Jones, Colby 4) Killen, Raliegh
5 Falkville HS 'A' 48.73 49.59 2 4
1) Becerra, Aaron 2) Holloway, Chris
3) Sumeral, Travis 4) Thompson, Mark
6 Section HS 'A' 50.50 53.03 2 3
1) Davis, Cody 2) Johnson, Jeffery
3) Lacey, Jaren 4) Larcom, Curtis
7 Brindlee Mountain HS 'A' 54.00 54.01 2 2
1) Canales, Bryan 2) Farmer, Logan
3) Miller, Jordan 4) Vann, Ricky
-- Vinemont HS 'A' NT 1
1) Brown, Jake 2) Hale, Adam
3) Harris, Eli 4) Yarbrough, Trevor
-- West Limestone HS 'A' NT 1
1) Rivers, Willie 2) Robbias, Andrew
3) Taylor, Alex 4) Tulliver, Calvin
-- Clements HS 'A' 46.00 DQ 2
1) Askins, Lamac 2) Barnett, Dedrick
3) Buck, Gevon 4) Chapman, Scott
-- Tanner HS 'A' DQ 1
1) Goode, Emmitt 2) Mason, Xavier
3) McDonald, Marquis 4) Thompson, Keithrick
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Winfield City HS 'A' 3:38.52 3:47.23 2 10
1) Chaney, Xavier 2) Johnston, Robby
3) Nalls, Reggie 4) Walls, Dominic
2 Danville HS 'A' 3:50.14 1 8
1) Bridge, Nathan 2) Callahan, Jared
3) Jones, Trey 4) McAbee, Clint
3 Falkville HS 'A' 3:47.00 3:52.99 2 6
1) Blanchard, Heath 2) Holloway, Chris
3) Kyle, Dylan 4) Sumeral, Travis
4 Cold Springs HS 'A' 3:47.00 3:58.38 2 5
1) Hardin, Ryan 2) Haynes, Kyle
3) Jackson, Wesley 4) Patterson, Jayme
5 Clements HS 'A' 4:08.00 4:05.85 2 4
1) Chapman, Scott 2) Colwell, Chris
3) Hoffman, Zach 4) Turner, Tre
6 Rogers HS 'A' 4:30.00 4:09.92 2 3
1) Albright, Cory 2) Burbank, Austin
3) French, Austin 4) Killen, Raliegh
7 Brindlee Mountain HS 'A' 4:20.00 4:36.39 2 2
1) Canales, Bryan 2) Farmer, Logan
3) Hopper, Bobby 4) Rancher, Dominick
-- Vinemont HS 'A' NT 1
1) Hale, Adam 2) Ponder, Levi
3) Velarde, Tyler 4) Yarbrough, Trevor
-- West Morgan HS 'A' NT 1
1) Auen, Chandler 2) Davis, Jacob
3) Garrett, Chayse 4) Gibson, Karson
-- Section HS 'A' 4:27.00 NT 2
1) Garcia, Royer 2) Johnson, Jeffery
3) Lacey, Jaren 4) Larcom, Curtis
-- Tanner HS 'A' NT 1
1) McDonald, Marquis 2) Mosley, Shaquille
3) Smith, Isiah 4) Tisdale, Mike
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Clements HS 'A' 8:52.00 8:55.00 10
1) Altgilbers, Robert 2) Browning, Garrett
3) Burt, Ethan 4) Colwell, Chris
2 Falkville HS 'A' 9:26.00 9:17.00 8
1) Blanchard, Heath 2) Hopper, Michael
3) Kyle, Dylan 4) Tuttle, Alex
3 Winfield City HS 'A' 9:13.03 9:21.00 6
1) Davis, Collins 2) Dozier, Tanner
3) Franks, Andy 4) Spann, Cody
4 Brindlee Mountain HS 'A' 9:45.00 9:43.00 5
1) Calhoun, Forrest 2) Calhoun, Roman
3) Pearl, Nathan 4) Phelps, Dustin
5 Rogers HS 'A' 10:04.00 9:54.00 4
1) Alexander, Austin 2) Corbett, Ethan
3) French, Austin 4) Kilburn, Evan
6 Vinemont HS 'A' 9:56.00 3
1) Hale, Adam 2) Hale, Alex
3) Medina, Jose 4) Velarde, Tyler
7 Danville HS 'A' 10:15.00 2
1) Callahan, Jared 2) Evans, Kyle
3) Haynes, Jason 4) Hicks, McKenzie
8 Section HS 'A' 13:56.00 11:35.00 1
1) Ferguson, Hunter 2) Garcia, Juan
3) Little, Bradley 4) Williamson, Josh
Boys High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Turner, Tre Clements HS 6-00.00 J5-10.00 10
2 Chapman, Darius Danville HS J5-10.00 8
3 Beck, Tyler Danville HS J5-08.00 6
4 Weeks, Cager Winfield Cit 5-08.00 J5-06.00 5.5
4 Johnson, Michael Cold Springs 5-08.00 J5-06.00 5.5
6 Burbank, Austin Rogers HS 5-06.00 J5-06.00 3
7 Parker, Kenton Vinemont HS J5-06.00 2
8 Roberston, Chris Rogers HS 5-08.00 J5-04.00 1
8 Brown, Jake Vinemont HS J5-04.00 1
10 Albright, Cory Rogers HS 5-06.00 5-02.00
10 Anders, Tyler Falkville HS 5-06.00 5-02.00
12 Hill, Caleb Danville HS 5-00.00
13 Harrington, Jake Winfield Cit 5-04.00 4-10.00
13 Thompson, Tyler Section HS 5-04.00 4-10.00
15 Wiley, Seth Falkville HS 5-04.00 4-08.00
-- Burt, Austin Falkville HS 4-08.00 NH
-- Zimmermann, Austin Falkville HS 4-08.00 NH
-- Hopper, Michael Falkville HS 4-08.00 NH
-- Haley, Kyle Priceville H NH
Boys Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Kyle, Dylan Falkville HS 11-00.00 J10-06.00 10
2 Passarella, Houston Rogers HS 10-06.00 J10-06.00 8
3 Gilbert, Ben Clements HS 10-00.00 J9-06.00 6
4 Calvert, Austin Cold Springs 9-00.00 J9-00.00 5
5 Campbell, Tyler Cold Springs 9-06.00 J8-06.00 4
6 Campbell, Logan Cold Springs 9-00.00 J8-06.00 3
7 Sumeral, Travis Falkville HS 8-06.00 J8-00.00 1
7 Posey, Tye Winfield Cit 9-00.00 J8-00.00 1
7 Jones, Colby Rogers HS 10-00.00 J8-00.00 1
7 Farris, Trey Winfield Cit 8-00.00 8-00.00 0.7
11 Richards, Cole Winfield Cit 8-00.00 7-06.00
12 Stevens, Char Vinemont HS 7-00.00
-- Wilemon, Cade Falkville HS 6-06.00 NH
-- Burt, Ethan Clements HS 7-00.00 NH
-- Kyle, Clay Falkville HS 6-06.00 DQ
Boys Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Johnson, Michael Cold Springs 18-06.00 18-09.00 10
2 Thompson, Keithrick Tanner HS 18-05.75 8
3 Davis, Cody Section HS 17-05.50 18-05.50 6
4 Goode, Emmitt Tanner HS 17-10.50 5
5 Posey, Jessie Danville HS 17-09.75 4
6 Brown, Colton Vinemont HS 18-08.00 17-09.00 3
7 Askins, Lamac Clements HS 17-00.00 17-07.25 2
8 Sanderfer, Brandon Clements HS 18-05.00 17-07.00 1
9 Parker, Kenton Vinemont HS 17-03.50
10 Anders, Tyler Falkville HS 18-02.00 17-03.25
11 Hill, Caleb Danville HS 17-00.50
12 Jones, Trey Danville HS 17-00.00
13 Johnston, Robby Winfield Cit 17-01.00 16-03.00
14 Holloway, Chris Falkville HS 17-03.00 15-09.00
15 Moore, Skyler Rogers HS 15-03.25
16 Johnson, Jeffery Section HS 16-04.50 15-01.00
17 Moss, Levi Clements HS 14-11.75
18 Bazzel, Mitchell Priceville H 14-08.25
19 Wiley, Seth Falkville HS 14-06.50
20 Farris, Trey Winfield Cit 16-02.00 14-06.00
21 Thompson, Tyler Section HS 14-02.00
22 Hopper, Michael Falkville HS 14-06.00 x13-10.00
23 Richards, Cole Winfield Cit 15-06.00 13-04.00
24 Calhoun, Forrest Brindlee Mou 12-07.50
25 Vann, Ricky Brindlee Mou 12-07.00
26 Bailey, Hunter Priceville H 12-05.50
27 Haley, Kyle Priceville H 12-03.50
-- Allen, Carl West Limesto ND
-- Stephens, Cody Rogers HS ND
-- Taylor, Alex West Limesto ND
Boys Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Walls, Dominic Winfield Cit 41-01.00 43-03.25 10
2 Weeks, Cager Winfield Cit 39-01.00 39-03.00 8
3 Veal, Jeremiah Winfield Cit 38-08.00 38-03.25 6
4 Turner, Tre Clements HS 36-10.00 37-11.00 5
5 Brown, Colton Vinemont HS 40-00.00 37-04.50 4
6 McDonald, Marquis Tanner HS 35-10.00 3
7 Stephens, Cody Rogers HS 35-09.00 2
8 Beck, Tyler Danville HS 35-09.00 1
9 Thompson, Keithrick Tanner HS 34-00.50
10 Jones, Trey Danville HS 33-07.50
11 Parker, Kenton Vinemont HS 33-06.00
12 Askins, Lamac Clements HS 34-11.00 32-08.50
13 Haynes, Kyle Cold Springs 34-08.00 32-07.00
14 Becerra, Aaron Falkville HS 33-05.00 32-04.25
15 Wiley, Seth Falkville HS 32-04.00
16 Thompson, Tyler Section HS 31-08.00 31-04.00
17 Bilbro, Adam Rogers HS 39-00.00 30-04.50
18 Callahan, Jared Danville HS 29-09.00
19 Calhoun, Forrest Brindlee Mou 28-01.00
20 McBreyer, Zeke Vinemont HS 26-11.50
21 Widner, Garrett Falkville HS 30-02.00 25-07.50
-- Busby, Will Cold Springs ND
-- Vann, Ricky Brindlee Mou ND
Boys Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lundberg, David Winfield Cit 45-11.00 44-09.50 10
2 Lenahan, Jarod Winfield Cit 41-07.00 43-08.00 8
3 Billiter, James Clements HS 43-00.00 42-04.00 6
4 Stanford, Andy Clements HS 40-01.00 5
5 Brown, Colton Vinemont HS 39-06.00 4
6 Langford, Alex West Morgan 42-00.00 39-03.25 3
7 Wilhite, Blake Falkville HS 38-02.00 38-09.50 2
8 Alberti, Storm West Morgan 37-00.00 38-08.50 1
9 Bazzel, Mitchell Priceville H 40-00.25 38-02.25
10 Albright, Cory Rogers HS 40-00.00 37-06.00
11 Stovall, Derek Winfield Cit 37-07.00 36-11.00
12 Miller, Jordan Brindlee Mou 37-00.00 36-02.25
13 Harris, Blake Rogers HS 40-00.00 36-00.00
14 McClendon, Cory Cold Springs 35-07.00 35-10.00
15 Smith, Corey Vinemont HS 35-06.50
16 Calvert, Coy Cold Springs 34-07.00 35-01.00
17 Hopper, Bobby Brindlee Mou 36-00.00 34-11.50
18 McBreyer, Zeke Vinemont HS 33-09.50
19 Laviers, George Falkville HS 34-01.00 33-08.50
20 Williams, Aaron Falkville HS 32-03.00 32-11.00
21 Self, Riley Danville HS 32-00.50
21 Gibbs, Patrick Brindlee Mou 32-00.00 32-00.50
23 Neucere, Terry Falkville HS 33-11.00 x31-07.00
24 Parker, Nick Cold Springs 31-05.00 31-06.00
25 Kilgore, Zach Clements HS 31-04.00
26 Puckett, Lukas Danville HS 30-09.50
27 Williams, Adam Falkville HS 30-09.00 x30-03.00
28 Jolley, Tyler Danville HS 30-01.00
29 Widner, Garrett Falkville HS 32-09.00 x30-00.00
30 Haley, Kyle Priceville H 26-06.50 27-10.00
31 Darby, Ben West Morgan 30-00.00 25-11.00
Boys Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lundberg, David Winfield Cit 137-00 131-02.50 10
2 Lenahan, Jarod Winfield Cit 121-09 122-10 8
3 Billiter, James Clements HS 98-00 114-02.50 6
4 Langford, Alex West Morgan 120-00 112-02.50 5
5 Brown, Colton Vinemont HS 120-00 107-06 4
6 Haggermaker, Jace Clements HS 105-00 107-03.50 3
7 Laviers, George Falkville HS 102-04 107-00.50 2
8 Chapman, Darius Danville HS 106-02 1
9 Wilhite, Blake Falkville HS 106-05 103-11.50
10 White, Adam Winfield Cit 106-00 103-05
11 Alberti, Storm West Morgan 100-00 101-03.50
12 Allen, Briar Rogers HS 95-00 100-01
13 Stanford, Andy Clements HS 95-00 99-06.50
14 Hopper, Bobby Brindlee Mou 104-00 94-01
15 Parker, Nick Cold Springs 88-00 93-04
16 Miller, Jordan Brindlee Mou 94-00 92-08.50
17 Sanchez, Juan Rogers HS 90-05.50
18 Cottingham, Evan Falkville HS 91-02 84-08
19 Bazzel, Mitchell Priceville H 85-09 83-00
20 Darby, Ben West Morgan 75-00 76-10
21 Williams, Adam Falkville HS 75-07 x76-06.50
22 Williams, Aaron Falkville HS 84-02 x76-01.50
23 Lynch, Brandon Cold Springs 88-00 75-07.50
24 Jones, Jake Vinemont HS 11-00 73-09
25 Little, Bradley Section HS 73-08
26 Carbine, Damon Rogers HS 101-00 65-05.50
27 Caulcrick, Joel Danville HS 63-08.50
28 Gibbs, Patrick Brindlee Mou 75-00 61-08
29 Puckett, Lukas Danville HS 59-06
30 Stark, Brent West Limesto 45-06.50
-- Parker, Kenton Vinemont HS ND
-- Atkins, Telly Tanner HS ND
-- Neucere, Terry Falkville HS 64-01 ND
-- Taylor, Allen West Limesto ND
Boys Javelin Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lenahan, Jarod Winfield Cit 164-09 161-07 10
2 Moss, Levi Clements HS 144-00 151-00.50 8
3 Pearson, Johnathan Vinemont HS 150-00 132-04.50 6
4 Smith, Corey Vinemont HS 130-03 5
5 Passarella, Houston Rogers HS 132-00 129-00.50 4
6 Calvert, Coy Cold Springs 134-10 127-11 3
7 Lacey, Jaren Section HS 22-10.50 122-11.50 2
8 Lynch, Brandon Cold Springs 108-09 121-04.50 1
9 Thorberry, Dylan Section HS 115-02 118-08
10 Neucere, Terry Falkville HS 118-10 117-06
11 Zimmermann, Austin Falkville HS 110-09 117-05.50
12 Gilliand, Austin Rogers HS 130-00 115-04
13 Dickson, Adam Falkville HS 127-09 113-03
14 Cottingham, Evan Falkville HS 109-03 x111-10.50
15 Stovall, Derek Winfield Cit 130-08 110-01.50
16 Hicks, McKenzie Danville HS 104-05
17 Miller, Jordan Brindlee Mou 110-00 101-10
18 Carbine, Damon Rogers HS 101-05
19 McClendon, Cory Cold Springs 100-11.50
20 Humphres, Justin Priceville H 79-03 100-08.50
21 Downs, Josh Clements HS 99-00 97-05
22 Black, Liam Rogers HS 118-00 x96-02
23 Smale, Nathan Brindlee Mou 85-00 87-05
24 Johnston, Robby Winfield Cit 99-05 83-09.50
25 Puckett, Lukas Danville HS 83-02
26 Bailey, Hunter Priceville H 79-00 71-03
27 Haley, Kyle Priceville H 80-02 60-00
Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Falkville HS 126 2) Rogers HS 114
3) Winfield City HS 95 4) Clements HS 79
5) Vinemont HS 66 6) Brindlee Mountain HS 53
7) Danville HS 52 8) Cold Springs HS 45
9) Section HS 23 10) Priceville HS 16
11) Tanner HS 14 12) Athens Bible HS 8
Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Winfield City HS 157.25 2) Clements HS 130.50
3) Danville HS 89 4) Cold Springs HS 83.50
5) Falkville HS 50 6) Vinemont HS 46
7) Rogers HS 42 8) Brindlee Mountain HS 34
9) Tanner HS 30.50 10) Section HS 27
11) West Morgan HS 9 12) Priceville HS 5