AHSAA 3A - Section 3 Fort Payne 2021

Fort Payne, AL

Athlete Entries


HS Boys 100 Meter Dash 31 entries

Athlete Seed Team
Ennis, Eli Ohatchee High School
Noel, Ahmad Walter Wellborn
Smith, Callum Holly Pond
Kirby, Jakeim Walter Wellborn
Barnes, Jackson Susan Moore
Fuller, Noah 11.14 Ohatchee High School
McCants, Jalen 11.15 Saks
Mixson, Will 11.33 Saks
Heptinstall, Sawyer 11.42 JB Pennington
BOTHWELL, ANTHONY 11.44 Saks
Smith, Hayden 11.47 Glencoe High School
Gooden, Kaden 11.81 Weaver
Miles, Jeffery 11.84 Weaver
Farr, Hunter 11.91 Holly Pond
Thomason, Kaleb 11.97 Piedmont
Maldonado, Ramon 11.99 Susan Moore
Holloway, Cody 12.03 Piedmont
Turner, Kenyale 12.06 Walter Wellborn
Sturkie, Jayden 12.06 Weaver
Owens, JonMikel 12.09 Elkmont High School
Perry, Jacob 12.09 Glencoe High School
Bradley, Jordan 12.36 Hokes Bluff
Barrett, Matthew 12.44 JB Pennington
Monday, Noah 12.75 Hokes Bluff
Haynes, Dalton 12.76 Pleasant Valley HS
Sparks, Jaden 13.66 Pleasant Valley HS
Dunnington, Ashton 13.84 Glencoe High School
Marquez, Jonathan 14.23 JB Pennington
Contreras, Fabian 15.27 Susan Moore
Pappa, Brayden 15.32 Pleasant Valley HS
King, Kaleb 16.34 Holly Pond
Back to Top

HS Boys 110 Meter Hurdles 13 entries

Athlete Seed Team
Hester, Brody 18.40 Ohatchee High School
Allen, Keshawn 18.89 Weaver
Holloway, Cody 18.93 Piedmont
Johnston, Dylan 19.47 Hokes Bluff
Suryono, Kadin 19.85 Holly Pond
Ragsdale, Ethan 20.22 JB Pennington
Goble, Malachi 20.36 Ohatchee High School
Knight, Brendyn 20.51 Weaver
Gentry, Christian 20.73 Weaver
Suryono, Tyler 20.74 Holly Pond
Branham, Jaxson 21.54 JB Pennington
Garcia, Andy 21.73 Holly Pond
Higgins, Dyllen 23.88 JB Pennington
Back to Top

HS Boys 1600 Meter Run 30 entries

Athlete Seed Team
Barnes, Jackson Susan Moore
Green, Sam 4:52.90 Hokes Bluff
Putman, Christopher 4:53.00 Holly Pond
Gonzalez, Paul 4:54.90 JB Pennington
Nelson, Cayden 4:58.28 Pleasant Valley HS
Kuntz, Alex 4:58.46 Elkmont High School
Fair, Luke 4:59.56 Ohatchee High School
Childers, Jodie 5:05.65 JB Pennington
Morrison, Bryer 5:11.07 Hokes Bluff
Perez, Carlos 5:12.49 JB Pennington
Lindsey, Andrick 5:13.76 Holly Pond
Read, David 5:15.99 Ohatchee High School
Anderson, Ezekiel 5:17.13 Geraldine HS
McCollum, Dawson J. 5:18.76 Fyffe High School
Veazey, Jaden 5:22.10 Pleasant Valley HS
Cothran, Conner 5:22.90 Glencoe High School
Turner, Cole 5:23.31 Hokes Bluff
Arther, Cason 5:49.45 Glencoe High School
Bailey, Gabe 5:53.36 Elkmont High School
hall, colton 5:55.57 Brindlee Mountain
Curry, Marrio 5:56.22 Saks
Torres, Gianluca 6:04.65 Weaver
Chaney, Henry 6:05.06 Piedmont
Griffith, Kyle 6:10.05 Pleasant Valley HS
Quinn, Colton 6:14.44 Ohatchee High School
Gentry, Christian 6:15.00 Weaver
Bussey, Sean 6:33.94 Saks
Knedlik, Caleb 6:37.55 Holly Pond
Armand, Larry 6:38.15 Walter Wellborn
Pope, Jaxon 7:41.00 Walter Wellborn
Back to Top

HS Boys 200 Meter Dash 30 entries

Athlete Seed Team
Teal, Jacob Pleasant Valley HS
Ennis, Eli Ohatchee High School
Fuller, Noah 23.48 Ohatchee High School
Mixson, Will 23.67 Saks
Heptinstall, Sawyer 23.85 JB Pennington
McCants, Jalen 24.14 Saks
BOTHWELL, ANTHONY 24.20 Saks
England, Brock 24.22 Ohatchee High School
Monday, Noah 24.54 Hokes Bluff
Maldonado, Ramon 24.58 Susan Moore
Farr, Hunter 24.76 Holly Pond
Thomason, Kaleb 24.78 Piedmont
Bradley, Jordan 24.86 Hokes Bluff
Miles, Jeffery 25.10 Weaver
Helm, Jalen 25.41 Piedmont
Barrett, Matthew 25.47 JB Pennington
Malone, Parris 25.53 JB Pennington
Noel, Ahmad 25.58 Walter Wellborn
Suryono, Kadin 25.82 Holly Pond
Perry, Jacob 26.30 Glencoe High School
Kirby, Jakeim 26.32 Walter Wellborn
Haynes, Dalton 26.73 Pleasant Valley HS
Garcia, Andy 26.85 Holly Pond
Brewster, Dylan 26.90 Piedmont
Marbury, Dj 26.90 Weaver
Singleton, Immanuel 27.04 Walter Wellborn
Phillips, Will 27.42 Glencoe High School
Morgan, Dwon 27.59 Weaver
Sparks, Jaden 29.49 Pleasant Valley HS
Contreras, Fabian 34.08 Susan Moore
Back to Top

HS Boys 300 Meter Hurdles 17 entries

Athlete Seed Team
Boatright, Levi Holly Pond
Woodard, Jaquarius 1:03.97 Weaver
Johnston, Dylan 46.04 Hokes Bluff
Holloway, Cody 46.28 Piedmont
Young, Oliver 46.68 Pleasant Valley HS
Goble, Malachi 46.83 Ohatchee High School
Hester, Brody 49.11 Ohatchee High School
Monday, Noah 49.48 Hokes Bluff
Burns, Jadan 50.99 Hokes Bluff
Allen, Keshawn 51.60 Weaver
HAYGOOD, CHANDLER 51.79 Saks
Ragsdale, Ethan 52.11 JB Pennington
Suryono, Tyler 52.42 Holly Pond
Branham, Jaxson 52.48 JB Pennington
Garcia, Andy 55.04 Holly Pond
Gentry, Christian 56.71 Weaver
Higgins, Dyllen 56.88 JB Pennington
Back to Top

HS Boys 3200 Meter Run 21 entries

Athlete Seed Team
Anderson, Ezekiel Geraldine HS
Putman, Christopher 10:29.12 Holly Pond
Green, Sam 10:42.57 Hokes Bluff
Nelson, Cayden 10:43.99 Pleasant Valley HS
Gonzalez, Paul 10:51.35 JB Pennington
Fair, Luke 10:56.00 Ohatchee High School
Kuntz, Alex 11:04.01 Elkmont High School
Morrison, Bryer 11:17.09 Hokes Bluff
Read, David 11:23.32 Ohatchee High School
Lindsey, Andrick 11:39.93 Holly Pond
Childers, Jodie 11:47.39 JB Pennington
Vess, Alec 12:11.37 Pleasant Valley HS
Walden, Matthew 12:14.62 Pleasant Valley HS
Turner, Cole 12:29.76 Hokes Bluff
Arther, Cason 12:38.16 Glencoe High School
Kelley, Joseph 12:54.97 Ohatchee High School
hall, colton 12:59.11 Brindlee Mountain
Wilemon, Chance 12:59.87 Susan Moore
Arnold, John Luke 13:10.74 JB Pennington
Bussey, Sean 14:19.61 Saks
Horton, Kohl 14:46.94 Holly Pond
Back to Top

HS Boys 400 Meter Dash 31 entries

Athlete Seed Team
Woodard, Jaquarius Weaver
McLester, Andrew 1:00.40 Saks
Marquez, Jonathan 1:01.43 JB Pennington
Marbury, Dj 1:02.46 Weaver
Barrett, Matthew 1:02.89 JB Pennington
Allen, Keshawn 1:04.12 Weaver
hall, colton 1:04.59 Brindlee Mountain
Singleton, Immanuel 1:05.21 Walter Wellborn
Westall, Ethan 1:05.79 Holly Pond
Battles, Kolby 1:06.07 Pleasant Valley HS
Odom, Avery 1:07.17 Walter Wellborn
Bailey, Gabe 1:08.63 Elkmont High School
Little, Tyler 1:09.13 Piedmont
Wilemon, Chance 1:10.35 Susan Moore
Quinn, Colton 1:11.62 Ohatchee High School
Laros, Brady 1:34.23 Pleasant Valley HS
Young, Oliver 52.54 Pleasant Valley HS
Kuntz, Alex 54.64 Elkmont High School
Owens, JonMikel 55.27 Elkmont High School
Johnson, Ethan 55.74 Hokes Bluff
Read, David 56.21 Ohatchee High School
England, Brock 56.63 Ohatchee High School
Helm, Jalen 57.43 Piedmont
HAYGOOD, CHANDLER 58.03 Saks
Haynes, Chase 58.15 Piedmont
Malone, Parris 58.25 JB Pennington
Barnett, Travis 58.88 Holly Pond
Curry, Marrio 59.60 Saks
Barnett, Emery 59.65 Holly Pond
Gray, Scott 59.81 Walter Wellborn
Moland, Alexander 59.84 Hokes Bluff
Back to Top

HS Boys 4x100 Meter Relay 7 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 44.12 Saks
Relay Team A 45.06 Ohatchee High School
Relay Team A 46.13 Walter Wellborn
Relay Team A 46.43 Weaver
Relay Team A 48.42 Holly Pond
Relay Team A 49.80 JB Pennington
Relay Team A 50.92 Pleasant Valley HS
Back to Top

HS Boys 4x400 Meter Relay 8 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Ohatchee High School
Relay Team A 3:26.81 Piedmont
Relay Team A 3:59.75 Pleasant Valley HS
Relay Team A 4:07.07 Holly Pond
Relay Team A 4:07.14 Hokes Bluff
Relay Team A 4:07.68 JB Pennington
Relay Team A 4:08.40 Walter Wellborn
Relay Team A 4:10.56 Saks
Back to Top

HS Boys 4x800 Meter Relay 7 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 10:24.17 Holly Pond
Relay Team A 10:50.47 Walter Wellborn
Relay Team A 11:25.66 Piedmont
Relay Team A 9:07.67 JB Pennington
Relay Team A 9:15.17 Hokes Bluff
Relay Team A 9:19.90 Pleasant Valley HS
Relay Team A 9:36.35 Ohatchee High School
Back to Top

HS Boys 800 Meter Run 31 entries

Athlete Seed Team
Allen, Keshawn Weaver
Gonzalez, Paul JB Pennington
Kuntz, Alex 2:07.00 Elkmont High School
Young, Oliver 2:07.06 Pleasant Valley HS
Fair, Luke 2:10.59 Ohatchee High School
Green, Sam 2:11.54 Hokes Bluff
Perez, Carlos 2:13.71 JB Pennington
Childers, Jodie 2:13.98 JB Pennington
Barnett, Travis 2:17.79 Holly Pond
Read, David 2:17.80 Ohatchee High School
Putman, Christopher 2:18.09 Holly Pond
Cothran, Conner 2:19.03 Glencoe High School
Turner, Cole 2:23.74 Hokes Bluff
Nelson, Cayden 2:25.09 Pleasant Valley HS
Owens, JonMikel 2:26.39 Elkmont High School
Johnson, Ethan 2:26.90 Hokes Bluff
Haynes, Chase 2:27.00 Piedmont
Lindsey, Andrick 2:27.79 Holly Pond
McCollum, Dawson J. 2:31.50 Fyffe High School
Laros, Brady 2:31.90 Pleasant Valley HS
Johnson, Grayson 2:34.67 Walter Wellborn
Gentry, Christian 2:40.46 Weaver
Coheeley, JT 2:40.47 Piedmont
Bailey, Gabe 2:41.51 Elkmont High School
hall, colton 2:42.56 Brindlee Mountain
Turner, Kennith 2:42.99 Walter Wellborn
Bright, Kyle 2:43.13 Walter Wellborn
Arther, Cason 2:43.94 Glencoe High School
Wilson, Logan 2:49.03 Piedmont
Torres, Gianluca 2:50.34 Weaver
Ruffcorn, Gabe 2:55.13 Ohatchee High School
Back to Top

HS Boys Discus 21 entries

Athlete Seed Team
Floyd, Hayden 131-10 JB Pennington
Stinson, Ian 120-4 Hokes Bluff
Sallee, Hunter 108-6 Pleasant Valley HS
Shelton, Devon 99-4 JB Pennington
Peeples, TJ 99-0 Glencoe High School
Waters, Tyler 98-2 Ohatchee High School
Stephens, Bailey 94-3 Weaver
Persall, Jacob 91-3 Holly Pond
McDaniel, Braden 90-3 Piedmont
Cantrell, Jaden 90-2 Piedmont
Jennings, Brent 87-3.5 Ohatchee High School
Whitson, Ladre 86-1 Weaver
Curvin, Tanner 85-1 Piedmont
Cummings, Harrison 84-9 Hokes Bluff
Scott, Caden 82-4 JB Pennington
King, Matthew 75-3 Ohatchee High School
Boatright, Levi 73-6 Holly Pond
Crump, Tekoma 69-8 Pleasant Valley HS
Peters, Jakeyon 66-5 Weaver
Griffin, Rylan 64-4 Holly Pond
Foster, Tyreic 57-8 Saks
Back to Top

HS Boys High Jump 8 entries

Athlete Seed Team
Smith, Hayden 5-8 Glencoe High School
England, Brock 5-6 Ohatchee High School
Marquez, Joshua 5-6 JB Pennington
Thomason, Kaleb 5-6 Piedmont
Mardis, Jake 5-4 JB Pennington
Teal, Jacob 5-2 Pleasant Valley HS
Heptinstall, Sawyer 5-0 JB Pennington
Watts, Trent Ohatchee High School
Back to Top

HS Boys Javelin 20 entries

Athlete Seed Team
Stinson, Ian 143-7 Hokes Bluff
Chambers, Isaac 128-7 Holly Pond
Waters, Tyler 127-6 Ohatchee High School
Galloway, Troy 124-2 Ohatchee High School
Wise, Jace 124-1 Hokes Bluff
Williams, Patrick 117-7 Saks
Sallee, Hunter 113-1 Pleasant Valley HS
Shelton, Devon 102-8 JB Pennington
Crump, Tekoma 95-10 Pleasant Valley HS
Kimbril, Andrew 94-10 Glencoe High School
Ferguson, Chris 94-10 Ohatchee High School
Contreras, Yahir 94-4 JB Pennington
Graves, Sam 79-9 JB Pennington
Coheeley, JT 78-6 Piedmont
McLester, Andrew 78-2 Saks
Young, Elijah 76-8 Piedmont
Reynolds, Jordan 63-7 Weaver
Thompson, Taylor 61-8 Weaver
Foster, Tyreic 56-8 Saks
Russell, Jamhil Weaver
Back to Top

HS Boys Long Jump 17 entries

Athlete Seed Team
Mardis, Jake 20-3 JB Pennington
Fuller, Noah 20-1.25 Ohatchee High School
Smith, Hayden 19-9.75 Glencoe High School
Marquez, Joshua 19-7 JB Pennington
Holloway, Cody 19-6 Piedmont
HAYGOOD, CHANDLER 18-11 Saks
Chambers, Isaac 18-6.5 Holly Pond
Galloway, Troy 18-1.5 Ohatchee High School
Knight, Brendyn 18-1 Weaver
Suryono, Kadin 17-10 Holly Pond
Helm, Jalen 17-7.5 Piedmont
Smith, Matthew 17-2 JB Pennington
Miles, Jeffery 15-11 Weaver
Gooden, Kaden 15-5.5 Weaver
Brewster, Dylan 15-0 Piedmont
Phillips, Will 13-4 Glencoe High School
Ennis, Eli Ohatchee High School
Back to Top

HS Boys Pole Vault 4 entries

Athlete Seed Team
Galloway, Troy 12-6 Ohatchee High School
Ferguson, Chris 12-6 Ohatchee High School
Hester, Brody 11-0 Ohatchee High School
Chaney, Henry 8-0 Piedmont
Back to Top

HS Boys Shot Put 20 entries

Athlete Seed Team
Stephens, Bailey 44-0 Weaver
Peeples, TJ 42-8 Glencoe High School
Floyd, Hayden 42-4 JB Pennington
Stinson, Ian 41-9 Hokes Bluff
Cantrell, Jaden 39-3 Piedmont
Atwood, Reuben 37-1 JB Pennington
Whitson, Ladre 36-6 Weaver
Boatright, Levi 35-11.5 Holly Pond
Waters, Tyler 35-2 Ohatchee High School
Haynes, zach 34-5 Ohatchee High School
Adams, Fisher 34-0 Piedmont
McDaniel, Landen 33-8 Piedmont
King, Matthew 32-6 Ohatchee High School
Scott, Caden 32-3 JB Pennington
Robinson, Braelan 31-5 Saks
Peters, Jakeyon 30-7 Weaver
Persall, Jacob 30-6 Holly Pond
Foster, Tyreic 26-4 Saks
Griffin, Rylan 24-5 Holly Pond
Williams, Patrick Saks
Back to Top

HS Boys Triple Jump 9 entries

Athlete Seed Team
Marquez, Joshua 41-0 JB Pennington
Knight, Brendyn 40-5 Weaver
Goble, Malachi 39-11.5 Ohatchee High School
Mardis, Jake 34-8 JB Pennington
Heptinstall, Carter 34-1.5 JB Pennington
Chaney, Henry 32-0 Piedmont
Barnett, Travis 31-0.5 Holly Pond
Dunnington, Ashton 29-7 Glencoe High School
Westall, Ethan 28-11 Holly Pond
Back to Top

HS Girls 100 Meter Dash 28 entries

Athlete Seed Team
Sansing, Autumn JB Pennington
Roberts, Hanna Pleasant Valley HS
Traylor, TaNiya Walter Wellborn
Ray, Lexi Piedmont
Carter, Layla 13.06 Weaver
Crook, Jorda 13.30 Ohatchee High School
Bryson, Allison 13.38 JB Pennington
Bethel, Adriana 13.98 Glencoe High School
Miles, Kimora 14.00 Weaver
Wright, Iyanna 14.07 Weaver
Fuller, McKenzie 14.10 Ohatchee High School
Bailey, Adyson F 14.14 Fyffe High School
Coots, Kirby 14.21 Fyffe High School
Carr, Presli 14.33 Holly Pond
Odom, Anna 14.37 Walter Wellborn
Baker, Hannah 14.59 Glencoe High School
Cleveland, Tyler 14.66 Susan Moore
Melendez, Jaden 14.66 Piedmont
Green, Jacey P 14.87 Fyffe High School
Brown, Katie 14.93 Piedmont
HInes, Ella 15.03 Glencoe High School
Brown, Raynah 15.34 Ohatchee High School
Cofield, Elizabeth 15.35 Holly Pond
Johnson, Heidi 15.82 JB Pennington
Ham, Kalli 16.06 Holly Pond
Gilbert, MaKenzy 16.30 Pleasant Valley HS
Grider, Alyssa 16.35 Brindlee Mountain
Brock, Abi 16.70 Pleasant Valley HS
Back to Top

HS Girls 100 Meter Hurdles 12 entries

Athlete Seed Team
Young, Aspen Piedmont
Foushee, Morgan 18.48 Ohatchee High School
Caulder, Mikailie 19.08 Weaver
D'Ambrosia, Alayia 19.08 Weaver
Barbee, Hannah 20.09 Piedmont
Adams, Violet 20.56 Holly Pond
Taylor, Savannah 20.58 Ohatchee High School
Mitchell, Alyssia 20.59 Holly Pond
Hammonds, Bella 20.68 Ohatchee High School
Wood, Lola 21.25 JB Pennington
Persall, Jenna 21.28 Holly Pond
Appling, Shalonda 22.73 Weaver
Back to Top

HS Girls 1600 Meter Run 20 entries

Athlete Seed Team
Chambers, Camilla 5:35.98 Holly Pond
Giles, Katie 5:45.20 Glencoe High School
Roberts, Trinity 6:13.89 Pleasant Valley HS
Baggett, Blakely 6:24.05 Holly Pond
Thomason, Hope 6:25.01 Hokes Bluff
Johnson, Keira 6:25.30 Hokes Bluff
Edge, Elizabeth 6:31.14 Hokes Bluff
Vazquez, Esmeralda 6:32.61 JB Pennington
Harrison, Lizzy 6:38.09 Glencoe High School
Brown, Megan 6:43.71 Ohatchee High School
Maldonado, Erika 6:45.52 JB Pennington
Tiquiram, Jazmine 6:46.37 JB Pennington
Dempsey, Claudia 6:47.26 Piedmont
Todd, Mattie 6:57.73 Piedmont
Brown, Bailey 7:01.99 Pleasant Valley HS
Steelman, Gracie 7:02.17 Elkmont High School
Kusz, Abigail 7:14.66 Holly Pond
Medley, Ellie 7:22.63 Pleasant Valley HS
Bolding, Trenzly 7:33.84 Saks
Bangs, Gracie 7:40.13 Piedmont
Back to Top

HS Girls 200 Meter Dash 28 entries

Athlete Seed Team
Carter, Layla 27.19 Weaver
Wellingham, Haley Kate 27.60 Hokes Bluff
Crook, Jorda 28.29 Ohatchee High School
Bryson, Allison 28.46 JB Pennington
Coots, Kirby 29.14 Fyffe High School
Bailey, Adyson F 29.18 Fyffe High School
Silvers, Sadie 29.19 Susan Moore
Cobb, Jay'Onna 29.50 Saks
Ridley, Lele 29.85 Piedmont
Rule, Chloe 30.09 Hokes Bluff
Carr, Presli 30.33 Holly Pond
Traylor, TaNiya 30.48 Walter Wellborn
Parris, Ella 30.71 Pleasant Valley HS
Marks, Aalyiah 30.86 Weaver
Green, Jacey P 31.03 Fyffe High School
Dempsey, Claudia 31.16 Piedmont
Hipps, Ella 31.31 Glencoe High School
Caulder, Mikailie 31.34 Weaver
Melendez, Jaden 31.50 Piedmont
Lamoureux, Caroline 31.52 Holly Pond
Schwabe, Maddie 31.59 Pleasant Valley HS
Hyfield, Emma 32.04 Glencoe High School
Vaughn, Ariel 32.34 Ohatchee High School
Persall, Jenna 32.65 Holly Pond
Roberts, Hanna 32.99 Pleasant Valley HS
Johnson, Heidi 33.80 JB Pennington
Grider, Alyssa 35.10 Brindlee Mountain
Posey, Ellie 36.01 JB Pennington
Back to Top

HS Girls 300 Meter Hurdles 17 entries

Athlete Seed Team
Fuller, McKenzie 1:00.48 Ohatchee High School
Jepson, Chloe 1:00.82 JB Pennington
Whitehead, Abigail 1:01.04 Holly Pond
Wood, Lola 1:01.18 JB Pennington
Adams, Violet 1:01.40 Holly Pond
Vess, Aleah 1:02.34 Pleasant Valley HS
Gregory, Jazmyne 1:02.89 Weaver
Barbee, Hannah 1:10.10 Piedmont
Gooden, Alicia 1:12.29 Saks
Kirkland, Chantzley 49.83 Brindlee Mountain
Silvers, Sadie 53.80 Susan Moore
Foushee, Morgan 55.64 Ohatchee High School
Taylor, Savannah 57.12 Ohatchee High School
Poole, Chloe 57.50 Susan Moore
Persall, Jenna 58.47 Holly Pond
Caulder, Mikailie 59.58 Weaver
Johannson, Lena 59.58 Weaver
Back to Top

HS Girls 3200 Meter Run 13 entries

Athlete Seed Team
Chambers, Camilla 11:46.95 Holly Pond
Giles, Katie 12:42.99 Glencoe High School
Roberts, Trinity 13:33.00 Pleasant Valley HS
Baggett, Blakely 14:07.84 Holly Pond
Brown, Bailey 14:17.96 Pleasant Valley HS
Easterwood, Ashlie 14:28.23 Ohatchee High School
Edge, Elizabeth 14:34.03 Hokes Bluff
Johnson, Keira 14:37.15 Hokes Bluff
Thomason, Hope 14:40.84 Hokes Bluff
Maldonado, Erika 14:55.43 JB Pennington
Caccam, Breneth 15:27.90 Holly Pond
Medley, Ellie 15:42.10 Pleasant Valley HS
Bonner, Katelyn 16:34.01 JB Pennington
Back to Top

HS Girls 400 Meter Dash 30 entries

Athlete Seed Team
Crook, Jorda Ohatchee High School
Marks, Aalyiah Weaver
Sansing, Autumn JB Pennington
Wellingham, Haley Kate 1:03.53 Hokes Bluff
Kirkland, Chantzley 1:05.25 Brindlee Mountain
Childress, Kailyn 1:06.69 Brindlee Mountain
Carter, Layla 1:07.37 Weaver
Silvers, Sadie 1:09.02 Susan Moore
Poole, Chloe 1:10.42 Susan Moore
Schwabe, Maddie 1:10.63 Pleasant Valley HS
Lamoureux, Caroline 1:10.80 Holly Pond
Parris, Ella 1:10.88 Pleasant Valley HS
Roberts, Trinity 1:11.04 Pleasant Valley HS
Rule, Chloe 1:11.24 Hokes Bluff
Dempsey, Claudia 1:11.85 Piedmont
Cobb, Jay'Onna 1:12.55 Saks
Hayes, Calla 1:12.64 Walter Wellborn
Odom, Anna 1:13.06 Walter Wellborn
Tiquiram, Jazmine 1:13.69 JB Pennington
Riddle, Emily 1:13.69 Ohatchee High School
Johannson, Lena 1:14.22 Weaver
Jepson, Chloe 1:15.52 JB Pennington
Brown, Katie 1:17.23 Piedmont
Coleman, Payden 1:18.68 Ohatchee High School
McLester, Etana 1:19.21 Saks
Steelman, Gracie 1:20.10 Elkmont High School
CHRISTOPHER, MONTERRIA 1:20.60 Saks
Hayes, Taylor 1:20.70 Holly Pond
Todd, Mattie 1:22.16 Piedmont
Whitehead, Georgia 1:22.93 Holly Pond
Back to Top

HS Girls 4x100 Meter Relay 7 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A JB Pennington
Relay Team A 1:03.18 Pleasant Valley HS
Relay Team A 55.09 Weaver
Relay Team A 56.10 Ohatchee High School
Relay Team A 57.18 Glencoe High School
Relay Team A 57.22 Piedmont
Relay Team A 59.01 Holly Pond
Back to Top

HS Girls 4x400 Meter Relay 7 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A JB Pennington
Relay Team A 4:38.14 Piedmont
Relay Team A 4:53.46 Holly Pond
Relay Team A 5:06.96 Walter Wellborn
Relay Team A 5:16.40 Ohatchee High School
Relay Team A 5:31.78 Pleasant Valley HS
Relay Team A 5:43.45 Saks
Back to Top

HS Girls 4x800 Meter Relay 6 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 11:50.23 Holly Pond
Relay Team A 11:58.07 Hokes Bluff
Relay Team A 12:01.95 JB Pennington
Relay Team A 12:10.88 Ohatchee High School
Relay Team A 12:21.00 Pleasant Valley HS
Relay Team A 13:14.10 Piedmont
Back to Top

HS Girls 800 Meter Run 26 entries

Athlete Seed Team
Giles, Katie 2:34.86 Glencoe High School
Chambers, Camilla 2:36.46 Holly Pond
Roberts, Trinity 2:48.60 Pleasant Valley HS
Thomason, Hope 2:53.03 Hokes Bluff
Johnson, Keira 2:53.93 Hokes Bluff
Childress, Kailyn 2:54.00 Brindlee Mountain
Poole, Chloe 2:55.97 Susan Moore
Vazquez, Esmeralda 2:57.21 JB Pennington
Harrison, Lizzy 2:57.51 Glencoe High School
Lamoureux, Caroline 2:58.26 Holly Pond
Easterwood, Ashlie 2:58.48 Ohatchee High School
Baggett, Blakely 2:58.54 Holly Pond
Maldonado, Erika 3:00.69 JB Pennington
Easterwood, Coalie 3:00.78 Ohatchee High School
Edge, Elizabeth 3:00.90 Hokes Bluff
Brown, Megan 3:04.82 Ohatchee High School
Johannson, Lena 3:10.58 Weaver
Brown, Katie 3:12.97 Piedmont
Steelman, Gracie 3:13.79 Elkmont High School
Bangs, Gracie 3:14.80 Piedmont
Bolding, Trenzly 3:22.30 Saks
Medley, Ellie 3:22.97 Pleasant Valley HS
Bonner, Katelyn 3:23.31 JB Pennington
Preston, Samantha 3:27.09 Pleasant Valley HS
Todd, Mattie 3:33.76 Piedmont
GRAHAM, KAMORAH 3:42.57 Saks
Back to Top

HS Girls Discus 26 entries

Athlete Seed Team
Sims, Maddie 92-1 Hokes Bluff
George, Gracie 87-10 Ohatchee High School
Bryson, Allison 84-7 JB Pennington
Johnson, Malijah 80-6 Piedmont
Waters, Mia 80-5.5 Ohatchee High School
Cruz, Bella 74-8 JB Pennington
Knight, Kaylee 74-1 Glencoe High School
Washburn, Katie 72-9 JB Pennington
McGinnis, Mandelyn 71-8 Glencoe High School
Decker, Zoie 71-1 Brindlee Mountain
Turner, Victoria 67-11 Pleasant Valley HS
Childress, Ashton J 66-9.5 Fyffe High School
Watkins, Abby 66-8 Hokes Bluff
Nash, Anna 66-5 Holly Pond
Graham, Aleta 63-10 Saks
Smith, Sadie 61-1 Fyffe High School
Feliciano, Barbara 60-4 Ohatchee High School
Armstrong, Gracie 57-8 Holly Pond
Hood, Gracie 55-3 Pleasant Valley HS
Persall, Jayden 52-9 Holly Pond
Griffey, Destiny 51-4 Walter Wellborn
Thomas, Kayleigh Saks
Appling, Shalonda Weaver
Gregory, Jazmyne Weaver
Russaw, Kalina Weaver
Reid, Brooklyn Piedmont
Back to Top

HS Girls High Jump 14 entries

Athlete Seed Team
Kirkland, Chantzley 5-0 Brindlee Mountain
Crook, Jorda 5-0 Ohatchee High School
Rule, Chloe 4-8 Hokes Bluff
Wellingham, Haley Kate 4-8 Hokes Bluff
Vess, Aleah 4-6 Pleasant Valley HS
Taylor, Savannah 4-6 Ohatchee High School
Foushee, Morgan 4-6 Ohatchee High School
Graves, Alyson 4-4 JB Pennington
Adderhold, Ashllyn 4-2 Piedmont
Naugher, Gracie 4-2 Piedmont
Maddox, Anna 4-0 Piedmont
Gilbert, MaKenzy 3-10 Pleasant Valley HS
Johnson, Heidi JB Pennington
Bonner, Katelyn JB Pennington
Back to Top

HS Girls Javelin 23 entries

Athlete Seed Team
Sims, Maddie 125-3 Hokes Bluff
Cruz, Abbi 110-3 JB Pennington
Ridley, Lele 93-11 Piedmont
Childress, Ashton J 88-3 Fyffe High School
George, Gracie 87-10 Ohatchee High School
Knight, Kaylee 87-6 Glencoe High School
Waters, Mia 87-4 Ohatchee High School
Watkins, Abby 85-6 Hokes Bluff
Washburn, Katie 84-0 JB Pennington
Hudspeth, Paige 83-2 Holly Pond
Hood, Gracie 82-2 Pleasant Valley HS
Thomas, Kayleigh 81-4 Saks
Decker, Zoie 79-3 Brindlee Mountain
Cruz, Bella 77-2 JB Pennington
Graham, Aleta 71-10 Saks
Turner, Victoria 71-9 Pleasant Valley HS
Persall, Jayden 69-4 Holly Pond
Feliciano, Barbara 45-4 Ohatchee High School
Young, Josie 40-9 Piedmont
Mayfield, Tatum 32-6 Holly Pond
Gregory, Jazmyne Weaver
D'Ambrosia, Alayia Weaver
Johannson, Lena Weaver
Back to Top

HS Girls Long Jump 25 entries

Athlete Seed Team
Fleming, Sa'Nya 16-7.5 Saks
Kirkland, Chantzley 15-3.5 Brindlee Mountain
Coots, Kirby 14-9.5 Fyffe High School
Wellingham, Haley Kate 14-5 Hokes Bluff
Bailey, Adyson F 13-11.75 Fyffe High School
Childress, Kailyn 13-7 Brindlee Mountain
Naugher, Gracie 13-1 Piedmont
Young, Aspen 13-0 Piedmont
Graves, Alyson 12-11 JB Pennington
GRAHAM, KAMORAH 12-8 Saks
Appling, Shalonda 12-6 Weaver
Barbee, Hannah 12-2.5 Piedmont
Cofield, Elizabeth 12-1.5 Holly Pond
Adams, Violet 12-1.5 Holly Pond
Edmondson, Mary 12-1 Glencoe High School
Green, Jacey P 11-10 Fyffe High School
Fuller, McKenzie 11-10 Ohatchee High School
Armstrong, Gracie 11-6.5 Holly Pond
Grider, Alyssa 11-6 Brindlee Mountain
HInes, Ella 11-3 Glencoe High School
Vaughn, Ariel 10-7 Ohatchee High School
Wright, Iyanna 10-4 Weaver
Posey, Ellie 9-6.5 JB Pennington
Wood, Lola JB Pennington
Gregory, Jazmyne Weaver
Back to Top

HS Girls Pole Vault 6 entries

Athlete Seed Team
Hammonds, Bella 7-6 Ohatchee High School
Adderhold, Ashllyn 7-6 Piedmont
Ray, Lexi 7-0 Piedmont
Easterwood, Coalie 6-6 Ohatchee High School
Naugher, Gracie 6-6 Piedmont
Fordham, Brooklyn 6-0 Ohatchee High School
Back to Top

HS Girls Shot Put 24 entries

Athlete Seed Team
George, Gracie 33-2 Ohatchee High School
Bryson, Allison 29-5 JB Pennington
Knight, Kaylee 28-9 Glencoe High School
Turner, Victoria 28-5 Pleasant Valley HS
Johnson, Malijah 28-2 Piedmont
Nash, Anna 27-7.25 Holly Pond
McGinnis, Mandelyn 27-1 Glencoe High School
Traylor, TaNiya 26-3 Walter Wellborn
Dorning, Grace 26-2.5 JB Pennington
Waters, Mia 25-10 Ohatchee High School
Childress, Ashton J 25-7.5 Fyffe High School
Thomas, Kayleigh 24-11 Saks
Graham, Aleta 24-10 Saks
Hudspeth, Paige 23-6.5 Holly Pond
Washburn, Katie 23-6.5 JB Pennington
Decker, Zoie 21-8.5 Brindlee Mountain
Feliciano, Barbara 21-3.5 Ohatchee High School
Smith, Sadie 20-9 Fyffe High School
Blackwell, Bailee 20-6 Hokes Bluff
Russaw, Kalina 18-10 Weaver
Hood, Gracie 18-0 Pleasant Valley HS
Griffey, Destiny 17-5.5 Walter Wellborn
D'Ambrosia, Alayia Weaver
Appling, Shalonda Weaver
Back to Top

HS Girls Triple Jump 10 entries

Athlete Seed Team
Fleming, Sa'Nya 35-5 Saks
Adderhold, Ashllyn 30-10 Piedmont
Childress, Kailyn 28-10 Brindlee Mountain
Graves, Alyson 28-8 JB Pennington
Young, Aspen 27-11 Piedmont
Ray, Lexi 27-7 Piedmont
Brown, Raynah 22-0 Ohatchee High School
Scott, Arianna 21-10.5 JB Pennington
Posey, Ellie 20-3 JB Pennington
Hammonds, Bella Ohatchee High School
Back to Top