Northridge Middle School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.95 | Skylar Wilson | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
15.07 | Kelsey Peck | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
15.21 | Jasmine Eatmon | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
15.63 | SB | Kendallyn Burton | 14th | Finals H2 | Complete Results |
15.81 | Kylia Boston | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
16.50 | Khari Robinson | 23rd | Finals H2 | Complete Results | |
16.75 | Anika Smith | 26th | Finals H2 | Complete Results | |
16.82 | Liz Rice | 27th | Finals H3 | Complete Results | |
17.22 | Simone Gardner | 33rd | Finals H2 | Complete Results | |
17.31 | Laniya Tucker | 34th | Finals H4 | Complete Results | |
18.31 | Sierra Christian | 38th | Finals H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.33 | Skylar Wilson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
31.46 | SB | Kendallyn Burton | 6th | Finals H2 | Complete Results |
32.90 | Kylia Boston | 13th | Finals H2 | Complete Results | |
34.73 | Anika Smith | 18th | Finals H3 | Complete Results | |
40.98 | Helen Velotti | 27th | Finals H3 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:15.48 | Ryan Bardenwerper | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
1:37.22 | SB | Sydney McGahey | 8th | Finals H3 | Complete Results |
1:38.29 | Helen Velotti | 9th | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
3:17.05 | Kristina Bradley | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
3:27.34 | Kennedy Richardson | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
7:47.72 | Kennedy Richardson | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
22.04 | Simone Gardner | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
1:11.76 | Maggie DiChiara | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
1:19.65 | Simone Gardner | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
57.17 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
5:15.78 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
13:27.13 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-0 | KyAsia Tinker | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
3-10 | Collier Kisner | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
12-5 | SB | Mia Greimel | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
12-5 | Jasmine Eatmon | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
11-9 | SB | Sydney McGahey | 4th | Finals H1 | Complete Results |
11-1 | SB | Kylia Boston | 6th | Finals H1 | Complete Results |
10-9 | KyAsia Tinker | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
7-10 | SB | Helen Velotti | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
25-0 | Mia Greimel | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
22-5 | Sydney McGahey | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
22-3 | Collier Kisner | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
9-0 | SB | Isabelle Shemwell | 1st | Finals H1 | Complete Results |
7-0 | Rose Allbritton | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
5-6 | Sierra Christian | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
5-0 | Ryan Bardenwerper | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
63-2 | Laniya Tucker | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
41-1 | Liz Rice | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
25-8 | Laniya Tucker | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
18-7 | Liz Rice | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
17-7 | Maggie DiChiara | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
14.31 | Sam Guy | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
16.69 | Robert Morrison | 19th | Finals H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.59 | Jalen Green | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
32.25 | Christian Bowens | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:10.67 | Preston Barnes | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
1:15.27 | Christian Bowens | 11th | Finals H2 | Complete Results | |
1:24.36 | Calvin Jordan | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
1:25.91 | SB | Gage Copeland | 16th | Finals H2 | Complete Results |
1:46.32 | SB | Tyler Walton | 19th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:38.65 | Ben Barber | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:41.63 | Anglin Young | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
2:45.71 | Jonathan Williams | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
3:01.79 | Lincoln Douglass | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
3:22.94 | Gage Copeland | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:06.28 | Anglin Young | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
6:29.17 | SB | Houston Jones | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
7:12.22 | SB | Gage Copeland | 6th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
19.21 | Jalen Green | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
50.87 | McKinley Brownlee | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
53.30 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:34.65 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:05.40 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
4-8 | McKinley Brownlee | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4-6 | SB | Jalen Green | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4-6 | Will Hutchinson | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4-6 | SB | Robert Morrison | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
15-1 | McKinley Brownlee | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
14-2 | Sam Guy | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
12-9 | Christian Bowens | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-0 | SB | Houston Jones | 1st | Finals H1 | Complete Results |
5-6 | Jack Jones | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
3-6 | SB | Tyler Walton | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
106-4 | Josiah Walker | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
66-1 | SB | Austin Charboneau | 6th | Finals H1 | Complete Results |
64-4 | Lincoln Douglass | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
55-8 | Jack Jones | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
50-5 | ZyErik Street | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
48-4 | SB | Caden Walton | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
37-4 | Josiah Walker | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
21-7 | Jack Jones | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
19-2 | SB | Caden Walton | 16th | Finals H1 | Complete Results |
17-0 | ZyErik Street | 18th | Finals H1 | Complete Results |