T.R. Miller Home Meet #4 2019

Brewton, AL

Athlete Entries


HS Boys 1,600 Meter Run 50 entries

Athlete Seed Team
Davis, Hayden Baldwin County
Koehrsen, Cole Baldwin County
Boggs, Xavier W. S. Neal High School
Singleton, Brady Goshen
Goolsby, James Tate HS
Bethea, Eyan Escambia County High School
Guizar, Armando W. S. Neal High School
Knieja, Brandon 4:33.16 Tate HS
Johnson, Hollis 4:36.46 Catholic - Montgomery
Walker, Grant 4:36.90 Catholic - Montgomery
Caceres, Manny 4:45.78 Catholic - Montgomery
Valencia, Chris 4:46.41 Catholic - Montgomery
Leal, Erik 4:52.15 Tate HS
Reynolds, Tucker 4:56.18 Straughn High School
Jernigan, Rider 4:58.10 TR Miller
Ford, Jordan 5:00.18 Dadeville
Menser, Kobi 5:02.26 Tate HS
Peeples, Justin 5:06.69 Straughn High School
O'Rourke, Matthew 5:13.77 Pleasant Home School
Kelley, Sam 5:16.55 TR Miller
Dennis, Devin 5:17.38 Beulah High School
Curtis, Brandon 5:24.08 Goshen
Prestridge, Graisan 5:26.98 Beulah High School
Bolstad, Georg 5:27.29 Saint James
Moore, Okhari 5:30.00 Beulah High School
Cole, Grayson 5:31.40 J.U. Blacksher
Stillwell, Josiah 5:32.04 TR Miller
Weeks, Zane 5:32.21 Florala
Harvey, Graham 5:32.79 Baldwin County
Harrington, Stephen 5:33.48 Saint James
Feeley, Brooks 5:33.81 TR Miller
Henry, Brandon 5:34.94 J.U. Blacksher
Williams, Travarey 5:38.80 Beulah High School
Sheffield, Noah 5:42.53 J.U. Blacksher
Foshee, Will 5:47.63 Red Level
Holley, Nicholas 5:57.87 Pleasant Home School
Carroll, Justin 6:02.89 Red Level
Lewis, Bill 6:08.08 Saint James
Kennedy, Parker 6:08.27 Straughn High School
McKinney, Isserick 6:12.32 Goshen
Bell, Daniel 6:14.95 Straughn High School
Holmes, Hunter 6:15.27 Pleasant Home School
Cauley, Hunter 6:16.06 Red Level
Thomas, Cade 6:20.77 Excel High School
Wilkinson, Joel 6:41.86 Pleasant Home School
Fitzhugh, Jonathan 6:57.79 Excel High School
Frost, Ethan 7:05 Millry High School
Cash, Cooper 7:22.72 Baldwin County
Williamson, Duke 7:23.77 Red Level
Skelton, Raymond 7:26.68 Excel High School
Back to Top

HS Boys 100 Meter Dash 73 entries

Athlete Seed Team
Wheeler, Sean Tate HS
Cowart, Leon Goshen
Harman, Jeremiah Florala
Beasley, Justin Millry High School
Browning, Kaleb Excel High School
McCants, LaDarrick J.F. Shields High School
Williams, Nitravious J.F. Shields High School
Chandler, Corey Excel High School
Hutchinson, Nathan Millry High School
nord, ricky Monroe County HS
Mendenhall, Deven Goshen
Finklea, Brandon J.F. Shields High School
Hicks, Cantangelo J.F. Shields High School
Davis, JaTerrius Opp HS
Atchison, Javis 10.78 Baldwin County
Hollaway, La'trell 11.20 Baldwin County
Whatley, Orlando 11.25 Catholic - Montgomery
watson, jyquan 11.35 Monroe County HS
Zayszly, Joseph 11.35 Tate HS
Russell, Katyree 11.41 Escambia County High School
Parker, Derrick 11.43 Catholic - Montgomery
Dailey, Ladainian 11.55 Escambia County High School
Grice, Gavin 11.55 Tate HS
Williams, Taiquan 11.56 Baldwin County
Campbell, Narkavis 11.59 TR Miller
Taylor, Josh 11.60 Dadeville
Willams, Jashaun 11.70 TR Miller
Dawson, Caleb 11.76 Goshen
Nelson, Christian 11.79 Dadeville
Gibson, Darrell 11.79 Catholic - Montgomery
Williams, Tykerious 11.87 Beulah High School
Dixon, Bernard 11.90 McIntosh High School
Richardson, Josh 11.91 Escambia County High School
Marshall, Sean 11.92 Escambia County High School
Chandler, Erazmus 11.93 Catholic - Montgomery
Ball, Greyson 11.96 W. S. Neal High School
Smith, Dashawn 12.01 W. S. Neal High School
Craig, Amon 12.02 W. S. Neal High School
Christopher, Valerio 12.10 Tate HS
Patrick, Makel 12.15 Beulah High School
Williams, Casey 12.16 Millry High School
Kelly, Alton 12.29 TR Miller
Davis, Keanu 12.32 McIntosh High School
Law, Tarus 12.32 McIntosh High School
Cox, Ethan 12.33 Opp HS
Thomas, George 12.36 McIntosh High School
Flowers, Vinson 12.38 Florala
Dowdell, Phil 12.39 Dadeville
Jones, DeShawn 12.40 Beulah High School
Harris, Jonathan 12.41 Saint James
Coleman, Jermaine 12.44 Baldwin County
Robertson, Zane 12.45 Straughn High School
Hines, Dacarmeyen 12.49 Opp HS
Green, Sameriza 12.49 Opp HS
mcginnis, jordan 12.50 Monroe County HS
nettles, anthony 12.54 Monroe County HS
Howell, Austin 12.56 Florala
Legaspi, Kyle 12.58 Millry High School
Bradley, Eric 12.62 Pleasant Home School
Barnes, Mason 12.63 Straughn High School
Bonam, Issac 12.64 W. S. Neal High School
Reese, Zacchaeus 12.71 Florala
Cook, Matt 12.74 Red Level
Mitchell, Ryan 12.89 Straughn High School
Lett, Jacodey 12.97 Excel High School
Olhava, Aaron 13.07 Straughn High School
Witten, Melvin 13.16 Excel High School
Owens, Carey Tripp 13.26 Saint James
McGraw, Jack 13.38 Saint James
Schreiner, Gary 13.41 Red Level
Domingo, Kyle 13.62 Saint James
Likely, Kentravious 14.48 Red Level
Fowler, Wyatt 14.50 Red Level
Back to Top

HS Boys 110 Meter Hurdles 28 entries

Athlete Seed Team
nord, ricky Monroe County HS
Martin, RaQuan Goshen
Avant, Kerry Tate HS
Perry, Emmanuel McIntosh High School
Hicks, Cantangelo J.F. Shields High School
Finklea, Jaheim J.F. Shields High School
Pelton, Dakarai Goshen
Phillips, Joel 15.87 Red Level
Webb, Darius 16.06 TR Miller
Marshall, Sean 16.18 Escambia County High School
Townsend, Issac 17.07 Tate HS
Leal, Erik 17.61 Tate HS
Hanks, Blair 18.04 Red Level
Harrelson, Tyler 18.45 Red Level
Sarikaya, Carter 18.70 Tate HS
Nelson, Christian 19.11 Dadeville
Olhava, Aaron 19.59 Straughn High School
Browder, Dylan 21.09 Red Level
Packer, Tyrec 21.20 Escambia County High School
Bradley, Sean 21.76 Escambia County High School
Hale, Antonio 22.12 W. S. Neal High School
Gardner, Mallie 22.14 Millry High School
Parker, Bryan 22.14 W. S. Neal High School
Day, Derrick 22.33 Excel High School
Thomas, Sherrod 23.19 Goshen
Davis, Conner 23.29 Excel High School
Chandler, Caleb 28.41 Excel High School
House, Marshall 29.11 Excel High School
Back to Top

HS Boys 200 Meter Dash 75 entries

Athlete Seed Team
Cornelius, Dakota Opp HS
davis, justin Monroe County HS
Neal, Jonathan Florala
Mitchell, Emmanuel Millry High School
Harman, Jeremiah Florala
Quinterolopez, Pedro J.U. Blacksher
McCants, LaDarrick J.F. Shields High School
Finklea, Jaheim J.F. Shields High School
mcginnis, jordan Monroe County HS
Thomas, George McIntosh High School
Gibson, Trevor Excel High School
Nettles, Xavier Monroe County HS
Johnson, Ronald Florala
Mendenhall, Deven Goshen
Williams, Nitravious J.F. Shields High School
Zayszly, Joseph 22.26 Tate HS
Atchison, Javis 22.36 Baldwin County
Parker, Derrick 22.69 Catholic - Montgomery
Hollaway, La'trell 22.95 Baldwin County
Grice, Gavin 23.00 Tate HS
Ingram, Brody 23.82 Red Level
Thomas, Donta 23.87 McIntosh High School
Williams, Tykerious 23.98 Beulah High School
Lewis, Jamarius 24.00 Escambia County High School
Taylor, Josh 24.01 Dadeville
Wilson, Latravious 24.10 Beulah High School
Dawson, Caleb 24.35 Goshen
Richardson, Josh 24.47 Escambia County High School
Nelson, Christian 24.48 Dadeville
Kelly, Alton 24.58 TR Miller
Manuel, Justin 24.61 Excel High School
Mix, Anthony 24.74 Baldwin County
McHorne II, Basil 24.78 Saint James
Smith, Jonah 24.80 Tate HS
Gibson, Darrell 24.81 Catholic - Montgomery
Solmonson, Keaton 24.84 Tate HS
Evans, Dyjuan 24.98 Dadeville
Williams, Yezyre 25.01 Escambia County High School
Flowers, Vinson 25.13 Florala
Ball, Greyson 25.18 W. S. Neal High School
Dowdell, Phil 25.27 Dadeville
Willams, Jashaun 25.31 TR Miller
Legaspi, Kyle 25.36 Millry High School
Perry, Emmanuel 25.51 McIntosh High School
Robertson, Zane 25.65 Straughn High School
Clack, Thomas 25.65 Beulah High School
Cook, Matt 25.68 Red Level
Samuel, Keivon 25.72 TR Miller
Barnes, Mason 25.80 Straughn High School
Holmes, Phillip 25.80 TR Miller
nettles, anthony 25.83 Monroe County HS
Kindle, Isaiah 25.90 Catholic - Montgomery
Harris, Jonathan 25.94 Saint James
Franklin, Titus 25.98 Catholic - Montgomery
Henderson, Jesse 26.08 Red Level
Jackson, Damonti 26.12 Baldwin County
Harrison, Ladarrius 26.25 W. S. Neal High School
Hines, Dacarmeyen 26.28 Opp HS
Smith, Dashawn 26.30 W. S. Neal High School
Green, Sameriza 26.41 Opp HS
Tucker, Nehmiah 26.60 Escambia County High School
Lawson, Nicholas 26.76 Straughn High School
Olhava, Aaron 27.09 Straughn High School
Foxx, Isaiah 27.36 McIntosh High School
Redmon, Jeffery 27.46 W. S. Neal High School
Lyles, Nathan 27.61 Excel High School
Lett, Jacodey 27.73 Excel High School
Thomas, Sherrod 27.98 Goshen
McGraw, Jack 28.06 Saint James
Stallworth, Mahari 28.25 J.F. Shields High School
Domingo, Kyle 28.65 Saint James
Likely, Kentravious 29.41 Red Level
Cowart, Leon 30.39 Goshen
Kinzey, Kaden 30.73 J.U. Blacksher
Robbins, Xavier 37.30 J.U. Blacksher
Back to Top

HS Boys 3,200 Meter Run 29 entries

Athlete Seed Team
Singleton, Brady Goshen
Menser, Kobi Tate HS
Knieja, Brandon Tate HS
Johnson, Trentist Tate HS
Kroeger, Zachary 10:07.01 Catholic - Montgomery
Johnson, Hollis 10:07.54 Catholic - Montgomery
Jernigan, Rider 10:43.16 TR Miller
Leslie, Sam 10:46.01 Catholic - Montgomery
Reynolds, Tucker 10:57.47 Straughn High School
Peeples, Justin 10:59.96 Straughn High School
Curtis, Brandon 11:29.95 Goshen
Alexander, Jake 11:43.55 Tate HS
Feeley, Brooks 11:54.78 TR Miller
Bolling, Logan 11:57.26 Pleasant Home School
Carroll, Justin 12:00.69 Red Level
Sierco, Austin 12:10.08 Saint James
Ingram, Jackson 12:15.00 Red Level
Hainds, Joseph 12:21.42 Pleasant Home School
Thomas, Wyatt 12:25.38 Straughn High School
Cauley, Hunter 12:29.73 Red Level
Cook, Liam 12:34.60 Catholic - Montgomery
Patterson, Bryson 12:51.87 Excel High School
Godwin, Justin 13:03.16 Red Level
Josey, Schuyler 13:19.33 Pleasant Home School
Stillwell, Josiah 13:22.77 TR Miller
Blackmon, Jayron 13:33.24 TR Miller
Harville, Landon 13:34.92 Baldwin County
Koehrsen, Cole 14:09.65 Baldwin County
Holmes, Hunter 14:56.06 Pleasant Home School
Back to Top

HS Boys 300 Meter Hurdles 36 entries

Athlete Seed Team
Hawthorne, Kobe J.F. Shields High School
Roper, Jahavon McIntosh High School
Wilkins, Reilly Tate HS
Garrett, Kenneth Dadeville
Carpenter, Ezra TR Miller
Foxx, Isaiah McIntosh High School
Thomas, Sherrod Goshen
Day, Derrick 1:00.70 Excel High School
Lyles, Nathan 1:15.01 Excel High School
Taylor, Josh 41.21 Dadeville
Phillips, Joel 41.52 Red Level
Leal, Erik 41.92 Tate HS
Marshall, Sean 43.19 Escambia County High School
Mitchell, Tailand 44.23 TR Miller
Bedsole, Chance 44.59 Florala
Driver, Samuel 46.05 Straughn High School
Hanks, Blair 46.30 Red Level
Legaspi, Kyle 46.51 Millry High School
Chandler, Erazmus 46.84 Catholic - Montgomery
Patrick, Makel 47.61 Beulah High School
Harrelson, Tyler 47.83 Red Level
Atkinson, Nolan 48.18 TR Miller
O'den, Jacob 48.23 W. S. Neal High School
Dixon, Bernard 48.38 McIntosh High School
Sarikaya, Carter 49.44 Tate HS
Coker, Marshall 50.66 J.U. Blacksher
Gardner, Mallie 51.28 Millry High School
Baker, Mitchell 52.31 Red Level
Thomas, Dasante 52.34 McIntosh High School
Williams, Ronald 53.07 W. S. Neal High School
Packer, Tyrec 53.32 Escambia County High School
Kindle, Isaiah 53.78 Catholic - Montgomery
Parker, Bryan 55.07 W. S. Neal High School
Hale, Antonio 55.15 W. S. Neal High School
Calhoun, Will 57.05 J.U. Blacksher
Chandler, Caleb 59.87 Excel High School
Back to Top

HS Boys 400 Meter Dash 79 entries

Athlete Seed Team
McMillan, Eric Escambia County High School
Johnson, Le' Jordan J.F. Shields High School
Stallings, Nicolas Opp HS
Thomas, George McIntosh High School
rush, nikeldrick Monroe County HS
Cornelius, Dakota Opp HS
Vaughn, Nathaniel Tate HS
Reed, TaQuinton McIntosh High School
Dix, DaTrevian Goshen
Neal, Jonathan Florala
Hawthorne, Kobe J.F. Shields High School
Ball, Greyson 1:00.00h W. S. Neal High School
Brooks, Robert 1:00.29 McIntosh High School
Dixon, Marvin 1:00.33 Baldwin County
Reed, Adrix 1:00.41 McIntosh High School
Legaspi, Kyle 1:00.55 Millry High School
Davis, Jordan 1:00.63 Baldwin County
Palmer, Keyon 1:00.90 Baldwin County
Fallin, Noah 1:01.07 Straughn High School
Tucker, Nehmiah 1:01.25 Escambia County High School
Stallworth, Mahari 1:01.68 J.F. Shields High School
Johnson, Jamir 1:02.11 Escambia County High School
Leslie, Sam 1:02.48 Catholic - Montgomery
Eady, Grant 1:02.50 Catholic - Montgomery
Lyles, Nathan 1:03.06 Excel High School
Redmon, Jeffery 1:03.16 W. S. Neal High School
Witten, Melvin 1:03.30 Excel High School
Hall, Bradyn 1:04.15 Red Level
Baldwin, Hunter 1:04.36 Pleasant Home School
Johnson, Ronald 1:04.67 Florala
Owens, Lathon 1:04.67 J.U. Blacksher
Kavlick, Adam 1:04.80 Saint James
Robertson, Zane 1:05.18 Straughn High School
Overstreet, Reginald 1:05.61 Saint James
steele, elijah 1:06.27 Monroe County HS
Fannin, Brandon 1:07.28 Straughn High School
Finklea, Brandon 1:07.33 J.F. Shields High School
Sims, Zach 1:08 Millry High School
Partridge, Hunter 1:09.18 Goshen
Hayes, Caden 1:09.34 Saint James
Frost, Ethan 1:10 Millry High School
Lindsey, Landon 1:10.04 TR Miller
Josey, Schuyler 1:10.17 Pleasant Home School
Dokie, Saywon 1:11.46 Excel High School
Henry, Zach 1:13.74 J.U. Blacksher
Tolbert, Dylan 1:14.37 J.U. Blacksher
Likely, Kentravious 1:15.80 Red Level
Day, Derrick 1:16.30 Excel High School
Fowler, Wyatt 1:20.00h Red Level
Goodwin, Jason 1:29.29 Florala
Zayszly, Joseph 48.82 Tate HS
Wilson, Ross 52.63 Pleasant Home School
Williams, Tykerious 52.95 Beulah High School
Dailey, Ladainian 52.98 Escambia County High School
McHorne II, Basil 53.11 Saint James
Tai, Cam 53.29 Dadeville
Ingram, Brody 53.65 Red Level
Wilson, Latravious 53.98 Beulah High School
Patrick, Makel 54.11 Beulah High School
Evans, Dyjuan 54.94 Dadeville
Heffington, Justin 54.99 J.U. Blacksher
Wilkerson, Jamarion 55.08 Dadeville
Pierce, Cole 55.26 Catholic - Montgomery
McClendon, Zander 55.46 Dadeville
Delawerence, Jordan 55.57 TR Miller
Mitchell, Leroy 55.66 Florala
Ryan, Holland 56.58 TR Miller
Jones, DeShawn 56.86 Beulah High School
Fields, TyQuan 56.98 Baldwin County
Mitchell, Emmanuel 57.53 Millry High School
Shelby, Caleb 58.07 Tate HS
Alvarez, Alex 58.13 W. S. Neal High School
Smith, Jacoby 58.13 W. S. Neal High School
Driver, Samuel 58.14 Straughn High School
Holmes, Phillip 58.39 TR Miller
Bradley, Eric 59.03 Pleasant Home School
Franklin, Titus 59.50 Catholic - Montgomery
Nettles, Xavier 59.66 Monroe County HS
richardson, demetris 59.79 Monroe County HS
Back to Top

HS Boys 4x100 Meter Relay 22 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Goshen
Relay Team A J.F. Shields High School
Relay Team B 43.31 Baldwin County
Relay Team A 43.31 Baldwin County
Relay Team A 44.60 Catholic - Montgomery
Relay Team A 45.13 Tate HS
Relay Team B 45.42 Dadeville
Relay Team A 45.42 Dadeville
Relay Team A 45.51 Beulah High School
Relay Team B 45.63 Escambia County High School
Relay Team A 46.06 TR Miller
Relay Team A 46.62 Escambia County High School
Relay Team B 46.93 W. S. Neal High School
Relay Team A 46.93 W. S. Neal High School
Relay Team A 47.21 Florala
Relay Team B 47.21 Florala
Relay Team A 47.24 Monroe County HS
Relay Team A 47.84 Straughn High School
Relay Team B 48.47 McIntosh High School
Relay Team A 48.47 McIntosh High School
Relay Team A 48.64 Excel High School
Relay Team A 49.10 Millry High School
Back to Top

HS Boys 4x400 Meter Relay 24 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Straughn High School
Relay Team A Florala
Relay Team A Pleasant Home School
Relay Team A Monroe County HS
Relay Team A Excel High School
Relay Team A 3:32.39 Tate HS
Relay Team B 3:40.76 Dadeville
Relay Team A 3:40.76 Dadeville
Relay Team A 3:41.48 Catholic - Montgomery
Relay Team A 3:46.02 Beulah High School
Relay Team A 3:46.70 TR Miller
Relay Team B 3:46.70 TR Miller
Relay Team A 3:49.85 Red Level
Relay Team B 3:49.85 Red Level
Relay Team B 3:57.34 Beulah High School
Relay Team A 4:02.52 Saint James
Relay Team B 4:02.52 Saint James
Relay Team A 4:02.75 W. S. Neal High School
Relay Team A 4:05.13 Opp HS
Relay Team A 4:07.98 Baldwin County
Relay Team A 4:16.26 Escambia County High School
Relay Team B 4:18.90h Catholic - Montgomery
Relay Team A 4:19.24 McIntosh High School
Relay Team A 4:22.12 J.U. Blacksher
Back to Top

HS Boys 4x800 Meter Relay 17 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Baldwin County
Relay Team B 10:02.63 Saint James
Relay Team B 10:05.45 Beulah High School
Relay Team A 10:11.62 J.U. Blacksher
Relay Team A 10:24.27 Red Level
Relay Team B 10:24.27 Red Level
Relay Team A 10:34.50 Excel High School
Relay Team A 8:24.17 Catholic - Montgomery
Relay Team B 8:24.17 Catholic - Montgomery
Relay Team A 8:30.40 Tate HS
Relay Team A 9:14.98 TR Miller
Relay Team B 9:14.98 TR Miller
Relay Team A 9:21.24 Pleasant Home School
Relay Team A 9:31.46 Dadeville
Relay Team A 9:33.09 Straughn High School
Relay Team A 9:35.14 Beulah High School
Relay Team A 9:51.45 W. S. Neal High School
Back to Top

HS Boys 800 Meter Run 65 entries

Athlete Seed Team
Hainds, Joseph Pleasant Home School
Koehrsen, Cole Baldwin County
Partridge, Hunter Goshen
rush, nikeldrick Monroe County HS
Hawthorne, Kobe J.F. Shields High School
Kroeger, Zachary 2:00.52 Catholic - Montgomery
Walker, Grant 2:00.55 Catholic - Montgomery
Knieja, Brandon 2:03.07 Tate HS
Mitchell, Tailand 2:04.81 TR Miller
Pierce, Cole 2:06.78 Catholic - Montgomery
Flores, Micah 2:12.96 TR Miller
Shinnick, Samuel 2:13.41 Tate HS
O'Rourke, Matthew 2:14.66 Pleasant Home School
Driver, Samuel 2:14.80 Straughn High School
Avant, Kerry 2:15.96 Tate HS
Valencia, Chris 2:16.29 Catholic - Montgomery
Harvey, Graham 2:20.99 Baldwin County
O'den, Jacob 2:21.47 W. S. Neal High School
Dennis, Devin 2:22.40 Beulah High School
Blackmon, Henry 2:23.32 Baldwin County
Cole, Grayson 2:23.54 J.U. Blacksher
Lecoq, Hayden 2:24.21 Tate HS
Kelley, Sam 2:24.68 TR Miller
Brooks, Robert 2:25.01 McIntosh High School
Moore, Okhari 2:25.21 Beulah High School
Perry, Emmanuel 2:25.28 McIntosh High School
Piland, Kaleb 2:25.80 Pleasant Home School
Weeks, Zane 2:26.71 Florala
richardson, demetris 2:26.79 Monroe County HS
Bolling, Logan 2:27.11 Pleasant Home School
Williams, Cole 2:27.34 Saint James
Bice, Caleb 2:27.88 Dadeville
Sheffield, Noah 2:27.96 J.U. Blacksher
Prestridge, Graisan 2:28.18 Beulah High School
Garrett, Kenneth 2:28.40 Dadeville
Williams, Travarey 2:28.45 Beulah High School
Browder, Dylan 2:28.91 Red Level
McKinney, Isserick 2:30.41 Goshen
Pharr, Rj 2:30.54 Excel High School
Sampson, Jon-Michael 2:31.11 Saint James
Reed, Adrix 2:33.33 McIntosh High School
Frye, Russell 2:34.66 J.U. Blacksher
Bell, Daniel 2:34.91 Straughn High School
Patterson, Bryson 2:34.98 Excel High School
Etheridge, Andy 2:35.40 Red Level
Moulton, Jonathan 2:35.53 Excel High School
Carpenter, Ezra 2:36.70 TR Miller
McMillan, Revontae 2:36.80 Escambia County High School
Dix, DaTrevian 2:38.16 Goshen
Ingram, Jackson 2:39.33 Red Level
McGee, Jackson 2:40.47 Straughn High School
Gardner, Mallie 2:40.88 Millry High School
Lewis, Bill 2:43.36 Saint James
Kennedy, Parker 2:43.37 Straughn High School
Jones, Randy 2:43.82 Baldwin County
Sheffield, Jon 2:45.54 W. S. Neal High School
Stauch, Jeremiah 2:46.63 W. S. Neal High School
Boggs, Xavier 2:49.65 W. S. Neal High School
Waite, Brayden 2:50.34 Millry High School
Patterson, Raustin 2:55.61 Red Level
Johnson, Kobe 2:55.91 Excel High School
bradley, jalen 3:01.96 Monroe County HS
Bailey, Logan 3:06.14 J.U. Blacksher
Bethea, Eyan 3:07.69 Escambia County High School
Coone, Chris 3:11.38 Florala
Back to Top

HS Boys Discus 63 entries

Athlete Seed Team
Forst, Cason 127-6 Tate HS
Mitchell, Ryan 121-7 Straughn High School
Solmonson, Keaton 120-8 Tate HS
Short, Jonathan 115-2 Red Level
Glidewell, Isaiah 114-11 Beulah High School
Chislom, Jamauri 111-10.5 Dadeville
Hunley, Wyatt 110-3 W. S. Neal High School
Henton, Devon 106-6.75 Tate HS
Reid, Jackson 105-11 J.U. Blacksher
Samuel, Dan 103-2 TR Miller
Jossey, Ian 101-5 TR Miller
McHorne, Alexander 100-0 Saint James
Cornelius, James 99-0 Opp HS
Glisson, Grant 94-5 Straughn High School
Henderson, Jesse 94-0 Red Level
Schreiner, Gary 93-11 Red Level
Maxwell, Dylan 93-5 TR Miller
Faucheux, John-David 92-0.5 Catholic - Montgomery
Owens, Connor 90-4.5 Saint James
Earl, Rico 90-2 Baldwin County
Giles, Andrevious 89-3 Dadeville
Hunter, Bryant 87-6 Beulah High School
Williams, Casey 85-9 Millry High School
Heffington, Justin 85-5 J.U. Blacksher
Chapman, Cameron 85-3 Monroe County HS
Carpenter, Ean 82-8 TR Miller
Salter, Montieth 81-8 Escambia County High School
Black, Chyrell 81-5 Escambia County High School
Kelley, Zack 78-4 J.U. Blacksher
Hutchinson, Nathan 77-8 Millry High School
Goodwin, Colin 77-7 Dadeville
Owens, Brandon 76-3 Straughn High School
Wiggins, Amauary 76-1 Monroe County HS
Stots, Tykee 74-10 Escambia County High School
Veasey, Tony 74-9 Red Level
Frost, Ethan 72-9 Millry High School
Jones, James 72-5.5 Saint James
Harris, Jamarco 72-0 Goshen
Meadors, Spencer 70-10 Dadeville
Sims, Zach 70-0 Millry High School
Fisher, Jarrod 69-9.5 Baldwin County
Bogan, Richon 69-6 W. S. Neal High School
Bonam, Issac 69-5 W. S. Neal High School
Stivers, Austin 68-10 Straughn High School
Mapp, Trevor 68-0 Beulah High School
Dauro, Frank 67-3.5 Beulah High School
Sheffield, Jon 67-2 W. S. Neal High School
Odom, Joey 66-6 J.U. Blacksher
Cornelius, Dakota 65-10 Opp HS
Baldwin, Hunter 63-9 Pleasant Home School
Booker, Frederrick 62-5 Monroe County HS
Bain, Zachary 58-10.5 Baldwin County
Beck, Carson 58-2 Saint James
Hall, Chris 51-10 Escambia County High School
Blair, Ja'raye Goshen
Roper, Jahavon McIntosh High School
Thompson, Shane McIntosh High School
Byrd, Reilli McIntosh High School
Brooks, Robert McIntosh High School
Brooks, Brandon J.F. Shields High School
Jones, Antonio J.F. Shields High School
Lindsey, Elijah Opp HS
Person, Chacardo Catholic - Montgomery
Back to Top

HS Boys High Jump 22 entries

Athlete Seed Team
Webb, Darius 5-10 TR Miller
Atkinson, Nolan 5-8 TR Miller
Brown, Deontrey 5-6 Tate HS
Walker, Jalen 5-6 TR Miller
Lockhart, Ben 5-6 Millry High School
Urquhart, Tyler 5-6 Excel High School
McShan, Darion 5-5.75 Tate HS
Waite, Brayden 5-4 Millry High School
Bice, Caleb 5-2 Dadeville
Smith, Jacoby 5-2 W. S. Neal High School
Redmon, Jeffery 5-2 W. S. Neal High School
Smith, Ezekiel 5-2 W. S. Neal High School
Williams, Ronald 5-2 W. S. Neal High School
Palmer, Keyon Baldwin County
Pelton, Dakarai Goshen
Martin, RaQuan Goshen
Hainds, Joseph Pleasant Home School
Gatewood, Austin Pleasant Home School
McClendon, Zander Dadeville
Cox, Ethan Opp HS
Dyess, Kasey Opp HS
Russell, Max Opp HS
Back to Top

HS Boys Javelin 60 entries

Athlete Seed Team
Mitchell, Emmanuel 155-6 Millry High School
Casey, Albany 149-2 Baldwin County
Fuller, Conner 147-0 Dadeville
Urquhart, Tyler 144-2 Excel High School
Flores, Micah 142-1 TR Miller
Piland, Kaleb 141-5 Pleasant Home School
Russell, Max 140-0 Opp HS
Bice, Caleb 136-8 Dadeville
Reid, Jackson 131-9 J.U. Blacksher
Stephens, Hunter 131-5 Straughn High School
Cornelius, James 126-10 Opp HS
Glidewell, Isaiah 124-4 Beulah High School
Ingram, Brody 123-10 Red Level
McClendon, Zander 123-5 Dadeville
Cook, Kristopher 123-0 Pleasant Home School
Henderson, Jesse 123-0 Red Level
Chandler, Corey 122-9 Excel High School
Kelley, Zack 122-3 J.U. Blacksher
Williams, Casey 122-1 Millry High School
Stots, Tykee 121-9 Escambia County High School
Bradley, Eric 120-11 Pleasant Home School
Meadors, Spencer 119-11 Dadeville
Laduca, Sam 114-0 TR Miller
Holley, Nicholas 113-3 Pleasant Home School
Thomas, Wyatt 113-1 Straughn High School
Cook, Matt 112-11 Red Level
Hunley, Wyatt 112-5 W. S. Neal High School
Jernigan, Cole 110-11 TR Miller
Maxwell, Dylan 109-8 TR Miller
Cornelius, Dakota 108-3 Opp HS
Rickett, Jacob 108-0 Opp HS
Chambers, Sean 105-10 Florala
Etheridge, Andy 104-11 Red Level
Manuel, Jacob 101-3 Excel High School
McGee, Jackson 100-10 Straughn High School
McCreary, Triston 100-7 W. S. Neal High School
mcginnis, jordan 100-1 Monroe County HS
Glisson, Grant 99-3 Straughn High School
Sims, Lane 96-11 J.U. Blacksher
Hunter, Bryant 91-6 Beulah High School
Sheffield, Jon 89-2 W. S. Neal High School
Smith, Sherman 85-0 Beulah High School
James Tyler, Stokley 82-4 Millry High School
Ferguson, Luke 81-2 Millry High School
McHorne, Alexander 80-3 Saint James
Stauch, Jeremiah 78-9 W. S. Neal High School
Dauro, Frank 77-0 Beulah High School
Beck, Carson 76-1 Saint James
McGuire, Robert 69-5 J.U. Blacksher
Chandler, Hunter 35-7 Excel High School
Harris, Jamarco Goshen
Pelton, Dakarai Goshen
Martin, RaQuan Goshen
Byrd, Reilli McIntosh High School
Brooks, Robert McIntosh High School
Thompson, Shane McIntosh High School
Roper, Jahavon McIntosh High School
davis, justin Monroe County HS
Cash, Cooper Baldwin County
Hutchison, Ryan Florala
Back to Top

HS Boys Long Jump 57 entries

Athlete Seed Team
Walker, Jalen 21-6.75 TR Miller
Dailey, Ladainian 20-2 Escambia County High School
Smith, Jonah 20-1 Tate HS
Phillips, Joel 20-0.5 Red Level
Whatley, Orlando 19-9.5 Catholic - Montgomery
Patterson, Jordaun 19-8.75 Escambia County High School
Tai, Cam 19-7 Dadeville
Lewis, Jamarius 19-6.75 Escambia County High School
Jones, DeShawn 19-4 Beulah High School
Moore, Ladarrius 19-1.5 Dadeville
Bedsole, Chance 19-0.5 Florala
Townsend, Issac 18-10 Tate HS
Brown, Deontrey 18-8.5 Tate HS
Smith, Ezekiel 18-8 W. S. Neal High School
Patrick, Makel 18-6 Beulah High School
Williams, AJ 18-5 Dadeville
Williams, Taiquan 18-4.25 Baldwin County
Howell, Austin 18-4.25 Florala
Cook, Matt 18-4 Red Level
Tucker, Nehmiah 18-1.75 Escambia County High School
Barnes, Mason 17-10.5 Straughn High School
Palmer, Keyon 17-10.25 Baldwin County
Manuel, Justin 17-9.75 Excel High School
Stephens, Hunter 17-9 Straughn High School
McClendon, Zander 17-4.5 Dadeville
Johnson, JaQuavion 17-3 Beulah High School
Harrison, Ladarrius 17-1 W. S. Neal High School
Alvarez, Alex 17-0 W. S. Neal High School
Cook, Kristopher 16-8 Pleasant Home School
Harrelson, Tyler 16-7.5 Red Level
Olhava, Aaron 16-7 Straughn High School
Cauley, Hunter 16-1.75 Red Level
Owens, Carey Tripp 16-0 Saint James
Lockhart, Ben 15-11.75 Millry High School
Mitchell, Ryan 15-0 Straughn High School
Gatewood, Austin 14-10.25 Pleasant Home School
Overstreet, Reginald 14-6 Saint James
Hainds, Joseph 13-7.5 Pleasant Home School
Johnson, Ronald 13-5.75 Florala
Parker, Bryan 13-4.25 W. S. Neal High School
Chandler, Hunter 8-7.5 Excel High School
Pelton, Dakarai Goshen
Martin, RaQuan Goshen
Reed, Adrix McIntosh High School
Thomas, George McIntosh High School
Foxx, Isaiah McIntosh High School
Law, Tarus McIntosh High School
Finklea, Jaheim J.F. Shields High School
Hicks, Cantangelo J.F. Shields High School
Rabb, Jammie J.F. Shields High School
Durazo, Gabriel Tate HS
Coleman, Jermaine Baldwin County
Smith, Damarius Monroe County HS
steele, elijah Monroe County HS
Manuel, Jacob Excel High School
Chandler, Corey Excel High School
Harman, Jeremiah Florala
Back to Top

HS Boys Pole Vault 8 entries

Athlete Seed Team
Townsend, Issac 14-1 Tate HS
Flores, Micah 12-0 TR Miller
Laduca, Sam 11-6 TR Miller
Godwin, Cobi 11-0 TR Miller
Cawthon, Preston 10-6 TR Miller
Wales, William 10-6 Saint James
Jackson, Lyle 9-1 Tate HS
Williams, Cole 8-0 Saint James
Back to Top

HS Boys Shot Put 75 entries

Athlete Seed Team
Faucheux, John-David 47-1.5 Catholic - Montgomery
Chislom, Jamauri 45-2 Dadeville
Glidewell, Isaiah 43-0.5 Beulah High School
Forst, Cason 42-3 Tate HS
Samuel, Ricky 42-1 TR Miller
Williams, Casey 41-2.5 Millry High School
Hatcher, Dean 40-9.25 Tate HS
Person, Chacardo 39-11 Catholic - Montgomery
Giles, Andrevious 39-9.5 Dadeville
Reid, Jackson 39-8 J.U. Blacksher
Stone, Nealand 39-8 Florala
Samuel, Dan 39-7.5 TR Miller
Black, Chyrell 38-4.5 Escambia County High School
Wilson, Ross 37-8 Pleasant Home School
Brown, Alan 37-6.5 Excel High School
Cornelius, James 37-5.5 Opp HS
Kelley, Zack 37-2 J.U. Blacksher
Henton, Devon 37-1.25 Tate HS
Fisher, Jarrod 36-11.5 Baldwin County
Sims, Zach 36-11 Millry High School
Bain, Zachary 36-6.5 Baldwin County
Brooks, Brandon 36-6 J.F. Shields High School
Short, Jonathan 36-3.75 Red Level
Salter, Montieth 36-2.5 Escambia County High School
Harris, Jamarco 36-2.5 Goshen
Bonam, Issac 35-11 W. S. Neal High School
Rickett, Jacob 35-10.5 Opp HS
Carpenter, Ean 35-9 TR Miller
Godwin, Justin 35-4 Red Level
McMillian, Zody 35-4 TR Miller
Hunter, Bryant 34-10.5 Beulah High School
Chandler, Corey 34-7 Excel High School
Stots, Tykee 34-3.5 Escambia County High School
Stoudemire, Jaylen 34-2 Opp HS
Goodwin, Colin 33-9 Dadeville
Hall, Chris 33-6 Escambia County High School
Glisson, Grant 33-2 Straughn High School
Bogan, Richon 33-2 W. S. Neal High School
Hall, Bradyn 33-1.5 Red Level
Hutchinson, Nathan 32-8 Millry High School
Manuel, Jacob 32-8 Excel High School
Hardy, Elisha 32-7 W. S. Neal High School
McHorne, Alexander 32-6 Saint James
Wiggins, Amauary 31-9 Monroe County HS
Sims, Lane 31-6 J.U. Blacksher
Owens, Brandon 30-8 Straughn High School
Beasley, Justin 30-6 Millry High School
Earl, Rico 30-4 Baldwin County
Waldroff, Cody 30-2 Pleasant Home School
Smith, Sherman 29-11.5 Beulah High School
Mapp, Trevor 29-8.75 Beulah High School
McGuire, Robert 28-6 J.U. Blacksher
Owens, Connor 28-5.5 Saint James
Andrews, Marquel 28-5 Baldwin County
Johnson, Mathew 28-2.5 Florala
Meadors, Spencer 28-2 Dadeville
Mason, Michael 27-11 Catholic - Montgomery
Rivers, Maddox 27-7 Monroe County HS
Watson, Seth 26-6 W. S. Neal High School
Stivers, Austin 26-5 Straughn High School
Veasey, Tony 26-2 Red Level
McCall, Graylon 26-0 Florala
Burdette, Braxton 24-6 Catholic - Montgomery
Holland, Hezekiah 22-2 Straughn High School
Jones, James 21-8 Saint James
Chandler, Hunter 13-8 Excel High School
Yelder, Jeremy J.F. Shields High School
Blair, Ja'raye Goshen
Thompson, Shane McIntosh High School
Thomas, George McIntosh High School
Perry, Emmanuel McIntosh High School
Smith, Kelson McIntosh High School
Jones, Antonio J.F. Shields High School
Chapman, Cameron Monroe County HS
Harman, Jeremiah Florala
Back to Top

HS Boys Triple Jump 27 entries

Athlete Seed Team
Walker, Jalen 43-11.5 TR Miller
Webb, Darius 42-2.25 TR Miller
Moore, Ladarrius 41-6.75 Dadeville
Williams, AJ 39-7.5 Dadeville
Wilkerson, Jamarion 37-4.5 Dadeville
Fuller, Conner 37-1 Dadeville
Cook, Matt 36-0 Red Level
Craig, Amon 35-6 W. S. Neal High School
Hanks, Blair 35-1 Red Level
Ham, Gage 34-8.5 Tate HS
Heffington, Justin 33-11.5 J.U. Blacksher
Baker, Mitchell 32-3.25 Red Level
Lockhart, Ben 31-0 Millry High School
Etheridge, Andy 30-5 Red Level
Mitchell, Emmanuel 29-0 Millry High School
Parker, Bryan 28-1.5 W. S. Neal High School
Williams, Ronald 28-1 W. S. Neal High School
Owens, Lathon 27-5.5 J.U. Blacksher
Sullivan, Davonta McIntosh High School
Roper, Jahavon McIntosh High School
Law, Tarus McIntosh High School
Stivers, Austin Straughn High School
Fannin, Brandon Straughn High School
McGee, Jackson Straughn High School
steele, elijah Monroe County HS
Holley, Nicholas Pleasant Home School
Foxx, Isaiah McIntosh High School
Back to Top

HS Girls 1,600 Meter Run 25 entries

Athlete Seed Team
Baker-Williams, Jordan Tate HS
Shepard, Madison 5:50.72 Red Level
Leslie, Grace 5:50.76 Catholic - Montgomery
Rangel, Alondra 5:56.88 Baldwin County
Becton, Stella 5:58.19 Millry High School
Burgess, Kayley 6:03.89 J.U. Blacksher
Calloway, Angelica 6:05.60 Beulah High School
Craig, Nya 6:09.45 Tate HS
Kramer, Ashtyn 6:20.77 Tate HS
Moore, Rebecca Ann 6:27.06 TR Miller
Sowards, Jade 6:29.38 TR Miller
Gafford, Gracie 6:33.15 Straughn High School
Karch, Trinity 6:34.10 Beulah High School
Jennings, Trinity 6:34.56 Straughn High School
Hall, Spirit 6:34.95 Straughn High School
Carnley, Presley 6:37.38 Opp HS
Wright, Aubrey 6:38.29 Saint James
Weaver, Kali 6:41.62 Millry High School
Lambeth, Olivia 6:42.54 Tate HS
Glidewell, Carley 6:50.42 Straughn High School
Pate, Claudia 7:26.42 Red Level
Olivarez, Ava 7:36.80 Beulah High School
Pike, Kyra 7:39.97 Beulah High School
Taylor, Abigail 8:12.20 Pleasant Home School
Suell, Tessa 8:41.99 Goshen
Back to Top

HS Girls 100 Meter Dash 54 entries

Athlete Seed Team
Pittman, Aubrey Pleasant Home School
Castophney, Malakiyah J.F. Shields High School
Peckham, Emma Florala
Hildreth, Mary-Angela Florala
Penn, Justice J.F. Shields High School
Johnson, Paris J.F. Shields High School
Cobb, Ann Catholic - Montgomery
Fenderson, Jimmiah 12.95 Catholic - Montgomery
Tossas, ShaKeerah 13.11 Escambia County High School
Samuel, Vanessa 13.14 TR Miller
Wilson, Jasmine 13.16 Escambia County High School
Coleman, Courtney 13.17 Baldwin County
Boykin, Niya 13.38 Baldwin County
Nickson, Jacala 13.49 Escambia County High School
Dean, Logann 13.60 Saint James
Kelly, Genesis 13.68 Opp HS
Tunstall, Taylar 13.83 Catholic - Montgomery
richardson, jessienda 14.03 Monroe County HS
Thames, Elizabeth 14.04 Escambia County High School
Carroll, Ruby 14.06 Red Level
Billips, Aryanna 14.13 Straughn High School
Mcmillian, Jaslyn 14.15 J.U. Blacksher
Reed, Kenya 14.16 McIntosh High School
Askew, Alyssa 14.19 W. S. Neal High School
Cunningham, Amonei 14.22 McIntosh High School
Hankins, Jessica 14.27 Catholic - Montgomery
Ritchie, Addison 14.35 Saint James
Bodiford, Canithia 14.38 Baldwin County
Grace, Layla 14.45 Dadeville
Giles, Tori 14.50 Dadeville
McGhee, Lacie 14.63 Millry High School
Guy, Caitlin 14.68 Excel High School
Cross, Janasia 14.69 Dadeville
Roberts, Skylar 14.71 Excel High School
Sellek, Jasmine 14.72 Straughn High School
Salinas, Martionna 14.73 Monroe County HS
Askew, Aaliyah 14.75 W. S. Neal High School
McClain, Zadia 14.75 Red Level
Tucker, Aniyah 14.75 J.U. Blacksher
Williams, Tashonna 14.83 W. S. Neal High School
Foster, Diamond 14.91 McIntosh High School
Lawson, Savannah 14.92 Straughn High School
Shanklin, Te'Laysha 14.92 Straughn High School
Dunson, Emileigh 14.99 Beulah High School
Lane, Zariyah 15.05 TR Miller
Rains, Hannah 15.32 Saint James
Roberts, Arkeria 15.33 McIntosh High School
Miles, Tymesha 15.36 Beulah High School
Hartley, JaNia 15.57 Beulah High School
North, Kendall 15.86 Excel High School
Browder, Aubrey 15.98 Florala
Holcombe, Olivia 16.15 Millry High School
Brooks, Paige 17.01 J.U. Blacksher
Witten, Ziya 17.55 Excel High School
Back to Top

HS Girls 100 Meter Hurdles 20 entries

Athlete Seed Team
Tillery, Lexie Goshen
Jones, Davia Tate HS
Roberts, Arkeria McIntosh High School
Dean, Logann 15.62 Saint James
McNeill, Margaret Anne 15.78 Saint James
Cochran, Isabelle 15.80 Catholic - Montgomery
Ashkew, Khadejah 17.10 TR Miller
Young, Avery 17.29 Tate HS
Pongracz, Layla 17.72 Millry High School
Cabral, Izabel 18.42 Saint James
Reed, Kenya 18.92 McIntosh High School
Jones, Raquel 18.93 Monroe County HS
Ewing, Aaliyah 20.48 W. S. Neal High School
America, Sierra 20.56 Escambia County High School
Sutton, Emery 20.70 Beulah High School
Williams, Ladaijah 21.35 Tate HS
Dunson, Emileigh 21.50 Beulah High School
Miles, Tymesha 22.03 Beulah High School
Hartley, JaNia 22.56 Beulah High School
Otero, Vivien 23.25 Straughn High School
Back to Top

HS Girls 200 Meter Dash 52 entries

Athlete Seed Team
Pittman, Aubrey Pleasant Home School
Boger, Autumn J.F. Shields High School
Nichols, Jamesha Goshen
Johnson, Paris J.F. Shields High School
Huckabaa, Peyton Pleasant Home School
Penn, Justice J.F. Shields High School
Roberts, Arkeria McIntosh High School
Samuel, Vanessa 27.45 TR Miller
Nettles, Janazsia 27.92 TR Miller
Nickson, Jacala 28.36 Escambia County High School
McNeill, Margaret Anne 28.53 Saint James
Hankins, Jessica 28.56 Catholic - Montgomery
Thomas, Teanna 28.82 McIntosh High School
Galvin, Katie 28.87 Catholic - Montgomery
Thames, Elizabeth 29.18 Escambia County High School
Carroll, Ruby 29.26 Red Level
richardson, jessienda 29.44 Monroe County HS
Adams, Jayla 29.50 Escambia County High School
Boykin, Kaeleigh 29.53 Baldwin County
Kelly, Genesis 29.54 Opp HS
Tunstall, Taylar 29.55 Catholic - Montgomery
Cunningham, Amonei 29.65 McIntosh High School
Tucker, Aniyah 29.67 J.U. Blacksher
Jones, LaKayjah 29.86 Baldwin County
Grace, Layla 30.16 Dadeville
Sellek, Jasmine 30.39 Straughn High School
Roberts, Skylar 30.53 Excel High School
McGhee, Lacie 30.54 Millry High School
Jackson, Michaela 30.64 Beulah High School
Wright, Aubrey 30.89 Saint James
Lawson, Savannah 30.91 Straughn High School
Byrd, Carlyah 30.96 Beulah High School
McClain, Zadia 31.18 Red Level
Cross, Janasia 31.24 Dadeville
Giles, Tori 31.37 Dadeville
Perry, Khyleisha 31.39 Beulah High School
Dailey, Mary 31.50 Excel High School
Tillery, Lexie 31.56 Goshen
Dunson, Emileigh 31.57 Beulah High School
Caradori, Anna 31.60 Saint James
Dixon, Kaylee 31.77 McIntosh High School
Williams, Tashonna 31.98 W. S. Neal High School
Bonam, Ja'nia 32.22 W. S. Neal High School
Thomas, Ny'Asia 32.27 Escambia County High School
Russell, Okianna 32.65 Opp HS
Shanklin, Te'Laysha 32.87 Straughn High School
Strength, Jenna 33.45 Excel High School
Atchison, DaKylia 33.78 Baldwin County
Holcombe, Olivia 36.57 Millry High School
Brooks, Paige 36.80 J.U. Blacksher
Browder, Aubrey 37.30 Florala
Peckham, Emma 39.82 Florala
Back to Top

HS Girls 3,200 Meter Run 13 entries

Athlete Seed Team
Bachl, Lily 11:58.25 Catholic - Montgomery
Shepard, Madison 12:14.46 Red Level
Leslie, Grace 12:26.80 Catholic - Montgomery
Thompson, Jordann 12:38.51 TR Miller
Rangel, Alondra 12:55.00 Baldwin County
Jennings, Trinity 13:00.44 Straughn High School
Wright, Kendal 13:27.93 Saint James
Moore, Rebecca Ann 14:00.00 TR Miller
Baker-Williams, Jordan 14:34.13 Tate HS
Jordan, Macy 15:20.44 Millry High School
Bartholomew, Reagan 15:30.64 Straughn High School
Devlin, Sadie 15:55.68 Pleasant Home School
Harvey-Doucette, Kloee 16:52.27 Tate HS
Back to Top

HS Girls 300 Meter Hurdles 25 entries

Athlete Seed Team
Tillery, Lexie Goshen
Mims, Rochelle J.F. Shields High School
Otero, Vivien 1:00.80 Straughn High School
Dunson, Emileigh 1:02.96 Beulah High School
North, Kendall 1:03.99 Excel High School
Lassiter, Morgan 1:06.27 Tate HS
Miles, Tymesha 1:06.81 Beulah High School
Ewing, Aaliyah 1:08.00h W. S. Neal High School
Hartley, JaNia 1:08.18 Beulah High School
Suell, Tessa 1:13.99 Goshen
Cochran, Isabelle 45.93 Catholic - Montgomery
Ashkew, Khadejah 47.97 TR Miller
Irby, Keiyana 49.18 Pensacola Booker T. Washington H
Pongracz, Layla 51.05 Millry High School
Nettles, Justice 51.22 Pensacola Booker T. Washington H
Jones, Davia 51.38 Tate HS
Byrd, Sarah 52.84 TR Miller
Fenderson, Jimmiah 53.30 Catholic - Montgomery
Grace, Layla 53.64 Dadeville
Young, Avery 54.60 Tate HS
Cabral, Izabel 55.01 Saint James
Sutton, Emery 57.35 Beulah High School
America, Sierra 58.62 Escambia County High School
Barrow, Taylor 59.07 W. S. Neal High School
Thompson, Kaleigh 59.54 TR Miller
Back to Top

HS Girls 400 Meter Dash 51 entries

Athlete Seed Team
Robinson, Tanadia Baldwin County
Cunningham, Amonei McIntosh High School
McCants, Lakaysha J.F. Shields High School
Roberts, Arkeria McIntosh High School
Jennings, Trinity Straughn High School
Dixon, Kaylee McIntosh High School
Galvin, Katie 1:03.92 Catholic - Montgomery
Cobb, Ann 1:04.23 Catholic - Montgomery
Pongracz, Layla 1:04.27 Millry High School
O'Brien, Taylor 1:04.71 Tate HS
Chambers, Sonyae 1:05.44 Tate HS
Charlery, Dylainie 1:07.20 Tate HS
Carroll, Ruby 1:07.99 Red Level
Leslie, Grace 1:08.47 Catholic - Montgomery
Brown, Alasiah 1:09.61 Baldwin County
America, Sierra 1:10.36 Escambia County High School
Bonam, Ja'nia 1:10.38 W. S. Neal High School
Hankins, Jessica 1:10.45 Catholic - Montgomery
Shepard, Madison 1:11.75 Red Level
Byrd, Carlyah 1:11.98 Beulah High School
Perry, Khyleisha 1:12.01 Beulah High School
Williams, Courtney 1:12.35 Tate HS
Richardson, Hannah 1:12.51 Saint James
Samuel, Shania 1:12.73 TR Miller
Caradori, Anna 1:13.26 Saint James
Brown, Ericka 1:13.36 Beulah High School
Odom, Lexi 1:13.44 Straughn High School
Bufford, Kahmya 1:13.82 Beulah High School
Tillery, Lexie 1:14.56 Goshen
Williams, Vy'Keidra 1:14.62 Escambia County High School
Gafford, Gracie 1:14.84 Straughn High School
Sinquefield, Sermera 1:15.00 Escambia County High School
Boger, Autumn 1:15.88 J.F. Shields High School
Douglas, Haley 1:16.00 W. S. Neal High School
Jackson, Liz Ann 1:16.04 Opp HS
O' Connell, Zoey 1:16.37 Baldwin County
Lane, Zariyah 1:17.43 TR Miller
House, Amber 1:18.14 Opp HS
Pate, Claudia 1:18.72 Red Level
Williams, Breanna 1:19.26 Baldwin County
Jordan, Macy 1:19.80 Millry High School
Johnson, Chloe 1:20.10 J.U. Blacksher
McClain, Zadia 1:20.54 Red Level
DelaCruz, Cruz 1:20.84 W. S. Neal High School
Becton, Stella 1:21.27 Millry High School
Cornelison, Polly 1:22.24 J.U. Blacksher
Hayes, Juliana 1:27.07 Millry High School
Scott, Savannah 1:27.62 J.U. Blacksher
Lee, Olivia 1:28.27 Escambia County High School
McCants, Tabitha 1:30.15 Monroe County HS
Turberville, Emiliee 1:33.08 J.U. Blacksher
Back to Top

HS Girls 4x100 Meter Relay 11 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A J.F. Shields High School
Relay Team A McIntosh High School
Relay Team B McIntosh High School
Relay Team A 52.82 TR Miller
Relay Team A 52.85 Baldwin County
Relay Team A 53.74 Escambia County High School
Relay Team A 54.92 Dadeville
Relay Team A 56.46 Monroe County HS
Relay Team A 56.89 W. S. Neal High School
Relay Team A 58.48 Straughn High School
Relay Team A 59.31 Excel High School
Back to Top

HS Girls 4x400 Meter Relay 10 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 4:17.92 Catholic - Montgomery
Relay Team A 4:25.31 Saint James
Relay Team A 4:34.13 Tate HS
Relay Team A 4:40.85 TR Miller
Relay Team A 5:03.17 Beulah High School
Relay Team B 5:03.17 Beulah High School
Relay Team A 5:13.57 W. S. Neal High School
Relay Team A 5:20.78 Baldwin County
Relay Team A 5:35.16 Escambia County High School
Relay Team A 5:53.36 J.U. Blacksher
Back to Top

HS Girls 4x800 Meter Relay 8 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 10:46.96 Saint James
Relay Team A 11:20.74 Tate HS
Relay Team A 11:35.19 TR Miller
Relay Team A 12:08.74 Straughn High School
Relay Team A 12:16.71 Beulah High School
Relay Team B 12:25.50 Beulah High School
Relay Team A 13:34.01 Millry High School
Relay Team A 13:53.26 J.U. Blacksher
Back to Top

HS Girls 800 Meter Run 34 entries

Athlete Seed Team
Miles, Presley 2:15.25 Saint James
Bachl, Lily 2:26.09 Catholic - Montgomery
Harwick, Lana 2:27.83 Saint James
Royer, McKenna 2:30.80 Tate HS
Cobb, Ann 2:39.32 Catholic - Montgomery
Thompson, Jordann 2:41.12 TR Miller
Burgess, Kayley 2:41.67 J.U. Blacksher
Weaver, Kali 2:43.94 Millry High School
Calloway, Angelica 2:45.83 Beulah High School
Speirs, Virginia 2:57.00 Catholic - Montgomery
Carnley, Presley 2:58.63 Opp HS
Jackson, Michaela 2:59.33 Beulah High School
Hall, Spirit 2:59.63 Straughn High School
Inglett, Tiffany 3:00.39 Tate HS
Ritchie, Addison 3:01.21 Saint James
Douglas, Haley 3:02.60 W. S. Neal High School
Becton, Stella 3:04.77 Millry High School
Greene, Angelyah 3:04.77 Baldwin County
Bufford, Kahmya 3:06.21 Beulah High School
Odom, Lexi 3:06.45 Straughn High School
Ring, Kimberly 3:06.66 Tate HS
Glidewell, Carley 3:07.77 Straughn High School
Karch, Trinity 3:08.79 Beulah High School
Sowards, Jade 3:10.39 TR Miller
DelaCruz, Cruz 3:13.49 W. S. Neal High School
Pate, Claudia 3:15.00h Red Level
Bartholomew, Reagan 3:24.36 Straughn High School
Rains, Hannah 3:26.93 Saint James
Hubbard, Lexi 3:42.02 Red Level
Carmona, Skylar 3:43.99 Millry High School
Hallford, Ansley 3:45.60 Red Level
Thomas, Daysha 3:47.71 W. S. Neal High School
Cross, Maci 3:55.01 Red Level
Hayes, Juliana 3:59.09 Millry High School
Back to Top

HS Girls Discus 41 entries

Athlete Seed Team
Smith, Aleria 115-8 TR Miller
Scott, Sara 93-0 TR Miller
Hart, Sydney 91-3 Saint James
Baldwin, River 91-0 Pleasant Home School
Thompson, Leah 90-5 Straughn High School
Lee, Addy 75-0 TR Miller
Thompson, Beth 74-3 Straughn High School
House, Kennedy 73-8 J.U. Blacksher
Feagin, Natalie 72-1 Red Level
Simon, Rebecca 70-9 Straughn High School
Woods, Tytia 70-8 Escambia County High School
Stephens, Kayla 68-10 Straughn High School
woody, katelynn 68-3.5 Monroe County HS
Singleton, Shelby 64-3 Millry High School
Parnell, Rose 64-0 Millry High School
Wood, Cara 63-7.5 Beulah High School
Daniels, Arianna 62-11.25 Baldwin County
Ellerman, Sarah 62-10 Goshen
Jones, Janya 62-5 Dadeville
Odom, Jyra 60-9 W. S. Neal High School
Johnson, Chloe 60-1 J.U. Blacksher
Williams, Danielle 59-4 Beulah High School
Wiliams, Lexi 59-0.5 Millry High School
Mckee, Amiyha 57-11 Goshen
Hancock, Ci'Kya 57-0 Escambia County High School
tucker, asia 57-0 Monroe County HS
Cowart, D'Aveyon 56-6 Goshen
Gillam, Akira 56-5 W. S. Neal High School
mims, carliz 56-1 Monroe County HS
Douglas, Haley 54-11 W. S. Neal High School
Gulley, Madison 51-9 J.U. Blacksher
Gulley, Alyssa 51-7 J.U. Blacksher
Gryskiewicz, Gabrielle 50-11.5 Tate HS
America, TaMya 50-9 Baldwin County
Nichols, Camile Goshen
Lang, Davia McIntosh High School
Abrams, Jaydyss J.F. Shields High School
Stallworth, Nieasha J.F. Shields High School
Smith, Zakyiah J.F. Shields High School
Harvey-Doucette, Kloee Tate HS
Lambert, Desiree TR Miller
Back to Top

HS Girls High Jump 15 entries

Athlete Seed Team
Cochran, Isabelle 5-1.25 Catholic - Montgomery
Mathis, Janiya 4-8 Tate HS
Taylor, Mallie 4-8 Saint James
Bufford, Kahmya 4-4 Beulah High School
Sutton, Emery 4-4 Beulah High School
Suell, Tessa 4-2 Goshen
Olivarez, Ava 4-2 Beulah High School
Odom, Jyra 4-2 W. S. Neal High School
Barrow, Taylor 4-2 W. S. Neal High School
Harrison, Lauren 4-2 Saint James
Ring, Kimberly 3-9.75 Tate HS
Carnley, Presley Opp HS
Russell, Okianna Opp HS
Jackson, Liz Ann Opp HS
Bonam, Ja'nia W. S. Neal High School
Back to Top

HS Girls Javelin 47 entries

Athlete Seed Team
Williams, Virginia 120-9 Saint James
Smith, Aleria 114-0 TR Miller
Billips, Aryanna 101-0 Straughn High School
Huckabaa, Peyton 93-1 Pleasant Home School
Taylor, Mallie 85-8.5 Saint James
Williams, Danielle 84-7 Beulah High School
Galvin, Katie 84-5 Catholic - Montgomery
Scott, Sara 84-0 TR Miller
tucker, asia 83-11 Monroe County HS
Woods, Tytia 80-9 Escambia County High School
Simon, Rebecca 76-6 Straughn High School
woody, katelynn 75-10 Monroe County HS
Johnson, Karlie B 73-10 Excel High School
mims, carliz 70-6 Monroe County HS
Sims, Laurel 69-5 J.U. Blacksher
Scott, Savannah 68-8 J.U. Blacksher
Feagin, Natalie 68-2 Red Level
Hollinghead, Mary Ann 68-1 Opp HS
House, Kennedy 67-1 J.U. Blacksher
Wood, Cara 66-3 Beulah High School
Odom, Jyra 64-5 W. S. Neal High School
Russell, Deshiah 63-3 Dadeville
Parker, Seyuonia 62-11 Pleasant Home School
Jones, Janya 62-10 Dadeville
Land, Harley 62-4 Red Level
Parnell, Rose 58-10 Millry High School
Bodiford, Jamie 57-10 Excel High School
Gillam, Akira 57-0 W. S. Neal High School
Partin, Winter 56-5 Excel High School
Phillips, Elistia 56-2 J.U. Blacksher
Cowart, D'Aveyon 54-5 Goshen
Jordan, Macy 54-3.5 Millry High School
Crittenden, Chalyn 50-0 Red Level
Rice, Sarah 49-4.5 Saint James
Jackson, Liz Ann 46-9 Opp HS
Singleton, Shelby 43-9 Millry High School
Wiliams, Lexi 43-6.5 Millry High School
Brown, Glenn 43-6 Beulah High School
Thomas, Daysha 40-5 W. S. Neal High School
Hollinghead, Nora 36-10 Opp HS
Byrd, Carlyah 35-1 Beulah High School
Suell, Tessa 30-0 Goshen
Ellerman, Sarah 28-2 Goshen
Lee, Olivia Escambia County High School
Hancock, Ci'Kya Escambia County High School
Lang, Davia McIntosh High School
Hildreth, Mary-Angela Florala
Back to Top

HS Girls Long Jump 41 entries

Athlete Seed Team
Cochran, Isabelle 17-6.75 Catholic - Montgomery
Dean, Logann 17-1.25 Saint James
Ewing, Raivon 16-4.75 TR Miller
Pongracz, Layla 15-10 Millry High School
Nettles, Janazsia 15-8.5 TR Miller
Chambers, Sonyae 15-6.5 Tate HS
Nickson, Jacala 15-6 Escambia County High School
Billips, Aryanna 15-3.75 Straughn High School
Adams, Jayla 14-8.25 Escambia County High School
Jones, Janya 14-8 Dadeville
Tossas, ShaKeerah 14-7.25 Escambia County High School
Mcmillian, Jaslyn 14-7.25 J.U. Blacksher
O'Brien, Taylor 14-5.25 Tate HS
Carroll, Ruby 14-4 Red Level
Tucker, Aniyah 14-2.75 J.U. Blacksher
brown, kayla 14-2 Monroe County HS
Cross, Janasia 14-1.5 Dadeville
Grace, Layla 13-10.25 Dadeville
Askew, Alyssa 13-7 W. S. Neal High School
Russell, Deshiah 12-8 Dadeville
Boger, Autumn 12-2.5 J.F. Shields High School
Thomas, Ny'Asia 12-1.5 Escambia County High School
Williams, Tashonna 11-6 W. S. Neal High School
Stephens, Kayla 11-5.25 Straughn High School
Reed, Kenya 11-2 McIntosh High School
Ewing, Aaliyah 11-2 W. S. Neal High School
DelaCruz, Cruz 10-10 W. S. Neal High School
Devlin, Sadie 10-6.5 Pleasant Home School
Parker, Seyuonia 6-11.5 Pleasant Home School
Boykin, Kaeleigh Baldwin County
Williams, Breanna Baldwin County
Lyles, Chaniya Baldwin County
Mims, Rochelle J.F. Shields High School
Roberts, Cheyenne McIntosh High School
Lang, Davia McIntosh High School
Barnes, Aja McIntosh High School
McCants, Lakaysha J.F. Shields High School
Boykin, Niya Baldwin County
Holcombe, Olivia Millry High School
Peckham, Emma Florala
Hildreth, Mary-Angela Florala
Back to Top

HS Girls Pole Vault 6 entries

Athlete Seed Team
Dean, Logann 9-0 Saint James
Moulds, Ana 7-6.5 Tate HS
Wright, Aubrey 7-6 Saint James
Smith, Chloe 6-6 TR Miller
Rice, Sarah 6-0 Saint James
Nettles, Janazsia TR Miller
Back to Top

HS Girls Shot Put 45 entries

Athlete Seed Team
Baldwin, River 36-3.5 Pleasant Home School
Smith, Aleria 35-10.5 TR Miller
Walker, Ethel 30-2.75 Baldwin County
Lee, Addy 29-9 TR Miller
Wiggins, Ashlie 29-5.5 J.U. Blacksher
Woods, Tytia 28-10 Escambia County High School
House, Kennedy 27-9.5 J.U. Blacksher
Williams, Danielle 27-7 Beulah High School
Betts, Mya 27-0.25 Baldwin County
Ewing, Raivon 26-11.5 TR Miller
Bodiford, Caniah 26-7 Baldwin County
Hart, Sydney 26-5 Saint James
Odom, Jyra 26-3 W. S. Neal High School
Thompson, Beth 26-1 Straughn High School
Girby, Grace 25-10 Baldwin County
mims, carliz 25-8 Monroe County HS
Hollinghead, Mary Ann 25-8 Opp HS
Phillips, Elistia 25-5.5 J.U. Blacksher
woody, katelynn 25-3 Monroe County HS
Thompson, Leah 24-10.5 Straughn High School
Wood, Cara 24-10.25 Beulah High School
Byrd, Je'Nae 24-10 Beulah High School
Parnell, Rose 24-7 Millry High School
Hancock, Ci'Kya 24-6 Escambia County High School
Askew, Aaliyah 23-9 W. S. Neal High School
Sims, Laurel 23-3 J.U. Blacksher
Nearor, Angel 23-0 TR Miller
Stephens, Kayla 23-0 Straughn High School
tucker, asia 22-5 Monroe County HS
Bradley, Taylor 22-0 Baldwin County
Ellerman, Sarah 21-8 Goshen
Bennett, Alyssa 21-8 Florala
Singleton, Shelby 21-7 Millry High School
Glidewell, Carley 21-4.5 Straughn High School
Gillam, Akira 21-4 W. S. Neal High School
Cowart, D'Aveyon 20-5 Goshen
Hollinghead, Nora 20-4 Opp HS
Brown, Glenn 18-9 Beulah High School
Wiliams, Lexi 18-4.5 Millry High School
Jackson, Liz Ann 18-3 Opp HS
Smith, Zakyiah J.F. Shields High School
Abrams, Jaydyss J.F. Shields High School
Mckee, Amiyha Goshen
Nichols, Camile Goshen
Stallworth, Nieasha J.F. Shields High School
Back to Top

HS Girls Triple Jump 19 entries

Athlete Seed Team
Ewing, Raivon 34-1.25 TR Miller
McNeill, Margaret Anne 33-9 Saint James
Byrd, Sarah 33-1 TR Miller
Taylor, Mallie 29-2.5 Saint James
Burgess, Kayley 29-1.75 J.U. Blacksher
Moulds, Ana 28-6.5 Tate HS
Askew, Alyssa 28-5.5 W. S. Neal High School
brown, kayla 28-5 Monroe County HS
Cross, Janasia 28-4 Dadeville
Tucker, Aniyah 26-1 J.U. Blacksher
Baker-Williams, Jordan 23-11.75 Tate HS
Roberts, Cheyenne McIntosh High School
Foster, Diamond McIntosh High School
Barnes, Aja McIntosh High School
Lang, Davia McIntosh High School
Mathis, Janiya Tate HS
Ewing, Aaliyah W. S. Neal High School
Billips, Aryanna Straughn High School
Chambers, Sonyae Tate HS
Back to Top