Bayside Academy Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
60 Meter Dash | |||||
8.32 | SB | Caroline Young | 3rd | Prelims H2 | 1A-3A Girls |
8.41 | Caroline Young | 4th | Finals H1 | 1A-3A Girls | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.99 | SB | Emily Miller | 8th | Finals H3 | 1A-3A Girls |
800 Meter Run | |||||
2:26.75 | SB | Mary Catherine Branyon | 4th | Finals H2 | 1A-3A Girls |
1600 Meter Run | |||||
5:33.63 | SB | Mary Catherine Branyon | 5th | Finals H2 | 1A-3A Girls |
3200 Meter Run | |||||
13:26.77 | Lauren West | 10th | Finals H1 | 1A-3A Girls | |
60 Meter Hurdles | |||||
10.30 | SB | Amber Mason | 3rd | Prelims H1 | 1A-3A Girls |
10.46 | Amber Mason | 4th | Finals H1 | 1A-3A Girls | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:54.48 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H3 | 1A-3A Girls |
4x400 Meter Relay | |||||
4:28.25 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | 1A-3A Girls |
High Jump | |||||
5-0 | Catherine West | 4th | Finals H1 | 1A-3A Girls | |
5-0 | SB | Amber Mason | 5th | Finals H1 | 1A-3A Girls |
Long Jump | |||||
16-5.5 | Amber Mason | 1st | Finals H1 | 1A-3A Girls | |
14-10.5 | SB | Emily Miller | 9th | Finals H1 | 1A-3A Girls |
Triple Jump | |||||
31-8.25 | SB | Caroline Young | 6th | Finals H1 | 1A-3A Girls |
29-5 | Catherine West | 11th | Finals H1 | 1A-3A Girls | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Caroline Young | 4th | Finals H1 | 1A-3A Girls | |
Shot Put | |||||
30-6.5 | Amber Mason | 1st | Finals H1 | 1A-3A Girls | |
27-3.5 | SB | Kaitlyn Morris | 6th | Finals H1 | 1A-3A Girls |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
60 Meter Dash | |||||
7.59 | SB | Christopher Drayton | 11th | Prelims H4 | 7A Girls |
400 Meter Dash | |||||
51.92 | SB | Robert Sullivan | 3rd | Finals H5 | 1A-3A Boys |
52.44 | SB | Christopher Drayton | 5th | Finals H4 | 1A-3A Boys |
800 Meter Run | |||||
2:03.15 | SB | Luke Dobbins | 2nd | Finals H2 | 1A-3A Boys |
2:05.01 | SB | Bradley Schmidt | 6th | Finals H2 | 1A-3A Boys |
1600 Meter Run | |||||
4:39.00 | SB | Luke Dobbins | 5th | Finals H2 | 1A-3A Boys |
60 Meter Hurdles | |||||
10.29 | SB | Patrick Daves | 8th | Prelims H1 | 1A-3A Boys |
10.29 | Patrick Daves | 8th | Finals H1 | 1A-3A Boys | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:45.16 | Relay Team | 11th | Finals H2 | 1A-3A Boys | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:37.29 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | 1A-3A Boys |
4x800 Meter Relay | |||||
8:35.23 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | 1A-3A Boys |
Long Jump | |||||
19-1.25 | SB | Robert Sullivan | 6th | Finals H1 | 1A-3A Boys |
17-3.75 | SB | Trevor Mason | 15th | Finals H1 | 1A-3A Boys |
Pole Vault | |||||
12-6 | SB | Ahmad Al-Salem | 3rd | Finals H1 | 1A-3A Boys |