Licensed to Auburn High School Track Club
HY-TEK's Meet Manager 4/10/2012 08:47 PM
Auburn Middle School meet #1 - 3/20/2012
Auburn High school
Results
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Adams, Kayla Opelika Midd 26.8 1 10
2 williams, alexus Auburn Junio 27.3 3 8
3 reese, aaliyah Auburn Junio 27.7 1 6
4 Washington, Tanyka South Girard 28.4 1 4
5 Briggs, Takia Smiths Stati 28.8 1 2
6 Pitts, Destiny Beauregard H 29.5 2 1
7 Holland, Sarah Smiths Stati 29.6 1
8 Williams, Derkiah South Girard 29.7 2
9 stinson, satasha Auburn Junio 29.8 2
10 Cooks, Shunterrea Opelika Midd 29.9 1
11 Williams, Renee Smiths Stati 30.4 2
12 Johnson, Teyah South Girard 30.5 1
13 Wright, Deztyni Beauregard H 30.7 3
14 Bell, Jasmine Opelika Midd 31.0 3
15 agee, elyse Auburn Junio 31.2 2
16 Ivey, Tiara Beauregard H 31.6 3
17 Brown, Jyria Russell Coun 31.8 3
18 Greene, Andria Russell Coun 32.9 2
19 Dixon, Haley Russell Coun 33.9 2
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 pudner, susanna Auburn Junio 6:33.5 10
2 Alcantara, Abby Opelika Midd 6:38.4 8
3 Munoz, Ana Auburn Junio 6:53.7 6
4 Royal, Emma Opelika Midd 6:56.2 4
5 Brannen, McKenzie Smiths Stati 6:57.7 2
6 dutoit, alyssa Auburn Junio 7:02.0 1
7 Baird, Lindsay Auburn Junio 7:02.6
8 Miller, Nishira South Girard 7:38.0
9 Brewer, Sarah Opelika Midd 7:38.3
10 Sellers, Jakya South Girard 7:41.4
11 Mitchell, Megan Smiths Stati 7:46.6
12 Brown, Deosha South Girard 8:02.4
13 Biaz, Rim Auburn Junio 8:11.9
14 Phillips, Jessica Smiths Stati 8:36.9
-- Simpson, Keely Beauregard H DNF
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Williams, Jada Opelika Midd 55.1 1 10
2 wang, grace Auburn Junio 56.9 1 8
3 mount, gabryella Auburn Junio 57.9 2 6
4 Shirley, Taya Smiths Stati 58.6 1 4
5 bian, maya Auburn Junio 58.9 2 2
6 Durham, Kendretta Beauregard H 1:00.2 1 1
7 Jones, Breanna South Girard 1:00.3 2
8 Smith, Liz Auburn Junio 1:00.3 2
9 Lindsey, Shaquetta Smiths Stati 1:01.1 1
10 Thomas, Ty Beauregard H 1:03.0 1
11 moore, Adrienne South Girard 1:05.6 3
Girls 4x100 Yard Relay
==========================================================================
Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Smiths Station 'A' 52.8 2 10
1) Floyd, Deshala 2) Williams, Renee
3) Holland, Sarah 4) Briggs, Takia
2 Opelika Middle School 'A' 52.9 1 8
1) Bell, Jasmine 2) Cooks, Shunterrea
3) Adams, Kayla 4) Joye, Alexandria
3 Auburn Junior High 'A' 52.9 1 6
1) echols, dana 2) matthews, hailey
3) williams, alexus 4) reese, aaliyah
4 Beauregard High School 'A' 53.9 1 4
1) Howell, Paris 2) Durham, Kendretta
3) Pitts, Destiny 4)
5 South Girard Junior High 'A' 54.8 1 2
1) Williams, Derkiah 2) Guthridge, Kerrion
3) Johnson, Teyah 4) Washington, Tanyka
Girls 4x400 Yard Relay
==========================================================================
Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Smiths Station 'A' 4:34.1 1 10
1) Taylor, Ises 2) Johnson, Siraya
3) McKinnon, Tyronika 4) Mack, Myra
2 South Girard Junior High 'A' 4:46.7 1 8
1) Guthridge, Kerrion 2) Jones, Breanna
3) Johnson, Teyah 4) Washington, Tanyka
3 Opelika Middle School 'A' 4:56.3 2 5
1) Cooks, Shunterrea 2) Matthews, Amber
3) Simpkins, Natalie 4) Torrence, Kendravia
3 Auburn Junior High 'C' 4:56.3 1 5
1) todd, akala 2) matthews, hailey
3) reese, aaliyah 4) pudner, susanna
5 Beauregard High School 'A' 5:04.5 1 2
1) Howell, Paris 2) Johnson, Nigeria
3) Wright, Deztyni 4) Ivey, Tiara
6 Opelika Middle School 'B' 5:16.2 1 1
1) Morgan, Jasmine 2) Perry, Nykashjah
3) Roberts, Ajah 4) Payne, Ayanna
7 Auburn Junior High 'B' 5:18.5 1
1) Baird, Lindsay 2) Olive, Lindsay
3) Brown, Isabel 4) gary, gabby
8 Auburn Junior High 'A' 5:20.2 1
1) Smith, Liz 2) McCurry, Victoria
3) wikle, katie 4) hutto, maggie
9 Russell County Middle School 'B' 5:23.4 2
1) Brown, Jyria 2) Greene, Andria
3) Jackson, Koesha 4) Dixon, Haley
10 Russell County Middle School 'A' 5:23.7 2
1) Edwards, Jennifer 2) Partida, Iralynn
3) Bassett, Tykeria 4) Moseby, Ari'Tasijia
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Smiths Station 'A' 11:23.5 10
1) Brannen, McKenzie 2) Taylor, Ises
3) Ramirez, Gabrielle 4) Anglea, Ashley
2 Auburn Junior High 'A' 12:19.0 8
1) Olive, Lindsay 2) Smith, Liz
3) Munoz, Ana 4) kam, charlton
3 South Girard Junior High 'A' 12:24.4 6
1) Miller, Nishira 2) Neely, Zabria
3) Sellers, Jakya 4) Johnson, Tiyah
4 Opelika Middle School 'A' 12:25.5 4
1) Matthews, Amber 2) Royal, Emma
3) Bryant, Ambriah 4) Alcantara, Abby
5 Beauregard High School 'A' 12:27.3 2
1) Simpson, Keely 2) Howell, Paris
3) Beasley, Randy 4) Johnson, Nigeria
6 Russell County Middle School 'B' 13:01.7 1
1) Partida, Hayle 2) McKinnon, Raelissa
3) Do, Mariah 4) Thomas, Keyera
7 Auburn Junior High 'B' 13:33.1
1) Biaz, Rim 2) Brown, Isabel
3) dutoit, alyssa 4) hill, sarah
8 Russell County Middle School 'A' 14:29.7
1) Edwards, Jennifer 2) Bassett, Tykeria
3) Page, Sherrie 4) Rose, Chasting
9 Opelika Middle School 'B' 15:54.6
1) Lucas, Jackelin 2) Brewer, Sarah
3) Roberts, Ajah 4) Montero, Lucero
Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Scott, Kailey Smiths Stati 6-00.00 10
2 Applewhite, Alex Smiths Stati 5-06.00 7
2 whitmes, madison Smiths Stati 5-06.00 7
-- wang, grace Auburn Junio NH
-- agee, elyse Auburn Junio NH
-- Johnson, Ashley Smiths Stati NH
Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 williams, alexus Auburn Junio 33-05.00 10
2 todd, akala Auburn Junio 31-08.00 8
3 Bell, Jasmine Opelika Midd 29-06.50 6
4 matthews, hailey Auburn Junio 27-04.00 4
Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 echols, dana Auburn Junio 34-03.00 10
2 finley, courtney Auburn Junio 31-10.00 8
3 Gary, Adrianna South Girard 30-10.00 6
4 Richard, Bailey Smiths Stati 29-03.00 4
5 Mike, Diamond Opelika Midd 28-08.50 2
6 Robinson, Destinee Opelika Midd 28-02.00 1
7 Berry, Kirstin Smiths Stati 25-08.00
8 Moore, Nakayla South Girard 24-10.50
9 nelms, shanerica Auburn Junio 23-10.50
10 Williams, Dreana Beauregard H 22-03.50
11 Smith, Tamera Opelika Midd 21-11.00
12 kluss, cadence Auburn Junio 21-10.00
13 Givens, Rachel Smiths Stati 21-08.00
14 spates, alex Auburn Junio 21-06.00
15 starks, anastasia Auburn Junio 21-05.00
16 Samuel, Ke'Lisha Russell Coun 17-01.00
17 folmar, ada Auburn Junio 16-09.00
Girls Javelin Throw
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 echols, dana Auburn Junio 63-11 10
2 Moss, D'Asia Opelika Midd 58-00 8
3 finley, courtney Auburn Junio 55-09 6
4 washington, mikaela Auburn Junio 55-00 4
5 spates, alex Auburn Junio 48-00 2
6 Smith, Tamera Opelika Midd 43-02 1
7 Johnson, Ashley Smiths Stati 41-05
8 Robinson, Destinee Opelika Midd 39-05
9 nelms, shanerica Auburn Junio 39-02
10 Gary, Adrianna South Girard 38-01.50
11 starks, anastasia Auburn Junio 37-02
12 folmar, ada Auburn Junio 36-06
13 Williams, Dreana Beauregard H 33-09
14 Richard, Hannah Smiths Stati 33-01
15 Richard, Bailey Smiths Stati 24-09
16 Moore, Nakayla South Girard 20-03
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 hunt, laquavious Auburn Junio 23.3 1 10
2 Deleince, Karon South Girard 23.9 1 8
3 Huggins, Nate Opelika Midd 23.9 1 6
4 Allen, Jakyan Russell Coun 24.3 3 4
5 hunt, jaquavious Auburn Junio 24.4 2 2
6 Daniles, Dru South Girard 24.8 1 1
7 wallace, chauncey Auburn Junio 25.0 4
7 Tymes, Kwandon Smiths Stati 25.0 3
9 Baker, Eric Opelika Midd 25.1 3
10 Broussard, John South Girard 25.2 1
11 Little, David Opelika Midd 25.5 2
12 Wright, Qua Beauregard H 25.7 1
13 tolbert, deante Auburn Junio 25.7 1
13 Dunigan, Justin Russell Coun 25.7 2
15 Williams, Renold Smiths Stati 25.9 4
16 Smith, Nyreik Russell Coun 26.2 2
17 Minor, Devonta Beauregard H 27.1 3
18 Gooden, Jelani Smiths Stati 27.9 2
19 havron, roland Auburn Junio 27.9 4
19 jordan, rowdey Auburn Junio 27.9 2
21 Baldwin, Kameron Beauregard H 30.5 3
22 Carter, Bryan Auburn Junio 36.6 2
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Kellerman, Kole Smiths Stati 5:24.4 10
2 Dingman, Cody Auburn Junio 5:32.2 8
3 Crouch, Jacob Smiths Stati 5:32.6 6
4 williams, deon Auburn Junio 5:44.4 4
5 Dunkle, Ryan South Girard 5:44.9 2
6 Bretz, David Opelika Midd 5:47.8 1
7 Gracia IV, Drew Beauregard H 5:48.4
8 Garner, Ben Opelika Midd 5:48.9
9 kitchens, jerimiah Auburn Junio 5:50.1
10 Bennett, Devin South Girard 5:53.5
11 Carson, Chambliss Auburn Junio 5:56.6
12 King, Matt Smiths Stati 5:57.7
13 Holloway, Braden Opelika Midd 6:01.3
14 glasscock, riley Auburn Junio 6:02.3
15 Norton, Payne Auburn Junio 6:04.8
16 Pudner, Nate Auburn Junio 6:06.3
17 tullier, davis Auburn Junio 6:08.5
18 Kisor, Matthew Auburn Junio 6:09.7
19 parker, marrel Auburn Junio 6:17.8
20 stewart, wes Auburn Junio 6:21.9
21 dunn, seth Auburn Junio 6:23.7
22 Manns, Matt South Girard 6:26.3
23 smith, adam Auburn Junio 6:26.6
24 Burdeshaw, Chance Russell Coun 6:46.8
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Dixon, Quentavious South Girard 43.8 1 10
2 McIntosh, Sam Auburn Junio 45.6 2 8
3 Anderson, Levon South Girard 46.1 1 6
4 whittfield, octavious Auburn Junio 46.5 1 4
5 Thompson, Devontre Opelika Midd 46.6 3 2
6 Swanson, Marquavious Opelika Midd 48.5 1 1
7 williams, hayden Auburn Junio 48.6 1
8 Butler, Antantavious Opelika Midd 49.3 2
9 McNeil, Jay Smiths Stati 50.1 1
10 Meniefield, Alizedrian Beauregard H 50.5 2
11 Richardson, Cameron Smiths Stati 51.1 2
12 Grimes, Jaleel South Girard 51.4 1
13 Murray, Javonte Smiths Stati 52.1 2
14 Farrow, Joseph Auburn Junio 56.6 2
15 Clark, Ian Beauregard H 58.1 2
Boys 4x100 Yard Relay
==========================================================================
Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Auburn Junior High 'A' 44.0 1 10
1) hunt, laquavious 2) hunt, jaquavious
3) giddens, ty 4) brown, willie
2 South Girard Junior High 'A' 46.6 1 8
1) Broussard, John 2) Daniles, Dru
3) Deleince, Karon 4) Anderson, Levon
3 Opelika Middle School 'A' 47.9 2 6
1) Bridges, Zo 2) Efford, Rashone
3) Smith, Dewrell 4) Baker, Dextin
4 Beauregard High School 'A' 48.1 1 4
1) Baldwin, Kameron 2) Cowhick, Dylan
3) Wright, Qua 4) Minor, Deante
5 Smiths Station 'A' 48.8 1 2
1) Labrador, Jason 2) Bonner, Joey
3) Smith, Travis 4) Tolbert, Jeremiah
6 Opelika Middle School 'B' 55.8 2 1
1) Gopher, Darian 2) Little, David
3) Richardson, Ronje 4) Yancey, Zach
7 Auburn Junior High 'B' 56.4 1
1) vickerstaff, demarcus 2) moore, robert
3) carr, lakeithan 4) matthews, rod
Boys 4x400 Yard Relay
==========================================================================
Team Finals H# Points
==========================================================================
1 South Girard Junior High 'A' 3:48.9 2 10
1) Jewels, Malik 2) Daniles, Dru
3) Anderson, Levon 4) Dixon, Quentavious
2 Auburn Junior High 'B' 3:58.4 1 8
1) pollenitz, triaon 2) galloway, lane
3) barlow, paul 4) jackson, jonathan
3 Opelika Middle School 'A' 4:02.4 1 6
1) Smith, Dewrell 2) Spinks, Kacey
3) Little, David 4) Huggins, Nate
4 Auburn Junior High 'C' 4:04.8 1 4
1) McIntosh, Sam 2) Farrow, Joseph
3) tullier, davis 4) giddens, ty
5 Russell County Middle School 'A' 4:09.2 2 2
1) Dunigan, Justin 2) Smith, Nyreik
3) Allen, Jakyan 4) Evans, Quendarius
6 Auburn Junior High 'A' 4:11.5 1 1
1) wallace, chauncey 2) james, ken
3) james, quin 4) taylor, reshard
7 Opelika Middle School 'B' 4:13.1 1
1) Boler, Will 2) Foreman, Quinn
3) Jackson, Javen 4) Heard, Jonathan
8 Smiths Station 'A' 4:23.9 2
1) Maragh, Kurtis 2) Alston, Emani
3) Wheeler, Isiah 4) Strickland, Lee
9 Beauregard High School 'A' 4:35.6 1
1) Clark, Ian 2) Gilmore, Cole
3) Farrow, Caleb 4) Wright, Qua
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
Team Finals Points
=======================================================================
1 Opelika Middle School 'A' 10:17.0 10
1) Gardner, Felix 2) Garner, Ben
3) Blankenship, Justin 4) Bretz, David
2 Smiths Station 'A' 10:27.2 8
1) Long, Brannen 2) Carden, Jonah
3) Miller, Matt 4) Nicholson, Carsen
3 South Girard Junior High 'A' 10:29.3 6
1) Jasper, Vontevous 2) Dunkle, Ryan
3) Bennett, Devin 4) Dixon, Quentavious
4 Auburn Junior High 'A' 10:45.8 4
1) Pudner, Nate 2) brown, deantay
3) williams, deon 4) Hughes, Caleb
5 Opelika Middle School 'B' 10:49.6 2
1) Washburn, Hayden 2) Foreman, Ladarious
3) Heard, Jonathan 4) Higgins, Joseph
6 Smiths Station 'B' 10:58.1 1
1) Maragh, Kurtis 2) Alston, Emani
3) Wheeler, Isiah 4) Strickland, Lee
7 Auburn Junior High 'C' 10:58.5
1) johnson, khaleel 2) glasscock, riley
3) smith, adam 4) dunn, seth
8 Auburn Junior High 'B' 11:07.7
1) parker, marrel 2) Carson, Chambliss
3) Norton, Payne 4) smith, adam
Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 williams, hayden Auburn Junio 10-00.00 10
2 Tolbert, Jeremiah Smiths Stati 7-06.00 8
3 Spears, Greg Smiths Stati 7-00.00 6
4 havron, roland Auburn Junio 6-06.00 4
-- heard, trey Auburn Junio NH
Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Williams, Renold Smiths Stati 37-10.00 10
2 Baldwin, Kameron Beauregard H 37-02.00 8
3 williams, deon Auburn Junio 34-10.50 6
4 Efford, Rashone Opelika Midd 34-10.00 4
5 giddens, ty Auburn Junio 34-03.00 2
6 tolbert, deante Auburn Junio 33-00.00 1
7 Gooden, Jelani Smiths Stati 32-04.00
8 Jordan, Johnston Opelika Midd 31-11.00
9 Bonner, Joey Smiths Stati 31-10.00
10 brown, willie Auburn Junio 27-07.00
Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 Johnson, Jaicorious Opelika Midd 41-00.00 10
2 matthews, rod Auburn Junio 39-07.00 8
3 Malik, William Opelika Midd 38-03.00 6
4 Kellum, Khalif Opelika Midd 36-03.00 4
5 carr, lakeithan Auburn Junio 36-00.00 2
6 paradise, jordan Auburn Junio 34-09.00 1
7 Childers, Wes Beauregard H 33-05.00
8 Ross, Jaleel Smiths Stati 31-10.00
9 harrison, ross Auburn Junio 30-08.00
10 Edwards, Michael Smiths Stati 29-09.00
10 Hall, Isiah Smiths Stati 29-09.00
12 Morten, Toron South Girard 29-07.00
13 Jewels, Malik South Girard 28-08.00
14 shannon, evan Auburn Junio 27-00.00
15 fowler, carson Auburn Junio 26-07.00
16 bradley, chase Auburn Junio 26-04.00
17 bolling, nat Auburn Junio 25-07.00
18 Irvin, Tim Beauregard H 25-02.00
19 Hill, Dunta South Girard 25-00.00
20 Jennings, Dustin Russell Coun 24-11.00
21 young, brandon Auburn Junio 24-06.00
Boys Javelin Throw
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 whittfield, octavious Auburn Junio 116-08 10
2 matthews, rod Auburn Junio 113-06 8
3 Bridges, Zo Opelika Midd 111-09 6
4 moore, robert Auburn Junio 93-04 4
5 Carter, Bryan Auburn Junio 81-07 2
6 Ross, Jaleel Smiths Stati 75-08 1
7 Irvin, Tim Beauregard H 74-05
8 Jordan, Johnston Opelika Midd 71-11
9 Edwards, Michael Smiths Stati 64-03
10 Gilmore, Cole Beauregard H 63-05
11 shannon, evan Auburn Junio 56-06
12 Johnson, Jaicorious Opelika Midd 56-00
13 fowler, carson Auburn Junio 50-03
14 bradley, chase Auburn Junio 47-01
15 harrison, ross Auburn Junio 46-00
16 Hall, Isiah Smiths Stati 45-06
17 carr, lakeithan Auburn Junio 45-00
18 paradise, jordan Auburn Junio 44-02
19 bolling, nat Auburn Junio 42-11
20 young, brandon Auburn Junio 39-00
21 Jewels, Malik South Girard 35-00
22 Hill, Dunta South Girard 15-09
Women - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
1) Auburn Junior High 128 2) Opelika Middle School 68
3) Smiths Station 66 4) South Girard Junior High 26
5) Beauregard High School 10 6) Russell County Middle Sch 1
Men - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
1) Auburn Junior High 121 2) Opelika Middle School 65
3) Smiths Station 52 4) South Girard Junior High 51
5) Beauregard High School 12 6) Russell County Middle Sch 6