Men 100 Meter Dash 2A
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Hamilton, Josh Westbrook Christ 11.34q
2 Fikes, Antonio Holy Family 11.49q
3 Northcutt, Corey Cleveland High S 11.79q
4 Vaughn, Leo keith High Schoo 11.90
5 Ramsey, Antonio Lanett High Scho 11.94
6 Lowery, Randy Red Bay High Sch 11.95
7 Brinnon, Holiday Cherokee High Sc 12.20
Heat 2 Preliminaries
1 Kelley, Darnell Vincent High Sch 11.55q
2 Rich, Domini Houston Academy 11.58q
3 Williams, Anthony Pleasnat Valley 11.81q
4 Leonard, Brian Clements High Sc 11.84q
5 Hellums, Byron Red Bay High Sch 11.87q
6 Bailey, Garrett Priceville High 12.10
Men 100 Meter Dash 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals
1 Hamilton, Josh Westbrook Christ 11.44 10
2 Rich, Domini Houston Academy 11.47 8
3 Williams, Anthony Pleasnat Valley 11.60 6
4 Northcutt, Corey Cleveland High S 11.69 5
5 Kelley, Darnell Vincent High Sch 11.71 4
6 Leonard, Brian Clements High Sc 11.78 3
7 Hellums, Byron Red Bay High Sch 11.81 2
8 Fikes, Antonio Holy Family 11.84 1
Men 200 Meter Dash 2A
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Fikes, Antonio Holy Family 23.65q
2 Kelley, Derrione Vincent High Sch 23.97q
3 Colburn, Brandon Red Bay High Sch 23.99q
4 Gooden, Bernard Randolph County 24.37q
5 Jennings, Jermiah Marbury High Sch 24.58
6 Matthews, Brandon Holy Family 24.66
7 Miller, Evan Altamont High Sc 24.73
Heat 2 Preliminaries
1 Kelley, Darnell Vincent High Sch 23.37q
2 Rich, Domini Houston Academy 23.55q
3 Hamilton, Josh Westbrook Christ 23.65q
4 Hellums, Byron Red Bay High Sch 24.01q
5 Floyd, Yaquel Lanett High Scho 24.64
6 Brown, Adam Cherokee High Sc 24.75
7 Williams, Chance Cleveland High S 25.21
8 Askins, Lavar Clements High Sc 25.66
Men 200 Meter Dash 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals
1 Kelley, Darnell Vincent High Sch 23.23 10
2 Rich, Domini Houston Academy 23.28 8
3 Fikes, Antonio Holy Family 23.51 6
4 Hamilton, Josh Westbrook Christ 23.62 5
5 Colburn, Brandon Red Bay High Sch 24.15 4
6 Hellums, Byron Red Bay High Sch 24.23 3
7 Gooden, Bernard Randolph County 24.48 2
8 Kelley, Derrione Vincent High Sch 24.58 1
Men 400 Meter Dash 2A
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Kelley, Derrione Vincent High Sch 52.92q
2 Roden, Steven Cold Springs Hig 53.20q
3 Miller, Evan Altamont High Sc 54.37q
4 Barbour, Clarence Westbrook Christ 55.41
5 Buckner, Derrick Lanett High Scho 55.73
6 Lawson, Justin Priceville High 56.38
7 Taul, Matt Cleveland High S 57.00
-- Flourney, John Marbury High Sch DQ
Heat 2 Preliminaries
1 Edge, Shane Falkville High S 52.96q
2 Davenport, Steven Randolph County 53.55q
3 Hendricks, Elias Altamont High Sc 53.72q
4 Matthews, Brandon Holy Family 54.14q
5 Lowery, Randy Red Bay High Sch 55.03q
6 Turner, Marcus keith High Schoo 1:00.99
Men 400 Meter Dash 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals
1 Hendricks, Elias Altamont High Sc 52.70 10
2 Davenport, Steven Randolph County 52.71 8
3 Edge, Shane Falkville High S 52.94 6
4 Roden, Steven Cold Springs Hig 53.65 5
5 Kelley, Derrione Vincent High Sch 53.68 4
6 Lowery, Randy Red Bay High Sch 54.18 3
7 Matthews, Brandon Holy Family 54.26 2
8 Miller, Evan Altamont High Sc 55.69 1
Men 800 Meter Run 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Pearson, Josh Mars Hill Bible 2:10.41 3
2 Feliciano, Corey Cold Springs Hig 2:11.17 2
3 Upshaw, Chris Lanett High Scho 2:13.65
4 Bailey, Michael Mars Hill Bible 2:15.88
5 Duke, Chris Houston Academy 2:23.27
6 Hinton, Nick Pleasnat Valley 2:25.60
7 Gossett, Daniel Mars Hill Bible 2:34.76
Section 2
1 King, Jordan Holly Pond High 2:05.21 10
2 Edge, Shane Falkville High S 2:05.63 8
3 Sauer, Bud Altamont High Sc 2:07.05 6
4 Miree, Kyzer Altamont High Sc 2:08.31 5
5 Easterwood, Bailey Holly Pond High 2:09.21 4
6 Gammon, Garrett Cleveland High S 2:11.90 1
7 Walker, Patrick Westbrook Christ 2:13.18
8 Rassmussen, Jonathan Sandrock High Sc 2:16.30
Men 1600 Meter Run 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 King, Jordan Holly Pond High 4:46.89 10
2 Brooks, Taylor Altamont High Sc 4:48.64 8
3 Blanchard, Justin Falkville High S 4:51.49 6
4 Pearson, Josh Mars Hill Bible 4:53.93 5
5 Gammon, Garrett Cleveland High S 4:54.10 4
6 Feliciano, Corey Cold Springs Hig 4:59.30 3
7 Rassmussen, Jonathan Sandrock High Sc 5:01.24 2
8 Sauer, Bud Altamont High Sc 5:02.04 1
9 Pilot, Hunter Bayside High Sch 5:03.15
10 Snodgrass, Adam Mars Hill Bible 5:13.52
11 Vinton, Cody Cold Springs Hig 5:15.50
12 Holloway, Rqymond Marbury High Sch 5:19.69
13 White, Chase White Plains Hig 5:19.76
14 Harbin, Dewayne Westbrook Christ 5:31.75
Men 3200 Meter Run 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 King, Jordan Holly Pond High 10:17.40 10
2 Brooks, Taylor Altamont High Sc 10:32.92 8
3 Blanchard, Justin Falkville High S 10:47.82 6
4 Kennedy, trey Altamont High Sc 11:02.28 5
5 Rassmussen, Jonathan Sandrock High Sc 11:16.61 4
6 Vinton, Cody Cold Springs Hig 11:25.26 3
7 Snodgrass, Adam Mars Hill Bible 11:42.26 2
8 Harbin, Dewayne Westbrook Christ 11:42.46 1
9 Garmon, Matt Cold Springs Hig 11:45.52
10 Duke, Chris Houston Academy 11:50.56
11 White, Chase White Plains Hig 11:51.13
12 Carr, Chris Priceville High 12:28.51
13 Atkins, Jason Lamar County Hig 12:32.61
14 Marks, Chandler Mars Hill Bible 12:52.03
Men 110 Meter Hurdles 2A
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Nelson, Jonathan Tanner High Scho 16.73q
2 Bailey, Terrell Billingsley 16.77q
3 Black, Ryan Holly Pond High 17.36q
4 Wallace, Josh Vincent High Sch 18.26q
5 Rollins, Dustin Sandrock High Sc 18.89q
6 Berrios, Josh Cherokee High Sc 21.09
Heat 2 Preliminaries
1 Hayes, Korey Altamont High Sc 15.33q
2 Mattox, Patrick Holly Pond High 16.46q
3 Lacey, Spencer Altamont High Sc 16.92q
4 Tolbert, Nick Cold Springs Hig 18.94
5 Henderson, Josh Falkville High S 18.99
6 Logan, Dantae Lanett High Scho 19.31
7 Patel, Arpit Vincent High Sch 20.10
Men 110 Meter Hurdles 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals
1 Hayes, Korey Altamont High Sc 15.12 10
2 Mattox, Patrick Holly Pond High 16.13 8
3 Bailey, Terrell Billingsley 16.39 6
4 Nelson, Jonathan Tanner High Scho 16.52 5
5 Lacey, Spencer Altamont High Sc 16.66 4
6 Black, Ryan Holly Pond High 17.40 3
7 Wallace, Josh Vincent High Sch 18.81 2
8 Rollins, Dustin Sandrock High Sc 19.03 1
Men 300 Meter Hurdles 2A
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Roden, Steven Cold Springs Hig 42.70q
2 Lacey, Spencer Altamont High Sc 42.86q
3 Nelson, Jonathan Tanner High Scho 43.97q
4 Sutton, Lonnie Priceville High 44.39q
5 Logan, Dantae Lanett High Scho 45.98q
6 Patel, Arpit Vincent High Sch 49.13
7 Berrios, Josh Cherokee High Sc 49.63
Heat 2 Preliminaries
1 Hayes, Korey Altamont High Sc 39.61q
2 Bailey, Terrell Billingsley 42.93q
3 Rollins, Dustin Sandrock High Sc 43.47q
4 Wilemon, Jack Falkville High S 46.13
5 Black, Ryan Holly Pond High 46.95
6 Barbour, Clarence Westbrook Christ 50.46
Men 300 Meter Hurdles 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals
1 Hayes, Korey Altamont High Sc 40.12 10
2 Lacey, Spencer Altamont High Sc 42.73 8
3 Rollins, Dustin Sandrock High Sc 43.09 6
4 Sutton, Lonnie Priceville High 43.86 5
5 Bailey, Terrell Billingsley 44.13 4
-- Roden, Steven Cold Springs Hig FS
Men 4x100 Meter Relay 2A
================================================================
School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Calera High School \'A\' 46.13q
2 Tanner High School \'A\' 46.46q
3 Lanett High School \'A\' 46.53q
4 Cleveland High School \'A\' 46.60q
5 Priceville High School \'A\' 47.62
6 Altamont High School \'A\' 48.13
7 Keith High School \'A\' 49.04
-- Randolph County High \'A\' DNF
Heat 2 Preliminaries
1 Red Bay High School \'D\' 45.89q
2 Vincent High School \'A\' 46.55q
3 Cherokee High School \'D\' 46.76q
4 Clements High School \'A\' 47.28q
5 Lamar County High School \'D\' 47.97
6 Cordova High School \'A\' 48.06
7 Marbury High School \'A\' 50.37
-- Holly Pond High School \'A\' DQ
Men 4x100 Meter Relay 2A
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Section 1 Finals
1 Red Bay High School \'D\' 45.05 10
2 Calera High School \'A\' 45.24 8
3 Tanner High School \'A\' 45.75 6
4 Lanett High School \'A\' 45.84 5
5 Cherokee High School \'D\' 46.37 4
6 Vincent High School \'A\' 46.38 3
7 Clements High School \'A\' 47.15 2
-- Cleveland High School \'A\' DQ
Men 4x800 Meter Relay 2A
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Altamont High School \'A\' 8:35.01 10
2 Falkville High School \'A\' 8:36.63 8
3 Mars Hill Bible School \'G\' 9:04.46 6
4 Holly Pond High School \'A\' 9:06.84 5
5 Cold Springs High School \'A\' 9:19.51 4
6 Sandrock High School \'A\' 9:35.73 3
7 Randolph County High \'A\' 9:40.32 2
8 Westbrook Christian High \'A\' 9:58.72 1
-- Marbury High School \'A\' DQ
Men 4x400 Meter Relay 2A
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Red Bay High School \'E\' 3:51.18 2
2 Priceville High School \'A\' 3:52.19 1
3 Clements High School \'A\' 3:54.16
4 Lanett High School \'A\' 3:54.94
5 Cherokee High School \'E\' 4:08.51
6 Belgreen High School \'E\' 4:18.39
Section 2
1 Falkville High School \'A\' 3:36.13 10
2 Altamont High School \'A\' 3:36.91 8
3 Cold Springs High School \'A\' 3:38.86 6
4 Calera High School \'A\' 3:46.68 5
5 Cleveland High School \'A\' 3:48.36 4
6 Westbrook Christian High \'A\' 3:50.54 3
7 Randolph County High \'A\' 4:00.67
-- Tanner High School \'A\' DQ
Men High Jump 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Flight 1
1 Sewell, Cody Falkville High S 6-04.00 10
1 Bailey, Terrell Billingsley J6-04.00 8
3 Moore, Tony Tanner High Scho 6-00.00 6
4 Miller, Nathan Cold Springs Hig 5-10.00 5
5 Hampton, Tyler Lamar County Hig 5-08.00 4
6 Lacey, Spencer Altamont High Sc J5-06.00 1.5
6 Mullin, Ed Priceville High J5-06.00 1.5
6 Looney, Octavius Vincent High Sch 5-06.00 3
-- Kelley, Derrione Vincent High Sch NH
-- Mason, Donte Cherokee High Sc NH
-- Bailey, Michael Mars Hill Bible NH
Men Pole Vault 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Vowell, John Scott Altamont High Sc 11-06.00 10
2 Henderson, Josh Falkville High S 10-00.00 8
3 Ferguson, Justin Sandrock High Sc 9-06.00 5.5
3 Vines, Dex Sandrock High Sc J9-06.00 3
3 Carr, Mitchell Altamont High Sc 9-06.00 5.5
3 Agee, Walter Altamont High Sc J9-06.00 4
Men Long Jump 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hampton, Tyler Lamar County Hig 20-02.75 10
2 Moore, Tony Tanner High Scho 19-09.25 4
3 Johnson, Andre Lanett High Scho 19-03.50 1
4 Sewell, Cody Falkville High S 18-06.00
5 Burns, Wayne Calera High Scho 18-02.75
6 Mattox, Patrick Holly Pond High 17-06.50
-- Holiday, Brinnon Cherokee High Sc FOUL
Flight 2
1 Watkins, Kevin Calera High Scho 20-01.25 8
2 Rollins, Dustin Sandrock High Sc 20-01.00 6
3 Bailey, Terrell Billingsley 20-00.00 5
4 Jennings, Jermiah Marbury High Sch 19-08.50 3
5 Kelley, Darnell Vincent High Sch 19-05.50 2
6 Colburn, Brandon Red Bay High Sch 19-00.50
7 Williams, Anthony Pleasnat Valley 18-07.50
8 Hamilton, Josh Westbrook Christ 18-00.50
Men Triple Jump 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Flight 1
1 Jefferson, Al Tanner High Scho 38-11.75 2
2 Miller, Nathan Cold Springs Hig 38-06.00 1
3 Mason, Donte Cherokee High Sc 37-09.75
4 Holiday, Brinnon Cherokee High Sc 37-05.25
5 Johnson, Andre Lanett High Scho 36-10.50
6 Hopson, Kendrick Billingsley 36-00.50
7 McCoy, Julian Lanett High Scho 34-03.00
Flight 2
1 Lacey, Spencer Altamont High Sc 42-04.00 10
2 Hamilton, Josh Westbrook Christ 41-02.50 8
3 Cook, Jeremy Cordova High Sch 39-11.00 6
4 Williams, Anthony Pleasnat Valley 39-10.00 5
5 Sewell, Cody Falkville High S 39-04.50 4
6 Watkins, Kevin Calera High Scho 39-03.50 3
7 Black, Ryan Holly Pond High 37-02.50
8 Shelly, Rell Lamar County Hig 36-10.00
Men Discus Throw 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Flight 1
1 Garrison, Clent Red Bay High Sch 113-05 6
2 McCarley, Josh Phil Campbell Hi 108-07 4
3 Yarbrough, Jared Sandrock High Sc 105-06 1
4 Guffey, Morgan Holly Pond High 92-04
5 Bean, Cory Billingsley 90-09
6 Johnson, Tyler Bayside High Sch 85-02
7 Nelson, J. J. Bayside High Sch 85-01
8 White, Gary Phil Campbell Hi 84-07
Flight 2
1 Kruckenberg, Rusty Sandrock High Sc 134-05 10
2 Ray, Nick Calera High Scho 133-01 8
3 Bright, Bobby Cold Springs Hig 109-01 5
4 Pearson, Josh Sandrock High Sc 108-01 3
5 Redus, Chase Tanner High Scho 107-01 2
6 Lanham, Randy Pleasnat Valley 102-03
7 Whitehead, Jacob Holly Pond High 84-05
8 Allen, Chris Holly Pond High 82-08
Men Shot Put 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Flight 1
1 Ford, Desmond Vincent High Sch 39-04.00 1
2 Yarbrough, Jared Sandrock High Sc 37-01.25
3 Dease, Cliff Randolph County 36-11.75
4 Sheats, Bradley Cordova High Sch 35-11.75
5 Guffey, Morgan Holly Pond High 35-10.50
6 Bean, Cory Billingsley 35-05.75
7 Harlow, Austin Marbury High Sch 35-03.75
Flight 2
1 Helton, Brad Priceville High 43-09.25 10
2 Reese, Jarrad Lamar County Hig 43-00.25 8
3 Smith, Byron Holly Pond High 42-07.25 6
4 Ray, Nick Calera High Scho 42-04.75 5
5 Pennington, Marty Lamar County Hig 41-11.50 4
6 Pearson, Josh Sandrock High Sc 41-03.75 3
7 Garrison, Clent Red Bay High Sch 40-06.75 2
8 Hurston, Albert Lanett High Scho 37-01.50
Men Javelin Throw 2A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Flight 1
1 Lawson, Justin Priceville High 155-02 8
2 Garrison, Cody Phil Campbell Hi 139-04 3
3 Garrison, Clent Red Bay High Sch 135-06 1
4 Hall, Craig White Plains Hig 123-01.50
5 Williams, Anthony Pleasnat Valley 121-05
6 Hopkins, Zale Billingsley 108-01.50
7 Pirtle, Jake Billingsley 104-00
8 Robertson, Brandon Cleveland High S 103-01
Flight 2
1 Odom, Cory Phil Campbell Hi 163-01 10
2 Bullard, Derick Cold Springs Hig 148-07 6
3 Kruckenberg, Rusty Sandrock High Sc 144-00 5
4 Pearson, Josh Sandrock High Sc 141-07.50 4
5 Beck, Brian Sandrock High Sc 138-07 2
6 McCarley, Josh Phil Campbell Hi 134-10
7 Faulk, Michael Tanner High Scho 134-04
8 Bean, Cory Billingsley 130-01
9 Hester, Matt Red Bay High Sch 117-02